[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - GOSPODAR ELEMENATA

GOSPODAR ELEMENATA

Maštovite priče naših članova

Moderator: Earvena

 Re: GOSPODAR ELEMENATA

Postod vendy u Sre Apr 20, 2011 8:13 am

Ne moras licno da nas poznajes. Bitno je kako nas sada dozivljavas... to je ono sto bi meni bilo zanimljivo... npr putujuci pitaju za pravac klinca iz obliznjeg sela, kojem je bilo dosadno pa ih je licno uputio do tacnog mjesta i usput cavrljajuci... i taj klinac bi bio Drakus...
to je samo primjer. Takve likove ti nije tesko ubaciti, a ne traju dugo da bi trebao netaljno lik razraditi. Tebi je dovoljno za opis koliko nas znas, a mi srecni
"that the true way to a man's heart is six inches of metal between his ribs"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 547
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 8:09 pm
Lokacija: ne znam ni ja

 Re: GOSPODAR ELEMENATA

Postod Storm leader u Sre Apr 20, 2011 3:50 pm

hmm ovako.
Iris bi mogla da bude caričina dressing maid :)
Vendi ti bi mogla da budeš neka visoka gospa koja mnogo voli da spletkari protiv glavnih junaka,ali nije zla,samo želi moć :D :D :D
a za Drakusa imam jedno posebno iznenađenje,neću da otkrivam,ali biće mu cool uloga,njega znam malo bolje nego vas dve pa mogu da mu stavim neku minor role,ali dovoljnu da utiče na radnju :)


Slika Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 390
Pridružio se: Ned Dec 27, 2009 6:33 pm

 Re: GOSPODAR ELEMENATA

Postod Iris u Sre Apr 20, 2011 5:25 pm

[quote="Storm leader"]hmm ovako.
Iris bi mogla da bude caričina dressing maid :)
[quote]

A je l' moze da nee? Smorila bih se ziva kad bi mi se zivot svodio na odecu i slicno.
"U odredjenom trenutku svoga postojanja gubimo kontrolu nad sopstvenim zivotom i prepustamo se sudbini. Eto, to je najveca laz na svetu."

Be yourself. That's one thing no one can better than you.


Ponekad njace
Okupa se u prasini
Ponekad
Onda ga primetis

Inace
Vidis mu samo usi
Na glavi planete
A njega nema

::L::
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 269
Pridružio se: Sub Jan 29, 2011 9:41 pm
Lokacija: Gornji Milanovac

 Re: GOSPODAR ELEMENATA

Postod Storm leader u Sre Apr 20, 2011 8:17 pm

Ok ok,iz dosadašnjeg razgovora stekao sam utisak da si ti ti devojke koja sanja o princu na belom konju i te stvari.Al ajd ti budi onda Ratnica zaštitnica KApije Bogova.Imam već napisanu jednu priču gde te mogu ubaciti. :D Nije loš lik,ali možda ću morati da te "ubijem" na kraju :D


Slika Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 390
Pridružio se: Ned Dec 27, 2009 6:33 pm

 Re: GOSPODAR ELEMENATA

Postod Drakus u Čet Apr 21, 2011 5:52 am

Biću neki ludi lord spletkaroš koji ide okolo i preti ljudima da će ih ubiti ne budu li se povinovali njegovim željama?
"Možemo biti samo ono što smo, niti manje niti više."
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 995
Pridružio se: Pet Jun 19, 2009 10:00 am
Lokacija: Zamak Dragulia

 Re: GOSPODAR ELEMENATA

Postod vendy u Čet Apr 21, 2011 7:46 am

pik mene "ubi" ::M::
joj moracu da se hvalim sa slikama da vidite kako sam izgledala kao visoka gospa jer ste jedini koji cete moci da cjenite trud. Elem samo zamjenite crvenu i plavu boju. Radila sam sa onim sto vec imam

"that the true way to a man's heart is six inches of metal between his ribs"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 547
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 8:09 pm
Lokacija: ne znam ni ja

 Re: GOSPODAR ELEMENATA

Postod Storm leader u Čet Apr 21, 2011 8:54 am

@Drakus,ne za tebe imam nešto drugo u planu :D kakav ludi lord,pa to je rezervisano za 4th-a ako se ikad pojavi :D


Slika Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 390
Pridružio se: Ned Dec 27, 2009 6:33 pm

 Re: GOSPODAR ELEMENATA

Postod Drakus u Čet Apr 21, 2011 3:45 pm

Još neko ko voli Moiraine :) :) :)

2 Storm
Nadajmo se da hoće. Bilo bi lepo od njega da nam kaže da smo AoL heroji, samo da sredimo pitanja. Dobiješ ih za koji dan.
"Možemo biti samo ono što smo, niti manje niti više."
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 995
Pridružio se: Pet Jun 19, 2009 10:00 am
Lokacija: Zamak Dragulia

 Re: GOSPODAR ELEMENATA

Postod vendy u Čet Apr 21, 2011 8:39 pm

Ma mozes 4d da ubacis... bitno je da vidimo hocemo li ga prepoznati.
A meni najdrazi zenski likovi u WoT su Ninaeva, Lanfear pa Moiraine.. tim redom
Prva jer me potsjeca na mene, druga jer bih voljela da sam kao ona, a treca jer me drugi tako dozivljavaju ::C::
"that the true way to a man's heart is six inches of metal between his ribs"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 547
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 8:09 pm
Lokacija: ne znam ni ja

 Re: GOSPODAR ELEMENATA

Postod Storm leader u Čet Apr 21, 2011 9:31 pm

eee neko ko voli ninaevu,lanfear je jedino dobra za jednu stvar..... :D
drakuse ako oces da znas koji sam lik spremio za tebe javi mi se u inbox ili na fb :D


Slika Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 390
Pridružio se: Ned Dec 27, 2009 6:33 pm

 Re: GOSPODAR ELEMENATA

Postod Drakus u Čet Apr 21, 2011 10:27 pm

Razmisliću da li želim da saznam pre nego pročitam, pa se javim :)
"Možemo biti samo ono što smo, niti manje niti više."
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 995
Pridružio se: Pet Jun 19, 2009 10:00 am
Lokacija: Zamak Dragulia

 Re: GOSPODAR ELEMENATA

Postod Iris u Pet Apr 22, 2011 2:32 pm

"U odredjenom trenutku svoga postojanja gubimo kontrolu nad sopstvenim zivotom i prepustamo se sudbini. Eto, to je najveca laz na svetu."

Be yourself. That's one thing no one can better than you.


Ponekad njace
Okupa se u prasini
Ponekad
Onda ga primetis

Inace
Vidis mu samo usi
Na glavi planete
A njega nema

::L::
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 269
Pridružio se: Sub Jan 29, 2011 9:41 pm
Lokacija: Gornji Milanovac

 Re: GOSPODAR ELEMENATA

Postod Storm leader u Ned Apr 24, 2011 8:42 pm

Planovi Sečiva

Nebeska Gospa Helena je stajala ispred Gospe od Mača ne pokazujući ni najmanji znak uznemirenosti što stoji u njenom prisustvu. Biseri upleteni u kosu su su odbijali svetlost sveća, tako da je izgledalo kao da Helena ima oreol svetlosti oko glave.
Haljina od bele svile je bila jednostavnog kroja, nikako nešto što bi očekivala od žene koja je imala veliki uticaj na Džaipursko plemstvo. Ruže izvezene oko povećeg izreza su ukazivale na njeno pravo na Ružinu krunu. Verovatno se nadala da će je Gospodar Elemenata postaviti na tron kada je odlučila da mu se zakune na vernost. Možda će to i uraditi, ali sve je ukazivalo da to neće biti u skorije vreme. Sam pojas od pletenog srebra je vredeo koliko jedno pošteno imanje i to je bio jedini nakit koji je ova žena nosila. Haljina je pre pristajala nekoj bogatijoj trgovkinji, nego ženi od koje su mnogi plemići na kontinentu zazirali. Žena je možda delovala lakomisleno, ali bi bila velika greška podceniti je. Njen uticaj na Gospodara Elemenata je bio velik, on je pažljivo slušao njene savete i često postupao u skladu sa njima. Svako ko je mogao to da uradi je bio vredan pažnje Gospe od Mačeva.
Savet Sečiva se i dalje koškao oko toga šta treba da urade sa Gospodarom Elemenata, pa je ovaj sastanak morao da protekne u najvećoj tajnosti. Niko nije znao da je Helena u Berdenu, niti će znati kada ona ode.Ukoliko Savet Sečiva sazna da je radila njima iza leđa, lako bi mogla ceo život provesti kao marioneta i tako straćiti sve ono što je prethodna Gospa od Mača postigla.
„Došla sam čim su mi to obaveze dozvolile“- obratila joj se Helena smireno, ne koristeći ni titulu niti tradicionalne pozdrave, što ju je navelo da stegne usta. Žena je mislila da su jednake. Niko nije bio jednak Gospi od Mačeva, ona je bila iznad kraljeva i kraljica, a naročito iznad samouverenih plemkinja koje su bile pune sebe. Ali ova plemkinja je bila drugačija, morala je da prizna iako joj je to ostavljalo kiseo ukus u grlu. Ova plemkinja je iza sebe imala podršku Gospodara Elemenata i buduće Orijanske Carice i jednako lako je mogla da odbije poziv Gospe od Mača kao što ga je prihvatila.
Kuća Erinas nije imala veliki uticaj među Džaipurskim plemstvom, dok ova žena nije postala njihova predstavnica. Sam taj podvig je bio dovoljan da se ne potcenjuje. Iako su Orijanci mislili da su izmislili Spletke, Džaipurci su sa prvim majčinim mlekom bili zadojeni i Spletkama. Veoma opasna žena, možda i najopasnija osoba sa kojom se do sada suočila.
Gospa od Mačeva bi trebalo da bude oličenje samouverenosti, žena od koje je svet drhtao, ali se ona nije tako osećala u ovom trenutku. Bilo je previše stvari koje su izmicale kontroli, Orijanska Carica je bila na vrhu te liste. Budalasta žena je odbijala vođstvo Sestrinstva iako je jedna od njene krvi bila Sestra Bitke još od svog osamnaestog imendana.
Upotrebila je sićušnu nit vazduha da privuče bogato ukrašenu stolicu sa drugog kraja sobe, ne dovoljno da neko to oseti, svakako nijedna od sestara koje su mogle da koriste Silu Elemenata. Od njih je dobijala i najveću podršku, ali opet u ovom slučaju, bilo je verovatno da bi se priklonile odluci Saveta Sečiva.
„Sedi“, rekla je glasom koji nije ostavljao mesta raspravi.
Helena se naklonila, ne dovoljno duboko da pokaže išta više od malecne doze poštovanja. Uspela je da izgleda kao kraljica koja seda na tron. Nešto u toj ženi ju je činilo da se oseća kao devojčica koja se igra sa lutkama.
„Ti si Gospa od Mača“, podsetila je sebe. To joj nije pomoglo da se oseća drugačije.
Nije imala puno vremena, sa svakim trenutkom koji je Helena provodila u Berdenu sve su veće šanse bile da to Savet Sečiva otkrije. Odlučila se da bude direktna, nešto što je među Džaipurcima bilo nezamislivo, možda će to pomoći njenim namerama.
„Ti služiš Gospodara Elemenata, gospo Helena“, bila je to više tvrdnja nego pitanje.
„Pre bih rekla da je to savezništvo. Ja verujem da je on neophodan svetu a ako ja mogu da doprinesem njegovoj konačnoj pobedi, uradiću to u svakom trenutku.“
Njen glas je bio hladan kao zimsko jutro i zbog toga se još više osećala kao devojčica.
„Ne zanimaju me sitnice dete. Svet je u velikoj opasnosti, a cepidlačenje mu neće pomoći.“
Primetila je naprslinu u ženinom samopuzdanju nakon tih reči i odlučila da napadne.
„Ukoliko nisi znala Dete-tu je reč posebno naglasila-mračni bogovi ponovo hode zemljom, a tvoj Gospodar ne čini ništa da ih zaustavi.“
Žena je zaustila da progovori, ali joj ona nije dozvolila.
„Tvom Gospodaru je potrebno vođstvo Sestrinstva u ovakvim stvarima.Mi se dve hiljade godina borimo protiv senke, niko nema više iskustva u tome.“
Molila se svakom bogu kojeg je mogla da se seti da savet Sečiva ne otkrije njene planove, inače će do kraja života žaliti dan kada je odlučila da dela bez njihovog znanja.
Još od Rata Bogova, savet je imao konačnu odluku u svemu što se ticalo Sestrinskog uplitanja u odnose sveta. Titula Gospe od Mača je postala samo ceremonijalna, a žena koja je držala tu titulu je imala moći koliko i najnovija iskušenica.Pre četrdeset godina, njena prethodnica je sve to promenila.Prva Gospa od Mača koja je uzdignuta a da može da koristi Silu Elemenata iako su žene koje su mogle da koriste Elemente primate u Sestrinstvo skoro od njihovog osnivanja. Žena je koristila svoju sposobnost da zastraši Savet kad je htela da nešto bude po njenome. Na kraju je rat Tri Kralja odneo prevagu u njenu korist. Kada je Savet skoro uništio Sestrinstvo svojim uplitanjem u rat, ona je bila ta koja je spasila Sestrinstvo i uzdigla ga da položaja koji je imalo danas. Najslavnija Sestra u istoriji reda, a na njoj je ostao zadatak da tu moć održi.
Helena nije pokazivala da su reči delovale na nju.
„Elementum me je uputio u to da mračni bogovi ponovo prave haos u svetu.“
Htela je da opsuje ali se ipak suzdržala od toga. Nije očekivala da će mladić imati toliko poverenja da joj saopšti istinu o mračnim bogovima.
„Ako misliš da će mu Zantus pomoći, tu se varaš. Njihov jedini cilj je da spreče uticaj Gospodara Elemenata na svet, a ako to znači da ga treba ubiti ne sumnjaj da će to uraditi.“
Helena je pokušavala da zadrži miran izraz lica, ali joj to nije uspelo. Šok koji je usledio nakon onoga što je čula je bio dovoljan.
Nikad nije očekivala da iko sem nje i momka zna za savezništvo sa Zantusom koje su mu njegovi ambasadori uspeli da obezbede. Sestrinstvu to savezništvo nije odogovaralo, kada dođe dan da preuzmu kontrolu nad Elementumom, one su morale da budu jedine koje će ga kontrolisati.
„Sestrinstvo zna mnogo toga Gospo Helena, a može da pomogne više nego što tvoj gospodar misli.“
„Mi znamo da Zantusom vladaju mračni bogovi već skoro dve godine, znamo a planove Velikog Maga da izazove promene na Tronu Zmajeva kako bi Zantus imao veći uticaj. Mi možemo da pomognemo tvom gospodaru da reši muke sa Zantusom.“
„Gospodar Elemenata im veruje, meni je to dovoljno“, rekla je napokon. Helena nije pokazivala ničim da je njena maska bila probijena. Zapravo činila se staloženijom nego kada je ušla u prostoriju
Sneg je ponovo počeo da pada, guste pahulje su umanjivale i onaj tračak svetlosti koji se probijao kroz visoke prozore. Njena prijemna odaja je bila velika poput većine prestonih dvorana, a stolica visokog naslona je priličila kraljici. Ipak to joj nije nimalo pomoglo da se nosi sa ovom ženom.
Želela je da pozove svoju savetnicu, smirena Itilijenka bi znala šta da radi u ovom trenutku, ali bi to bilo isto kao i priznati poraz, barem u očima ove žene.
Osmotrila je još jednom Helenino lice i na njemu je mogla da pročita odlučnost i tračak zabrinutostosti.
Saznanje ju je pogodilo poput munje, ova žena se nije zaklela iz koristi, ona je to učinila jer je zaista verovala da je Elementum njihova jedina nada.Htela je da se smeje, ali ne od radosti. Šta li je taj muškarac morao da učini kad je uspeo da ubedi ženu poput Helene da ga sledi bez pomisli na korist, kakve li je niti upotrebio na njoj. Nije verovala da je ona to uradila dobrovoljno, ovde je Sila Elemenata bila na delu i ona će saznati kakva.
Uplela je sićušne niti duha u mrežu kakvu je retko ko viđao ,ovo je bio tok za rasplitanje zamke za um. Jedino je Sestrinstvo znalo kako to da uradi, jer je jedino Sestrinstvo znalo kako da postavi zamku.
Vrisnula je od bola kada su se niti odbile i vratile se njoj izobličene.
Pogledala je u Helenu, biseri u njenoj kosi su sada blještali i to ne od odbijene svetlosti. Kada je prebacila pogled na ravan elemenata, umesto perli to su bile sićušne kuglice duha povezane nitima vatre i vode. Pulsirale su neobičnom mlečnobelom svetlošću koja joj je zadavala glavobolju svaki put kada bi pokušala da se usresredi na njih.
Dvojica gardista praćeni njenom savetnicom su uleteli u dvoranu, Helena je i dalje sedela mirno kao da se oko nje ništa ne dešava da bi zatim ustala i zagladila haljinu. Klecnula je tek dovoljno da bi ukazala poštovanje na šta se savetnica namrštila.
„Preneću vaše zahteve Gospodaru Elemenata.“ Glas joj je bio ravan kako da se ništa nije desilo. Prošla je pored gardista ne obraćajući pažnju na njih. Na kraju im je savetnica dala znak da isprate Helenu do kočija.
Imala je toliko snage da sa niti vazuha zatvori vrata kako bi sprečila znatiželjne pogede.Što se ostalih ticalo Gospa Helena je bila još jedna Berdenska plemkinja koja je finansirala Sestrinstvo.
Savetnica nije mogla da koristi Silu Elemenata kao ni većina sestara ali se za razliku od većine nije trzala svaki put kada bi sila bila upotrebljena u njenoj blizini. I nakon dve hiljade godina od kako su prve žene sa darom elemenata primljene u sestrinstvo, mnoge sestre su od njih i danas zazirale mada ne koliko i u početku. Njena prethodnica je donekle doprinela poboljšanju položaja tih sestara ali neki običaji su bili toliko stari da su postali jači i od zakona a mnogi od tih običaja su se odnosili na postupanje sa osobama koje mogu da koriste Silu Elemenata.
Savetnica je strpljivo čekala da ona progovori, bile su prijateljice mnogo pre nego što je ona uzdignuta na položaj Gospe od Mača, mada nije mogla da ne primeti tračak zabrinutosti kod druge žene iako je ova izgledala kao da je ništa ne dotiče.
„Hailena ima neku zaštitu za koju do sada nikad nisam čula“, napokon je odlučila da progovori.
„Pokušala sam da vidim da li je mladić upotrebio neke prinude na njoj, ali moje niti su se odbile sa takvom jačinom da nisam stigla nikakvu odbranu da smislim.“ U ustima joj je ostao gorak ukus nakon što je to izrekla, ali ako pred nekim nije imala tajni to je bila Karena, njena savetnica, koja je sada zamišljeno klimala glavom.
„Trebale smo očekivati da on neće poslati svoju savetnicu među žene kojima veruje koliko i mračnim bogovima a da je prethodno ne zaštiti. Naša je greška što nismo razmotrile kakve bi te zaštite mogle da budu.“ Karenin glas je bio suv ali sa malom dozom prekora a imala je i pravo da se ljuti. Ona se ponašala kao nerazumna početnica maču zavetovana, umesto žene od koje je opstanak sestrinstva zavisio.
„Na osnovu izveštaja koje smo dobile, mladić je moćan ali neobučen.“
„Možda je tako, ali ne bih se pouzadala u te glasine. Znaš dobro ko je sa njim. Od nje se svašta može očekivati.“ Karena se namrštila nakon tih reči što je bilo neobično za ženu koja je vladala svojim osećanjima gvozdenom voljom. Čak i kada su bile početnice maču zavetovane Karena je uvek bila razumnija od njih dve. Nije dozvoljavala da je strasi ponesu i trudila se da ne upliće osećanja u svoje odluke. Još u početku svi su smatrali da će Karena da bude nova Gospa od Mača, ona nikad ni jedno pravilo nije prekršila u umela je da rezonuje kao osoba sa duplo više godina. Kada je njena prethodnica umrla, Karenino naimenovanje je bilo skoro sigurno a onda je kao grom iz vedra neba odlučeno da će ona biti nova Gospa od Mača a ne Karena. Očekivala je da će je prijhateljica mrzeti zbog toga, ali na iznenađenje svih ona je bila prva među sestrama koja joj je čestitala na poziciji. Još veće iznenađenje je bilo kada je zatražila mesto njene savetnice. Neke od žena u savetu sečiva su bile sumničave o početku, jer u sestrinstvu prava prijateljstva su bila retka a prijateljstvo čvrsto poput njihovog je bilo neviđeno još od osnivanja. Njih dve su zajedno skoro petnaest godina vodile setrinstvo jačajući njihov položaj širom kontinenta ali jedini neuspeh je bila Orijanska carica koja se svaki put sve čvršće odupirala pokušajima sestrinstva da joj dodele savetnicu dok sve nije kulminiralo pre par godina javnim proterivanjem ambasadorke sestrinstva iz palate. Nakon toga većina plemstva je okrenula glave od Sestrinstva, a svaka žena za koju se znalo da je sestra bitke je ljubazno ali odlučno terata iz prestonice. I dalje je bilo dosta sestara koje su u tajnosti boravile u Orijanu ali ju je žestilo to što nijedna nije smela da javno obzdani ko je. Mnogi od plemića su odbijali da prime sestru u svoje vile jer ako bi se otkrilo da imaju veze sa Sestrinstvom završili bi u nemilosti a to sa Caricom koja je gvozdenom rukom vladala plemstvom i senatom podjednako, ne bi valjalo. Ona još nije imala pravo da oduzme posede i titule plemićima kao što je to mogla sa Senatorim iz nižih klasa ali bi najverovatnije završili vladajući nekim selom na obodu carstva dovoljno daleko od prestonice da bi brzo bili zaboravljeni. Poželela je da opsuje ali se suzdržala. Trebale su tu ženu da zauzdaju dok su mogle, ali savet sečiva je odbijao bilo kakav predlog da se savetnica postavi tako da niko ne zna da žena potiče iz sestrinstva, imali su i dobru kandidatkinju za taj posao ali savetnice su se grozile bilo kakvog unižavanja sestara pa makar i radi višeg cilja. Kako su godine prolazile žena je postajala sve moćnija dok na kraju nije ugrabila sve uzde moći u carstvu.
Kada se malo pribrala, uspela je da povrati mirnoću. Nije se brinula što ju je Karena videla rasejanu, to je bila jedina žena kojoj je mogla da veruje u potpunosti. Posao sa Elementumom su ostavile za posle, nije sve bilo tako crno kako se činilo a važniji poslovi su ih čekali.
Karena je u rukama držala svežanj papira koje je trebalo pregledati.
Mahom izveštaji uhoda raštrkanih širom kontinenta, a li povremeno bi se provuklo i po koje pismo ovog ili onog plemića koji je tražio pomoć sestrinstva. Naravno do njenih ruku su stizale molbe samo onih koji su dovoljno moćni da zahtevaju njenu pažnju lično, sa ostalima su se nosile sestre nižih položaja.
Pisma je ostavila za kasnije i usresredila se na izveštaje uhoda koje su radile za setrinstvo.
Kontinent je vrio poput klučale vode i to sve zahvaljujući momku koji se nazivao Gospodarem Elemenata. Mnogi vladari na jugu su se plašili mladića čija je moć polako ali sigurno rasla. Imali su i razloga da se boje. Zemlje na severu koje su bile pod njegovom kontrolom su se protezale od Avalona i Džaipura pa do Dara, što je bilo tek nešto malo manje nego što je Orijansko carstvo imalo pod svojom vlašću a nakon poraza koji je Carcica doživela kod Dara niko više nije bio siguran da li će iko moći da zaustavi Gospodara Elemenata u njegovoj nameri da vlada celim svetom. Ako su glasine koje su sestre doble bile istinite,on se spremao za napad na Feigol, što će mu dati uporište na jugu.
Strah od Gospodara Elemenata je išao na ruku sestrinstvu čija je moć u zadnjih par meseci naglo porasla u zemljama čiji su vladari pre toga bili zadrti poput Orijanske Carice ako ne i više.
Elbin Lord namesnik je skoro preklinjao sestrinstvo za pomoć. Elba koja je pored Feigola bila uporište protiv prodora iz pustinje nije imala kralja već hiljadu Godina, državom je vladao Lord namesnik dok se pravi kralj ne vrati. Njihove legende i zapisi nisu govorili kada će taj dan da se desi niti zašto je kralj otišao iz Elebe u početku, ali veliki presto je stajao na svom pijedestalu već hiljadu godina dok je Lord namesnik sedeo u stolici u podnožju trona. Prethodni Lord je bio čvrst čovek koji nikad ne bi tražio pomoć sestrinstva ali njegov sin je bio daleko slabije volje nego otac. On je bio marioneta kojom je nekolicina plemića upravljala a ti plemići su podržavali sestre več godinama. Sada su se stekli pravi uslovi da sestre javno istupe kao dobročiniteljke koje će spasiti Elbu. Kroz koju godinu uz pažljivi rad Gospa od Mača će biti otkrivena kao naslednica drevnog trona i to na takav način da niko neće sumnjati a sestrinstvo će imati još jedno uporište sem Berdena. Dve od tri luke su bile spremne da stupe pod barjak onoga ko im pomogne da se reše bandi koje su pljačakale uzduž i popreko a Ilijena će biti previše zauzeta pripajanjem Etilijena da bi ometala planove sestrinstva u velikoj meri.
Trgnula se iz razmišljanja kada joj je Karena dodala sledeći izveštaj. Ovaj je bio o šačici pobunjenih magova iz Zantusa koji su pokušavali da dignu Berdenski narod protiv setrinstva. Ovi izveštaji su počinjali da je iritiraju. Nosila se sa mišlju da pošlje stotinu sestara koje mogu da koriste Silu Elemenata i očisti veliku šumu od navodnih pobunjenika, ali to nije bio način. Niko nije znao koliko je sestara zapravo u stanju da koristi Silu Elemenata, ni savet sečiva nije znao za njihov pun broj kada bi poslala stotinu žena to bi privuklo mnogo očiju i navelo savet da posumnja a Veliki Mag bi mogao da uzvrati odmazdom koja joj nimalo nije trebala u ovom trenu. Možda su bili pobunjenici ali svejedno su bili magovi Zantusa.
„Daćeš ovaj i sve prethodne izveštaje Sestri Vendi, neka odabere još deset sestara koje će je pratiti kada krene ka pobunjenicima. One će da budu zvanično izaslanstvo sestrinstva.“
Karena je klimnula sa osmehom razumevanja na usnama. Vendi je bila među najglasnijima u savetu Sečiva i mnoge sestre van saveta su je podržavale. Žena je bila opsano blizu da iznese neslaganje protiv Gospe od Mača ali nikad nije prelazial tu granicu zbog čega je mnogo puta škrgutala zubima, žena je bila dovoljno pa nije mogla da iznese nešto protiv nje a da to ostatak sestara ne nazovu ljubomorom i zavišću. Na ovaj način rešiće se dva problema jednim potezom, savet Sečiva će biti zadovoljan što ima svoju predstavnicu u nečemu tako važnome a ona će se rešiti žene na dovoljno vremena da osigura uspeh nekih od najvažnijih planova.
„Poslaćeš pismo Velikom Magu o lokaciji njegovih pobunjenih magova a otkrićeš mu da je sestrinstvo poslalo izaslanike sa namerom da privoli magove da im se pridruže.“
Karena ju je pogledala iznenađeno.
„Mnogo rizikuješ takvim potezom, Veliki Mag bi sasvim lako mogao da odluči da objavi rat sestrinstvu zbog takvih pokušaja, znaš i sama da već godinama traži i najmanji razlog za napad. Ako se moja predviđanja osvare mogla bi da postaneš prva Gospa od Mača u istoriji koja je javno pogubljena.“
„Ali to se neće desiti, znajući Velikog Mada, a znam ga dobro, prva stvar koju će da učini je slanje svog izaslaništva a zatim će pokušati da ostvari pritisak na par odanih Lordova i Gospi u Berdenu da pokušaju kralja da nateraju na neki potez protiv Sestrinstva kao bi on imao dovoljno vremena da izgladi onose sa pobunjenicima a da mu Sestrinstvo ne diše za vratom.“
Posmatrala je Karenu koja je retko uspela da sakrije svoje osećanja pred njom ali ovaj put joj je lice bilo nečitljivo. Da li je stvarno posle toliko godina sumnjala u ishod njihovih planova. Ovo je bila tek mala prepreka nakon svega sa čime su suočile do sada i nijednom nijedna od njih nije se kolebala oko onoga šta treba da se uradi.
„Pregovori neće uspeti jer će pobunjenici prihvatiti ponudu Velikog Maga koji će im po običaju obećati da će rešiti problem sestrinstva. savet Sečiva će biti zauzet međusobnim gloženjem ko je kriv za neuspeh što će meni ostaviti dovoljno mesta za manevrisanje a ako nam Bogovi budu naklonjeni Vendi će biti okrivljena za neuspeh što će otkloniti još jednu prepreku.“
Nije mogla da sakrije olakšanje kada je Karena klimnula glavom, mada ne baš previše ubeđeno. Nije mogla da uradi ovo bez podrške svoje prijateljice, ma koliko zavaravala sebe da je podjednako sposobna duboko u sebi je znala suprotno. Iako je imala smisla za vođstvo bez Karenine podrške i saveta bila bi sasvim prosečna Gospa od Mača koja bi se tokom svoje vlasti neprestano natezala sa savetom i ništa ne bi postigla. Ovako je uspela u mnogo čemu što su prethodne Gospe pokušavale ali zbog neprestanih trzavica nisu uspele. Karena je bila njen glas u savetu, iako su sestre znale da su Karena i ona prijateljice, mnoge su i dalje verovale da je Karena koristi da bi stekla dovoljno moći a zatim joj otela titulu Gospe od Mača, niko ne bi bio iznenađen time i čudnije stvari su se dešavale. Njeni predlozi savetu su bili razumni, nikad protiv onoga za šta se Sestrinstvo zalagalo-u većini slučajeva-ali mnoge sestre su zazirale od Gospe od Mačeva jer su mnoge od njih težile tom položaju pa je bilo lakše ignorisati predloge nego prihvatiti da neko ima veću moć od njih. Tu je na scenu stupala Karena koja je bila poznata po tome da je uvek gledala šta je najbolje za sestrinstvo u celini a potom za žene kojima je služila. Ona je bila glas ujedinjenja među mnogobrojnim strujama u savetu i obično su prihvatale njene predloge jer su mnogo puta ti predlozi koristili ne samo njoj već i svakoj sestri u savetu.Koliko je bilo čudno da su žene koje bi trebalo da vode sestrinstvo više verovale pohlepi nego zdravom razumu.
Sledeći izveštaj koji joj je došao pod ruku joj je pokvario raspoloženje u postpunosti i pokvario je sve dobro do sada. Maerion Kasumi, sestra koja je pre nekoliko meseci nestala bez traga se pojavila u logoru Gospodara Elemenata, uhoda je posalo i nabrzinu skiciranu sliku, koja je potvrđivala njegove reči. Besno je zgužvala papir i bacila ga u vatru.
Karena je iznenađeno podigla obrvu ali nije ništa rekla.bila je dovoljno mudra da ćuti u tom trenutku. Maerion Kasumi je bila jedna od prvih koje su joj se zaklele kada je uzdignuta kao Gospa od Mača, jedna od onih koje su držale veliku moć u Savetu Sečiva unatoč tome što je mogla da koristi Silu Elemenata, što ju je činilo vrednim saveznikom. Bila je još vrednija jer je mogla da čita otiske Elemenata pa je mogla da kaže odmah u početku koji Element kontroliše žena koju su regrutovali. Bila je od nepreocenjivog značaja. Kada je nesatala pre par meseci niko nije pridavao tome veliku pažnju, bila je poznata po tome da nestane na par meseci ili na godinu a da se vrati sa pedesetak devojaka koje mogu da nauče da koriste Silu Elemenata ili sa kovčegom knjiga iz vremena pre Doba Ratova koje su bile neprocenjiv dodatak onim mrvama koje su uspele da saznaju o tome dobu. Nikad se nije vraćala praznih ruku a njena odanost je prvo bila prema Gospi od Mača a onda prema Sestrinstvu.
„Objavićeš proglas da je Maerion Kasumi izdajnica i da svaka sestra koja je ugleda ima pravo da je ubije na licu mesta.“
Karena ju je pogledala zapanjeno. „ Da li si sigurna da to želiš da uradiš? Takav proglas će staviti do znanja svakom vladaru i plemiću da postoji podela u sestrinstvu. To ti sada ne bi koristilo ni najmanje.“
Znala je da je Karena u pravu kao i uvek, ali bila je dovoljno besna da ne mari za njen savet.
„Sigurna sam.“
Žena je i dalje oklevala zbog čega je ona još više pobesnela. Ona je bila Gospa od Mača a Karena samo običan savetnica, kako se usuđivala da je ne posluša.
Tren potom palata je počela da se trese iz temelja. Nekoliko delikatnih vaza od krhkog kristala je palo i razbilo se uz glasan tresak. Karena je izgubila ravnotežu i pala a tren potom masivni kristalni luster se srušio na mesto gde je dotle stajala. U tom trenutku je sva ljutnja iščilela iz nje, požurila je da pomogne prijateljici. Palata se ponovo zatresla i spolja je čula vrisku iznenađenih sestara. Prozorksa stakla su se rasprsla a u sobu je nagrnuo ledeni vetar gaseći vatru u ognjištu. Karena je uganula članak i nije mogla da ustane. Sagnula se da i prebacila Kareninu ruka preko svojih ramena, pomažući joj da se osloni na nju. Izašle su iz sobe i našle se u gorem haosu nego što je očekivala. Deo zida u hodniku je nedostajao, kao da ga je džinovska ruka iščupala iz temelja. Nekoliko žena je ležalo mrtvo ali niko nije obraćao pažnju na njih. Gardisti su žurili da pomognu sestrama da raščiste prolaz u drugi hodnik na mestu gde se tavanica urušila. Bez razmišljanja je prigrabila Silu Elemenata i debelim nitima vazduha probila rupu u ruševini. Ostale sestre su pogledale iznenađeno ka njoj a zatim se naklonile kada su shvatile u čijem prisustvu stoje. Mada nijedna se nije ponudila da joj pomogne nego su požurile dalje ostavljajući je samu. Držala je Silu Elemenata i dalje, pokušala je da utvrdi na osnovu rezonacije tokova odakle potiču ali začudila se kada nije mogla da pronađe nikakav dokaz da je uopšte korištena Sila Elemenata.
Da li je moguće da je Gospodar Elemenata konačno odlučio da se otarai sestara, pomislila je u trenutku, prestravljeno, ali je brzo odbacila tu pomisao. Da je hteo Gospodar Elemenata je lako moga da ih zbriše i pre, ne bi izaslanica ni dolazila. Ovo je bio neko drugi a kada ustanovi ko, poželeće da nikada nije čuo za Sestre Bitke.
Još jedan potres je prožeo palatu, osvrnula se i videla da je i ostatak zapadnog krila palate nestao. Hodnik u kome su se nalazile je zjapio ka zalazećem suncu.Povukla je povređenu Karenu ka stepeništu koje se spušatalo ka ogromnoj balskoj dvorani u prizemlju gde se sakupilo nekoliko sestara mada nijedna od onih kojima je pomogla. Čim su je primetile nekoliko ih je pohitalo da joj pomognu oko Karene a ona im se zahvalno osmehnula. Nekolicina je stajala nad raširenom kartom i tiho se raspravljala. Naklonile su se i napravile joj mesta kada je prišla. Mapa je prikazivala čitavu palatu Sestrinstva zajedno sa podzemnim nivoima koji su išli u dubinu onoliko koliko je palata bila visoka a na nekim mestima i više.
Kada je saznala da je napad počeo i pre prvog potresa pobesnela je. Niko se nije udostojio ni da joj javi. Sve su one bile trenirane da se bore poput svakog vojnika a one koje su koristile Silu Elemenata su bile još opasnije ali to nije bio razlog da joj ovako nešto prećute. Ni one nisu uspele da saznaju ko napada palatu jer nigde nije bilo ni traga od vojske ili opsadnih mašina. Još jedan potres je prožeo palatu još snažniji od prethodnog. Severni zid dvorane je pukao celom dužinom a nekoliko sestara koje su kontrolisale Silu Zemlje su požurile da spreče dalje pucanje kako se cela dvorana ne bi urušila. Kada je predložila da ih napadaju mračni bogovi nekoliko od njih ju je prostrelilo podsmešljivim pogledom dok druge nisu ni obratile pažnju. Bile su uverene da je ovo delo Velikog Maga, neke od njih su predlagale da se okupi odred sestara kadrih da koriste Silu Elemenata i uzvrate napadom na Zantus dok su druge pokušavale da ih nadglasaju sa predlozima da se povuku i pregrupišu. Ovaj drugi predlog je naišao na široko odobravanje od onih koje su do tada bile neodlučne. Šmrknula je zgađeno, one su za sebe govorile da su jedina nada čovečanstva protiv stvorenja iz Pustinje a sada su htele da beže poput prestravljenih devojčica.
„Mi smo Sestre Bitke“, obratila im se i iznenadila se čvrstinom svog glasa, „one koje se već hiljadu godina bore sa strahom i beznađem. Mi nećemo bežati, ostaćemo i borićemo se, do poslednje žene ako treba.“
Na trenutak su je sve posmatrale kao da razmišljaju da li da je poslušaju, a zatim su nastavile sa raspravom gde bi bilo najbolje da se povuku i koji je najbolji način da to urade.
Usmerila je tok izmešanih niti duha i vatre i pogodila sa njime zlatokosu ženu koja je bila najglasnija među njima.
Tamora Ignacijes je bila kolovođa onih koje su htele da pobegnu i prva među njima koja joj je otkazala poslušnost. Pobuna protiv Gospe od Mača se kažnjava smrću, a one su to izgleda zaboravile.
Žena se sručila na pod, mrtva. Druge su je posmatrale užasnuto.
„Svaka koja misli da me ne posluša će da završi ovako“, rekla je ledenim glasom a nakon njenih reči užas na licima nekih od njih se produbio dok su druge ostale mirne kao da se ovako nešto dešava svaki dan. Posmatrala je ostale tražeći bilo koji znak da je neče poslušati. Među njima je bilo nekoliko sestara koje su mogle da koriste Silu Elemenata i to veoma snažno. Ona jeste bila jaka, ali ako bi se one udružile protiv nje, lako bi se moglo desiti da završi kao Tamora.
Na sreću nisu to uradile, bile su suviše uplašene svime što se dešavalo da bi i razmišljale o tome. Umesto toga sve do jedne su klecnule u znak pokornosti. Brzo je naredila da se pošalju grupice žena u druge oštećene delove palate da bi se izvukle žene zatrpane u ruševinama. Svakoj grupici je dodelila jednu sestru kadru da koristi Silu Elemenata i dovoljno veštu da može da izleči bar neke od povreda. Sa njom je ostalo nekolicina žena koje su je i dalje gledale užasnuto, ali svaka od njih je bila dovoljno jaka u Sili Elemenata da može da se nosi sa stotinu vojnika ukoliko zatreba.
Ovaj put potres je došao bez upozorenja, nije bilo manjih potresa koji bi ih upozorili niti uobičajene tutnjave. Prozori su nestali a sneg nođen ledenim vazduhom je pokuljao iz pomrčine unutra. Mermer pod njihovim nogama je napukao a neki delovi su se strovalili u podzemne nivoe. Ona i još nekolicina sestara su ostale da stoje na malecnom ostrvu dok se bezdana provalija pružala svuda oko njih. Pružila je niti vazduha da bi oformila most preko kojeg bi se mogle povući van palate. Nekoliko sestara je krenulo da beži pre nego što su crne mun je počele da padaju na njih. Oformila je štit iznad glava onih koje su preostale taman na vreme da bi sprečila udare koji su usledili.
Bogovi joj pomogli, videla je dosta puta bitke vođene Silom Elemenata ali nikad joj se nije desilo ovako nešto. Nikako nije mogla da oseti Silu Elemenata unatoč tome što je to bio jedini način da se ove crne munje oforme. Uzvratila je napad šaljući mlazeve vatre koji su se rascvetavali na sve strane, ali niko nije pao mrtav. Očekivala je da se njen protivnik maskirao Silom Elemenata prelamajući svetlost tako da izgleda nevidljiv, ali takav trik je onemogućavao bilo kakvu vrstu zaštite.
Nešto je zgrabilo sestru koja je bila najbliža ivici i podiglo je u vazduh. Žena je počela da vrišti kada je na hiljade sićušnih sečiva vazduha počelo da joj zaseca kožu. Pokušala je da raščini sečiva ali nije uspela, kada je pokušala da okruži ženu čaurom od vazduha njene niti su se rasplinule kao da nikad nisu ni postojale.
Žene oko nje su počele histerično da plaču, ali ona je sebe naterala da gleda unatoč tome što je vrištanje sada zaglušivalo sve ostalo. Trake kože su sada visile sa žene a krv je padala poput kiše u crni bezdan, ipak žena je i dalje nekim hirom bila živa. Njeno vrištanje je ostavljalo rane na duši. Ipak naterala je sebe da gleda. Upoznaj svoga neprijatelja, glasilo je jedno od prvih pravila koje je naučila kao početnica na mač zakleta. Prouči svaki njegov potez, nađi i najmanji trun slabosti i iskoristi ga.
Usmerila je mlaz vatre debeo poput njene nadlanice ka ženi koja je vrištala. Ovaj put mlaz nije naišao na prepreku i nije se raspršio. Sitna kiša pepepla ih je zasula tren potom a zatim je i toga nestalo. Neprirodna tišina se spustila na dvoranu tako da je jasno mogla da čuje uplašeno disanje žena pored sebe.
Još jednom vrisak je razbio tišinu kada je druga ugrabljena. Ženina smrt je bila brza, izvijena je u luk tako da se na kraju čulo pucanje kičme i žena je klonula a zatim je odbačena u bezdan.
Ostale su još tri žene sem nje, nijednu nije poznavala. Položite jedan drugoj ruke na glavu a zatim neka jedna od vas položi ruke na moja ramena. Pogledale su je iznenađeno ali su bile dovoljno uplašene da je poslušaju. Ono što je uradila je bilo kažnjivo smrću, zabranjeni tok koji je naučila ispitujući jednu od izdajnica a zatim se zaklela da ga nikad neće koristiti. Znala je da njena duša nikad neće imati mira zbog ovoga ali nije marila. Naterala je Silu Duha sebi kroz telo a zatim ju je usmerila kroz tela ostalih žena a kada se uverila da je tok na mestu počela je da vuče. U početku polako ali zatim sve brže, žene su počele da vrište ali nisu mogle da se otrgnu, jednom kada proces počne nisu mogle da ga napuste dok ona ne odluči da mogu. Povlačila je svu Silu Elemenata koje su ove žene mogle da koriste i dodavala ju je svojoj snazi. Znala je da će umreti ako ih potpuno iscedi ali nije imala izbora, svejedno će umreti a njoj je svaki trun snage trebao. Već sada se osećala poput svetionika, nije znala da li halucinira ili joj je koža postala prozračana. Na kraju je osetila da stisak vodeće žene popušta. Sve tri su bile mrtve, a njihova snaga u Sili Elemenata je dodata njenoj. Osećala se poput boginje.
Sa snagom je došlo i znanje, mada nije znala kako je tako nešto moguće, ove žene nisu sigurno posedovale to znanje. Preplela je niti debele poput potpornih stubova koji su štrčali na pojedinim mestima. Koristila je svih pet elemenata a zatim je sa tokom prečešljala ostatke dvorane uzduž i popreko.
Nekoliko stopa u vazduhu sićušna kugla crnine je eksplodirala a talasi crnine su se raširili u svim pravcima pre nego što su počeli da blede. Zaklela bi se da je mogla da oseti kao se stvarnost oko nje cepa. Biće koje se pojavilo je bilo umotano u tamu koja kao da je bila živa. Ličilo je na čoveka, veoma visokog čoveka sa plavom kosom koja mu se rasipala po ramenima. Pogledala je u njegove oči i osetila je kao da će je praznina u njima progutati. Bile su potpuno crne, lišene beonjača a mržnja koja je iz njih izbijala je bila neopisiva. Želea je da se zagrli rukama i počene da plače. Oduprla se tom osećaju i povukla Silu Elemenata koliko je mogla da drži. Koža joj je stvarno postala providna, nije halucinirala, ali umesto mesa i kostiju ona je mogla da vidi Silu Elemenata koja joj je kolala venama poput krvi. Biće je na trenutak izgledalo iznenađeno a zatim se nasmejao. Njegov smeh je bio poput pucanja kostiju ako ne i gori, nosio je u sebi svu tamu i užas ovoga sveta.
Ono neobilno znanje koje je dobila joj je govorilo šta da uradi, plela je niti kao nikada do sada, neke debele poput stubova druge tanušne poput vlasi kose. Plela ih je u tok neobične lepote koje ni jedno ljudsko oko nije moglo da shvati u potpunosti. Usmerila je tok na stvora koji je umakao ali kada je tok prošao blizu delić tame oko njega je izbledeo i nestao.
Stvorenje se nasmejalo.
„Prilično impresivno za ljudsko biće“, reklo je ledenim glasom. „Mislim da ću konačno moći malo da se zabavim.“
Ispružio je ruke a tama od njega je poletela ka njoj, ali umesto da napadne nju direktno napala je njenu vezu sa Silom Elemenata. Svaka traka tame je pomalo okrnjivala njenu vezu sa Elementima, a zbog nečega je imala osećaj da više nikad neče moći da prigrabi Silu Elemenata ukoliko ova tama sada prekine vezu. Povukla je još jače nego ranije, osetila je bol u kostrima, u samoj duši od količine koju je povukla ali nitri tame su nestale. Vatra bela od vreline je poletela ka stvoru ali je jednim zamahom njegove ruke nestala.
Hiljade sićušnih lopti tame je dobovalo po njenom štitu, a svaki put kada bi lopta dodirnula neko nezaštićeno mesto kamen je nestajao kao da nije ni postojao. Na kraju je tlo oko nje bilo jedva dovoljno veliko da ona stoji na njemu sa obe noge.
Stvor se i dalje smejao a nekako je osećala njegove tokove pre nego što bi ih otposlao.
Crni mlaz je poleteo na nju i ona je neprirodnom brzinom odskočila u vazduh i nastavila da pluta. Ono malo platforme na kojoj je do tada stajala je eksplodiralo. Sićušni parčići kamenja su se odbijali od njen štit. Stvor je stajao dovoljno visoko da do njega ništa od uništenog kamena nije dopiralo.
Zemlja i Vazduh upleteni su joj omogućili da podigne jedan od masivnih stubova i ošine stvora sa njim. Stvor je zamahnuo jednom rukom a stub se razbio u gomilu šuta.
Još jednom je upotrebila vatru ovaj put pomešanu sa duhom i stvor je urliknuo kada ga je delić mlaza očešao.
Nasmejala se za sebe. Ipak je mogla da ga povredi. Uplela je vatru u smrtonosni cvet i pustila ga da se razlije svuda po dvorani od vrha pa do nepregledivog bezdana. Neka vrsta štita od tame se formirala oko stvora i vatra je nestala svaki put kada bi ga dodirnula.
Lecnula se kada je to videla ali nije stala.
Šipka čistog duha je poletela iz njenih ruku na stvora a ovaj ju je dočekao ni ne braneći se. Raširila je oči kada je shvatila da je stvor upio čist duh a tama oko njega je kao rezulatat toga narasla.
„Ova igra mi postaje dosadna“ obratio joj se stvor podsmešljivim glasom. Izgledalo je kao da se uopšte nije umorio iako je po položaju meseca prošlo dobra dva sata od kako su počeli da se bore. Ona se osećala isrcpljenom do kosti i nije znala koliko će još moći da izdrži ovako. Ipak spremila se za sledeči napad što je bolje mogla.
Stvor je ispružio ruku i u bljesku tame u njoj se pojavilo sečivo crno kao noć i dugo sigurno koliko je sam stvor bio visok. Zamahnuo je sečivom i par crnih munja se stuštio na nju daleko jačih od svega što je do tada iskusila. Njen štit je jedva izdržao napad.
Stvor se pokrenuo brzinom većom nego što je oko moglo da prati, njegov mač je bio poput crne munje. Kada je udario u njen štit plavičaste varnice su sevnule. Sada je svu sangu koju je imala koristla da održi štit. I dalje je bila daleko jača nego ikad ranije ali je ta dodatna snaga polako počela da bledi. Proklela je samu sebe zato što priliko ispitivanja nikad nije pitala ženu koliko pojačanje u Sili Elemenata traje.
Stvor je ponovo zamahnuo mačem i njen štit je pukao poput ljuske od jajeta. Stajala je tamo nezaštićena i čekala sledeći udarac koji će je sigurno dokrajčiti. Stvor je podigao sečivo i počeo da ga spušta iznenađujuće polako a zatim je svega nestalo. Tama ju je progutala.


Slika Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 390
Pridružio se: Ned Dec 27, 2009 6:33 pm

 Re: GOSPODAR ELEMENATA

Postod vendy u Pon Apr 25, 2011 3:09 pm

Zanimljivo moram priznati, ali bi mi bilo draze da je sledece poglavlje koje dolazi, a ne neko iz sredine... ovako dosta stvari ostaje nerazumljivo
"that the true way to a man's heart is six inches of metal between his ribs"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 547
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 8:09 pm
Lokacija: ne znam ni ja

 Re: GOSPODAR ELEMENATA

Postod Iris u Uto Apr 26, 2011 10:42 pm

Slazem se sa Vendy. Ipak, zaista cenim sav trud koji ulazes u prekucavanje necega, od cijeg samo citanja mene zabole oci. Sve je i veoma kompleksno, i zaista odlicno zamisljeno, i ne toliko nejasno da se ne moze citati.

"To je bila jedina žena kojoj je mogla da veruje u potpunosti", nesto ovako ponovio si toliko puta da sam zaista pocela da sumnjam u savetnicinu lojalnost. Ali pretpostavljam da to nije bitno jer su obe mrtve, ili bar jedna.

"Sestra Vendi" :lol: da li je to za nasu Vendy? Ili se lik slucajno tako zove?
"U odredjenom trenutku svoga postojanja gubimo kontrolu nad sopstvenim zivotom i prepustamo se sudbini. Eto, to je najveca laz na svetu."

Be yourself. That's one thing no one can better than you.


Ponekad njace
Okupa se u prasini
Ponekad
Onda ga primetis

Inace
Vidis mu samo usi
Na glavi planete
A njega nema

::L::
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 269
Pridružio se: Sub Jan 29, 2011 9:41 pm
Lokacija: Gornji Milanovac

PrethodniSledeća

Povratak na Priče

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju

cron