[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Hobit - utisci o filmu

Hobit - utisci o filmu

Prvenac, oprobavanje pera ili grandiozno delo

Moderator: alcesta

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Draugdur u Ned Dec 16, 2012 9:28 pm

Here lies Firedorn, a hero in bed.
He once was alive, but now he's dead.
The last woman he bedded, turned out a man
and crying in shame, off a cliff he ran.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1848
Pridružio se: Pon Maj 24, 2004 10:50 am
Lokacija: Middle Earth

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod High Duke u Ned Dec 16, 2012 11:03 pm

Evo i mene da mracim i bacam hejt. Ja sam filmom bio zgadjen. Hteo sam da izadjem pre kraja.
A sto je najgore, meni su sve upropastile male stvari, neispostovane sitnice koje mi se cini da mi izuzetno mnogo znace sada kada ih nema.
I meni je kao i Alcesti prvi deo sa patuljcima kod Bilba predugacak i mislim da bi bilo bolje da su za toliko ispostovali knjigu i u jednakom broju talasa ih predstavili, a drugde isekli. Za divno cudo, Azog mi ni najmanje ne smeta, cak mi je najbolji dodatak. I da li sam se to ja istripovao ili se Azog nalazi sa svojim izvidjacima na Amon Sulu? Torin i treba da bude iritantan, samo mi je veoma zao sto bar on nema vecu bradu.
Od velikih CGI scena mi se povracalo, i nalazim ih uvredljivim i ubacenim samo da bi se kurcilo: vidite koliko ima para i sta mozemo da radimo sve a da izgleda jebozovno u 3D. Bem ti Holivud. Elem, najgora od ovih scena su Divovi. To je momenat kada sam hteo da izadjem napolje. Takodje sam zgrozen supljim planinama. To me je nerviralo i u Moriji u Lotru, a sve je napravljeno zato sto izgleda impresivnije na velikom ekranu kada se napravi ogroman prostor umesto obicnih mracnih tunela.
Ali storywise, stvar koja me je za srce ujela jeste sto nisu ostali dosledni samom Lotru u pogledu nalazenja prstena. Umesto da ga Bilbo lepo napipa u mraku, ovde vidi kako ispada Golumu. Saving grace: the game of riddles. I da je trajalo jos 15 minuta, uzivao bih u gledanju scene, makar i cekali da golum otpliva na ostrvce i vrati se.

Jos meni detalja koji su mi ostali urezani zauvek iz knjige: samo Zalac svetli. Iskreno, u Lotr nisam ni primetio da Glamdring ne svetli, ali ovde mi je palo u oci, a cini mi se da su u pojedinim momentima tuce pre nego sto ih Gvaihirovi puleni spasu, zaboravili da stave svetlo i na Zalca.

Poluscumbag nastup Elronda je dosledan sa prethodnim filmovima, ali me opet nervira i scene Belog saveta su malo predugacke i iznerviralo me je beganje Patuljaka iz Rivendela dok Gandalf zamajava ostale. Ali bitno je da smo otkrili da je Galadriel ustvari Betmen. Mislim, cemu vanishing act? Da se kurci pred Gandalfom? Ili uopste nije ni bila tu telesno nego baca projekciju iz Lotloriena Palpatin holostyle?

I poslednja od vecih zamerki: bem ih u simplifikaciju. Mrka suma je bila zajebana vec neko vreme, a nije naprasno od juce postala kada je Volsebnik pustio pauke i trulez u nju. I nisam siguran sta su tacno uradili sa Angmarom. Za Radagasta niti sam odusevljen, niti sam anti, ali je on mnogo izmorio one zeceve da bi stigao na drugu stranu Maglenih planina tako brzo. I na samom kraju mi je izuzetno smetalo sto se vidi onoliki Erebor sa druge strane sume.

Sa druge strane, odusevile su me sitne geek i popcultre reference, kao Warhammer momenat, zec Lupko u Radagastovoj zaprezi, Erebor za koji sam mogao da se zakunem da je pljuniti Orzammar iz Dragon Agea i ko zna koliko jos sitnica koje sam primetio pa zaboravio.

Nego, da li se Dzekson po staroj tradiciji umetnuo negde u film?
Let your blows fall because faith is my shield and valor is my sword

A knight is sworn to valour
His hearth know only virtue
His blade defends the helpless
His might upholds the weak
His words speak only truth
His wrath undoes the wicked
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3638
Pridružio se: Pet Jul 05, 2002 10:32 am
Lokacija: Beograd

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Vanya u Pon Dec 17, 2012 12:18 am

Evo da se i ja javim s utiscima...

Uglavnom sam prilicno, cak veoma zadovoljna, mada imam i nekih zamerki, koje su vec mnogi od vas pomenuli, evo sumiracu koncizno.


1. Prolog - i u GP sam volela prolog, daje uvek sjajnu atmosferu slavne istorije koja je avaj sada samo istorija, a ostao je ovaj bedni i jadni svet u kome se batrgamo.Posebno mi je drago sto se posvetila paznja patuljackom rodu u smislu njihove slavne proslosti, umesto da samo sluze za komendiju

2. Pocetak filma - veoma lepo povezuje stvari sa GP, i ne smeta mi sto dugo traje. Patuljci su bili odlicni (mada poneki malo previse zivopisvsni a Torin previse frajerast),i Bilbovo ocajanje zbog ispraznjene ostave, a pevanje je bilo sjajno.

3. Bilbo u celini potpuno odgovara knjizevnom, nemam nikakvu zamerku apsolutno.

4. Atmosfera je uopste jako dobra, uzevsi da je tu moralo da se radi najvise da se knjiga prilagodi atmosferi GP.

5. Rivendal / lepo je vratiti se, scena sa citanjem mape je prelepa. Mada, previse su mi ustogljeni svi Vilovnjaci, a Galadrijela stvarno ko da je progutala motku, a u GP je bila mnogo zemaljskija. Ne svidja mi se sto im glasovi odjekuju. Lindir....mljac mljac, ne treba dalje da komentarisem

6. Golum je presladak, mada mi se ne dopada forsiranje bipolarne licnosti. Zagonetke uradjene prilicno dobro, iako nismo osetili u dovoljnoj meri paniku i jad Bilbov zbog svoje izgubljenosti u mracnim tunelima

7.Kad smo kod tunela, ozbiljna zamerka filmu su sve scene vezane za Maglene planine, pocevsi od izmisljene tuce kamenih divova sa sve patuljcima na njima, i svi zavrsavaju nepovredjeni. Ovo je dato samo kao daleki nagovestaj u knjizi, koliko se secam. Takodje, nenormalne trke drvenim mosticima i razne vratolomije i padovi u provalije gde niko ne dobija ni modricu, su zaista preterane. Vratolomije s orlovima takodje preterane.Ovo je cisti ustupak Holivudu i 3D CGI vladavini. Tu se potpuno slazem s Hajdukom

8. Kad smo kod datih scena, dopada mi se sto su patuljci predstavljeni kao srcani borci, nalik na svoje pretke. kad sam citala knjigu, a pre citanja GP, ja sam ih uvek zamisljala kao gomilu dzangrizavih dedica, namcora i prgavih zajebanih likova, mada u sustini ipak dobro vaspitanih i casnih. Posle citanja GP i Silma, stekla sam neki drugi, potpuniji utisak. Hocu reci, iako je Hobit knjiga u velikoj meri o patuljcima, oni su tek kasnije dobili svoj pravi oblik...i bas zato mi ne smeta uskladjivanje knjige i filma GP.

9. Ima nekih stvari koje su mi cepidlacki zasmetale, a to je recimo vrtenje patuljaka na raznju dok Bilbo zagovara divove...pa valjda bi neko vec bio makar oprljen od tolikog pecenja. Cisto tehnicki promasaj.

10. Azog takodje nepotrebno isforsiran, moglo je bez toga

11. Radagast malo previse sulud, a takodje Mrka suma je vec duze vremena pre potrage bila mesto za zaobilazenje, i samo su Vilovnjaci tu mogli da se muvaju osim paukova, koliko se secam.
12. Gandalf - u knjizi izuzetno nadrndan i namcorast, i taj Gandalf mi ovde fali. Malo je neubedljiv, valjda je prestar Ian.
13. Beli savet...ne znam sta da kazem. S jedne strane drago mi je da ga ima, jer sam ionako uvek gutala Dodatke i sve dopunske price koje su se mogle napabirciti po NP i Silmu. Ali ostao mi je nedorecen, jer se desio slucajno, takoreci je Gandalf maltene sticajem okolnosti se tu nasao. Plus, ne sticemo dovoljno utisak da Saruman ima skrivene motive, vise deluje nezainteresovano. Vise bih volela da se Savet desio bas onako kako jeste, sa nagovestajem delanja ( mozda ce se to tek desiti). Ako vec povezuju Hobita i Dodatke, onda je to trebalo doslednije uraditi.

14. Fale mi tamnice Dol Guldura i Train u njima. Dol Guldur izgleda ovde kao neka napustena rusevina.

14. Nagovestaj Smauga pod brdom zlata je sjajan

Sve u svemu, ovo sto sam navela kao male zamerke nije mi uopste umanjilo dozivljaj i uzivanje, i mogla sam jos 3 sata da sedim komotno u bioskopu. Muzika sjajna, fotografija jos bolja, mada ja ne volim 3d uopste, radije bih uvek gledala klasiku 2D. Mozda bi promenila stav kad bih odgledala tu 48 varijantu.
Eve vam ga NA!

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1980
Pridružio se: Pon Feb 09, 2004 1:03 pm
Lokacija: Otherside

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Sauron u Pon Dec 17, 2012 12:45 am

Da dodajm ja još 15. Nije Bilbo zagovarao Trolove već Gandalf, imitirajući glasove. 8)
SlikaSlika
Korisnikov avatar
Gospodar prstenova
Gospodar prstenova
 
Postovi: 4742
Pridružio se: Čet Mar 01, 2001 3:09 pm
Lokacija: Futog

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Vanya u Pon Dec 17, 2012 12:57 am

Pa dobro, Saki, cela scena je u sustini izmenjena prilicno - ali komentarisem film, bas me nerviralo kako se vrte na raznju i nikom nista. Tko sam se nervirala i u Skyfall kad se Moneypenny vozi dzipom pola sata pored voza i ima teroristu na izvolte i ne laca se oruzja nego ceka da se Bond bije s njim na krovu pa da onda tek kao puca...eto sta ces , takva sam ti ja cepidlaka.

A kad smo vec kod ove scene, uooste ne shvatam zasto nije uradjena bas po knjizi, tu je sve bas OK i zgodno za snimanje.
Eve vam ga NA!

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1980
Pridružio se: Pon Feb 09, 2004 1:03 pm
Lokacija: Otherside

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Gorbash u Pon Dec 17, 2012 2:01 am

Common sense is not so common.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1203
Pridružio se: Pon Jul 29, 2002 2:41 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Dain u Pon Dec 17, 2012 9:15 am

"Willing is not enough, we must do. Knowing is not enough, we must apply."

"I don't like jellyfish, they're not a fish, they're just a blob
They don't have eyes, fins or scales, like a cod
They float about stingin' people in the seas
An' no one eats jellyfish with chips and mushy peas.
Get rid of them!"
Korisnikov avatar
Dain
Dain
 
Postovi: 10652
Pridružio se: Uto Jun 18, 2002 7:07 pm
Lokacija: Kazad-Dum

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod vukgorstak u Pon Dec 17, 2012 12:54 pm

Nekako provejava prica da Hobit mora da atmosferise kao LOTR.I tako to.Mislim,jeste da je to isti svet samo 60 godina ranije ali on je ipak manje mracan od LOTR,da ne ponavljam floskule tipa "neviniji","veseliji" itd.Jednostavno tek treba da stvori atmosferu.Drugo je sto smo odgledali LOTR pa imamo deja vu efekat.I zato je dobro sto se ubacuje neki delovi da uoblice pricu.
Sad,ovde je posredi situacija tipa "ako udjem kajacu se,ako ne udjem kajacu se opet" sa nase strane,sve zavisi ko sta voli.Kao kad je Tolkin dobijao pisma,pa su mu neki trazili da bolje opise biljni svet u ME,neki nasledne redove u Numenoru,a neko koliko iznosi rand(mera za duzinu koraka).
Tako i ovde.Neko bi voleo da ima vise pesama,neko da dolaze patuljci u Bagend po redu u knjizi,neko ovo neko ono.I mislim da je duzina filma proporcionalna drzanju za izvorni materijal.(Hocete da bude vise po knjizi a manje da ubacujem dodate delove,e onda ce da traje i da bude malo usporenije).Realno,PJ je maksimalno action-isao radnju(sto u Lotr-u sto ovde)
Sta mislite,da ce bas da patuljci da ulaze kod Beorna u H2,po dvojica na 5 minuta?Da,ako bude trajao kao prvi deo..
Generalno,fEnovi su zadovoljniji sto se vise drzao literalnog predloska(neg u GP) od duzine filma.Mada,meni nista ne bi smetalo da je trajao i 5 sati.Kad sam ga vec toliko cekao.I jos treba da cekam dve godjine,uh.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 27
Pridružio se: Pon Dec 10, 2012 7:23 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod vukgorstak u Pon Dec 17, 2012 4:32 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 27
Pridružio se: Pon Dec 10, 2012 7:23 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod feanor u Pon Dec 17, 2012 8:54 pm

Everything is possible, with training!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 27
Pridružio se: Ned Avg 01, 2010 12:32 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod m.ACA.k u Pon Dec 17, 2012 10:51 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2841
Pridružio se: Sub Nov 22, 2003 11:09 pm
Lokacija: Pezo$

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Gorbash u Uto Dec 18, 2012 12:34 am

Da, nije kao da je on neki carobnjak ili tako nesto.
Common sense is not so common.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1203
Pridružio se: Pon Jul 29, 2002 2:41 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Daemon Blackfyre u Uto Dec 18, 2012 12:38 am

jes da nema mnogo veze sa temom, ali meni je generalno zanimljiv izbor maia koje su valari poslali u srednju zemlju, tj, kontam da su mogli i bolje da odluce. od njih 5 samo je gandalf opravdao ocekivanja; saruman je izparanoisao i prso, radagast je outright retardiran a ova dvojica su se navukli na dop na istoku il sta vec
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 11179
Pridružio se: Pet Avg 13, 2004 3:08 pm
Lokacija: vračar kraj

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Dain u Uto Dec 18, 2012 10:27 am

Radagast je retardiran u filmu, nije tolko u knjizi.
A ova preostala dvojica...jebiga. ::M::
"Willing is not enough, we must do. Knowing is not enough, we must apply."

"I don't like jellyfish, they're not a fish, they're just a blob
They don't have eyes, fins or scales, like a cod
They float about stingin' people in the seas
An' no one eats jellyfish with chips and mushy peas.
Get rid of them!"
Korisnikov avatar
Dain
Dain
 
Postovi: 10652
Pridružio se: Uto Jun 18, 2002 7:07 pm
Lokacija: Kazad-Dum

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Daemon Blackfyre u Uto Dec 18, 2012 1:23 pm

nisam gledao hobita jos, ali kolko se secam iz knjiga on se zaneo prirodom i ocuvanjem iste, i na kraju zavrsio kao bastovan ili tako nesto, great success
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 11179
Pridružio se: Pet Avg 13, 2004 3:08 pm
Lokacija: vračar kraj

PrethodniSledeća

Povratak na Hobit

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju

cron