[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - sta mislite,kako bi film Hobit izgledao??

sta mislite,kako bi film Hobit izgledao??

Prvenac, oprobavanje pera ili grandiozno delo

Moderator: alcesta

 Re: sta mislite,kako bi film Hobit izgledao??

Postod Vanya u Pet Jan 15, 2010 10:23 pm

O, gledaces, gledaces, makar da bi mogao kompetentno da pljujes po filmu... :da:
Ja priznajem da cu vrlo rado gledati oba filma, nekako sam naucila da odvajam film od knjige, i prestale su da mi smetaju male improvizacije. Uostalom, bas se posebno radujem Belom Savetu, i mislim da ce to malo podsecati na Prolog iz GP, koji mi se dosta dopada kako je uradjen. Mislim da u literaturi ima sasvim dovoljno podataka da se rekonstruisu dogadjaji u vezi isterivanja Saurona iz Dol Guldura, nedostaju dijalozi, naravno. A mislim da ce time lepo da spoje stvari u celinu, jer ljudima koji nisu citali knjige, zaista nedostaje ta karika desavanja u intervalu dok je Prsten bio kod Bilba - potraga za Golumom, stalna straza Sumara nad Okrugom, Beli Savet, Gandalfova istrazivanja, itd. Uostalom, lepo je imati i filmski kontinuitet, koliko god da ce biti odstupanja. Ja sam sa zadovoljstvom cak odgledala i Hunt for Gollum, jednostavno - kako me knjiga vuce da popunim pricu detaljima iz Dodataka, tako volim i da film bude kompletan.
Naravno, ocekujem dosta holivudskih momenata i klisea ( ovo dvoje pomenutih vilenjaka vec na to mirisu) ali opet, mozda ce ispasti OK.
Eve vam ga NA!

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1980
Pridružio se: Pon Feb 09, 2004 1:03 pm
Lokacija: Otherside

 Re: sta mislite,kako bi film Hobit izgledao??

Postod Napushenko u Sre Mar 24, 2010 5:21 pm

kako kenjate sa "komercijalizacijom"
skapirajte da film te veličine drugačije ne bi mogao biti ni napravljen.
obim je ogroman, bilo šta manje od "komercijalizacije" bi bilo mnogo mnogo gore, i za fanove i za junferaše.
al mrsko mi se objašnjavat.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 50
Pridružio se: Čet Feb 17, 2005 9:37 pm

 Re: sta mislite,kako bi film Hobit izgledao??

Postod de Hammo u Sre Mar 24, 2010 9:01 pm

Razlog zasto, kako ti fino i kulturno rece, "kenjamo" sa komercijalizacijom lezi u tome sto smo mi uglavnom fanovi Tolkina, dok Dzeksona trpimo u nedostatku neceg boljeg :-) . Cini mi se da mnogo ljudi ovde ima stav da, ako nesto nije moguce napraviti da sledi ideju originala, ne mozes bas da ga iskasapis, izbusis i pokenjas se u rupe, a onda pocnes da prodajes kao original, ako mi je dopustena banalizacija. Budi posten pa napisi da je to onda radjeno "po motivima"... ali, kao sto ti rece, mrzi me da objasnjavam, pogotovo sto sam, ja mislim bar jedno 3 puta objasnjavao....
Oblique strategy number 56: Balance the consistency principle with the inconsistency principle.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1125
Pridružio se: Čet Okt 17, 2002 10:35 pm
Lokacija: Bgd.

 Re: sta mislite,kako bi film Hobit izgledao??

Postod Napushenko u Uto Mar 30, 2010 4:11 am

Pa kao jedan od fanova istog, uopste nisam misljenja da je iskasapio knjigu, vec je dapace majstorski prenjeo na kino platna.
E sad, mozda si ti veci fan, fancina, al nesto mi se ne da podlijegati klasifikacijama, ukusi i ostalo, cijenim al realnost je da su filmski producenti i studiji žgamad obična koja pojma nemaju a niti ih interesuje sta je zapravo tolkien i kakva se sve to mitologija vodi oko njega. znaju mozda koja im je ciljna grupa s tim filmom, a znaju i koju zele da privuku.

Sva ta patetika sto se dogadja u filmu, aragorn, legolas, arwen je po mom misljenju potrebna da bi film opravdao ulozeno, bez iste ne bi bilo vlaznih gacica kad se spomene lotr, ukupne popularizacije isto pa i fantazija uopste,
Imao je nacrt. Trilogija je ogromna a vražji posao je sklopit u vrijeme prihvatljivo za neznalice u publici, fanove, producente, tatu, mamu i djevojku. Jednostavno je morao svima ugodit, i je. Bilo je ljepo gledat Gandalfa i Balroga, i sve te ostale divne filmske dvodimenzionalne likove koji bi takvi upravo trebali i biti. divni i dvodimenzionalni.
Ko zeli dublje, ima knjigu. Kao sto je slucaj i sa ostalim filmova radjenim po knjizi, ili aj. knjizevnom predlosku.

Znaci, misljenja si da posto nije mogao da napravi potpuno totalno vjernu kopiju knjige i po duzini i po obimu i prenese je onako velicanstveno sa full jebeno skupim efektima, scenografijom i svime drugim, trebao je da je.. ostavi ?
iz postovanja prema hardkor fanovima ?
ok. postovanje jeok, ali..

Film drugacije nije mogao biti napravljen, jednostavno nije.

Plus, sad postoji i materijal za seriju. I ne znam zasto neko ne iskoristi popularnost, HBO npr, al dobro, prave soiaf i svaka im cast na tome.
Neki drugi studio se mozda toga prisjeti ako vidi koliku popularnost ce nadam se song imat i sjetit se uspjeha lotra na kino blagajnama. I eto praznika. Duzeg, realnijeg..

I opet ćete vikat kako ne valja.

Al et..
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 50
Pridružio se: Čet Feb 17, 2005 9:37 pm

 Re: sta mislite,kako bi film Hobit izgledao??

Postod de Hammo u Uto Mar 30, 2010 8:00 pm

Pazi, niko ne kaze da Dzekson nije trebao da radi film. Ali je to ono sto sam i napisao "film po motivima knjige" a ne ekranizovana knjiga... to film ne cini losim, samo je trebalo biti malo manje oblaporan na novce i reci to, jer ovako postoji pogresna vizija Tolkinovog rada.
To sto kazes da ko hoce ima knjigu, taj koji hoce da procita knjigu od 1500 strana, njemu film nije ni trebao da bi je citao, ovako, oni koji su gledali film, listom ce misliti da nema potrebe da se cita knjiga, ionako su video klubovi odavno postali supstitucija za biblioteke kad je skolska lektira u pitanju. Pa ce stoga i otici sa predstavom da je Tolkinovo delo drugacije. Mislim da Tolkinu, koji je verovatno najvise napadan i pljuvan autor u ovom zanru, ali istovremeno verovatno i najzasluzniji sto se takva dela dobro prodaju (ukljucujuci tu i dela onih koji ga blate), takva vrsta antipropagande ne treba.
Previse bitnih elemenata knjige i ideje oko koje je ta knjiga (a i ostale) rasla ili nije uslo ili je promenjeno da bi sve proslo bez komentara, uz ovacije i prskinezu Dzeksonu.
Nisam misljenja da nije trebalo da snima, samo je trebalo da kaze ono sto je istina, a to je da je, uzimajuci na sebe pravo koje reziseri i scenaristi inace koriste, adaptirao delove i kao takve ih snimio. I nije to uvek vezano za "gledljivost" i dobru prodju filma na blagajnama, vec je to bilo njegovo misljenje da tako treba.
Ja mu ne zabranjujem da kao artist, reziser, ima svoje vidjenje stvari, ali to onda nije film po knjizi, vek, kao i Lov na Goluma, po motivima knjige.
Toliko
Oblique strategy number 56: Balance the consistency principle with the inconsistency principle.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1125
Pridružio se: Čet Okt 17, 2002 10:35 pm
Lokacija: Bgd.

 Re: sta mislite,kako bi film Hobit izgledao??

Postod Shieldmaiden u Uto Mar 30, 2010 11:21 pm

Ja se s tobom De Hammo ne slažem, ali neću da ulazim u raspravu, jer smo nas dvoje već drvili oko toga ohoho i bogu ćemo dojaditi :D.

Nego, šta mislite o tome što će Hobit verovatno biti i u 3D? Trenutno se na većinu reditelja velikih epskih projekata vrši pritisak da odrade 3D verziju filma jer to osigurava bar duplo veću zaradu. Iako mislim da će preterano insistiranje na 3D-u dovesti do banalizacije tehnike (kao kad su svi živi krenuli da koriste bullet time i gde treba i gde mu mesto nije) i prezasićenja publike, jeste mi logično da imamo priliku da još jače doživimo Srednju zemlju i dobijemo vrhunsko eskapističko iskustvo, samo se nadam da će u pitanju biti snimanje 3D kamerom, a ne konverzija, jer za konverziju pare ne dam.
Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: sta mislite,kako bi film Hobit izgledao??

Postod Napushenko u Sre Mar 31, 2010 10:00 am

Men svejedno, ionak ću da ga gledam na Samsung TV-u od pre 15ak godina. Il eventualno monitoru, 25 inči.

Osim ak me kakav beogradski curetak ne zovne da podjelimo buduću premijeru zajedno.

I svaka čast na tom bullet time, fakat, gledam neku dramu, domaćica pravi kolače i kašika joj ispada iz ruke u bullet time fazonu. Što je previše, previše.

I Hamo, ni ja se ne slažem. Insinuiraš kao da je publika jednako debili, ko se zainteresovo za tolkiena radi filma, taj će i da se raspita, informiše, pročita. neće stat na filmu. znam pojedine. Ko nije, sigurno neću ić out of my length da mu kazem e a nije to tako neg tu ima i tom bombadil, ono, zabole me.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 50
Pridružio se: Čet Feb 17, 2005 9:37 pm

 Re: sta mislite,kako bi film Hobit izgledao??

Postod Hama u Sre Mar 31, 2010 3:00 pm

Hm...ne bih se bunio 3d-u...zanimljiv je i ostavlja dobar utisak, ne bih se bunio ni kad bi konvertovali LOTR filmove u 3D i opet ih pustili u bioskope pre hobita...to bi bilo extra.
Lets go! Heroes for a day, Legends forever!!!

Postoje dve vrste ljudi sa kojima nemam mnogo zajednickog...one koji ne znaju engleski i one koji ne znaju da rade na kompjuterima...

Ne postoji evolucija, postoje samo zivotinje koje se Hami nisu dopale...

http://www.improbableisland.com/home.php?r=Predrag
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 4636
Pridružio se: Sub Dec 21, 2002 1:02 pm
Lokacija: Beograd

 Re: sta mislite,kako bi film Hobit izgledao??

Postod Shieldmaiden u Sre Mar 31, 2010 7:46 pm

Ali piii konverzija. Ni prineti pravoj stvari. Eto primera Alise.

Tc, tc, napušenko, kakav si ti to fan filma kad spektakle gledaš na kompjuterskom ekranu. To je kao da slušaš novi album omiljene grupe na starom vokmenu žvakaču kaseta s kineskim slušalicama :|
Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: sta mislite,kako bi film Hobit izgledao??

Postod de Hammo u Sre Mar 31, 2010 9:12 pm

@Shield: pa i jesmo raspravljali, nije da nismo :) Eto, ti si npr. jedan lep primer tvrdokornog fana koji ne pljuje komercijalizaciju i film, au contrair. To samo dokazuje da je veliki Mao Cedung bio u pravu kada je zastupao tezu da treba "da cveta hiljadu cvetova" i da je moguce imati razlicite poglede na jednu stvar a biti veran pravoj ideji (mislim na tolkina, ne na svetsku revoluciju)

Mozda bi ipak bilo malo bolje da se cela prica oko 3D malo uhoda i postane svakodnevnija...inace, u opstoj fascinaciji i pomami oko 3D, 30% filma bi otpalo na orlove i letece crne jahace, 30% na izbegavanje maceva i strela, 30% na legendarnu scenu "Pritajeni Saruman, skriveni Gandalf", koja je iovako suvisno-preterana ( - personal remark, licno misljenje, ne bi valjda [vadi naocare iz dzepa] gadjala coveka sa naocarima, Shield), a naslo bi se mesta i za Froda i Prsten. Kad 3D ne bude vise "mecka Bozana sto igra pred zadrugom", e, onda bi bilo zanimljivo videti i to ostvarenje....
Oblique strategy number 56: Balance the consistency principle with the inconsistency principle.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1125
Pridružio se: Čet Okt 17, 2002 10:35 pm
Lokacija: Bgd.

 Re: sta mislite,kako bi film Hobit izgledao??

Postod Shieldmaiden u Sre Mar 31, 2010 11:34 pm

Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: sta mislite,kako bi film Hobit izgledao??

Postod *Telhur* u Pet Maj 28, 2010 3:22 pm

Pu ...

http://the-hobbit-movie.com/2010/05/28/ ... -in-limbo/

4 milijarde duga MGM-a, ko tje to "kupiti"...? :roll:

Hobit kad i Srbija u EU! :mrgreen:
Armies have conquered
And fallen in the end
Kingdoms have risen
Then buried by sand
The earth is our mother
She gives and she takes
She puts us to sleep and
In her light we'll awake
We'll all be forgotten
There's no endless fame
But everything we do
It's never in vain
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 485
Pridružio se: Čet Avg 31, 2006 3:41 pm
Lokacija: Khazad-Dum,Aglarond

 Re: sta mislite,kako bi film Hobit izgledao??

Postod Eärendil The Mariner u Pon Maj 31, 2010 1:45 am

Del Toro se povukao iz projekta zbog odlaganja s pravima... http://www.theonering.net/torwp/2010/05 ... he-hobbit/ :|
Sing forever, proud and strong,
Anthem of life, conquering song.
Though times of fate onwards run,
The song of hope, once begun,
Will ever more remain...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1413
Pridružio se: Pet Sep 05, 2003 1:40 am
Lokacija: Bifröst

 Re: sta mislite,kako bi film Hobit izgledao??

Postod Shieldmaiden u Pon Maj 31, 2010 11:54 am

Tartar sos! :( :cry:
Korisnikov avatar
Zla Teta®
Zla Teta®
 
Postovi: 6391
Pridružio se: Sre Jan 23, 2002 8:54 pm

 Re: sta mislite,kako bi film Hobit izgledao??

Postod alcesta u Čet Jun 03, 2010 11:12 pm

Skadar na Bojani... neka ga ostave za neka bolja vremena, sve je bolje nego da se sklepa tek onako para radi. :(
What if you slept? And what if, in your sleep, you dreamed? And what if, in your dream, you went to heaven and there plucked a strange and beautiful flower? And what if, when you awoke, you had the flower in your hand? Ah, what then?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 8806
Pridružio se: Sub Mar 15, 2003 9:34 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Hobit

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron