[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - War is upon us! Stop internet censorship

War is upon us! Stop internet censorship

041/123-456 - Poni Line - Pričaonica za četvoro od kojih su se troje tako smuvali

Moderator: deedee

 Re: War is upon us! Stop internet censorship

Postod NothingMan u Sre Feb 29, 2012 12:00 am

Prvo malo drug Draugdur.

Vidi ga, još se i uvrijedio :mrgreen: A 'vamo sijevaju srednjaci :P Ma nema veze, nek' sam te povukao za tastaturu, dosadniji je forum bez tebe ;)
Ma samo se zajebavam i izigravam ludilo sa prozivanjem, ništa posebno.

Gdje ja to pominjem humanizaciju "tehnokratije"? Tehnologija treba da služi ljudima a ne obrnuto, i treba na ovaj ili onaj način da bude ograničena moralnim normama (da sad ne obrazlažem previše), to je valjda jasno. Ali poštedi me svijeta u kome je vrhunac tehnologije lopata a vrhunac nauke primjenjena poljoprivreda, neki od nas jednostavno nisu za to.
Pa jesi rekao da se zalažeš za humanizaciju i modernizaciju ovog sistema koji nije ništa drugo do tehnokratija? To što si rekao posle tog pitanja, to je samo prazna priča. Jeste, tako bi trebalo, ali nije tako. Mi smo danas u situaciji da je tehnologija kao kompleks, načih delovanja i razmišljanja, grubo rečeno pojela sve, i filozofiju i umetnost i celu dotadašnju civilizaciju. O moralu da ne pričam. Tehnika se ne potčinjava moralu, ima svoje zakone rasta, širenja, kontrole, gde je "profit" na kom deedee insistira u raspravi sa tobom samo jedan instrument te celine. Da tehniku, ekonomiju, politiku,... vodi bilo kakav moral, ne bi bilo moguće da se proizvede i baci atomska bomba, ili da se otpuste radnici iako preduzeću dobro ide samo zato da bi se još više poboljšala proizvodnja ili zaradilo još više nego dotad. Glavni zakoni koji danas deluju su zakoni tehnike: apsolutna efikasnost, mehanički rast, razvoj, uvećanje svega, profita, proizvodnje, potrošnje,... masifikacija, unifikacija svega, prilagođavanje svega tim tehničkim parametrima. Moral ne može da se takmiči sa time, to ti je XX vek definitivno dokazao, ako je u XIX još bilo spora oko toga.

Semantics :roll: Isto kao i ono sa potrošačima i konzumentima. Riječ "sistem" sam koristio u najširem mogućem smislu, tako da uključuje i nedostatak istog, što je tebi vjerovatno jasno jer glup nisi. Tako da bih te molio da me poštediš rasprava o jeziku i doprineseš sadržajno.
Dobro, u brzini mi nije palo na pamet da možeš pod sistemom podrazumevati i odsustvo sistema, izvinjavam se. :feler:

Bože moj...koliko se sjećam, ti nikad nisi dao jasan i koncizan odgovor na pitanje kakve su to "radikalno drugačije ljudske situacije".
Bože moj, jesam.

Osim toga, "dobro" u ovom kontekstu je subjektivno...ili bar tvoje dobro, pošto si jednom ako se dobro sjećam između ostalog kritikovao i opismenjavanje kao "tehnokratizaciju". Tu možemo samo još da se složimo da se ne slažemo.
Mislim da sam pismenost samo komentarisao kao posledicu civilizacije, brojanja proizvoda, da bi se masovno opismenjavanje u XIX veku javilo samo kao posledica potrebe da se naredbe vlasti razumeju, da može da se lakše manipuliše masama. Školovanje, i tako to. I to sve da bih postavio u pitanje idealizam koji prati školovanje i opismenjavanje. Nije moja teza, Levi Strosova je. Naravno, ako se dobro sećam da se radilo o tome.

Sam život počiva na "šljakanju, eksploatisanju i neslobodi", samo je pitanje kako to sve pravedno i pravilno rasporediti. Ili ti možeš da živiš od vazduha i meditacije?
I još ponečeg pride. Ne sporim ja da se nešto treba i odšljakati jer neće baš sve da padne sa grane iako okolina ume nekad biti i darežljiva, ali daleko od toga da je neophodno crnčiti koliko ja sad crnčim, terati druge da šljakaju za tebe i uvoditi ovako složene civilizacijske(varvarske) sisteme u kakvim živimo da bi čovek bio sit i zadovoljan. A čak se ni ovi naši sistemi ne mogu mnogo hvaliti "zadovoljstvom", koliko vidim...

:lol: Toliko o radikalno drugačijoj situaciji :lol:
Izvini što moram da šljakam i što sam se zatekao ovde. Mogao bih da živim na račun jednog roditelja, i da ti pričam kako mi je lepo, al' nešto mi se ne da.

Vidi, vidi, a ja mislio da je moguće lijepo živjeti i bez sve te silne tehnologije i da za život ne treba "ko zna koliko hiljada dolara". Oh well... :twisted:
Ti baš ništa ne kontaš.
Aj, objasni mi kako da živim ovde a da ne moram ništa da šljakam i zarađujem, ja sam otvoren za predloge, od proleća krećem i u svoju bašticu da skrpim makar 5% nezavisnosti, ti mi pomozi da dođem bar do 70% kad si tako pametan, pa onda neću raditi ovo što sad radim. Kao da imam jebeni izbor.

A sad kolega Rinsvind:

Ima opensource ali to nije to, sam si rekao...
Ali nije ni daleko. Pazi, kad bih bio u situaciji da mogu rok za projekat da rastegnem na neki duži vremenski period, mogao bih sve uraditi i u opensource Blenderu i da svedem na najmanju moguću meru korišćenje nelegalno skinutih stvari. Kvalitet finalnog proizvoda tu zaista ne zaostaje mnogo, a većina klijentele koji su duduci je sve to isto. Međutim, ti se na freelance tržištu boriš za posao portfoliom, tj svojim kvalitetom, cenom i brzinom. Jebiga. Neće niko da te čeka mesec dana. Da bih ubrzao stvar, moram da koristim prečice, koje u velikoj meri koštaju, a one najbolje svakako koštaju.

Sa druge strane, Blender nije zastupljen, i ja nikad ne bih dobio posao u onoj firmi sa njime. Nijedna firma ne radi sa time, i jedino ako te usere da upadneš negde gde bi ti bio nezavisan od ostalih i mogao da biraš kako ćeš da radiš. U većini slučajeva to nije tako, jer neko radi jednu stvar, drugi je nastavlja, treći završava. Moja firma radi i sa drugim švajcarskim firmama i imamo isti "workflow", znači ne da program mora biti isti, nego i način rada.

A sad mi reci ovako, ja hocu da otvorim firmu u Srbiji koja se bavi tvojim poslom. Hocu sve legalno. Kupim sve sta mi treba, puknem 30 000$. Dodje neki posao, pojavimo se ja sa mojom firmom i ti kao honorarac/freelancer. I posao dobijes ti. Koji si imao minimalna do nikakva ulaganja.
Sta u toj situaciji?
Pretpostavljam da bih podneo tuzbu u tom trenutku protiv tebe zato sto radis na necemu na sta nemas pravo, a i protiv te firme koja nudi posao zato sto hoce da dobije nesto na nelegalan nacin, ne znam dal bi mi donelo sta dobro, ali po zakonu to je neki normalan proces.

Ovo ti je malo sajns fikšn. Jedinu vezu sa realnošću mogu da nađem u primeru mene i nekog mnogo bolje stojećeg arapina (pun ih je patak u mom poslu) il nekog amera, evropljanina, koji možda imaju poneki legalan softver, ali definitivno nisu ludi niti mogu da kupuju sve što treba da efektno urade posao.

A dal je pošteno da uzimam posao nekom fiktivnom koji je 100% legalan? Nije. Al' nije ni pošteno da ja mogu samo da sanjam da legalno radim posao. Ja se sigurno ne mogu prebaciti u konobarisanje zato što je neko sa više love kupio legalan softver a ja to ne mogu.

I na kraju:
Pauleta: U principu se slazem sa onim sto Milenko govori, jbg, ako hoces da se bavis dizajnom, arhitekturom itd, moras da ulozis nesto sredstava za alate kojima ces da radis. Kao sto si ulozio i godine svog zivota u skolovanje, i kao sto si ulozio pare za komp. Ili ces da kupis bager, ili ces da gradis kucu sa trabantom, kako su nasi dedovi radili. Imas izbor.
Ti me zajebavaš sa onim "nešto sredstava" i sa izborom? :lol:
Mogu da batalim sve ove godine šljake učenja rada potrošenih para i izgubljenog vremena i bacim se u konobarisanje, kopanje ili zidanje? Izbor mi je takav da uopšte ne dolazi u razmatranje.
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: War is upon us! Stop internet censorship

Postod NothingMan u Sre Feb 29, 2012 12:12 am

Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: War is upon us! Stop internet censorship

Postod rinsvind u Sre Feb 29, 2012 1:16 am

Sam sebi u usta skaces,

Ima opensource ali ga ne koristis, a ne koristis ga zato sto kao sto kazes duze bi trajalo i ne bi dobio posao...
Vi svi sto pricate da je opensource dobar, koristite ga.
Ko ne zeli da se bavi sa tim da zaradi pare, njemu je dobar.
Ko hoce profesionalno da se bavi, njemu nije dobar.

izbor uvek imas,
dignes kredit i krenes da radis, ne mozes se od nicega kuca graditi.
To je normalno u svetu. Ako hoces sam da radis, moras da imas pocetni kapital, ako neces sam, mozes da se priavlis nekom...
Sad, ja razumem da ti ne radis tako, pa sad na sve nacine branis your way of doing things, al ne mozes da pricas kako je to normalno. To je ovde jednostavno omoguceno i to se koristi.
Ako smo pali, padu smo bili skloni...
Korisnikov avatar
Petokraka
Petokraka
 
Postovi: 5531
Pridružio se: Pon Jun 10, 2002 3:49 pm
Lokacija: Betelgez 6

 Re: War is upon us! Stop internet censorship

Postod rinsvind u Sre Feb 29, 2012 2:02 am

Ako smo pali, padu smo bili skloni...
Korisnikov avatar
Petokraka
Petokraka
 
Postovi: 5531
Pridružio se: Pon Jun 10, 2002 3:49 pm
Lokacija: Betelgez 6

 Re: War is upon us! Stop internet censorship

Postod NothingMan u Sre Feb 29, 2012 2:15 am

Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: War is upon us! Stop internet censorship

Postod NothingMan u Sre Feb 29, 2012 2:20 am

Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: War is upon us! Stop internet censorship

Postod rinsvind u Sre Feb 29, 2012 2:44 am

lol finally :)

Ok, I am just making a point u normalnoj drzavi.
Al posto znam kako je u Srbiji i kako je nemoguce naci posao i kako je sve sjebano, nista ja tebi ne kenjam kako ti treba il ne treba. Ja sam siguran da je to jedini moguci nacin da ti radis taj posao u srbiji.
Kod nas je tako da i kad dobijes sve za dzabe i radis po ceo dan, na kraju nemas da kupis nove cipele...

Hteo sam da pokazem da ti skupi programi, jesu skupi iz nekog razloga, zato sto se koriste da se zarade pare. Jbg to je cista racunica na kraju. Al Srbija a ne samo ona nego gomila zemalja je u takvim sranijma da ljudi mogu da sanjaju sve to...

I da se ne vezuje zabrana informacija i ucenja sa zabranom koriscenja programa, to nema veze jedno sa drugim.
Ako smo pali, padu smo bili skloni...
Korisnikov avatar
Petokraka
Petokraka
 
Postovi: 5531
Pridružio se: Pon Jun 10, 2002 3:49 pm
Lokacija: Betelgez 6

 Re: War is upon us! Stop internet censorship

Postod Sherif Gile u Sre Feb 29, 2012 2:52 am

Ovaj Rinsvind piše kao da je Srbija normalna država, a ne rupa u kojoj je pokretanje legalnog biznisa najlakši način da propadneš.

Ako AutoCAD košta oko 5000 evra, inženjer u Nišu može da ga otplati za deset meseci, pod uslovom da sve pare koje zaradi da na otplatu programa i da ne plaća PDV, taksu za isticanje firme, taksu za držanje vatrogasne opreme, zakup lokala, struju, vodu, internet i ostalo. Kad konačno izađe na nulu, ima oko dva meseca da živi kao gospodin čovek pre nego što Autodesk izbaci novu verziju programa pa onda kreće opet.

Ako istog dana kad ovaj kupi AutoCAD, njegov prvi komšija počne da se drogira, postoje realne šanse da negde u isto vreme obojica skinu bojlere i odnesu ih na buvljak da prodaju zato što više nemaju od čega da se finansiraju.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1993
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 2:28 pm
Lokacija: Nis

 Re: War is upon us! Stop internet censorship

Postod Sherif Gile u Sre Feb 29, 2012 2:53 am

I sad sam džabe pisao, napisa čovek odgovor dok sam se ja setio da kliknem pošalji :)
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1993
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 2:28 pm
Lokacija: Nis

 Re: War is upon us! Stop internet censorship

Postod rinsvind u Sre Feb 29, 2012 2:56 am

:mrgreen:
Ako smo pali, padu smo bili skloni...
Korisnikov avatar
Petokraka
Petokraka
 
Postovi: 5531
Pridružio se: Pon Jun 10, 2002 3:49 pm
Lokacija: Betelgez 6

 Re: War is upon us! Stop internet censorship

Postod deedee u Sre Feb 29, 2012 11:43 am

God may have created man before woman,
but there is always a rough draft
before the masterpiece.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 5453
Pridružio se: Sub Jul 26, 2003 10:07 am
Lokacija: Subotica

 Re: War is upon us! Stop internet censorship

Postod duk u Sre Feb 29, 2012 1:12 pm

Ni GIMP ni OpenOffice ne mogu u celosti da zamene Photoshop ili MS-Office, iz prostog razloga sto se u PS i MS-O ulaze mnogo vise novca i placenog znjanja i sigurno je da ce oni uvek biti optimizovaniji i kvalitetniji od free varijanti.

Ako se neko zadovoljava opcijama free resenja, nema razloga da ih ne koristi, jer mu je svejedno, ali ja bih pre koristio nelegalne programe, jer pruzaju vise, a uz to su besplatni, kao i oni legalni. :)
Moralno ili ne, koga briga.

Placajuci software, ne placas samog programera, placas celu strukturu, od cistaca, do onoga koji radi u marketingu, s tim da oni na najvisim polozajima (koji po difoltu najmanje truda ulazu), najvise dobiju.

Da pominjem da firme u Srbiji, konkretno Telekom, kupuju software po sest puta vecim cenama?
z o v i m e n o c a s u t r i i n s o m n i a
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2576
Pridružio se: Čet Avg 26, 2004 11:46 am
Lokacija: Beograd

 Re: War is upon us! Stop internet censorship

Postod deedee u Sre Feb 29, 2012 1:37 pm

Ja lepo naglasih da gimp zadovoljava moje nekomercijalne potrebe. Open office čak i komercijalne.
Za ozbiljnije stvari koriste se i ozbiljniji programi - legalni.
God may have created man before woman,
but there is always a rough draft
before the masterpiece.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 5453
Pridružio se: Sub Jul 26, 2003 10:07 am
Lokacija: Subotica

 Re: War is upon us! Stop internet censorship

Postod Sherif Gile u Sre Feb 29, 2012 2:00 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1993
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 2:28 pm
Lokacija: Nis

 Re: War is upon us! Stop internet censorship

Postod duk u Sre Feb 29, 2012 3:05 pm

Rekoh, "ne mogu u celosti da zamene" i jos rekoh "ako se neko zadovoljava opcijama free resenja, nema razloga da ih ne koristi", ne znam zasto se osecas prozvanim.
z o v i m e n o c a s u t r i i n s o m n i a
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2576
Pridružio se: Čet Avg 26, 2004 11:46 am
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Pričaonica

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron