[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Operation Flashpoint:Dragon Rising

Operation Flashpoint:Dragon Rising

Nove stone i računarske FRP igre

Moderator: Slash

 Re: Operation Flashpoint:Dragon Rising

Postod NothingMan u Pon Okt 12, 2009 8:09 pm

Sa ove strane možete skinuti prvo poglavlje strategy guidea za igricu. Ima valjda 300 strana (sve ukupno), sve stvari su objašnjene. :)
http://operationflashpoint2.org/2009/10 ... egy-guide/

Ako neko naleti na ceo vodič, nek mi javi.
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Operation Flashpoint:Dragon Rising

Postod NothingMan u Sre Okt 14, 2009 6:51 pm

Oprez kod treće misije. Štedite municiju, naročito granate i mine. Trebaće vam pri kraju misije, kad budete branili par kućica od Čarlija koji navire u talasima sa svih strana sveta. Ubili su me dosad 15 puta, moram da smislim neku taktiku. Zavući ću se u kućicu, na ulazu natrpati sve mine, i sakriću se pod krevet. ::K2::
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Operation Flashpoint:Dragon Rising

Postod Aqarius u Čet Okt 15, 2009 12:37 pm

U trecoj su srz oklopne jedinice. Makar jednu sacuvaj. Minobacacku izvidnicu moras da potamanis momentalno. Ostalo, minu u kukuruziste pored bale, minu u zivicu pored kukuruzista, i minu na jug u sumicu pored mitraljeskog gnezda na istoku (pazi na orijentaciju, klejmori su). Odmah ored gnezda imas kucu sa spoljnjim stepenistem koje pokriva istok i deo severa. stekaj se tu i gadjaj AT trupe una brdu. ako transporter ostane ziv, bezbedan si. I da, probaj da nekom drpis marksman verziju m16 ili onog kineskog cuda.
Ne osvrci se, mrmoti te sustizu!
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1318
Pridružio se: Sre Sep 22, 2004 8:02 pm
Lokacija: Novi Sad

 Re: Operation Flashpoint:Dragon Rising

Postod NothingMan u Čet Okt 15, 2009 1:07 pm

Aha, baš sam sad gledao na youtube kako je neko drugi igrao, i skontao sam da dečko ima jedan transporter i on se samo sakrio iza jedne kućice, malo stidljivo puckao i prešao. Ja nemam nijedan transporter, i zato nemam šanse. Moram ponovo iz početka da igram celu misiju, i da vodim računa o njima. Inače sam sve mine postavio na jednu nizbrdicu pored mog gnezda (mislim da je sever u pitanju), tu nas redovno iznenađuju, jednog svog postavim za mitraljez, a ja trčim gde zatreba.

AT grupe su one sa bazukama, protivtenkovske?
Uspeo sam da drpim nekom kinezu mitraljez, baš je bio dobar. Nervira me što ubijeni nestanu vrlo brzo, neki put stignem do njih, a oni samo nestanu.
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Operation Flashpoint:Dragon Rising

Postod NothingMan u Pet Okt 16, 2009 2:29 pm

E, evo opet sam odigrao misiju iz početka. I opet sam na istom. Kako? Pa, prvo smo jurili tri AT tima počevši od plaže, poubijali ih i rasturili im gnezdo kod neke štale. Sve oklopne jedinice su mi ostale žive, ako se ne varam, dva tenka i jedan transporter. Čekpoint, idemo dalje: odjednom krenuše eksplozije, kontam iz vazduha, i u tri sekunde su mi sve tri oklopne jedinice uništene, i javlja nam Dagger One da smo on our own, i onda sledi ubijanje jedne osmatračke jedinice Čarlija, napad na selo koje ćemo da branimo kasnije, eliminisanje tri AA jedinice. Čekpoint, i sad sledi čuvena odbrana sela, a ja opet bez oklopnih jedinica. ::EE2:: Nije mi jasno kako da ih zadržim? Kako si ih ti imao, i onaj lik sa jutjuba?

Bar sad imam bazuku sa jednim punjenjem i 9 šaržera kineskog mitraljeza.
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Operation Flashpoint:Dragon Rising

Postod Aqarius u Pet Okt 16, 2009 3:00 pm

U toj konkretnoj misiji se Ai baguje. Jednom mi je helikopter sleteo na sred sela, i mirno pucao sa zemlje, kao da ne moze da leti. Go figure.

Nakon napada na stalu, minobacacka vatra pocne da tuce po tenkovima, i moras da eliminises javljace sto pre. Od stale ides juzno, ja sam odmah posle prve granate krenuo u sprint uzbrdo, jedno 70m istocno od radio antene. Kako je antena na zaravni nizbrdice, a iza nje zbunje, kad se popnes na prevoj skreni direktno na antenu. Cim izadjes iz siprazja videces ih na betonu u podnozju.

Slika
Ne osvrci se, mrmoti te sustizu!
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1318
Pridružio se: Sre Sep 22, 2004 8:02 pm
Lokacija: Novi Sad

 Re: Operation Flashpoint:Dragon Rising

Postod NothingMan u Pet Okt 16, 2009 3:38 pm

Aham, znači u javljačima je problem. Ja dobijem zadatak da ih eliminišem tek pošto mi unište oklopnjake. Probaću tako kako si rekao, mada nakon napada na štalu do uništavanja tenkova ima svega minut, možda dva.

Da, igrica je onako solidno bagovita. Meni se desilo da se krijem iza zidića pri napada na to selo, da bih se onda nekako uzdigao par metara u vis na par sekundi dok rešeta neprijateljska vatra. :feler: Kontam da me je tako "izgurao" moj saborac koji se motao oko mene.
Ili kad im vire ruke, glave i puške kroz neki zid...
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Operation Flashpoint:Dragon Rising

Postod NothingMan u Pet Okt 16, 2009 8:59 pm

Konačno sam prešao. Onaj napad na oklopne jedinice posle zauzimanja busije kod štale su mi preživela dva transportera (tenka). Zar to zavisi samo od sreće? Prošli put mi ništa nije ostalo. Ostatak je bio mačji kašalj. Dobro, nije bilo svejedno kad nas je samo zid one kućice delio od Čarlija pri odbrani sela (opet su im virile ruke kroz zid :feler:), al' uz stalno komandovanje i angažovanje saboraca, sve se na kraju reši bez gubitaka i iz prve. Čak nisam bio ni ranjen. ::M::
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Operation Flashpoint:Dragon Rising

Postod 4th Dimension u Sub Okt 17, 2009 12:04 am

Jesu li makar poboljšali način komandovanja u odnosu na FP?
Prevođenje Točka Vremena:
Knjiga 8.: Staza bodeža završeno: http://www.wotprevod.org/zavrsen_p.htm
Srce zime (knjiga 9.) http://www.wotprevod.org/Srce_zime/prevind.htm
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7003
Pridružio se: Ned Dec 05, 2004 10:40 pm
Lokacija: NR Zemlja Ludih

 Re: Operation Flashpoint:Dragon Rising

Postod NothingMan u Sub Okt 17, 2009 12:27 am

Uf, ja se ne sećam kako je išlo komandovanje u tom starom. Davno beše, 2001. jel' tako?
Ovde svoje saborce pomeraš gde treba, naređuješ im da te prate, da napadaju s leve ili desne strane, zatim možeš birati formaciju, onda imaš da biraš "spread" (dal ste zgusnuti ili zbijeni), naređuješ kakvu vatru da otvaraju (suppresive fire najviše koristim), pa "rules of engagment" (fire on my lead, return fire, fire at will i još nešto), pa da jure na neprijatelja il' da ga samo gađaju, pa kakvu ofanzivu ili defanzivu... šta ja znam, ima dosta stvari. Možeš otvoriti mapu i preko nje izdavati naredbe, a možeš stisnuti Q pa dobiti transparentni krug preko ekrana kojim manipulišeš sa w,a,s,d a usput možeš i da pucaš i gledaš naokolo mišem. Lako sam se navikao na sve to. Jedino se još nisam uhodao da efikasno naređujem svakom svom članu ekipe ponaosob.
Noću sigurno sanjaš i zato stalno spavaš,
Ali život je ugrožen sa svih strana.
Panduri i doušnici su svuda.
U bistroima, devojke tvojih godina
Mirišu na mladost.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6364
Pridružio se: Ned Avg 29, 2004 3:05 am
Lokacija: Vrbas-Novi Sad

 Re: Operation Flashpoint:Dragon Rising

Postod Aqarius u Ned Okt 18, 2009 1:23 pm

Da, ali ne mozes da hodas dok naredjujes. osim toga, jedine komande koje sam ozbiljno koristi su supress, hold fire (on me), follow me i treat wounded. Osecam se glupo kad podesavam formaciju od 4 coveka. Zaista mrzim konzole, iz dna duse, i me shvatam ljude koji misle da ovako nesto mogu igrati na konzolama.

Aj kad sam krenuo, da rezimiram...

Presao sam igru prekjuce, total 11 misija, jedno 3 kao specijalac, ostalo marinci, uvek si vodja tima. Generalno, grafika je sjajna, i da sam imao vremena da ga primetim pejzaz bi me ostavio bez daha. Osim toga, znacajno utice na igru, jer je vecina ostrva pod visokom travom i najcesce nije pametno zaleci u okrsaju(jer se moze oceniti gde neko lezi, ali je nemoguce nanisaniti nekog kroz travuljinu). Takodje, do izrazaja dolaze kamuflazne uniforme, nekad se citav pokojnik moze izgubiti u travi i ne moze se naci, tako da neprijatelje primecujete a) prateci pokrete, b) pregledajuci ljudske tvorevine (gradovi i mitraljeska gnezda, ali i izdvojene, napustene kuce i stari bunkeri iz drugog svetskog rata) i c) termickim nisanom. Ako termicki nisan zaista ovako radi, ocu ja jedan. Ako vas usere termicki nisan misija je prakticno duplo laksa. Tonovi su isto vrhunski, koliko sam shvatio, zapravo su otisli na ostrvo i snimali lokalnu zivinu kako cvrkuce. Cak kad vam pridje neprijatelj cujete ga kako se dere na kineskom. Ima i vozila, od tenkova, helikoptera, transportera i mobilnih PVO, mada vi u misijama vozite maksimalno dzip, i osim sto nemaju servo, odradjena su odlicno. Sama igra je istovremeno i jednostavna i komplikovana, posto nista nije balansirano, vec prosto rekreirano, pa kako ispadne. Jedan iz razvojnog tima je bas komentarisao kako ako se stvarnost prenese dovoljno blisko, nema potebe za podesavanjem, jer je stvarnost vec u ravnotezi. I uspelo je, jako, sve sto bi se ocekivalo u zivotu je tako i u igri, stvari se ne rade jer "tako ide", vec jer ima savrsenog smisla.

Medjutim.
Posto u sustini nemam sa cim da uporedim ovakvo nesto, poredicu ga sa starim OF. Stari Flashpoint ima 41 misiju. 41. Znam da je danas akcenat na multipleju i siguran sam da je multiplej u dragon rising najjaca stavka, ali 5 i po jebenih sati singla nije dovoljno da opravda reklamu od "220km2", pogotovo sto nemam ni trenutak predaha da ga pogledam. Dalje, kao da igra nije dovoljno kratka, sve sto se radi prakticno ide na tajmer. Ne znam kako se to radi u americi, ali u borbenim situacijama gde sto kuraca moze da podje naopako, zvuci mi jako retardirano istresti posadince pred selo i reci "avioni su poleteli, imate 10 minuta da likvidirate PVO inace misija propada", narocito ako ce da te ubace u igru bez tutorijala. Proveo sam debelih 15 minuta pokusavajuci da provalim kako se postavlja c4, posto igra nema meni kao stara, i nemas pojma sta sve mozes. U igri u kojoj je planiranje sve,nije mi jasno zasto moram prvo tri puta da propadnem dok izvidim stvar, pa tek onda da dejstvujem na miru. Osnovni razlog sto mi je IC nisan toliko dobar je sto ne moram da gledam po horizontu, samo mahnem preko table i sve bitno sija. Napominjem ponovo, mora da vas usere, jer ne biras opremu. Nikad. Zanimljivo je koliko za "open world igru prepunu izbora" postoji samo jedan loadout predvidjen za jedino resenje misije za koje imas vremena. Ovo narocito ide na zivce kada tacno u trenutku kad ti "iznenadno" zatreba, tacno pored mesta gde je predvidjeno da budes, pronadjes PVO lanser koji ti nisu dali da podelis ljudima pre misije, iako si znao da ce ti trebati, a znao si jer pise u zadatcima, jer nista nije izostavljeno iz zadataka. Prosto je retardirano kad ti radio kaze "promena plana" i da naredbu koju si procitao pre misije (stalno to rade). Znam ja da su marinci podmazana ratna masina, ali nisam znao da su unajmili Milana Tarota. Stvarno, jel bi im jedno povlacenje toliko nacepilo ego? Ili smatraju da su igraci toliko retardirani da im moras sve nacrtati na brifingu?

U stvari, sve ovo predhodnom pasusu ignorisite. Igra je sjajna, stvarno. Kao, recimo, onaj novi call of duty, samo za odrasle. Moj problem sa ovom igrom je moj problem sa novim igrama uopste. Prvo, paralelno je izasla i na konzolama, sto znaci kontekst menije i manje opcija, pa umesto da F bira vojnika a broj naredbu, vi njakate strelice kao u DDR. Drugo, i daleko ozbiljnije:Codemasters su odlucili da naprave najrealniju pucacinu na trzistu, i uspeli su, ali su podbacili u svemu ostalom. Igra izgleda kao Flashpoint, ali se ponasa kao modern warfare. Nose se dva oruzja, pistolj i municije koliko stane, vise nema slotova i inventara, vec samo ides i kupis. Kad smo vec tu, nema ni knjizice sa brifingom, ni onih licnih belezaka u rukopisu, nema cak ni mape sa naskrabanim strelicama i krsticima, samo satelitski prikaz na kome nije obelezena ni vegetacija. Brifing je potpuno go, kao i misije, nema sinematika, saborci samo raportiraju. Nece ti se desiti da u konfiskovanoj skodi bezis sa ostrva nakon sto je sve krenulo uzasno uzasno naopako i ljudi sa kojima si tog jutra razgovarao u kamionu su izginuli do jednoga. Cak i objekti na mapi kao da su tu samo da bi razbili monotoniju i izgledali interesantno. Na jednom brdu se bunker nalazi iza reda drveca, potpuno nelogicno (ali je u njemu snajper).

U starom Flashpointu, je iznad najveceg naselja na Everonu bio mali stari zamak, sa koga se fantasticno videlo kilometrima okolo, kad poginete, na ekranu bi vam se pojavio citat o prirodi rata, kad krene muzika dok vozite kamion, uzivate u voznji kroz prirodu, a poslednja misija je u stvari okupljanje drustva iz vojske. To mi nedostaje.

http://www.youtube.com/watch?v=zPRfCDhn3uI
Ne osvrci se, mrmoti te sustizu!
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1318
Pridružio se: Sre Sep 22, 2004 8:02 pm
Lokacija: Novi Sad

Prethodni

Povratak na Najave igara

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron