[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Pro Evolution Soccer 2008, 2009...

Pro Evolution Soccer 2008, 2009...

Avanture, FPS, Strategije...

Moderatori: Aratorn, Slash

 Re: Pro Evolution Soccer 2008, 2009...

Postod NothingMan u Pet Sep 25, 2009 2:43 pm

Ma, samo si trebao "Pro Evolution Soccer", no, nije ni bitno. ::C::

Posle nekoliko dana igranja, najuočljivije su mi katastrofalne greške golmana. U 2009ci je golman bio relativno OK, osim što je iritirao sa lošim branjenjem svog bližeg ugla i istrčavanjem pravo, bez praćenja leta lopte. To ništa nije ispravljeno, a pride prima golove kroz noge, kroz ruke, kroz uši, itd. Katastrofa. Ako to ne bude ispravljeno, to će biti ogroman minus na inače odličnu simulaciju. No, ovaj demo je, kažu, iz jula meseca, a ni Konami nije skup idiota da ne ispravi takvu grešku. Nadajmo se. ::K2::
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Pro Evolution Soccer 2008, 2009...

Postod genije narcis u Čet Okt 22, 2009 9:16 pm

jebeni savo miloshevic....svaki igrach mi se ponasha ko savo kad treba da primi loptu ili bilo shta drugo da uradi s njom....mnogo su sjebali ovu 10ku kolko mi se chini...centarshutevi su baloni, a komp kad krene da kombinuje ne mozhesh mu uzeti loptu 10 minuta, driblinzi me ne zanimaju poshto ih nikada nisam ni koristio, al se ovde ochigledno samo na taj nachin mozhe preci igrach (koji je na najjachem nivou automatski brzhi, jachi i skochniji od tebe), jedini takoreci dribling koji sam ikada koristio, koji chak nije ni to, nego menjanje pravca koristeci speshl muv dugme ne funkcionishe...i pored toga sam prvu tekmu u master ligi na najjachem nivou dobio 4-0, al nije u tome poenta. Ne igrachka strana nije losha..ubacili su dobre stvari u pripremu utakmice i taktike. Sve u svemu mozhda mi treba da se naviknem, al chisto sumnjam. Razocharan sam.....


....a sad odoh da nastavim da igram :feler:
Life is just blah blah blah. We hope for blah, and sometimes you find it, but mostly it's just blah. Waiting for blah, hoping you're right about the blahs you made. And just when you think you've got the whole blah damn thing figured out and we're surrounded by the ones we blah..

Death shows up... and blah blah blah
Korisnikov avatar
bambus
bambus
 
Postovi: 5115
Pridružio se: Sre Jun 19, 2002 10:39 am
Lokacija: Beograd

 Re: Pro Evolution Soccer 2008, 2009...

Postod NothingMan u Pet Okt 23, 2009 8:49 pm

Ne bih mogao da konačno ocenjujem novi PES, nikako da namestim da igram tečno, zajebava me procesor. Ne znam dal' je opet prašnjav il' je jednostavno preslab za ovu igricu, al' igrica mi ceo dan secka, kako god da namestim grafiku. Tako da ne mogu da sudim o gejmpleju. Mada me je razočaralo u odnosu na demo to što je opet ubrzan. Igrači mi jednostavno rade suvišne pokrete i klize ko po ledu, teški su za kontrolisanje. Tako je naravno bilo i u prošlom i pretprošlom PESu, al' nije bilo baš tako u demou. A to što rade suvišne pokrete treba zahvaliti i meni nerazumljivoj želji da se driblinzi i fore prebace što više na strelice (d pad, kako već na džojstiku), umesto što se rade onim dugmićima sa strane i analognim stikom. Tako dolazim u situaciju da mi radi driblinge koje nisam želeo pri najprostijem kretanju.

Naravno, ovaj PES je sigurno daleko bolji od devetke, generalno gledano. Ništa nije izgubljeno u odnosu na nju, osim što si tamo mogao da ukloniš sve igrače iz živog zida koje ti je komp automatski postavio, a ovde ne možeš. Koji će mi moj tri igrača u živom zidu na 40m od gola?

Konačan sud kad i ako odigram jednu normalnu utakmicu bez seckanja i trzanja.
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Pro Evolution Soccer 2008, 2009...

Postod NothingMan u Sub Okt 24, 2009 2:54 pm

Moraću da igram na low detaljima. Il' da odnesem da mi očiste laptop iznutra, možda koči procesor. Il' da instaliram win7 umesto viste, koja usporava. Uglavnom, demo sam igrao na 1024x768 i high detaljima, a ovo moram na 800x600 i low detaljima.

Što se igre tiče, kao što sam i mislio, to je unapređena devetka. Sve je to bolje, lepše, bogatije, normalnije i realnije, al' to ne menja činjenicu da je to isti tip igre. Sa demoom je bilo nešto drugo u pitanju, kontrola igrača je bila veća, bilo je usporenije (tj normalnije), tvrđe, teže za igru. Prvi put da vidim igru koja ima bolji demo od full verzije. Naravno, po mom ukusu. Juče sam osvojio jednu LŠ sa Barsom, onako da se nisam ni oznojio. To mi je malo zasmetalo. U demou mi je prvo trebalo jedno deset utakmica da uopšte vežem dve pobede.

Najviše golova dajem posle centaršuteva, koji su OK, ali se moraju nekad i usmeriti a nije loše i šutati sa R2 (kontrolisani šut, a bolji igrači poput Anrija će centrirati spoljnom, sa puno felša koji će navoditi loptu pravo na glavu). Zatim, mnogo golova iz kontri, polukontri i asistencija (vazdušnih i zemaljskih) kroz sredinu (Barsa je ipak to), a treba i spomenuti i dosta golova van šesnaesterca. Igrači su dobili puno snage (možda i previše) kad šutaju, tako je skoro svaki šut iz daljine opasan.

Ono što je najlepše je što konačno dribling sa šutem/centaršutem plus pas više ne pali svaki jebeni put. To je bilo najgore u prošlom fudbalu: kad ne znaš šta ćeš, samo pritisneš D pa S i protivnici u krugu od tri metra oko tebe padaju na zemlju, slomljeni tvojom famoznom varkom tela. ::K2::

Sad da bih se malo pomučio, uzeo sam da igram Master Ligu sa Bordoom. Jest' da sve dosad dobijam, al' bar mi nije tako lako. :feler:
Gurkuf i Kavenađi... ::C:: I Plašil, čovek takođe kida.
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Pro Evolution Soccer 2008, 2009...

Postod Elu Tingol u Čet Nov 12, 2009 4:31 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7254
Pridružio se: Pon Apr 26, 2004 8:26 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Pro Evolution Soccer 2008, 2009...

Postod NothingMan u Čet Nov 12, 2009 5:54 pm

Hajde, čemu tolika malodušnost? :feler: Jeste užasno teško vozati protivnikovu odbranu, ali je i realno. Kroz sredinu nikad nećeš proći, osim ako nisi Barselona, što je i realno. Caka je sada igrati kao što se i pravi fudbal igra - širi igru na bekove, brzo se oslobađaj lopte i moraš imati malo raznovrsnosti po pitanju šuteva, centaršuteva i driblinga. I naravno, treba koristiti duple pasove i visoke i niske lopte u prazan prostor. Driblinzi su sada pojednostavljeni, možeš dosta njih i preko strelica na tastaturi raditi. Nekoliko primera:
1. brzo dvaput napred: igrač jednom nogom staje na loptu (pravi varku da se zaustavlja), a drugom brzo gurne loptu napred i nastavi trk. Krajnje jednostavno.
2. dok igrač stoji, brzo nazad pa gore ili dole (zavisi dal je igrač levak il' dešnjak): igrač proturi svojom "glavnom" nogom loptu iza sebe i onda je brzo gurne gore ili dole.
3. dok igrač stoji, brzo nazad pa dijagonalno napred-gore/dole: isto to, samo neće gurnuti loptu pod 90 stepeni u odnosu na pravac u koji gleda, nego dijagonalno napred.
4. brzo napred pa gore/dole (u laganom trku, bez držanja R1): igrač ide napred, pa pravi varku telom i menja smer kretanja za 90 stepeni.
5. istovremeno R1 plus gore/dole (lagani trk): klasično "lomljenje" protivnika, ali rade ga samo bolji igrači (Henry, Dani Alves, i tako ti).
6. kratki ili dugi "biciklić" plus R1 il' R2 (ne sećam se ovako napamet, znam kad igram) da se lopta gurne daleko i pretrči protivnik, isto jako efektno.
Treba malo uvežbati tajming kojim se sve to radi, i biće vrlo korisno.

Što se grešaka u igri tiče, sudijski kriterijum je blago rečeno kriminal, što se odma' da videti. U dve sezone master lige, nisam napravio nijedan penal, a iznudio sam samo jedan. Golmani su takođe blagi užas, ali samo u situacijama kada im leti neki dugi pas koji pravi problem dal' istrčati ili ne (ako im leti u šesnaesterac, pokupiće ga lako). Koliko sam samo golova tako primio: moj golman izleće na dug pas, a onda se predomisli i vraća se sa leđima okrenutim protivniku koji trči ka lopti; ovaj samo plasira u gol. Isto tako, ako pređeš vezni red protivnika u polukontrama, njihova odbrana te čeka na 16m a njihov golman izleće. Savet: naučiti lobovati (L1 plus šut) i šutati puno iz daljine. A da bi poboljšali sopstvenu odbranu, upaliti ono crveno dugme dole kod imena igrača, to je "pressure" (L2 plus centaršut) i tako će igrači konstantno vršiti pritisak na protivničke igrače sa loptom. Jedina opasnost je tako što će protivnik ako inteligentno zaobiđe prepreku, imati mnogo više prostora za napad, tako da to ne treba raditi protiv brzih timova, ili timova sa tri napadača (Barsa, Porto,i sl).

Inače, uspeo sam namestiti da mi igra radi na normalnoj brzini i solidnoj grafici, savet svima je da instaliraju "Fraps" i da vide koju im frejm ratu pokazuje. Ako je zakucano na 60fps, to je onda normalno. Ako se mota na 62,63, onda ubrzava, i taj sam problem ja imao. Onda treba podešavati grafiku u igrici, instalirati nove drajvere za grafiku, optimizovati grafičku karticu, dok ne bude bilo zakucano na 60. Ja kad sam to namestio, mnogo sam zadovoljniji sa igrom. :)

Master liga je inače sada ludnica, preporuka svima. :two thumbs up: Čak možeš igrače i "istrenirati" da igraju na drugim pozicijama i da imaju skillove koje inače nemaju ("trening" se sastoji od plaćanja i čekanja nekoliko nedelja da se igrač "istrenira").

Dva snimka sa golovima od mene:
http://www.youtube.com/watch?v=y-_s6utIwmo
http://www.youtube.com/watch?v=7M5xC1sHfHw
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Pro Evolution Soccer 2008, 2009...

Postod Elu Tingol u Čet Nov 12, 2009 10:55 pm

Upravo sam skršio igrača s obe noge sa leđa. Za zatvor. Nije bilo ni faula a ja sam dao gol. Stvarno su podbacili sa tim segmentom.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7254
Pridružio se: Pon Apr 26, 2004 8:26 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Pro Evolution Soccer 2008, 2009...

Postod NothingMan u Pet Nov 13, 2009 2:27 am

A ja sam dobio u zadnje dve utakmice po jedan crveni zbog klasičnih startova za žuti. Čak ni s leđa nije bilo.
Al' dobro, borimo se komp i ja za titulu 3 kola pre kraja, tako da je sve dopušteno. :mrgreen:
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Pro Evolution Soccer 2008, 2009...

Postod Elu Tingol u Pet Nov 13, 2009 11:15 am

Razigrao sam se i ja malo. Počeo sam Master ligu (koliko mogu da vidim vrhunski je odrađena) sa Arsenalon i dao sam petardu Halu i šestardu AEKu u LŠ. :)
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7254
Pridružio se: Pon Apr 26, 2004 8:26 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Pro Evolution Soccer 2008, 2009...

Postod NothingMan u Pet Nov 13, 2009 12:25 pm

Taj rad. Realno.

Ja ću da napravim Partizan iz sezone 2003/04 i da igram sa njima master ligu, kad me smori ovo sa Bordoom.
Taribo West, Igor Duljaj, Saša Ilić, Ljubinko Drulović, Ivica Iliev, Andrija Delibašić, i naravno... Milivoje Ćirković. ::M::
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Pro Evolution Soccer 2008, 2009...

Postod genije narcis u Pon Nov 16, 2009 8:07 pm

da, sudijski kriterijum je uzhasan! Mislim da ce to definitivno prepraviti u nekom od oficijalnih pecheva. Ne znam to za odbranu, ja bash nikakvih problema nemam...u prvih 10 kola sa boltonom + nekoliko utakmica kupa engleske i uefa kupa, sveukupno recimo 15 utakmica, primio sam samo jedan gol i to neku glupost u 90om minutu. E sad shto sam dao samo 15 golova, mislim da je vishe problem u tome shto igram s Boltonom, nego do same igre :)

Od driblibga 2 puta na stranu je prilichno efikasan, sem ako te ne pokupi klasichno iza ledja i sudija ne svira nishta....uzhasno frustrirajuce..
Life is just blah blah blah. We hope for blah, and sometimes you find it, but mostly it's just blah. Waiting for blah, hoping you're right about the blahs you made. And just when you think you've got the whole blah damn thing figured out and we're surrounded by the ones we blah..

Death shows up... and blah blah blah
Korisnikov avatar
bambus
bambus
 
Postovi: 5115
Pridružio se: Sre Jun 19, 2002 10:39 am
Lokacija: Beograd

 Re: Pro Evolution Soccer 2008, 2009...

Postod sever u Čet Nov 19, 2009 4:54 am

Samo valensija i Ziga na cf i nemoze ti niko nista...

odbrana je uradjena bolje[nema onih penala sto komp sam napravi] i ja nemam problem sa sudjenjem faulova i kartona...

Sut sa distance uradjen je po meni onako ko sto treba da bude kad je igracu otvoren sut to je opasnost za gol...

Golmani negde bolji negde gori nego u devetci...Ima retardiranih poteza ali 1vs1 situacije vise nemogu da te obidju ko u devetci i usetaju se u gol...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1190
Pridružio se: Uto Nov 20, 2007 8:57 am

 Re: Pro Evolution Soccer 2008, 2009...

Postod Elu Tingol u Pet Dec 04, 2009 11:11 am

Isčekivanje žreba. Da vidimo grupe pa svi krećemo u osvajanje SP sa Srbijom. :feler:
Naravno kad završi sezona Master lige, sve u svoje vreme. ::M::
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7254
Pridružio se: Pon Apr 26, 2004 8:26 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Pro Evolution Soccer 2008, 2009...

Postod NothingMan u Pet Dec 04, 2009 3:24 pm

Dobra ideja, mogao bih i ja malo sa nasom repkom. Dosad nisam igrao jer smo bili skrnavi.

Inace igram sa Flamengom, dajem golove iz slobodnjaka sa golmanom, pokusavam da sa Rambom ubodem gol iz kornera i tako ta ludila.
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Pro Evolution Soccer 2008, 2009...

Postod NothingMan u Pet Dec 04, 2009 9:19 pm

E jebiga, 'ladno ne mogu da se nameste grupe za SP onako kako ti oćeš ... možeš jedino da klikćeš random dok ti se posle dva miliona puta ne potrefi sve kako je u žrebu.
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

PrethodniSledeća

Povratak na Ostali žanrovi

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju

cron