šta

Kontraverzni Džordanov serijal

Moderatori: Storm leader, Drakus, 4th Dimension

 šta

Postod klitoris u Uto Jun 25, 2013 9:16 pm

e ljudi ja wot nisam čitao dve godine,skoro sve sam pozaboravljao,zadnje sam pročitao sedmi deo,krunu mačeva,ako bi neko mogao relativno ukratko da mi prepriča šta se radi,šta rade likovi,šta je šta i tako dalje
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 12:28 am

 Re: šta

Postod Zolla95 u Sre Jun 26, 2013 4:13 pm

Hoces sve od prve knjige ili od tamo gde si stao ? :D :D
Bas sam raspolozen za pricu o Tocku :D
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 109
Pridružio se: Ned Dec 23, 2012 12:13 am
Lokacija: Ruidean

 Re: šta

Postod klitoris u Sre Jun 26, 2013 9:23 pm

^^ pa recimo od tamo gde sam stao.pozaboravljao sam i pojmove šta je šta,samo se sećam imena npr znam da ima neki ter'angreal i još neki al nzm čemu služe itd ali nebitno,to verovatno ima u rečniku na kraju knjige,najviše me zanima šta rade rand,met,perin,ninaeva i ostali,ko je ubijen,gde idu sledeće itd
baš sam izgubio nit
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 12:28 am

 Re: šta

Postod Zolla95 u Čet Jun 27, 2013 11:45 am

I ja sam dosta stvari zaboravio al' pokušaću da se seti najbitnijh :D
Ter'angrael je je artefakt koji ima određenu svrhu . Npr. jednim kontrolišeš vreme , drugim praviš neraskidive zakletve itd.:D
Takođe postoje i Angraeli i Sa'angraeli samo što ova dva služe za korišćenje mnogo više Jedne moći :D
Imaš i Tel'aran'riond svet snova koji Egvena može da pohodi :)

Rand izbegava zamke Bele kule , diže vojsku i napada Ilijan koji je po Samaelovom vlašću . Naravno pobeđuje i dobija titulu kralj Ilijana :) Malo potukao Seanšane , pa očeli da lude i on i Ašamani :) Šalje Perina na nađe kraljicu Alijandru i Masemu koji se proglasio Prorokom Gospodara Zmaja i okupio vojsku fanatika ...
Elejna , Avijenda i Met traže onu činiju vetrova kojom se kontroliše vreme ( Ter'angreal ) A Mogadijen ih progoni . U Ebou Daru otkriju grupu žena koje su uspele da izbegnu Belu kulu i koje nisu uspele da postanu Aes Sedai ... uspevaju da se dočepaju Činije Vetrova i vraćaju klimu na staro ...potom Elejna , Avijenda i Ninaeva odlaze da preuzmu presto Andora za Elejnu . Elejna ludača izbacuje Randovu vojsku iz Kaemlina jer hoće kao da sama sedne na presto iako i Randu jednako pripada :)
Beli plaštevi drže Morgazu u zarobljeništvu a Senašani napadaju Amador i Bele plašteve ...
Egvena diže vojsku i sa pobunjenim Aes Sedaima maršira an Tar Valon ... Garet Brin je komadant njene armije a tu su i oni Šijenarci koji su pratili Randa ...
Failu otimaju Šaido Aijeli a Perin k'o mutav krene da je traži iako mu je Rand zapovedio da pazi na Masemu ... Perin Mr. Papuča :P
Randa onda proganjaju ubice ...
Kecuejn hoće da ga pronađe i kao svaka druga Aes Sedai da ga kontroiše :P
Met upoznaje Kćerku Devet Meseca , Toun koja treba da postane carica Seanšana ... Met otima Toun i beži pred Seanšanima i prijateljima mraka ...
Rand je očistio mušku polovinu Jedno moći , svi Ašamani su izlečeni samo Rand i dalje ludi ...
Egvena opseda Tar Valon ...
Mesana i dalje upravlja Belom kulom ...
E da Elejna je trudna , Rand je napumpao ...
Tom pročita pismo od Moiraine i on i Met moraju da je spase , Kula Gemdži je ulaz u svet Aelfin i Eelfina ... oni što su obesili Met kad je dobio privezak koji ga štiti od Aes sedai , koplje ono i sva sećanja iz svojih prethodnih života ...


Ovoliko sam se setio odmah ... ako nešto nije jasno , rado ću ti pojasniti il ineko drugi ako se nađe :D
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 109
Pridružio se: Ned Dec 23, 2012 12:13 am
Lokacija: Ruidean

 Re: šta

Postod klitoris u Sub Jun 29, 2013 11:02 pm

a ko je ostao još živ od izgubljenih i šta su beše oni aran'gar i osen'gar i ko,jesu to prijatelji mraka,kako,šta?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 12:28 am

 Re: šta

Postod Zolla95 u Pon Jul 01, 2013 11:55 am

aran'gar je reinkernirani Baltamel a osan'gar je Aginor :D
Mračni ih je vratio iz mrtvih :D
Asmodeana je ubila Grendal i Mračni zbog njegove izdaje nije hteo da ga reinkernira :)
Samael je mrtav , Rand ga ubio u Ilijanu .
Moridin je Išamael :) ubio ga je Rand kad i Be'lala u Kamenu TIra :D
Moiraina je odvukal Lanfear sa sobom u ter'angreal i on se istopio :D OD tad su mislili da su obe mrtve .
Rafvina je ubio Rand :D u Kaemlinu ...
Dok je Rand čistio saidin svi izgubljeni su ga napali ali su ih porazili Aes Sedai i Ašamani ... ;)

...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 109
Pridružio se: Ned Dec 23, 2012 12:13 am
Lokacija: Ruidean

 Re: šta

Postod klitoris u Čet Jul 18, 2013 2:43 am

auuu
kad su beše poubijani baltamel i aginor i ko ih je ubio?
kako je asmodean izdao mračnog?
za samaela se jedino sećam od svih izgubljenih,sećam se one borbe s random,bar nečega
znači mračni je oživeo i išamaela?
kako je odvukla i zašto,šta beše to s moirainom i lanfear?skroz sam to pozaboravljao
rafvina se UOPŠTE ne sećam hahaha kad ga je ubio rand?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 12:28 am

 Re: šta

Postod Zolla95 u Čet Avg 01, 2013 4:16 pm

Aginor i Baltamel su stradali na samom početku serijala kad su rand i ekipa otkrili Zenicu sveta i Zelenog čoveka, jednog je skembao Rand drugog taj Zeleni :D
Pa nije ga baš izdao nego ga je Rand zarobio i Asmodean je podučavao Randa i Mračnio je to smatrao izdajom :D
Išamael je mogu reći najjači izgubljeni :D On je najvernije služio Mračnog i zato je reinkerniran :D
Pa Lenfear poludela kad je saznala da se Rand zacopao u Avijendu i pokušala da ga ubije u ovom kairhijenu(ili tako nešto) I Uplete se Moiraina i uhvati Lanfear i ugura je u taj prstan i on se istopi za njima :D
Rafvin je tucao Morgazu on je bio onaj njen ljubavnik i kad je ona pobegla on je napunio kaemlin Trolocima i Mirdralima i posakrivao ih :D Onda Rand otvori one prolaze i uvede svoju vojsku u Grad i osvoji ga a Rafvina ucmeka :D
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 109
Pridružio se: Ned Dec 23, 2012 12:13 am
Lokacija: Ruidean

 Re: šta

Postod klitoris u Čet Avg 08, 2013 12:58 am

u kakav prsten su se uvukle ove bre? :D
nisi mi trebao reći ko su aran'gar i osen'gar,to se još ne zna u osmom delu :/ završio sam ga skoro btw,vrvt ću uskoro deveti
imam par pitanja još:
ko je beslan?
šta je saa?
šta su beše aran'gar i osen'gar radili u prethodnim delovima,jedva ih se sećam,msm da je neko od njih ubio nekog al ne sećam se koga? i koga je moridin mučio u sedmom delu,čini mi se da je nekog sa umoklopkom? i šta je beše umoklopka,kako se već zove?
kako se i zašto aram priključio perinu?
ko su deca svetla,tj jesu oni isto što i beli plaštovi?
kako je beše umro pedron nijal i šta beše s belim plaštovima?
šta beše s fejnom i metom,uopšte se ne pojavljuju u osmom delu?
ko su desaina i sevana? msm znam da je sevana mudra ali ne znam tačno šta ona oće i šta traži
šta je Praznina?
šta je lelujanje?
ko je ubio harida fela i ko on tačno beše? čini mi se golem da ga je ubio,ali ko je poslao tog golema?
zašto alvijarin maltretira elaidu,i ko sve zna (ako iko zna) da je alvijarin crna sestra?
šta je bilo sa fedvinom murom,nešto je pri kraju knjige min pomenula da ima um deteta,jel umro ili šta?baš nisam shvatio to
i za kraj,podseti me šta su radili preostali izgubljeni dosad,do osmog dela? znači mesana,grendal (znam da je ona šurovala sa samaelom valjda ali ne znam pojedinosti,zbog čega),demandred,mogedijen (znam da se borila s ninaevom i valjda elejnom,ali šta potom beše) i semirhag i ova dvojica naravno,aran'gar i osen'gar al to sam pitao već.i jel se sindejn u ovom delu tek pojavljuje?
i ko je moćniji,odnosno viši na lestvici,moridin ili šadar haran?
i vidi molim te da mi ne spojluješ nešto,npr znam da je dašiva neki zajeban,dal neko od izgubljenih il šta već jer sam pročitao spojl,ali sam srećom zaboravio ko,pazi da se ne izlaneš :P
e da,i sa išamaelom šta bi,odnosno jel ga rand beše ubio i kad i kako? i to što se vratio kao moridin,šta to talno znači,da li izgleda isto kao on,ili samo ima sećanje šta je bio u prethodnom životu? :S
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 12:28 am

 Re: šta

Postod klitoris u Čet Avg 08, 2013 1:05 am

čini mi se da si mi u onom postu otkrio i ono što nije iz osmog dela,verovatno iz sledećih
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 12:28 am

 Re: šta

Postod Zolla95 u Čet Avg 08, 2013 9:27 am

Ovako, ne sećam se svega i neću moći odgovoriti na sva pitanja... i da trudiću se da ne bude spojlera...

Beslan Mitsobar je kralj altare, sin one kraljice koja je Meta odvukla u krevet :D

Ako koristiš previše jedne moći pojavljuje se SAA, to je kao neka crna mrlja u oku...

Aram se pridružio Perinu jer nije više mogao gledati kako njegov narod strada a ne brane se...

Deca svetla su mešavina krstaša i inkvizicije... pogrdni naziv im je "Beli plaštevi"...

Pedrona je ubio špijun Abdel Omerna :D

Fejn je ja mislim bio sa Decom svetla a kasnije zapucao u Andor i Kairhijen da okreće lordove protiv Randa...

Met je oteo Tuon, buduću caricu Seanšana jer proročanstvo govori da će mu žena biti Kćer Devet Meseca tj. Seanšanska carica... :D i onda beže pred Seanšanima... spašavaju Aes Sedai, putuje sa Bejlom Domonom i onom Seanšanskom oficirkom koja je pobegla... i još par njih...

Za Desainu nisam siguran ali Sevana je jedna od Mudrih koje pomažu Šaido Aijelima...

Alvijarin radi za Mesanu koja se skriva u Tarvalonu tačnije u Beloj Kuli... pa ja mislim da znaju ostale pripadnice Crnog Ađaha...

Mogadijen je zarobljena od strane Nin i Elejne...
Demandred je u Šari... to je dosta da ne spojlujem :D

A što se tiče ko je moćniji Mračni pa njegova esna ruka Šajdar Haran, on je ujedno jeini Mirdral koji može da usmerava :D Smatraju ga otelotvorenjem Mračnog a posle njega odmah dolazi Moridin :D

Išamael je prvi Izgubljeni, verovao je da je Svetlost gubitnička strana... on nije bio u potpunosti vezan u Šajol Gulu kao ostali Izgubljeni... pojavljivao se kao muškarac iz čijih usta i očiju kulja plamen... malo više je polueo i umislio da je on Mračni, Troloci su ga prozvali Ba'Alzamon "Srce Tame" a svi su mislili da jeto još jedno ime za Mračnog... lovio je Randa... u Tiru ga je Rand ubio ali je on kasnije vaskrsao u novom telu pod imenom Moridin "Smrt" još luđi nego ranije... samo telo mu je drug, sve ostalo je isto ;)
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 109
Pridružio se: Ned Dec 23, 2012 12:13 am
Lokacija: Ruidean

 Re: šta

Postod klitoris u Čet Avg 08, 2013 3:40 pm

a što su se beše šaido aijeli odmetnuli tj što ne podržavaju randa?
nije bre zarobljena mogedijen,pojavila se pred grendal sa sindejn kao,msm slobodna je uglavnom
a šta je s tim omernom sad?
znači samo ima drugačije telo..kul
a jel ta tuon dobrovoljno sa metom ili...? i koju su aes sedai spasli?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 12:28 am

 Re: šta

Postod Zolla95 u Čet Avg 08, 2013 8:31 pm

Kuladin novi poglavar Šaido Aijela je na nepoznat način dobio tetovaže kar'a'karna tj Zmaja :D i proglasio se poglavarom nad poglavarima :D Šaido su njega prihvatili i još poneki iz ostalih klanova :D Ostali klanovi su podržali Randa :D Kada je Met ubio Kuladina nasledila g aj enjegova žena koja je inače sve to zakuvala...on hoće Randa da bi upravljala njime... ali Samael ju je malo prešao xD

Pa ja mislim da je nju oslobodio Osan'gar... znam dda je jedna bila zarobljena u Salidaru i da je spasio ili Aran ili Osan...

Omernu je ja mislim Valda odmah ubio da sakrije dokaze da je on naručio ubistvo...

pa u početku nije dobrovoljno ali onda kasnije pristaje...

ne mogu se setim sad... mislim da je bilo njih tri... ukrali ih od Seanšana.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 109
Pridružio se: Ned Dec 23, 2012 12:13 am
Lokacija: Ruidean

 Re: šta

Postod klitoris u Čet Avg 08, 2013 8:41 pm

što je met ubio kuladina i ko je kuladinova žena? i kako ju je samael prešao?
zašto ju je oslobodio aran ili osan?
ko beše valda?
zašto je pristala,šta,zavolela ga il šta?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 12:28 am

 Re: šta

Postod Zolla95 u Čet Avg 08, 2013 10:23 pm

Kuladin je Randov neprijatelj... napao Kairhijen... Met taman da se povuče, jer nije hteo da se bori kad vidi zamku lično Kuladin vodi on pojuri do iomanje čete od 600 ljudi ipovede ih unapad, pobiju šaido Aijele a Met prepolovi Kuladina... :D i od ti 600 vojinka oformi se Crvena ruka :D

Oslobodio ju je jer je mračni imao zadatke za nju :D

Valda je neki od oficira Dece Svetla... ebem li ga... ne sećam se... imao je visok čin...

Pa u početku ga je mračila al' izgleda tj. tako je, zacopala se :D
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 109
Pridružio se: Ned Dec 23, 2012 12:13 am
Lokacija: Ruidean

Sledeća

Povratak na Točak Vremena

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron