[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Avatar

Avatar

Epska i naučna fantastika, kao i svi ostali žanrovi

Moderatori: Archmage, Ereinion, Lotlorien, Artanis Nerwen

 Re: Avatar

Postod Maglor the Minstrel u Ned Jan 24, 2010 12:33 am

I samo kao dodatak i komentar na de Hammov post, ja cu film sigurno gledati. Efekti ce me verovatno oduseviti i izaci cu umereno zabavljen ali nekako volim da nazovem svaku stvar svojim imenom. I nemam nista slatko u kuci. :(
Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2046
Pridružio se: Sub Mar 23, 2002 12:46 am
Lokacija: Cacak

 Re: Avatar

Postod de Hammo u Ned Jan 24, 2010 12:53 am

Oblique strategy number 56: Balance the consistency principle with the inconsistency principle.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1125
Pridružio se: Čet Okt 17, 2002 10:35 pm
Lokacija: Bgd.

 Re: Avatar

Postod Eärendil The Mariner u Ned Jan 24, 2010 1:45 am

Sing forever, proud and strong,
Anthem of life, conquering song.
Though times of fate onwards run,
The song of hope, once begun,
Will ever more remain...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1413
Pridružio se: Pet Sep 05, 2003 1:40 am
Lokacija: Bifröst

 Re: Avatar

Postod mnb u Ned Jan 24, 2010 4:47 am

Kolega, no problema tu, s ovim poslednjim dijelom vasega posta ima nekoliko, a najveci je taj, sto bi, da je tko to sto ste vi i istomisljenici napisali za AVATARA, isto tako napisal za SUMRAK, i to s punim pravom, od apologije scenarija pa do analize komentara Vatikana na nj, prvi bi mu skocili za vrat ( ipak mozda bi bili dzentlmeni i pustili STITNU DJEVU , kako koleginica mrzi sve koji nalaze Belu i kompaniju ( Go Team Jacob! ) iole zabavnim ). Toliko o kriterijumima. A kolega CALIBURN, mozda malo da pazljivije cita nasao bi odgovore na vecinu stvari koje ga zanimaju. Narocito u prepisci s kolegicom kojom dijeli sklonost ka ljepljenju slicica koje nemaju veze s icim. I da prokomentarisem kako osobe koje su ljubitelji plavih macketina na svaki komentar vezan za pitanja radnje likova i dijaloga odgovaraju prostaklucima i podvriskivanjem. Jasno je za kakvu je ciljnu publiku film pravljem. Najiznenadjujuci primer: "Ko se nije zabavio, jebiga, samo tuca i seks, nista psihologija...." KOlega, razocaran sam. Kao i za Zlatni globus.Ja sam navijao za THE HURT LOCKER. ( Trebao bih pogledati Hanekeov film i UN PROPHETE ali dok izadju s titlovima ne priljepljenim na pol ekrana, cu se nacekam... )
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 Re: Avatar

Postod de Hammo u Ned Jan 24, 2010 9:08 am

Na zalost, sta god mislili, sumnjam da bi danas Kurasava ili Felini uspeli cak i da prismrde za kandidaturu za Oskara ili Globus. To je tako. Odavno se nagrade ne dele po kvalitetu, to jest, kako nagrada dobija na vaznosti tako joj padaju i umetnicki kriterijumi. Posmatrajte samo sta se desava i sta ce se desiti sa Zlatnom Palmom u Kanu, kako su se americke kuce i glumci polakomili na nju. Film je izmedju ostalog i dobro profitna industrija, zabava za mase, i to brza i efikasna, a onako kako se danas prezentuje vezuje paznju gomile ljudi mesecima pre i posle ta 2-2,3 sata projekcije. Ne moze se, kao sto bi neki profesori sa FDU i samoproklamovani kulturolozi (sic!) svesti na elitisticko-puristicku forma uz koju treba da dele sublere i kljunasta merila sa nonijusom, da bi se proverila sva moguca odstupanja od realnosti i moguceg. Film je, u stvari umetnost nemoguceg, bilo da je u pitanju mesto, vreme, radnja ili bice. U ostalim vizuelnim formama mozemo da se igramo sa kojecime, ali film nam daje utisak i protoka vremena, pa je sa te strane specifican. A sada ukljucuje i 3 dimenzije, sto je bilo rezervisano za vajarstvo i arhitekturu.... uzas. Ali, kao sto neko nalazi superiornim unutrasnju arhitekturu npr. Trznog Centra Usce, ja je nalazim odurnom, populistickom, jeftinom (u smislu ukusa) i izvestacenom i sta bi jos sve mogao da napisem.... Cinjenica je da je efikasna i da privlaci mnoge ljude, pa cak i arhitekte. I sta sad, da proglasim dzihad i proglasim sve te ljude moronima? Mislim da bi to ipak bilo malo pretenciozno....
Ja bih prvi, npr. mogao da opletem po Dzeksonu onoliko, jer i dalje tvrdim da je bilo posteno da je stavio "po motivima knjige". Kao ekranizacija proznog dela, vonja do nema, ali kao film, nije uopste toliko los.
To je razlika. Ne dvojim da je ove godine bilo bar 3 bolja filma u zanru, niti tvrdim da se Avatar mora svideti svakom. Do djavola, pa na pola filmova koje ja sa uzivanjem odgledam, ljudi izlaze posle 45 minuta. Sta da radim, ne lezi im. Netflix mi vec mesec dana nudi kao preporuku samo uzbecke, japanske, kineske i ine filmove, kao ja ne volem USA-based kinematografiju. Nije, nego svako prema ukusu. Neko ne voli da mnogo kontemplira dok posmatra sinematografsko delo. Isto kao i knjiga... Sta da radim, meni prijaju filmovi Klinta Istvuda i kad glumi i kad rezira. Sa izuzetkom onijeh mostova, na to se ne lozim ama bas ni malo, ali mi je jasno da ima ljudi/zena koji su taj film odgledali sa uzivanjem, kao i Engleskiot pacijent ili stajaznam, sad lupam, Mandolinu onog kapetana jebemliga kako se zove
To sto sam rekao, "samo sex i tuca" ne znaci da oni koji se nisu zabavili ne vrede ili su, nedaobog, sacuvaj me i sakloni, nedovoljno pametni. Samo znaci da mnogi od nas idu u bioskop iz razlicitih pobuda i sa razlicitim idejama, a neki ulaze u mrak bioskopa bez ikakvih ocekivanja. Mnogo ljudi trazi od filma bas ono sto ja posmatram kroz VAU! efekt, relaksaciju od svakodnevnog zivota, brzu i instant zabavu, tugu, radost, smeh, zadovoljstvo, ekstazu... ne uvek i ne obavezno i umetnost.
Osim toga, shvatanje umetnosti je veoma diskutabilno. Evo, ja kao volim 'ozbiljnu' muziku. Ali, sto se mene tice, Sostakovic je mogao mirne duse da upadne u kazan sa borscom kad je bio beba, ja to ne bih smatrao gubitkom. Tragedija da, gubitak za muziku, ne. Iznenadjujuce je koja kolicina ljudi bi se zbog toga ozbiljno uvredila i krenula da se na mene baca kozjim brabonjcima. Samo zato sto kazem iskreno sta mislim. Slicno je sa npr. slikarstvom. Pa, i sa filmom. Ono sto se nekom svidja ne mora i meni.... To ne znaci da je Avatar los film. Ne znaci ni da je dobar. Cinjenica je da je odradio posao za Kamerona i za finansijere. Da li ce ga istorija filma pamtiti? Na uzas nekih ovde (i ne samo ovde, nego i na Mokroj Gori i kojekude), sigurno je da hoce. I to kao "cornerstone"! Ni ja personalno nisam uzasno sretan zbog toga. Jer, Avatar nije doneo nista spektakularno novo, u smislu filma kao umetnosti. Reziserski, nije nemerljivo bolji od Samuraja Dzeka, ljutite se koliko hocete (sto vise govori o Samuraju Dzeku nego o Avataru i Kameronu). Ali, doneo je sa tehnicke strane prilicno smelo mnoge novine i postavio smernice za filmove u buducnosti. Avatar je benchmark za filmove sutra. Neke filmove. Jer, ne verujem da ce Aki Kaurismaki, Dzarmus, Venders, Grinavej i mnogi drugi da polete da posnimaju 3D filmove i da 50% filma generisu kao CGI. Iskreno, nisam ni siguran da je napravljen racunar koji moze da simulira Lenjingradske kauboje :) Hoce li to smetati njima da prave kultne filmove? Nece. Ali, hoce li njihovi kultni filmovi ikada doneti trocifrenu zaradu? Nece. Hoce li njihovi filmovi ponekad biti kripticni, nekada i preterano, uz ne malu dozu namernog elitizma? Hoce, i bolece ih bas dupe za to. Da li ce dobijati poznate nagrade na filmskim festivalima kojima vlada visokotirazna industrija? Nece.
Ali, ne mora se filmu prilaziti potpuno iskljucivo. Mislim, nije Avatar bas Odiseja, ali brate, nije ni Dragon Wars ili Death Trance....
Mene nije razdusevio... ne verujem da bi 3D mnogo pomogao, oguglao sam na 3D na poslu.... mozda ima veze sa tim sto mi u poslednje vreme na vrsnjak idu filmovi sa americkim marincima i uopste sa njihovom vojskom an general (uz izuzetak Letters from Iwo Jima ili A Foreign Field i tako toga), pa makar bili smesteni i u imaginarno okruzenje i plave boje.... Ali, ne pada mi na pamet da merim duzinu misica podizaca nekakve kreature u filmu i da razmisljam moze li ili ne moze da skoci tako kao sto je skocila uzevsi u obzir gravitaciju, gustinu atmosfere i procenat proteina u ishrani zavisno od broja suncanih dana... to ce da rade Mythbustersi... filmske nagrade me uvek razocaraju, nikad ih ne dobije moj omiljen film, bar ne onu koju ja mislim da treba.
Oblique strategy number 56: Balance the consistency principle with the inconsistency principle.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1125
Pridružio se: Čet Okt 17, 2002 10:35 pm
Lokacija: Bgd.

 Re: Avatar

Postod The Forester u Ned Jan 24, 2010 9:55 am

The world will look up and shout "Save us!", and I'll whisper..."No."

-Battle not with monsters lest ye become a monster - Nietzsche

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2303
Pridružio se: Čet Mar 23, 2006 12:18 pm
Lokacija: Фљожљњ, istocno od Zapadne Lozovace

 Re: Avatar

Postod de Hammo u Ned Jan 24, 2010 10:17 am

...a, da, zamalo da zaboravim, kupio sam pivo....... i popio ga.....
Oblique strategy number 56: Balance the consistency principle with the inconsistency principle.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1125
Pridružio se: Čet Okt 17, 2002 10:35 pm
Lokacija: Bgd.

 Re: Avatar

Postod Dain u Ned Jan 24, 2010 10:44 am

Ja Distric 9 gledao netremice dok nije pochela jurnjava i fajt, onda sam zaspao i probudio se na finalnoj borbi.
A neki dan sam netremice pogledao Minhen i Das Boot. ::M::

Izgleda da sam postao inverzno mator. :da:
"Willing is not enough, we must do. Knowing is not enough, we must apply."

"I don't like jellyfish, they're not a fish, they're just a blob
They don't have eyes, fins or scales, like a cod
They float about stingin' people in the seas
An' no one eats jellyfish with chips and mushy peas.
Get rid of them!"
Korisnikov avatar
Dain
Dain
 
Postovi: 10652
Pridružio se: Uto Jun 18, 2002 7:07 pm
Lokacija: Kazad-Dum

 Re: Avatar

Postod Maglor the Minstrel u Ned Jan 24, 2010 1:34 pm

E sad, da bih odgovorio ETMu kako treba morao bih zapravo da pogledam film a to jos nekako ne planiram da uradim. Zato neka celokupni komentar bude odgovor elokventnom agnostiku da je i meni to dovoljno dobro. Samo mi se ucinilo da su ljudi pomalo neumereni u reklamiranju, a kao i ETM, ni ja ne volim nezasluzenu neumerenost. Konkretnije mozda kad pogledam film.
Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2046
Pridružio se: Sub Mar 23, 2002 12:46 am
Lokacija: Cacak

 Re: Avatar

Postod Draugdur u Ned Jan 24, 2010 2:31 pm

@Maglor: Mislim da (naizgled) prekomjerno hvaljenje sa ETMove strane dolazi samo kao reakcija na (realno) prekomjerno pljuvanje od strane NMa i sličnih.

@Dain: Za mene D9 ima sasvim podnošljiv omjer akcije i drame/filozofije. Tako da, da, postaješ mator :mrgreen: :wink:

@de Hammo: Zbog ovakvih postova mi je žao što je Gazda ukinuo ono s karmom :$bravo:
Here lies Firedorn, a hero in bed.
He once was alive, but now he's dead.
The last woman he bedded, turned out a man
and crying in shame, off a cliff he ran.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1848
Pridružio se: Pon Maj 24, 2004 10:50 am
Lokacija: Middle Earth

 Re: Avatar

Postod Eärendil The Mariner u Ned Jan 24, 2010 4:20 pm

Sing forever, proud and strong,
Anthem of life, conquering song.
Though times of fate onwards run,
The song of hope, once begun,
Will ever more remain...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1413
Pridružio se: Pet Sep 05, 2003 1:40 am
Lokacija: Bifröst

 Re: Avatar

Postod Eärendil The Mariner u Ned Jan 24, 2010 4:29 pm

Sing forever, proud and strong,
Anthem of life, conquering song.
Though times of fate onwards run,
The song of hope, once begun,
Will ever more remain...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1413
Pridružio se: Pet Sep 05, 2003 1:40 am
Lokacija: Bifröst

 Re: Avatar

Postod The Forester u Pon Jan 25, 2010 12:34 pm

Štajaznam, meni je delovalo kao zajebana investicija za režiserski debi :S
The world will look up and shout "Save us!", and I'll whisper..."No."

-Battle not with monsters lest ye become a monster - Nietzsche

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2303
Pridružio se: Čet Mar 23, 2006 12:18 pm
Lokacija: Фљожљњ, istocno od Zapadne Lozovace

 Re: Avatar

Postod Eärendil The Mariner u Pon Jan 25, 2010 3:52 pm

Sing forever, proud and strong,
Anthem of life, conquering song.
Though times of fate onwards run,
The song of hope, once begun,
Will ever more remain...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1413
Pridružio se: Pet Sep 05, 2003 1:40 am
Lokacija: Bifröst

 Re: Avatar

Postod rinsvind u Pon Jan 25, 2010 5:06 pm

skup je sa stanovista sto su slicne stvari ( ako ih je i bilo ) propadale, pa posto se ne zna kakva ce biti reakcija publike i da li ce gledati, 30 miliona izgleda prilicno mnogo.
Reziserski debi, glumac koji improvizuje u skoro svakom svom dijalogu i pustili su ga da to uradi, sve te stvari dodaju na koeficijent rizika. Tako da jeste skup, kad pogledas na pocetku da mozes da izgubis 30 mil dolara.
A film je bas odlican, lepo prenosi stanje iz tog dela sveta.
Ako smo pali, padu smo bili skloni...
Korisnikov avatar
Petokraka
Petokraka
 
Postovi: 5531
Pridružio se: Pon Jun 10, 2002 3:49 pm
Lokacija: Betelgez 6

PrethodniSledeća

Povratak na Filmovi

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron