Zemlja Sumraka VIII glava

Maštovite priče naših članova

Moderator: Earvena

 Zemlja Sumraka VIII glava

Postod Silvanas u Pet Maj 27, 2011 8:29 pm

Zemlja Sumraka

Poceci mraka VIII glava:

-pad-

Malik je lezao i gledao u zvezde. Nije se secao svog imena, izgubljen u noci i nekakvoj tami, pao je u zaborav svog postojanja. Sam sebi bio je mrtav, a nije ni toga bio svestan. Bio je prosto jedna senka, od koje ni misao nije ostala. Oko njega izdizali su se zidovi sluzi kao kakvog zatvora, a ispred njega stajao je On. Veliki carobnjak sakrio je sluzavom maskom svoje lice, tako sto je ova kruzila oko njegove glave kao u kakvom leglu ogavnih zmija, ostavljajuci vidne samo njegove oci. Sedeo je i smireno govorio. Ovaj put spodoba iz crnog vrtloga sluzi dobila je fizicki oblik, verovatno pronasavsi kakav nacin da se kroz crnu magiju ukaze svom protivniku i muci ga ne dajuci mu mira, ostavljajuci od njega praznu ljusturu kojoj u takvom stanju moze zatvoriti misao onako kako je i svom ucitelju, Velikom Valmiru zeleo uraditi, medjutim snaga ljudske hrabrosti i carobnjacke mudrosti nece lako biti opovrgnuta. Koliko je Mladi plemic imao snage da se odupre, ne moze se znati... Sada je pak njegova snaga utihnula i on je lezao. Pao je pod njegovu moc dopustajuci mu da kontrolise njegovu misao, premda je ovaj to i ranije uspeo onom mnogo mocnijem. Njemu je zatvorio misao tako da ovaj u svom magijskom pergamentu ne moze navesti ime zlog dusmanina koji uhodi ovu zemlju praveci od nje jamu mraka.

Sada je isti uhodio Malika. Sedeo je i mirno pricao:
„Ti si nistavilo. Kako se kakva mala vostana sveca sa svojim bednim plamickom moze odupreti talasu mora koji ce je u silini ugasiti i smrviti, praveci od nje zaborav, a svakom kamicku sljunka koji tu lezi, zabranice da se seca i pominje ikakvu hrabrost, jer hrabrosti nema. Uvek ce biti vise kukavica nego hrabrih. Kakvu onda korist imas osim smrti? Bices nadvladan i ubijen, a to ti, mali crve, nije ni najmanja kazna. Osim sto ce tvoje telo biti zgazeno i smrvljeno, Ja koga ti poznajes, a ipak ne poznajes, smrvicu tvoj duh. Oduzecu ti misao i ograniciti svaki otkucaj te male bedne kucavice koju mozes nazvati srcem. Ionako ce i ono biti iscupano iz tvojih grudi kao kakvom jagnjetu licno mojom rukom, a tvoja krv tece da bi bila prolivena. Ja te kontrolisem i ogradjujem. Nosis me na sebi. Nema bezanja. Mozes mi se pridruziti ili umreti. Pobeci ne mozes, jer ja sam ti i ti si ja... Nosis me na sebi, mojom moci to znaci i u sebi. Odupreti se znaci gurati zid rukama. Pre ces ih slomiti, kao da ih nikada nije ni bilo. Ja cu te baciti u zaborav, obecavam ti to. Hoces zaustaviti rulju koja je svoju hrabrost i zelju za zivotom izgubila? Tako je hteo on. Budala. Svi ste vi budale. I ti i tvoj ucitelj i svako pre njega ko je mislio da naletu siline zla moze odoleti pojedinac. Ja ih kontrolisem. Izgubili su jedini oblik magije koji me je u mojoj moci iole ogranicavao. Izgubili su hrabrost. Sada su kao svinje koje se valjaju u blatu i svom smradu cekajuci gotove splacine da im budu bacene pod noge, ponizavajuci se za svaku saku nekakvog spasa koji cu im ja, varalica pruziti samo kao iluziju. Pascete onome kome ja sluzim. A On je veliki. I gleda vas i smeje se. Jadnici. Pascete u mrak, vi koji ste trebali biti uzor. Kada uzor padne u mrak, padaju svi oko njega. Vi cete povuci sve ostale u mrak, ostavljajuci sebe kao jedine krivce svog i njihovog pada, a moj gospodar sedece i smejace se jer on ce biti slavljen kao spasioc. I gledace vas. I smejace se. A vi cete ga slaviti u svojoj gluposti jer ste svinje sa splacinama. Slavite onoga ko vas je prokleo, bacajte mu zlatnik u ruku. Mozes biti toga svestan ako mi se pridruzis, a mozes i ti biti svinja bez uma koja pada od maca bez ikakvog cilja. Odluci se mali crve, jer ja te ipak mogu uciniti i velikim.“

Kap rose dotakla mu je obraz. Tako cista kap i sveza kao udar letnjeg pljuska po suncanom danu. Srce ga je bolelo kao da ga neko stvarno cupa iz njegovih grudi, ali nesto ga je vracalo sebi. Mozda cak i taj bol, mozda ta kaplja koja ga je vracala jutarnjoj setnji sa ocem kada je bio mali i gledanju u vedro suncano nebo, ali suzbiti neciju misao ne moze biti ni priblizno ubistvo njegovog duha kao da ga se on sam odrekao. Tako Malik koji se svog duha nije odrekao, nego mu je silom oduzet, cak i na taj jedan tren, silom hrabrosti i vise pravde bice vracen u svest svog postojanja polako, kao svitanje. Jer posle svakog sumraka dodje svitanje i nijedan mrak nije vecan. Malik je stavio ruku na drsku maca sto mu je dalo snagu da progovori samo kratko:
„Ne nameravam ti pobeci nego te progoniti. Ne ja nisam tvoj. Ogranicava me samo nebo i hrabrost, a ti si ogranicen i zatvoren samo na sivilo i smrt.“

Grmljavina je strasna pocela, a munje su sevale oko velikog vrtloga koji je licio na tornado luceci gromade sluzi koje su padale okolo, a velika spodoba isukala je mac crn kao nekakva dubina kosmosa, podigavsi ga sasvim uspravno iznad Malika. U tom Malik povika: Pomozite svi koji ste svece pred talasom!
Najednom munje stadose i ne bi vise nicega. Nije ga uspeo ubiti. Malik je lezao i drzao se za svoj mac. Srce ga je bolelo i krvario je iako nigde nije imao rana. Krv mu je isla po celom telu ni iz cega. Pokusao se okrenuti i polako izdignuti. Nije mogao te je ostao tako mirisuci rosu. Nije vise bila tako cista kao u tom jednom, ocajnom trenutku. Napokon se izdigao i shvatio gde je. Nalazio se na jednom polju...boja. Oko njega bile su stotine palih ratnika i u zemlju zabijenih barjaka. Okolo su kruzila vrane. Desio se boj.
At least one person who walks this Earth knows your worst side... One is enough for you to be proud, or ashamed. Which one do you deserve? Pride or shame?

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 160
Pridružio se: Sub Jan 22, 2011 12:36 pm

 Re: Zemlja Sumraka VIII glava

Postod Silvanas u Sre Jun 01, 2011 2:13 pm

Auuuu... ovo očigledno ne valja... sedam pogleda o.O
At least one person who walks this Earth knows your worst side... One is enough for you to be proud, or ashamed. Which one do you deserve? Pride or shame?

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 160
Pridružio se: Sub Jan 22, 2011 12:36 pm


Povratak na Priče

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron