Amber ili Haos?

Odlična epska fantastika - rame uz rame sa Tolkinom ;)

Moderator: rinsvind

 Re: Amber ili Haos?

Postod Merlin u Sre Sep 12, 2012 5:44 pm

Jeste. Dragulj je jedno oko od Zmije koje joj je Jednorog izbila i maznula,pa odnela Dvorkinu... :) E ono shto meni nije jasno odkud u njemu Uzor,a lepo se secam da kaze da je Dvorkin video Uzor u njemu te ga i napravio? Mislim zar ne bi trebalo da je Logrus tu,il` je on u onom drugom preostalom Zmiji? :lol: Ili je Jednorog modifikovala pa onda dala Dvorkinu dragulj? A uopshte ko su Zmija i Jednorog? I ovo moze ovako u nedogled... :mrgreen:
Član
Član
 
Postovi: 58
Pridružio se: Uto Jan 04, 2011 10:20 pm

 Re: Amber ili Haos?

Postod Drakus u Sre Sep 12, 2012 9:53 pm

Ne postoje Apsolutni Red i Apsolutni Haos. U svakom postoji malo onog drugog, a Red uvek nastaje iz Haosa, nikako obratno. Lako objašnjenje.

Jednorog i Zmija su po meni samo manifestacije dva principa. Jedno je potomak drugog.
"Možemo biti samo ono što smo, niti manje niti više."
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 995
Pridružio se: Pet Jun 19, 2009 10:00 am
Lokacija: Zamak Dragulia

 Re: Amber ili Haos?

Postod Merlin u Čet Sep 13, 2012 6:41 pm

Znano je da iz Haosa nastaje sve,odnosno iz Nishtavila,a to nije ni pitanje bilo... :lol: Nego je li Uzor vec bio u oku ili ga je Jednorog docrtala? Mislim niko no moze to da zna,nego shta mislite? :mrgreen: A mislim da je malo preterano da manifestacija principa moze da rodi Oberona,zar ne? Takodje mislim da nije Jedorog potomak Zmije... I je li se zna kog je roda Zmija? Trebao bi da obnovim knjige sa Merlinom.
Član
Član
 
Postovi: 58
Pridružio se: Uto Jan 04, 2011 10:20 pm

 Re: Amber ili Haos?

Postod Drakus u Čet Sep 13, 2012 9:21 pm

Kako to misliš manifestacija principa ne može da rodi nekog/nešto (nisam sasvim siguran u koju grupu Oberon spada)?

Na to da li je Uzor postojao sam ti i odgovorio. Morao je da postoji u Oku, jer drugačije ne bi mogli da se formiraju ni Zmija ni Jednorog.
Nisam siguran da li Zmija uopšte ima rod. Iskreno, nije ni neophodno da ga ima.
"Možemo biti samo ono što smo, niti manje niti više."
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 995
Pridružio se: Pet Jun 19, 2009 10:00 am
Lokacija: Zamak Dragulia

 Re: Amber ili Haos?

Postod Merlin u Pet Sep 14, 2012 5:26 pm

Pa Oberon je u svakom sluchaju pre neko nego neshto,i Dvorkin,a za Jednorog nisam siguran... Ako znamo da je Jednorog zensko,i Zmija bi mogla da ima rod,ne kazem da joj je nuzno potreban... :lol:
A evo ti iz hronologije Ambera na kraju zadnje knjige shta pishe:
Prapochetak:
-Nastanak prvobitnog Haosa iz Nishtavila
-Rodjeni prvi menjachi oblika
-Nastaju Zmija i Jednorog
-Nastaje Predvorje Haosa
-Jendorog rodali Oberona (Dvorkin otac)
itd.
Ako su vec Zmija I Jedndorog nastali u isto vreme,posle Haosa,zashto je Zmija mocnija da se tako bezveze izrazim? Ona ima i Logrus i Uzor,a Jendorog nishta,dok makar dok nije ukrala oko,mad ase to moze pripisati onome da je Haos pochetak svega... :lol:
Član
Član
 
Postovi: 58
Pridružio se: Uto Jan 04, 2011 10:20 pm

 Re: Amber ili Haos?

Postod Drakus u Pet Sep 14, 2012 6:02 pm

Zato što Zmija predstavlja generativnu silu u tom i većini drugih univerzuma :)
"Možemo biti samo ono što smo, niti manje niti više."
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 995
Pridružio se: Pet Jun 19, 2009 10:00 am
Lokacija: Zamak Dragulia

Prethodni

Povratak na Amber

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron