[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - BAS upoznavanje !!!

BAS upoznavanje !!!

Mesto gde se novi članovi upoznaju sa starim

Moderator: Migza

 Re: BAS upoznavanje !!!

Postod Shieldmaiden u Sre Nov 23, 2011 12:02 pm

Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: BAS upoznavanje !!!

Postod †Turgwaith† u Sre Nov 23, 2011 12:06 pm

@Shieldmaiden : Samo tamo nažalost, a takvih ljudi ima tek toliko da ih stavis pod jedno drvo...Recimo,maslačak :)
Slika
14.12.2012.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 80
Pridružio se: Sub Nov 19, 2011 9:56 am
Lokacija: Rohan, Middle-Earth

 Re: BAS upoznavanje !!!

Postod Makie u Sub Nov 26, 2011 11:58 pm

Ne brini, dok je nas geekova, bice i casti! :mrgreen: :P Steta doduse sto je ostatak sveta otisao u qr@ds...
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 222
Pridružio se: Sub Maj 13, 2006 11:38 pm
Lokacija: Beograd

 Re: BAS upoznavanje !!!

Postod †Turgwaith† u Ned Nov 27, 2011 12:16 am

Velika steta,bas velika..
Slika
14.12.2012.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 80
Pridružio se: Sub Nov 19, 2011 9:56 am
Lokacija: Rohan, Middle-Earth

 Re: BAS upoznavanje !!!

Postod Hmmm u Sub Dec 10, 2011 7:51 am

Naleteh na forum trazeci citate neke od Pracheta okacene....nazalost tu stranu koju su mi ponudili ne zapamtih a htedoh da udjem u tu raspravu, no nema veze, pozdrav svima od novog posetioca koji je muzicki fanatik inace
Član
Član
 
Postovi: 2
Pridružio se: Sub Dec 10, 2011 7:46 am

 Re: BAS upoznavanje !!!

Postod Makie u Ned Dec 18, 2011 8:32 am

Ima ovde i takvih, ne brigaj! :da: Malo je forum opusteo, ali mrda! A dolaze i praznici pa eto prilike za atrofiju misica i razmrdavanje foruma... :lol:

Dobrodosao :)
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 222
Pridružio se: Sub Maj 13, 2006 11:38 pm
Lokacija: Beograd

 Re: BAS upoznavanje !!!

Postod Južnjak u Ned Dec 18, 2011 9:33 am

Ups, ja nisam ni zagledao ovu temu...hehe...

Daklem, pozdrav svima!
Ima neko vreme od mog registrovanja, a pre toga sam bio "lurker". Ako me sećanje dobro služi, ovo je jedini forum na kome sam lurkovao (ili barem najduže), na svim ostalim bih odmah udario po Register dugmencetu.
Došao sam ovde jer sam našao grupicu ljudi koji u mnogo čemu gaje slična interesovanja kao ja (od knjiga, do DnD).
Jedino mi je krivo što na svom putu nisam naleteo na Krčmu ranije. Ali znate kako je:

"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can,
Pursuing it with eager feet,
Until it joins some larger way
Where many paths and errands meet.
And whither then? I cannot say.
"
The god of man is a failure
Our fortress is burning against the grain of the shattered sky
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 186
Pridružio se: Ned Avg 07, 2011 12:38 pm

 Re: BAS upoznavanje !!!

Postod Arssas u Čet Dec 29, 2011 4:02 am

To se zbilo jedne hladne noci krajem decembra. Setajuci mracnim ulicama ovog sivog grada, misleci o okrutnosti savremenog doba, bezosecajnosti, besmislenosti i teznji za materijalnim kod danasnjeg coveka, nadjoh se u jednoj slepoj ulici. Taman kad sam pomislio da se okrenem, videh neku svetlost na kraju ulice. Racionalni i zadnjih godina dominantan deo mene vec se okretao od tog svetla razmisljajuci o sutrasnjim obavezama, o potrebi da se rano ustane i nastavi sa svakodnevnim rutinskim aktivnostima. Ali, bas u tom momentu, dogodilo se nesto neverovatno. Deo mene koje je godinama bio u dubokom snu, napokon se probudio. Deo mene koji je nekada hodio po beskonacnim prostranstvima, posetio nebrojane svetove, upoznao bica velika i mala ponovo je bio tu. Arssas je ponovo preuzeo kontrolu. Samouvereno sam se uputio ka tom svetlu koje je stidljivo gorelo na kraju ulice. Sa svakim korakom, osecao sam se sve jacim. Svetlo je dolazilo iz neuglednog objekta sa leve strane. U pitanju je bila vrlo stara krcma. Sta radi ona uopste ovde, u samom centru grada, zapitao sam se videvsi nove i moderne zgrade oko nje. Kako su prozori bili visoko, nisam mogao da vidim sta se desava unutra i da li uopste ima nekog s obzirom da se nista nije culo napolju. Vrata od krcme su bila zardjala i zabarikadirana. Mora da godinama niko nije usao ovde, pomislio sam. Ali zasto gore svetla? I zasto me neka neobjasnjiva sila vuce da udjem unutra? Nisam imao odgovore na ta pitanja. I onda, bas kad sam mislio da se vratim nazad svojim putem, zacuo sam tiho skljoc u vratima. Resio sam jos jednom da pokusam. Ovoga puta vrata su se otvorila, uz nalet toplote i divne muzike koja je dopirala iz unutrasnjosti. Isprva, nisam mogao da razaznam unutrasnjost krcme od oblaka dima koji su pravile lule. A onda sam konacno mogao da vidim sve. Krcma je bila puna ljudi koji su se veselili, igrali, dovikivali, zamisljeno gledali. Ali tu nije bilo samo ljudi, kako se meni isprva cinilo. Patuljci su vikali i ispijali pivo, vilenjaci su dostojanstveno sedeli i posmatrali, hobiti su igrali po stolovima a prelepa crvenokosa devojka je svirala harfu i pevala andjeoskim glasom. Za stolom u u uglu sedeo je sedi starac. Mahnuo je u mom pravcu. Kada sam prisao blize shvatio sam da ga znam od ranije. Narucio sam pivo, izvadio lulu i zaigrao partiju saha sa njim. Osecao sam se kao sam ceo svoj zivot proveo u toj krcmi. Znao sam da tu pripadam.


Izvinte na malo duzem uvodu, dobih neki nalet inspiracije. :)
Par godina sam bio van fantasy sveta zbog raznih real life gluposti, ali sam pre nekog vremena resio da se vratim staroj ljubavi. Kao sto ste procitali, na krcmu sam naisao slucajno, ali s obzirom na zanimljiv narod u njoj resih da ostanem.
Pozdrav svima, fantasticni mi bili!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 8
Pridružio se: Uto Dec 27, 2011 1:35 am

 Re: BAS upoznavanje !!!

Postod Mildew u Čet Jan 05, 2012 11:59 pm

Arssas, divan uvod, vredelo ga je pročitati.

Nego da se utefterim ovde.
Prosto sam oduševljena što pronađoh ovakvo mesto na internetu - gomila ljudi zaluđenih Srednjom Zemljom.
Živi bili svi okupljeni ovde :D
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1
Pridružio se: Ned Jan 01, 2012 2:56 pm

 Re: BAS upoznavanje !!!

Postod High Duke u Ned Jan 08, 2012 11:08 am

Dobrodosli, dobrodosli, sedite popijte nesto, uzmite parce pogace i malo ajvara da se zagrejete :D

Nego, ko ti je ta crvenokosa na harfi, Arssase?
Let your blows fall because faith is my shield and valor is my sword

A knight is sworn to valour
His hearth know only virtue
His blade defends the helpless
His might upholds the weak
His words speak only truth
His wrath undoes the wicked
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3638
Pridružio se: Pet Jul 05, 2002 10:32 am
Lokacija: Beograd

 Re: BAS upoznavanje !!!

Postod vendy u Pon Jan 09, 2012 9:51 am

"that the true way to a man's heart is six inches of metal between his ribs"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 547
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 8:09 pm
Lokacija: ne znam ni ja

 Re: BAS upoznavanje !!!

Postod Erufailon u Pon Jan 09, 2012 12:49 pm

Dragi prijatelji, Mae Govannen!

Dugo je prošlo od kad sam se poslednji put šunjao stranama ovoga foruma. Obradovalo me je što vidim da je i dalje kolko-tolko živ :)
Zapravo, dosta vremena (skoro punih 10 godina) je prošlo otkad sam aktivno negovao svoj hobi izučavanja Tolkina i njegovih dela, a posebno jezika.
Stara strast me je vratila staroj ljubavi.
Grupa mojih prijatelja i ja smo kao veliki fanovi Tolkina s jedne strane, i Rizika (društvene igre) s druge, došli do jedne interesantne ideje. Da objedinimo oba, i kao rezultat toga nastao je board-mapa cele Arde, sa kontinentima, zemljama, regijama koji u potpunosti i dosledno prate priču Silmariliona.

Ovde sam pred vama da vas upitam i doznam, da li ima još zainteresovanih ljubitelja koji bi u toku ove godine možda jednu takvu društvenu igru tj. RIZIKO sa temom SILMARILION-a, voleo da vidi u prodavnicama i svojim domovima? :)

Izvinjavam se moderatorima ako sam ovim postom povredio bilo koja pravila Foruma, te ako je potrebno rado ću pokrenuti ovaj toppic u delu Foruma koji je namenjen za to. Nov sam, pa nisam znao gde drugde :)

Pozdrav svim članovima i nadam se po kojem odgovoru na ovu temu :)

Berio le i Melain!
(Nek te Valari čuvaju!)
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 4
Pridružio se: Pon Jan 09, 2012 12:00 pm

 Re: BAS upoznavanje !!!

Postod Aducabar u Pon Jan 09, 2012 2:40 pm

Dobrodošao! I najbolje otvori posebnu temu na jednom od podforuma (Silmarilion, Pričaonica, Berza... odaberi onaj koji misliš da je adekvatan), pa dodaj i neke slike, da vidimo kako to izgleda.

Korisnikov avatar
Zreo za penziju
Zreo za penziju
 
Postovi: 7994
Pridružio se: Uto Mar 04, 2003 11:58 pm
Lokacija: Titovo Užice

 Re: BAS upoznavanje !!!

Postod Erufailon u Uto Jan 10, 2012 8:54 pm

Hvala za dobrodošlicu i hvala na savetu! :)
Pokrenuću ove nedelje temu i potruditi se da nekako pokažem mapu i kartice. Mada obzirom da još nismo regulisali pitanje autorskih prava, mislim da ću morati da Forumu obezbedim samo slike malih formata.
Još jednom, hvala!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 4
Pridružio se: Pon Jan 09, 2012 12:00 pm

 Re: BAS upoznavanje !!!

Postod kravinoff u Pon Mar 12, 2012 10:38 am

Pricao sam s drugom o nekim knjigama, dotakosmo se Tocka Vremena i Pesama Leda i Vatre, pa mi on preporucio ovaj forum, i mogu da kazem da mi se dopada ovo sto vidim. Provodicu vreme ovde verovatno
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Mar 12, 2012 2:04 am

PrethodniSledeća

Povratak na Upoznavanje

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron