[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Hobit - utisci o filmu

Hobit - utisci o filmu

Prvenac, oprobavanje pera ili grandiozno delo

Moderator: alcesta

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Gvaihir u Sub Dec 13, 2014 4:43 pm

Mozda je bitka mogla da bude bolje uradjena,mislim na sam pocetak rasporeda ko ce gde.I vrlo je nepregledno ne mogu da razaznam ko je ko iz krupnog plana ne znam ko odakle dolazi,ali deo kada Vilenjaci iskacu u prvom naletu me je najezio.Legolas je po meni sada (kao mladji)iskusniji nego posle 60 godina cak i deo kod helm's deep-a sa stitom posle ovoga ima da me smara ,jer decko sada leti u vazduhu.Svidja mi se promena Torinovog karaktera, Tranduil u punom sjaju izuzev jelena. PJ nije morao da stvara neke polutrolove niti neku artiljeriju koja je cele bitke rokala u zid bez obzira sto je onaj trol glavom razvalio :lol: , Takodje gore pomenuta fizika u filmu koju niko ne postuje u ovom delu sem bilba koji je bio nakautiran .Kada se film zavrsio neki lik pored mene rece kako ga je PJ malo preterao...E da i ocekivao sam da ce biti nesto posle onoga:leave sauron to me, smorio sam se...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 32
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 12:20 am

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod vukgorstak u Sub Dec 13, 2014 10:28 pm

Evo da i ja prenesem utiske.Gledao u Uscu 10-11 decembar,ona projekcija u 00:05 sa 48 fps i meni je sasvim odgovaralo oku,da li zbog toga sto nosim dioptrijske naocare ili cega vec,ne znam.
Mislim da ce produzena verzija trajati najmanje pola sata :lol: .(mnogo stvari su dali,a gledajuci ranije filmove otprilike se vidi gde ce ubaciti dodate delove...recimo verovatno ce biti ono sa vracanjem ogrlice Tranduilu,kad je vec toliko rabe kroz trilogiju,kao i Torinova sahrana sa sve Svetokamenom, ma svega mislim da ce biti)
Uglavnom,ja sam prezadovoljan jer i sam Hobit nije mogao da bude epskiji od Gospodara prstenova,sto zbog toga sto je prequel-sequel :lol:.Pa tako bitka je onakva kakvu sam i ocekivao da ce biti(ne moze se ocekivati Bitka na Pelenorskim poljima sto se tice brojnosti,iako nas je PJ na to navikao).Da li ja uvek nisam odusevljen unapred vec jednostavno gledam film i to je to,dakle gledam ga kao film .Sto rece Gvaihir iznad mene,da fizika malo vazi malo ne vazi,kako sam ja to jednom objasnio rodjaku:"Vidi rodjace radi se o filmu gde imas nekoliko rasa koje hoce da raspodele blago posle roknuca zmaja koji bljuje vatru i prica,tako da ti je tu sve moguce".
DA ne spojlerisem,ipak neka se odgleda, akoliko je posecen forum mogu samo da nabacam highlightse...
Bard ,strela i ubijanje zmaja,Dol Guldur i Beli savet,fuckin' Galadriela,Bilbo-Torin odnos,onda Alfrid kao comic relief, sma bitka ,DAIN,DAIN,DAIN, dobro i Tranduil combat mode ,kao i deo na samom kraju u Torbinom kraju..
Ko ce docekati produzenu verziju do sledeceg novembra...8.8/10
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 27
Pridružio se: Pon Dec 10, 2012 7:23 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Sherif Gile u Ned Dec 14, 2014 3:36 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1993
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 2:28 pm
Lokacija: Nis

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod m.ACA.k u Sre Dec 17, 2014 10:11 am

Pogledao baš sinoć, super mi je tj novi format, mada mi se činilo da su neke scene ubrzane pa možda treba pažljivo koristiti ovu filmsku tehniku, (moraću još jednom otići da se oči naviknu :D ) film je dobar ima fantastičnih delova ali i meh-ljubavne-patetike-gde-joj-nije-mesto, fantastične scene su mi sve ono u dol gulduru sa Galadrijelom i Belim savetom, Tranuil u combat-modu (ko što neko reče) patuljačka, dainova, vojska (i nejgova svinja kao protivteža Tranduilovom Jelenu/Losu), cela zlaćana vojska patuljaka. Legolas je generalno over-kill ali dobro navikli smo. Ubijanje Šmauga je EPSKO. Sve u svemu odličan filma ako se gleda u totalu sva tri filma, tačno se vide delovi koji će biti u proširenoj verziji, ČAK mi se čini da su ovde NAMERNO sekli delove koji će biti kasnije prikazani da bi se uzelo još para, što do sada nikada nisam imao osećaj sa prethodnim filmovima (možda jer ovaj traje kraće pa se moglo još uglaviti). Bitka na zaledjenom vodopadu je odlično uradjena, sa ledom i maglom.

mane: premalo Beorna u bitci :( , i nekako nije dovršeno, šta je bilo sa blagom, sa Arken-stonom i medjusobnim odnosima tri rase posle (mislim da je moglo to malo bolje sa nekoliko scena da se uradi, mada možda će to biti u produženoj verziji......
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2841
Pridružio se: Sub Nov 22, 2003 11:09 pm
Lokacija: Pezo$

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod vukgorstak u Sre Dec 17, 2014 11:47 pm

Pada mi u oko onaj deo iz trejlera kad Gandalf kaze "You have but one question to answer: How shall this day end?" cini mi se da toga nema,zatim takodje nema dela iz trejlera kad patuljci(vojska a ne Kili Fili Dvalin Torin)jasi na ovnovima divokozama sta su vec oni papkari,nema ni jurnjave dvokolicama po zaledjenom vodopadu.
Sad se setih a to mi proslo kroz glavu...kako je Legolas vratio uslugu sa Orkristom ,kad ga je u drugom delu Torin spasao slicnim udarcem od orka sa ledja.
Bice Beorna mora da bude,kao sto mislim da mora da bude i "To me,to me!Elves and men,oh my kinfolk,to me!" mada mislim da je "(will you follow me)One last time" zipovana verzija ovog duzeg..

I sta znaci onaj borbeni poklic Du burakhu patuljaka?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 27
Pridružio se: Pon Dec 10, 2012 7:23 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod alcesta u Pet Dec 19, 2014 8:03 pm

Gle, pa ovde nekoga ima! :)
Ovo je najgori od svih šest filmova. Možda bi mi izgledao bolje da nije tog 48HFR koji mi se ama ič ne dopada i neću sigurno gledati filmove u tom formatu ako budu prikazivani i "normalno". Jedine scene koje izgledaju dobro su pri zalasku sunca i u relativnom mraku, ovo drugo sve nešto bledunjavo i bez veze.
Što se tiče zamerki, nemaju veze sa promenama u odnosu na knjigu jer smo dosad znali da će ih biti, ali pošto trenutno ne bih znala ni odakle da počnem, ostaviću za drugi put kad budem imala više vremena. Ukratko, ovo je trebalo da budu dva filma a ne tri, a kad su već ovoliko rastegli bolje da su stavili u ceo film ono što će da bude u produženoj verziji nego ovako, videli smo pet minuta Šmauga, a orlova ni toliko.
Svetle tačke su Bilbo i Bard, i one dve sekunde Beorna :mrgreen:

Edit: e da, ako ima neko da nije čuo :mrgreen:
http://rt.com/news/213091-eye-sauron-moscow-hobbit/
What if you slept? And what if, in your sleep, you dreamed? And what if, in your dream, you went to heaven and there plucked a strange and beautiful flower? And what if, when you awoke, you had the flower in your hand? Ah, what then?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 8806
Pridružio se: Sub Mar 15, 2003 9:34 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod tommyldo u Ned Dec 21, 2014 11:58 am

Mene samo zanima da li je Tolkin opisao gdje one scene iz Dol Guldura i ako jeste koliko je vjerodostojno preneseno na platno :?

Inace film kao film mi je bolji od prvog dijela koji je bar po meni losije odradjen. Ali to opet zavisi od osobe do osobe.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 162
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 1:28 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Gvaihir u Uto Dec 23, 2014 12:34 am

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 32
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 12:20 am

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod tommyldo u Uto Dec 23, 2014 3:07 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 162
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 1:28 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod vukgorstak u Sre Dec 24, 2014 9:58 pm

A vise bi voleo da si video tra la la la vilenjacko pevanje :lol: ,koje nisu izmisljene ima ih u book :P
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 27
Pridružio se: Pon Dec 10, 2012 7:23 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod tommyldo u Čet Dec 25, 2014 12:20 am

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 162
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 1:28 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Praotac u Sub Jan 03, 2015 12:04 am

Филм к'о филм је одличан ако оставимо по страни да има доста ствари који немају везе са књигом. Такође и сваки филм који је икад снимљен а има акције у себи мора да има и претеривања. Навикли смо.
Највећи утисак су оставили долазак патуљака и Даина, улазак патуљака у борбу са орцима, сцена са вилењацима кад прескачу патуљке, скакање Беорна са орла, шибање са утварама... Што се тиче Дол Гулдура мислим да има нешто о томе у Незавршеним причама ал' ништа опширно... Иако ме нервира убацивање непостојећих ликова заљубио сам се у Тауриел :oops: бољу глумицу нису могли да нађу...
Све у свему вредело је одгледати...

Baruk Khazâd! Khazâd ai-mênu!
Ако ти нико жив не може казати докле допире твоја земља и твоја баштина, потражи кости и гробове, и мртви ће ти истину казати.
-Велики жупан српски Стефан Немања-
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 24
Pridružio se: Ned Jan 22, 2012 1:02 pm
Lokacija: У Морији, у Казад-думу.

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Vojvoda Djujic u Čet Jan 15, 2015 1:02 am

Film ko i svaki drugi film. Pun speshels efect, samo nigde nema zica - naravno, zato sto su one digitalno uklonjene... :mrgreen:
"Sudi mi, Gospode jer u prostoti svojoj hodim i u Gospoda se uzdam;necu se pokolebati".  ( Ps 26 )
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 208
Pridružio se: Pet Jul 30, 2004 9:45 am

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod 2pan u Ned Mar 29, 2015 11:07 pm

Razocaran sa 90% filma, onih 10% je DAIN :lol: Ok, ok, i zmaj...


Previse ljigavih momenata, previse Bolga i Azoga, vecina scena borbi je bljak ... Ne znam sta da kazem... Trpanje novih likova, izostavljanje starih (i dragih)... ubacivanje romantike di joj mesto nije... Tri tackice, tri tackice... Srecom, najveci deo filma sam vec zaboravio. Kad se setim koliko je nekad davno hejtovana "snowboard" scena Legolasa iz LOTR dvojke, kontam da bi pre 10 godina fanovi spalili PJ-a na lomaci da je tad izbacio ovakvog Hobita. Jbg,omatorili smo, omeksali, pa lakse gutamo pretvaranje omiljene knjige u sapunicu :twisted: :twisted: :twisted:

Nekad davno bih pre spalio kompujter, nego odgledao do kraja ovo sranje... sad ga odgledah i zaboravih. Da nisam posle 100 godina dosao na forum, totalno bih i zaboravio da je snimljen Hobit.
Član
Član
 
Postovi: 81
Pridružio se: Uto Jun 12, 2012 11:15 pm

Prethodni

Povratak na Hobit

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron