Zemlja Sumraka-Prica prva:Poceci mraka- III glava

Maštovite priče naših članova

Moderator: Earvena

 Zemlja Sumraka-Prica prva:Poceci mraka- III glava

Postod Silvanas u Sre Jan 26, 2011 1:09 am

Zemlja Sumraka I deo:
-pocetak mraka-

Glava III:
-Secanja-
Na zapadu Zemlje Sumraka bila je jedna suma. Staroreligijski ona se zvala Suma zvezda i takvo joj je ime od starih dana i ostalo. Ova suma bila je jedino mesto koje u celoj Zemlji Sumraka nije poseceno. U ovom velikom propustu car Malagej video je sansu za spasenje. Vise nije bilo vremena. Narod se spremao za boj. Zeleli su otici u osvajacke pohode, okrvaviti svoje ruke, silom oteti tudju zemlju i u njoj ziveti pod svetloscu sunca, a sumrak zauvek napustiti. Malagej je vec dve godine pokusavao naci sto vise prica o ovoj sumi. Mitova, legendi i istorijskih prica koje su za nju vezane. Medjutim, njegov vrhovni carobnjak Jaraman nije uspeo mnogo iznaci. Malagej se sada morao oslanjati na svoje sopstveno secanje. Te je veceri kada je sa svojim sinom odlucio o velikom poduhvatu, njemu ispricao sve cega se mogao setiti o danima koji su protekli pre Velikog Pomracenja. Prosao je u svojoj mudroj glavi svaku pricu koju je pored vatre cuo, svaku misiju u koju je njegova Garda Plave kule isla...nesto je falilo. Necega se nije mogao setiti. Naposletku, njegove oci se zaklopise. U njegovo secanje uplivala je mala kap nade koja ga je podsetila na jedan razgovor, tacno dan pre Velikog Zemljotresa. Bio je to razgovor cara i njegovog prvoviteza, Malikovog starog ucitelja i porodicnog prijatelja, Darika. Taj dan Darik je svome gospodaru rekao: " Gospodaru moj, ja nemam zelju biti u drustvu najslavnijih vec goniti jedan san koji i ja i ti imamo od kada tvoja zvezda krasi ovaj tron. Trazim danas od tebe blagoslov otici jer na toj sutrasnjoj proslavi ja nemam mnogo posla, dok na zapadu, u divljini imam goniti nove neprijatelje, cekati nove prilike. Ova je zemlja, gospodaru moj u vecoj opasnosti nego sto mislimo. Sa istoka mi imamo goniti pirate i razbojnike, na severu divlja stvorenja koja prave stetu medju narodom, ali ove neprijatelje, stari prijatelju moj mi poznajemo. Ono sto mene ceka mi jos uvek nismo videli. U tome lezi nasa slabost. Daj mi blagoslov i necu te izneveriti. Ovaj zadatak zavrsicu do kraja." Malagej mu je dao blagoslov, ali uz zahtev da mu Darik podrobno objasni o cemu se radi i koja je to misija od velikog znacaja, jer Darik je imao ovlascenje otici u pohod koji je on sam naumio bez naredbe cara, kao sto je u ovom trenutku bio slucaj. Darik je zapoceo pricu o davnim danima staroreligijskih bozanstava. Odavno car Malagej nije cuo ta imena. Krvozedni pas i Milosna krava bila su imena njihovih bozanstava. Njima se odavno nije klanjao niko osim par zaboravljenih kultova u kojima su stari pricali o slavi njihovih bogova medjutim to nije mnogo skretalo paznju naroda. Darik mu isprica o ta dva bozanstva i o razbojnicima koji su pre mnogo godina, kada je svet bio mlad, ove zaboravljene kultove lisili velikog bogatstva pljackajuci i paleci i ubijajuci sve sto im se nadje na putu. Kultovi Krvozednog psa i Milosne krave bili su baceni u zaborav i od njih ostade samo sacica starih koji verovase slepo ne znajuci nista o svojoj veri jer im knjige i izvori u toj velikoj pljacki bejahu spaljene. Darik je znajuci ovu staru pricu koju su znali samo odredjeni obrazovani ljudi, odlucio da nadje izvore o knjigama, bogatstvima i spisima koji su unisteni, zrtvama koje su postradale, i osobama koje ovo ucinise. Medjutim, od svega sto je pokusao iznaci godinama istrazivanja i raspitivanja kod najmudrijih i najucenijih ljudi, dosao je samo do imena jednog mesta...Sume zvezda. Tu je Darik hteo otici. Za to mesto je bio vezan odgovor na njegova pitanja, a sada kada je Darik odavno smatran mrtvim u svom devetogodisnjem odsustvu, kada je narod obnovio veru prema Krvozednom psu i Milosnoj kravi, kada je nastupilo crno vreme i teska dela, ponovo prvovitez Plave garde svom starom gospodaru i prijatelju pomognu kroz secanja. Malagej je sada imao slamku za koju se mogao uhvatiti. Mozda u ovim spisima, tim bogatstvima, ili samim bozanstvima postoji neka magija koja je Sunce mogla oterati, i koja bi ga mogla vratiti. Malik je saslusao ovo. Osetio se osnazenim. Ima nade. Ima nade...
At least one person who walks this Earth knows your worst side... One is enough for you to be proud, or ashamed. Which one do you deserve? Pride or shame?

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 160
Pridružio se: Sub Jan 22, 2011 12:36 pm

Povratak na Priče

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron