[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Srbi ne znaju da pisu fantastiku!

Srbi ne znaju da pisu fantastiku!

Koje ste čitali i šta biste preporučili

Moderatori: High Duke, rinsvind

 Re: NOVE KNJIGE

Postod DjoX u Sub Sep 18, 2010 11:50 am

Lepo pricam da ne treba da se cita bilo shta shto pishu srbi. Znaci srbi ne pishu fantastiku! Nikako! Nemoj ni da se mucite!
Slika
http://www.myspace.com/lepojevic
"I would have liked to insult you, but the sad truth is that you wouldn't understand me."
"I'm smiling. That alone should scare you."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1103
Pridružio se: Pet Maj 07, 2004 2:12 pm
Lokacija: NisH

 Re: NOVE KNJIGE

Postod Perin u Sub Sep 18, 2010 1:02 pm

A nemoj tako, a šta je sa onim Stojiljkovićem iz tvog rodnog grada? Što je napisao Konstantinovo Raskršće? :)
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: NOVE KNJIGE

Postod mnb u Sub Sep 18, 2010 1:20 pm

U redu, DJOX, posto se jucer nakon vise od pola vijeka okoncala serija u kojoj sus e pojavljivali likovi iz moga potpisa, a da proslavim to sto su jedini par u citavoj serijetini koji nije na koncu imao hepiend vec su se rastali, sada cu ti objasniti par stvari;

prvo, sledeci put kada budes tako generalizovao stvari, vrijedjao naciju koja je Fantastici darovala imena poput Andrica, Bulatovica, pa preko Petrovica i Maksimovicke i cisto znarovskih kakvi su Skrobonja i Jaksic, sve do sada do gomile djece koja pisu i stvaraju i ne mogu se probiti zbog "osoba" poput tebe, zatucanih u uvjerenju da je Erikson Bogom dat pisac, iscupat cu katetere, doci ti na vrats ( lijep ti je link u potpisu ) i isibati te njime

drugo, ukoliko mi ne mozes dokazati da si procitao vise odj edne pripovijesti nasega autora, te da poznajes pravila knjizevne teorije, odrzat cu ti ja prijedavanje ovdje, pa potom doci kod tebe da yti pojasnim.
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 Srbi ne znaju da pisu fantastiku!

Postod mnb u Sub Sep 18, 2010 1:39 pm

Hor donjovoltskih pljosnatich crva me upozorava da bih trebao raditi kao Tadic te se ispricati DJOX-u zbog svoga sugeriranja u vezi katetera ( i u stavci dva bi se pojasnjavanje radilo istim ), te sugerirati namjesto toga da DJOX izvoli otici na slijedeci sastanak "Lazara Konjakcica" te poniovi svoju tvrdnju pred okupljenima, ako ima herca. Ako itko od prisutnih ima mobilni ili digitalnu kameru pri ruci volio bih da to snimi i stavi na neki sajt. Hvala.

Ispricavam s esvim koleginicama i kolegama na ispadu.
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 Re: NOVE KNJIGE

Postod Orion u Sub Sep 18, 2010 3:18 pm

Na ovom prostoru ima izuzetnih pisaca fantastike ( Boban Knežević, Zoran Jakšić, Dragan Filipović, pokojni Ljubomir Damnjanović i Borislav Pekić, itd ), a za neke mlade koji tek počinju, potpisujem da su deset puta talentovaniji od Paolinija i sličnih mlatipara.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: NOVE KNJIGE

Postod babakarniang u Sub Sep 18, 2010 9:01 pm

Ah kolega mnb ote ste mi ispad iz usta onaj ko misli da su nasi pisci fantastike losi silno gresi pa jedan Zivkovic je bolji od mnogih velikana zanra... A to sto kudite Eriksona hmmm meni se svidela knjiga al ima minus ogroman svaku bezizlaznu situaciju resava dza bu magija otvor prolaz to me nervira i duzina serijala a svidja mi se karakter likova to dobro radi
Član
Član
 
Postovi: 222
Pridružio se: Uto Dec 19, 2006 12:05 am

 Re: NOVE KNJIGE

Postod mnb u Ned Sep 19, 2010 11:17 pm

Sto se ispada tice, pa on je bio vise izraz razocaranja nego gnijeva. U nekoliko smo navrata, u proteklih par mjeseci, ovdje imali izjave, koje su meni rasrdjujuce, npr. vezane za naciju, prvo hrvatsku a sada i srpsku, te pol, zenski, u kontekstu koji generalno unizava sposobnost da stvaraju/uzivaju Fantastiku. Ono sto meni tu smijeta, pazi, to su naizgled naivne izjave, mimo ocigledne generalizacije koja ili potice iz nacionalizma ili sovinizma, i koja je u nejmanju ruku budalasta i izvire iz neobjasnjive neupucenosti ili negdje ciste zlobe, jest sto takve izjave poticu od mladjih osoba, za koje drzima da, ako se matori nijesmo na vrijeme opamijetili, a onda makar one nose baklju naprijetka i za sobom ostavljaju predrasude i zatucanost, no ocigledno, neki i dalje vole ocjennjivati ljude po raznim povrsnim kriterijumima, ubijedjujuci sebe da postoje oni manje vrijedni. Pridajem previse znacaja ociglednom DJOXO-ovom marifetluku kome je cilj da iznervira kolege, mislim, nije se pojavil da napise sto, vec jedino sto moze jest pateticno skidanje reputacije, sunjajuci se kad nikoga nema, drzeci se senki. Volio bih da jedared objasni zasto nesto misli, ali poanta je da niti on to ne misli vec samo provocira. ( Ispricavam se i koleginici, zna koja je, sto sam tvrdio suprotno, odricuci njezin sud. )

@DJOX: Prvo cu se odmah zahvaliti sto si bio fin i nijesi pribjegao napusavanju kao i obicno, kako sam kazes, ali ne vidim zasto si se ustezao. I ja stojim iza vase tvrdnje da SRBI ne mogu da pishu fantastiku, no i dalje tvrdim da Srbi pisu Fantastiku, i neki od njih to rade odlicno. E sada, sto ih ima kojima bi bolje bilo da se drze motike a ne olovke, kako ste fino srocili, bu hu, ima takvih u svakoj zemlji i naciji, i vi vecinu takvijeh i citate, ne dvojim narocito sa engleskoga govorna podrucja. Sto se prijedloga vaseg tice, iznimno bi bio zanimljiv, da eto, nijeste sami dokazali ako je bolje da negdje okopavate ne sto se lacete tastatrure u pokusaju da budete intrigantni: prijedlazete da procitate djela srpskih pisaca po mom izboru te date svoje najiskrenije misljenje o istima, no vec unaprijed kazete ( suvise je dobro da se ne bi citiralo):

A ja cu da dobijem tu satisfakciju da kada budem procitao da mrtva usrana dela srpskih "pisaca" da cu lepo argumetima da se poserem po njima i da objasnim zashto srbi treba da se drze motike a ne olovke!!!!

No, no, pa onda nisto sto bih ja sugerirao nema vajde, zar ne? Vi vec imate svoje misljenje, najvjerojatnije zasnovano na iscitavanju sopstvenih knjizevnih pokusaja. E, sada, dragi djecace moj, kolege i ja navedosmo par imena domacih autora koji su pisali Fantastiku, pa hsve sto trebas da uradis, jeste da uzmes kameru - ne sumnjam da je imas, odes ispred ogledala, i snijmis sebe kako izgovaras slijedeci tekst: "Ja, DJOX, tvrdim da su ( ubaciti ime i prezime svakoga navedenoga pisca ) napisali usrana mrtva dela i sada cu da se iskakam po njima, jer nisu trebali da se lacaju olovke no i dalje drze motike", te odgledas taj snimak par puta, stavis ga na youtube, linkujes ovjde, da ga i mi svi ostali vidimo, i otvoris svoj um za komentatre. Pa da vidimo imas li cohones da stanes iza svoga misljenja.
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 Re: NOVE KNJIGE

Postod babakarniang u Pon Sep 20, 2010 9:56 pm

Djox prosto nisi u pravu evo ti primer Tesic je bolji od Eriksona i mogu ti navesti takvih desetak al dobro sad mlad si naucices :) A psovanje no coment to stvarno ne prilici ovom mestu i forumu
Član
Član
 
Postovi: 222
Pridružio se: Uto Dec 19, 2006 12:05 am

 Re: NOVE KNJIGE

Postod Perin u Pon Sep 20, 2010 11:55 pm

A gde baš Tešića nađe :D Evo, ne mora ništa da čita sem Ivana Nešića i njegove zbirke priča "Jedan na jedan." Ako mu se to ne svidi, ništa neće :) Nešić odlično piše, a i dosta su mu...hm, amerikanizovane priče, tako da verujem da će mu se svideti. Ako te ne mrzi da čitaš sa monitora, evo ti link do jedne ili dve njegove priče:

http://www.art-anima.com/d/price/trickortreat.html

http://www.art-anima.com/d/price/kadasv ... vodno.html

http://www.art-anima.com/d/price/vilenjak.html
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: NOVE KNJIGE

Postod DjoX u Uto Sep 21, 2010 12:07 am

mnb Ako su ta srpska velika dela fantastike toliko dobro koliko ti kazesh mislim da onda moja subjektivnost pri citanju nece biti velika prepreka! Pogotovo ako su prvih par dela koja procitam dobra,onda ce subjektivnost pri citanju totalno nestati! Poshto se ne znamo nema vajde da ja tebi kazem da cu najiskrenije oceniti dela,iako je to cinjenica!

Eto bio sam normalan shto se tice ovog dela,kako sam i rekao!

E sad shto se ostalog tice samo mozemo da vrtimo pricu u krug! Ja cu opet da te pitam koja su ta dela koja ti toliko cenish i cijim kriterijumima nishta od onoga shto svi ovde citaju ne moze ni da prismrdi? Naravno svi znamo da si ti veliki istaknuti pisac za razne casopise i forume,ali jelte ne smesh nishta ovde da okacish zbog toga shto cemo da te jurimo da te spalimo na lomaci.



Tako da meni nishta vishe ne ostaje nego da uradim kao,vec sada odavnom,jedan veliki covek? Jel se secash toga? Kao shto sam rece bila je cistka sajta pa nemozemo vishe da vidimo kako pishesh kilometraske recenzije i pljujesh knjige koje nisi ni procitao... Tako da ponuda stoji,shto se mene tice imash moju rec(koliko god to znacilo) da cu da budem iskren i maximalno obketivan pri svom odgovoru nakon svakog procitanog dela!...
Slika
http://www.myspace.com/lepojevic
"I would have liked to insult you, but the sad truth is that you wouldn't understand me."
"I'm smiling. That alone should scare you."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1103
Pridružio se: Pet Maj 07, 2004 2:12 pm
Lokacija: NisH

 Re: NOVE KNJIGE

Postod DjoX u Uto Sep 21, 2010 12:09 am

@ Perin i ostali. Sve je to cool,procitacu ovih dana da vidim o cemu se radi! Ali nije poenta u tome! Ja hocu da matori prdez postavi Srpske pisce po njegovom kriterijumu,i dela koja on ceni!
Slika
http://www.myspace.com/lepojevic
"I would have liked to insult you, but the sad truth is that you wouldn't understand me."
"I'm smiling. That alone should scare you."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1103
Pridružio se: Pet Maj 07, 2004 2:12 pm
Lokacija: NisH

 Re: NOVE KNJIGE

Postod mnb u Uto Sep 21, 2010 12:51 am

Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 Re: NOVE KNJIGE

Postod DjoX u Uto Sep 21, 2010 1:07 am

A u jbt kako si ti to sve lepo povadio iz konteksta i napravio sebi pricicu! Jebesh to jebesh ovo, ti verovatno nisi procitao ni jedno delo Srpske fantastike... Dovidjenja i hvala na svim imbecilizmima!
Slika
http://www.myspace.com/lepojevic
"I would have liked to insult you, but the sad truth is that you wouldn't understand me."
"I'm smiling. That alone should scare you."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1103
Pridružio se: Pet Maj 07, 2004 2:12 pm
Lokacija: NisH

 Re: Srbi ne znaju da pisu fantastiku!

Postod mnb u Sre Sep 22, 2010 10:17 am

Ja pak mislim da je sasvim mogucno da netko pomisli kako se na ovim prostorima ne pise Fantastika koja je valjana, iz dva razloga - ne pise se ono sto on podrazumeva Fantastikom ili se ne pise onaj tip Fantastike koju voli citati. Dakle, ako netko posmatra fantastiku u "uzem" smislu, recimo sa izrazito zanrovskim predznakom, ne obraca paznju na one "ivicne" tipove; ako netko pak voli citati samo odredjenu podvrst, npr.Mac i magiju, onda ce se u nas razocarati. Ne bih sada raspravljao duboko o greskama takvih razmisljanja, samo da su oba stanovista pogresna, po mom uvjerenju, to je ocito, posto treba poceti farma, pa cu kasnije.
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 Re: Srbi ne znaju da pisu fantastiku!

Postod mnb u Sre Sep 22, 2010 12:49 pm

Dakle, pokusat cu iznijeti svoje vidjenje kako je doslo kod nas do toga da se stice privid nepostojanja fantastike macomagijskoga tipa. Morate uzeti u obzir, narocito mladji citatelji, da se citavo nase podrucje nalazilo u specificnim uslovima. Iz ko zna kog razloga, opravdano ili ne, tek Fantastika se na citavoj teritoriji nekadanje Jugoslavije nalazila u zapecku iz koga je tek s vrijemena na vrijeme izvlacena, entuzijazmom ljubitelja.

Imajte na umu da je do kraja devedesetih, kao pojam biblioteke neke velike izdavacke kuce koja je stampala Fantastiku, izdvajan Kentaur, i sjetite se koliko je knjiga izdano tu, i koliko u bratskoj mu biblioteci koja je izdavala Epskku fantastiku ( za one koji to pak ne znaju -1, i to ZVEZDANI RATOVI ). Polaris, Znak Sagite, Zoroaster bijahu maksimalno orijentirani na SF ( mada moramo istaci da su prva dva stampala i nenaucnu Fantastiku, veoma kvalitenu katkad, ali opet u nesrazmjeru ). Tko god da je zelio citati mac i magiju, morao se dakle nauciti engleskome ako je zelio vise. Onda imamo dio koji cemo nazvati zajednickim imeniteljom The Dark Ages, ne ponovila se.

Lagijuna i Algoritam, mislim na originalni hrvatski imprint, su potom krenuli i buknuli krajem devedesetih dajuci mladjoj publici na talasu popularnosti Dzeksonovih filmova, ono cega se nisu zbog uzrasta ( mislim na tinejdzere ) i nepoznavanja jezika ( stranog ) inace mogla dokopati, svih tih "klasicnih" serijala. i stoga, nakon dekade provedene pod bombardovanjem stranih autora, svikli da Fantastika ima odredjene lako uocljive znacajke, osvrcu se fanovi i ne vide djela domacih autora koja bi mogla citati ( napominjem, spram svojih predubedjenja i ocekivanja ).

Stio ja mislim da se desava? Pa stariji autori koji su stvarali i prije "pada", i dalje su tu, furaju svoj fazon, no vise vole ili klasicni SF ili ono sto bi smo nazvali Sterlingovom odrednicom Slipstream ( koji je usvojio i Skrobonja za svoju ediciju ). Izdavaci nece stampati djela nasih autora vece lisnatosti, jer ne znaju hoce li se isplatiti. Mladi ljubitelji kojivole mac i magiju, jos nijesu spisateljski stasali u tolikim brojevima da bi imali police zatrpane njihovim verzijama sukoba orka i vilenjaka ( naravno, podrazumijevam da svladaju strah izdavaca od bacenoga novca ). Nije doduse kao i da nemamo, Mac i magiju, zastupljenu.

Ako izuzmemo Vukadinovicev nastavak Tolkinove trilogije, opet, mislim da se mozete sjetiti par naslova koji bi se uklopili u taj opsjeg indetificiranja, uz malo dobre volje. Drugo je pitanje da li je tih par naslova nekome po ukusu ili ne, no ja tu nisto ne mogu. Ali usitinu mislim da ce u dogledno vrijeme biti neki papazjanolini kod nas. Pogotovu bih volio nesto sto ce se baviti nasim tradicionalnim fantazijskim okruzenjem, jer citav je Balkan ( gdje ukljucujem i Sloveniju, znam da oni to ne vole, ali sve to bese juga ), prosto preobilan legendama, mitovima, vjerovanjima i narodnim stvaralastvom od koga zastaje dah. Jedan od razloga zbog kojih me pisci macomagijskoga usmjerenja najvise iritiraju jeste sto se hvale kako su prenijeli duh nekakvoga ddrevna vremena i tradicije, a sve sto covjek treba uciniti jeste procitati ZIDANJE SKADRA, DIOBU JAKSICA te DJEVOJKA CARA NADMUDRILA, te shvatiti koliko su daleko do postizanja bilo cega. Uzgred, ako nijeste citali dvije pjesme te pripovijest, obavezno to uradite.

No dok se ne desi taj prevrat, da parafraziram Desanku Maksimovic, molim pomilovaje, za fantasticnoga pisca sebarskog, rvackoga, slovenskoga, i malo istrazujet, bice iznenadjenja na svakome koraku. Za svako dobro, dajte priznanje piscu, za svako lose, pa... okrivite DJOX-a, jer je on otpoceo temu!
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

Sledeća

Povratak na Fantasy knjige

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron