[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Hobit - utisci o filmu

Hobit - utisci o filmu

Prvenac, oprobavanje pera ili grandiozno delo

Moderator: alcesta

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod *Telhur* u Pet Dec 14, 2012 10:44 pm

Dobar im je taj mali goblin-scribe na "zicari', lepo se uklapa. :)
Opste nisam primetio to u prevodu jer nisam ni mogao da citam prevod, precesto sam ga video duplo... moj mozak je uber retardiran za 3D prevod.
Ali neee, nema sanse da bi vodili zene na quest-ove. :P Nemaju vremena za njih ni kad su stacionirani jer su uglavnom zoukulpljeni nekim radom a i ima ih malo, sto da rizikuju gibitke. A i sta ce im, kad Bombur kuva gulase. Zezam se ... Oni (Dori i Nori pogotovo) su samo mnogo fini i nista dalje od toga, znas ono " il' je peder il' je vojvodjanin". Dakle geografsko lokalna karakteristika. Gay lobi se zadovoljio Gandalfom. :mrgreen:
Armies have conquered
And fallen in the end
Kingdoms have risen
Then buried by sand
The earth is our mother
She gives and she takes
She puts us to sleep and
In her light we'll awake
We'll all be forgotten
There's no endless fame
But everything we do
It's never in vain
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 485
Pridružio se: Čet Avg 31, 2006 3:41 pm
Lokacija: Khazad-Dum,Aglarond

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod vukgorstak u Pet Dec 14, 2012 10:54 pm

da da,goblince u zicari... nekako mi je ono njegovo hi hi hahah :) dok se kotrlja vrlo dobro,vrlo dobro...
moguce je da ce Azog da ostane do kraja,verovatno je uputio onakav pogled...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 27
Pridružio se: Pon Dec 10, 2012 7:23 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Fear Hunter u Sub Dec 15, 2012 12:13 am

Vracam se na ovaj forum prvi put jos od davnih vremena kad se samo spekulisalo sta bi bilo kada bi se snimio ovakav film.... :)
U svakom slucaju, moja ocena 9/10, mislim da bolje nije ni moglo da se ukomponuje.
Steta samo za Meklejna, vidi se da su ga rak i godine malo pritisle. :-/
Mnogo mi se svidja sto su koristili u odredjenim delovima muziku iz Gospodara, nekako se sve sklapa u celinu.
I poslebno sam odusevljen sto je Kristofer Li uspeo da odglumi i ovu ulogu, ipak je on jedini covek od cele ekipe koja je radila Gospodara i Hobita koji je licno poznavao Tolkina..... :)
Kad sam bio mali, Ni(n)dza su me zvali.....
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 83
Pridružio se: Sub Dec 15, 2007 2:36 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Shieldmaiden u Sub Dec 15, 2012 12:20 am

Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Migza u Sub Dec 15, 2012 12:37 am

Ja zadovoljan!
Kontam da ce biti dosta ljudi (medju onima koji nisu citali knjige) koji ce biti pomalo razocarani, jer je Hobit naivniji u pogledu na Gospodara, sto i jeste slucaj sa knjigama. Malo sam ipak bio zbunjen nekim delovima radnje, ali to je najverovatnije zbog toga sto je knjiga vise i nije najbolje u secanju. Ne znam bre sta sam juce jeo, a ne sta sam citao pre 15 godina.
3D prvi put da mi ne smeta, ali high frame rate mi je jos uvek sumnjiv. Sledece nedelje cu opet da ga odgledam normalno, pa da vidim razliku.
Look towards the forest
and meet your insignificance
feel the warmth of the ancient fires
look towards the forest

There won't be no tonight
the world dies with her
There won't be no tonight
she's long gone

" Love is dead and thou art free
she doth live but dead to thee "
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1531
Pridružio se: Sub Jan 10, 2004 3:59 am
Lokacija: Indjija

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Gorbash u Sub Dec 15, 2012 1:35 am

Common sense is not so common.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1203
Pridružio se: Pon Jul 29, 2002 2:41 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Daemon Blackfyre u Sub Dec 15, 2012 1:47 am

uu-u sad si najebao :mrgreen:
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 11179
Pridružio se: Pet Avg 13, 2004 3:08 pm
Lokacija: vračar kraj

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Dain u Sub Dec 15, 2012 2:39 am

Gledasmo vecheras, i generalno mi se svidja, jebiga, mogu bar nechemu da si dozvolim da budem fan-boy. :mrgreen:
Zachudilo me shto su neke male stvari ostavili u filmu a velike su zapravo promenili. Chinjenica da su pobrkali Patuljke i Orke uchesnike u bici kod Dimril-dola, Azoga, pa onda odakle je zapravo Gandalf dobio Trorov prsten, uspon Volshebnika u Dol-gulduru... Galadrijela koja je progutala metlu i ponasha se ko da je na sedativima (shto bi donekle bilo ok da nije mnogo toplije predstavljena u LotR), Saruman koji ima epizodnu ulogu u Belom savetu ko da nije vodja istog i ne znam dal je tupav ili je namerno skretao sumnje sa Mrke shume (ne secjam se vishe kad je tachno lego na Sauronovu rudu).
Sa druge strane, mnogo mi se svidja PJ-evo konstantno namigivanje fan bazi, tako da imamo stalne reference na pushenje trave i pechuraka, patuljachke kick ass pesme, posranog Radagasta koji vozi zapregu zecheva, gobline pismonoshe i njihovog Kralja sa chirevima, i meni apsolutni hit: Tranduilu na jebenom jelenu ili losu ili shta god da je ono. Zaista, PJ? :genije:
I jedina mala zamerka mi je, verovali ili ne, mozhda previshe akcije i previshe CGI. Ja sam star chovek, ocje da mi se zavrti u glavi. :da:
"Willing is not enough, we must do. Knowing is not enough, we must apply."

"I don't like jellyfish, they're not a fish, they're just a blob
They don't have eyes, fins or scales, like a cod
They float about stingin' people in the seas
An' no one eats jellyfish with chips and mushy peas.
Get rid of them!"
Korisnikov avatar
Dain
Dain
 
Postovi: 10652
Pridružio se: Uto Jun 18, 2002 7:07 pm
Lokacija: Kazad-Dum

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Shieldmaiden u Sub Dec 15, 2012 2:52 am

Meni smeta što svi vilovnjaci i ovde i u LotR zvuče kao da su na sedativima, pogotovo kada pričaju na kveniji.
Lindiiiir :smitten: Šteta što i on nije zasvirao.

Gorbashe, ne zezam se. Dobro sam zapamtila.
Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Dain u Sub Dec 15, 2012 4:11 am

Bilo je u titlu da je Nori referenciran kao zhensko na jednom mestu, primetio sam i ja.
Sa druge strane, bila je gomila greshki, tako da me ne bi chudilo da je samo inkompetentan prevodilac, iako se trudio.
"Willing is not enough, we must do. Knowing is not enough, we must apply."

"I don't like jellyfish, they're not a fish, they're just a blob
They don't have eyes, fins or scales, like a cod
They float about stingin' people in the seas
An' no one eats jellyfish with chips and mushy peas.
Get rid of them!"
Korisnikov avatar
Dain
Dain
 
Postovi: 10652
Pridružio se: Uto Jun 18, 2002 7:07 pm
Lokacija: Kazad-Dum

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod vukgorstak u Sub Dec 15, 2012 8:37 am

Hm,i ja sam primetio da je Nori imenovana,he he.
Moguce je da su stvari koje nisu direktno u knjizi(Beli savet i tome slicno)namerno "mlako" odradjene,da bude ipak patuljacki deo najvazniji.A ovako su postavili lepu bazu za naredni deo(pominjanje maceva iskovanih u Valinoru,pominjanje Angmara,dakle neke "sitnice" itd) sto rece Dain,namiguje PJ lepo lepo
I da Tranduilo jase losa,djiha djiha,pre je los nego jelen.
Sad,videh na nekim wallpapersima i neke delove koje ne pripadaju Neocekivanom putovanju(tipa Gandalf i Beorn,koji izgleda medvedoliko i bas ono sto sam i zamisljao).Kontam da su fanovi to radili od scena iz 2. dela.
I jel se meni cini da je Kili "legolasovan"shodno luku i streli,hm?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 27
Pridružio se: Pon Dec 10, 2012 7:23 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod m.ACA.k u Sub Dec 15, 2012 10:58 am

Pogledao još u četvrtak, 3d projekcija. Mogu reći da mi je film odličan, mnogo više nego što sam očekivao, za razliku od "Družine prstena" gde sam imao neke zamerke ovaj film kao da ih nema. Svidjaju mi se svi detalji koji su ubaceni kao i Beli savet i dosta Radagasta (koji je super odradjen, jedino što su mogli da mu izbace ona ptičija govna iz kose :P ) početak sa Ereborom je odlično odradjen, jedva čekam da vidimo više delova Erebora fantastično je odradjen iz onog što smo mogli da vidimo. Sve ostalo je VRH. Dužina filma je sasvim dovoljna i ne bi valjalo da je ili kraće ili duže :)

SAmo ne znam kako će da podele drugi i treći film, očekivao sam da će kraj prvog biti negde u ovom delu, ali ne vidim gde i kako će se drugi graničiti sa prvim.....
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2841
Pridružio se: Sub Nov 22, 2003 11:09 pm
Lokacija: Pezo$

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Pauleta u Sub Dec 15, 2012 11:14 am

Mene se svideo :da: lepo je i shareno, zabavno (na momente mi je samo bio dosadan, valjda zbog spore i razvucene radnje), i podsetilo me sto toliko volem prva tri filma.

Hobita sam citao jednom pre 14 godina tako da se slabo cega secam, ako je neko voljan neka napise par reci o razlikama u knjizi i filmu, cisto da se malo nerviramo :D Ono sto mi jeste ostalo u secanju je da je Hobit za klasu vise decija knjiga od LOTRa, mada su ga ovde lepo uklopili i to se ne primecuje. Ima gomila nebitnih detalja koji te jako lepo nasmeju, Radgast i jez, onaj mali goblin sa pisaljkom i sl. Jedina scena koji mi je zasmetala je onaj boks planina, deluje retardirano i totalno van onog sveta (tipa gde su bili ti likovi kad se tuklo za Srednju Zemlju?), ali vidim da je to iz knjige tako da pretpostavljam da je ok.

Freeman mi je odlican, Golum FENOMENALAN, ostatak standardne ekipe dobar, a kasting za patuljke mi je isto super - koliko sam uspeo da primetim svi su mahom neki proslavljeni statisti i nebitni glumci :D O Torinu smaracu je vec bilo reci, ali recimo lik iz Ramba igra Dvalina, iz Spartakusa je Azog, itd.
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Pendragon87 u Sub Dec 15, 2012 12:30 pm

Pozdrav svim forumašima, braći i sestrama po interesovanju. Evo odlučih da se pridružim forumu, po drugi put, jer me nije bilo neko vreme pa nisam mogao da se ulogujem na stari acc, pa sam morao da kreiram drugi. :) Ajde da mi prvi post bude ovde, pošto su mi emocije i sećanja najsvežija kad je ova tema u pitanju. Sinoć sam gledao film. Bolje da nisam. U startu da naglasim da poštujem svačije mišljenje, i poglede, ali po meni, film je podbacio, veoma, mnogo. :( Možda sam ja očekivao previše, ali sa druge strane zar ne treba očekivati puno kada je jedan ovakav grandiozan projekat u pitanju?

Hajde prvo da se pozabavim dobrim stvarima. Golum, Bilbo, Howard Shore opet na nivou zadatka. :$notworthy: Toliko o tome.

Početak, kada Šmaug napada Erebor, me je apsolutno oduševio. Počeo sam da mislim da prisustvujem pravom remek delu. Međutim... Kako film dalje odmiče zaboravljam da prisustvujem ekranizaciji Tolkinovog dela. Jednostavno, samo na trenutke blesne tolkinovština, a onda kraj, opet nalet akcije, u kojoj se muzika ponavlja iznova i iznova, sa jeftinim holivudskim, dečijim humorom. Bombardovanje vizuelnih čula, ugušilo je duh koji je film trebao da poseduje. Priča je iskasapljena, i jedina reč koja mi pada na pamet je jeres. :pretisa: U želji da spoji priče iz Gospodara i Hobita, kao i nekih ranijih dana, PJ je napravio mešavinu koja će onima koji nisu čitali knjigu biti nerazumljiva. Sinoć posle filma sam 2 sata odgovarao na pitanja mojih drugara kojima mnoge stvari nisu ostale objašnjene, a pomenute su u filmu.
Pokušaću da skratim. Radagast je očajno urađen. Više liči nekom raspalom hipiku nego pripadniku reda Istarija. Kad smo već kod čarobnjaka, ako su plavi čarobnjaci već pomenuti, onda je bio red da im se kažu imena, a ne da ispada kako Gandalf, ne zna imena članova svog reda. Ili su dodatna dva imena previše za memoriju prosečnog Amerikanca? Gandalf, tek na momente podseća na, pa na Gandalfa. U ostatku filma, nema ni trunke autoriteta kojom zrači u GP. Deo sa Azogom me je posebno izritirao. Apsolutno nema potrebe za njegovim ubacivanjem u film na način kako je to urađeno. Još jedan u pleadi likova, koji služi da bi se priča što više razvukla, kao puter namazan preko previše hleba. Kada smo kod toga, kome je uopšte palo na pamet da knjigu od 300 str pretoči u tri filma od po tri sata? Što se patuljaka tiče, moglo je to i bolje. Kili mi više liči na Itilijenskog rendžera, nego na patuljka. I da, znam, on je najmlađi, ali ne treba da izgleda kao čovek sa problemom hormona rasta.
Pošto sam se raspričao, ovde ću da stanem. Ima još mnogo toga što valja pomenuti, ali neka bude ovoliko. Kao što rekoh, poštujem svačije mišljenje, i ne osuđujem nikoga kome se film svideo, ili ko misli da je vrhunsko delo. Što se mene tiče, minus ko kuća. :$lose:
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 72
Pridružio se: Sub Dec 15, 2012 11:27 am

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod scofield u Sub Dec 15, 2012 1:19 pm

Posle tolikog iscekivanja, posle 7 godina cekanja na nastavak najbolje filma ikada, ISPLATILO SE.
Premijera, TC Usce, ulazim u salu, place mi se, sedim i cekam ostvarenje decackog sna.
Pocinje. Bio sam najezen 30% filma, minimum. Sve one pesme koje su uradjenje po uzoru na stare su mi probudile nostalgiju. Kada je krenula pesma Dwarfova oci su bile na ivici da zasuze!
Iskreno, ja nisam ni sumnjao u Jacksona.
Jackson i Tolkien! <3
IRON MAIDEN!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 169
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 3:28 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Hobit

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju

cron