[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Game of Thrones sezona 2. (SPOILERI BITCHEEEES!!!)

Game of Thrones sezona 2. (SPOILERI BITCHEEEES!!!)

Martinov epski serijal, pun neočekivanih
obrta, spletki i pustolovine

Moderatori: High Duke, Margiloth, Nemini

 Re: Game of Thrones sezona 2. (SPOILERI BITCHEEEES!!!)

Postod Orry Main u Pon Jun 04, 2012 4:19 pm

A dobro, nista posebno. Ispratili su sve bitnije dogadjaje koji su je li bitni i na koje ce se radnja nadovezati, ali prilicno dosadna epizoda kao i cijela druga sezona.
Scena sa Samom jako dobra, konacno malo vise fantastike slijedi.
Theon ::F:: . Mada mu je bio dobar govor :) .
Tyrion i Sansa su mi se najvise svidjeli u ovoj epizodi, smatram da najvjernije predstavljaju svoje likove. Tyrion je odlican kroz cijelu drugu sezonu. I oziljak nije los, nikako.
Uglavnom, dali su temelje za malo epskog sto slijedi, mislim da ce 3. sezona biti mnogo bolja.
What's it saying, my precious, my love?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 225
Pridružio se: Čet Dec 15, 2011 11:03 pm

 Re: Game of Thrones sezona 2. (SPOILERI BITCHEEEES!!!)

Postod Daemon Blackfyre u Pon Jun 04, 2012 9:58 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 11179
Pridružio se: Pet Avg 13, 2004 3:08 pm
Lokacija: vračar kraj

 Re: Game of Thrones sezona 2. (SPOILERI BITCHEEEES!!!)

Postod Kingslayer u Pon Jun 04, 2012 10:07 pm

Ne znam koliko je jebeno teško držati se Martinovog pisanja, makar kad su dijalozi u pitanju??
Pisanje Benioffa i Weissa je solidno, na momente odlično, ali pored svega vrhunski deplasirano u odnosu na matorog. U drugoj sezoni su potpuno izgubili kompas i to je glavni nedostatak. Što se više udaljavaju od knjiga kvalitet opada. Sve više mi je žao šupaka koji nisu čitali knjige a kunu se u seriju, iz epizode u epizodu bivaju uskraćeni za sve više genijalnih momenata, pogotovo dijaloga i replika. Sve što dobijaju su trapave interpretacije scenarista. Kad bolje razmislim, ko ih jebe, ništa ih ne sprečava da se skinu sa računara i krenu na papir. Gledanje mi se svelo na razmatranje koji sub plot je manje degradiran, što je šteta posle vrlo solidne prve sezone i generalno dobrog castinga.

Some random shit:

Melisandra - Mnogi se žale da im ne stvrdnjava penis dovoljno (osim Stanisa apparently, the fuck?!), ali nije loša generalno.

Davos aka Azor Ahai reborn - viteza od kelerabe sam zamišljao kao nekog, for lack of a better word, manje masnog, mada je Liam Cunningham kralj i zdušno pozdravljam njega kao izbor.

Polušaka - liči mi na bizarnu mešavinu Cezara Milijana i zlog seljaka koji me je jutros ucenjivao za 2 kila trešanja, ali pored svega može da prođe. The crow whisperer.

Brijena-Kinglsejer - jedan od omiljenih mi momenata u celom serijalu - vrlo bledo za sad.

CGI fauna - odlično odrađena, šteta što fali green paper da joj se poveća minutaža.

S02E09 - jeste flawed, ali je s druge strane počupala sezonu, koliko god je to bilo moguće. Hvala sotonji pa je Martin postavio mnoge stvari na svoje mesto (spas u zadnji čas) što se scenarija tiče. Odličan izbor je i Neil Marshall (Dog Soldiers, The Descent) kao režiser. Doveden je sa svrhom da izvuče maksimum iz budžeta, čovekova specijalnost. Ne znam samo čemu marketing tipa Battle of Blackwater. Alergični na pisanu reč nisu ni čuli za ovu mističnu reku, a i mi ostali Crnobu(l)jicu videli nismo…

House of the Undying - Smesta prekini ovaj loš LSD trip inače će te moj zmaj ujesti za nogu. YAWN.

U konkluziji: http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

Jesam pomenuo da ima mesta za jebeni napredak?


We got nukes, we got knives, we got sharp sticks.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 728
Pridružio se: Pet Nov 24, 2006 9:40 am

 Re: Game of Thrones sezona 2. (SPOILERI BITCHEEEES!!!)

Postod Daemon Blackfyre u Pon Jun 04, 2012 10:31 pm

da, korin polushaka je totalni fail, aj sto izgleda kako izgleda i bori se tek onako, nego sto se ne secam dal je uopste spominjano kako je dobio taj nadimak, niti bilo sta iz njegove proslosti? plus, verujem da pola ljudi koji nisu citali knjigu ne kapiraju (ne svojom, vec krivicom scenarista) zasto se sve to uopste tako odigralo na kraju

i deni, svidelo mi se sto je rekla onu cuvenu recenicu, ali nije zavrsila, i opet, koliko se ljudi stvarno seca sta to znaci? moguce da ovde gresim, mozda je pominjano i u ovoj sezoni
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 11179
Pridružio se: Pet Avg 13, 2004 3:08 pm
Lokacija: vračar kraj

 Re: Game of Thrones sezona 2. (SPOILERI BITCHEEEES!!!)

Postod Kingslayer u Pon Jun 04, 2012 10:54 pm

Jebi ga, nema vremena za Hlafhandovu istoriju i još n dosta bitnijih momenata, ali se zato izmišljaju nove kurve (Martinovih par hiljada nije dovoljno), nove scene, konverzacije i to jebeno irelevantne...
Ovakvih detalja što si pomenuo za Shae Majku Terezu, Mel-Stanis baljezganje, Hound-Bron nadkurčavanje, zmajčići ometeni u razvoju je mali milon, ne mogu da ih pohvatam sve, samo me iziritiraju na blic pa ih zaboravim...

Brijena je win, for what its worth. Igrit isto.


We got nukes, we got knives, we got sharp sticks.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 728
Pridružio se: Pet Nov 24, 2006 9:40 am

 Re: Game of Thrones sezona 2. (SPOILERI BITCHEEEES!!!)

Postod Aducabar u Pon Jun 04, 2012 11:09 pm

Generalni utisak nakon gledanja cele sezone je napredak u nekim segmentima, nazadovanje u drugim i stagnacija kad se sve sabere. Na početku mi je bilo drago što su naučili neke lekcije iz prethodne sezone (npr. CGI jezovuci i utanjivanje sa sekspozicijom). Takođe sa rediteljima su se dobro pokrili, Alan Tejlor i Nil Maršal su odradili pola sezone, i tu se opet vidi napredak. Dubrovnik i Island su predstavljali fenomenalnu scenografiju, a i malo nabildovan budžet je dosta toga pružio na ekranu. Plus meni lično je priča ACoK draža od AGoT, i uvedeni su u igru neki od mojih omiljenih likova.

Ali sve to su unizili scenaristi (izuzev Martina naravno, i pre svega mislim na producentski tandem). Očigledno je da misle kako su veći katolici od pape, i sve više menjaju priču bez dobrog razloga. Prvo, tu je tumbanje niti radnje napred-nazad, što remeti dinamiku. Martin ima osećaj za tempo priče (bar je imao pre one prošlogodišnje katastrofe), i ne vidim zašto kostur knjiga mora da trpi izmene. Drugo, menjanje likova možda jeste neophodno, nekad čak i dobrodošlo, ali često ostane i deo karakterizacije iz knjiga, pa sve to ostavlja utisak šizofrenosti. Vidi se iz kritika i utisaka neprosvetljenih da su ovde omanuli. I treće, čini mi se da previše fora kupe od konkurentskih AMC serija (talking heads su mi presele), valjda kao vid podilaženja kritici, a imaju idealan uzor u svojoj avliji - Žicu naravno. U principu nisam protiv izmena, ali dođe trenutak kada "drugačiji medijum to zahteva" izgovor prestaje da pije vodu.

Ipak, ostaću umereni optimista kad je sledeća sezona u pitanju. Kreatori su pokazali da znaju da poslušaju kritiku i nauče iz grešaka. Takođe, sledeća sezona će biti verovatno pola i kusur knjige, pa će valjda imati više manevarskog prostora i da ispoštuju Martinovo pisanije i da se izdrkavaju sa svojim dodatcima.

Korisnikov avatar
Zreo za penziju
Zreo za penziju
 
Postovi: 7994
Pridružio se: Uto Mar 04, 2003 11:58 pm
Lokacija: Titovo Užice

 Re: Game of Thrones sezona 2. (SPOILERI BITCHEEEES!!!)

Postod Nicklord u Uto Jun 05, 2012 3:47 pm

Nije loš Tirionov ožiljak :mrgreen:
Venčanje pred sedmoro :cry:
Član
Član
 
Postovi: 39
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 8:57 pm

 Re: Game of Thrones sezona 2. (SPOILERI BITCHEEEES!!!)

Postod Margiloth u Uto Jun 05, 2012 3:51 pm

"Will fate seduce you to her will?
Not if you struggle with all your Skill.
Summon your allies, locate the trained,
Consummate all from what you’ve refrained.
There’s a future not yet fashioned,
Founded by your fiery passions!"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2882
Pridružio se: Čet Jul 03, 2003 1:18 am
Lokacija: Sive Luke / Beli Grad

 Re: Game of Thrones sezona 2. (SPOILERI BITCHEEEES!!!)

Postod Maidros Visoki u Uto Jun 05, 2012 9:52 pm

Jedini komentar: Blah i sezona i epizode i sve.
The lunatic is in my head.
The lunatic is in my head.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2530
Pridružio se: Čet Mar 06, 2003 10:33 pm
Lokacija: Medja Maidrosova ili Vranje

 Re: Game of Thrones sezona 2. (SPOILERI BITCHEEEES!!!)

Postod S u Sre Jun 06, 2012 10:33 am

There is a crack in everything, that's how the light gets in

Blog "Protiv negativnog"
www.stefandjukic.com
Kolumna - Opijumski ratovi
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3393
Pridružio se: Ned Jan 13, 2002 9:32 pm
Lokacija: Bar

 Re: Game of Thrones sezona 2. (SPOILERI BITCHEEEES!!!)

Postod Maglor the Minstrel u Sre Jun 06, 2012 12:52 pm

Ovo sto je S rekao je potpuno tacno. Primecujem da ljudi na ovom forumu koji su citali knjigu imaju mnogo vecu zamerku kako ce novajlije shvatiti samu seriju od samih novajlija. Kao i da se novajlijama mnogo vise dopada sama serija od veterana ali to je onaj lotr sindrom arogantnih hard-core fanova koji je tresao forum pre koju godinu kad su izasli filmovi.

Ovo ne znaci da je sve kako treba i da serija nema greske, ali je stepen tolerancije prema tim greskama izuzetno mali.
Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2046
Pridružio se: Sub Mar 23, 2002 12:46 am
Lokacija: Cacak

 Re: Game of Thrones sezona 2. (SPOILERI BITCHEEEES!!!)

Postod Kingslayer u Sre Jun 06, 2012 1:32 pm

Ne prndekaj Stefi, druga sezona vonja and You know it :da:

Smatrati sebe EF fanom a ignorisati ASOIAF, onda glorifikovati prosečnu seriju meni je žešće neprirodno, to je sve.
Kao biti opsednut ogromnim sisama a onda šamarati majmuna na Kiru Najtli.
TV serija je samostalna interpretacija knjiga, to kapiram, ali mislim da je velika šteta uskratiti sebi the real thing, pogotovu ako se pržiš na EF.

@ Mardž
Zli seljak strikes again this morning :mrgreen:


We got nukes, we got knives, we got sharp sticks.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 728
Pridružio se: Pet Nov 24, 2006 9:40 am

 Re: Game of Thrones sezona 2. (SPOILERI BITCHEEEES!!!)

Postod Maglor the Minstrel u Sre Jun 06, 2012 2:14 pm

Apsolutno IDENTICNA diskusija kao posle izlaska LOTR filmova. Ma znam ja da vonja ali ja i ti sa ostalim fanovima cinimo najvise 10% gledalackog pool-a, zato i nisam pricao o EF fanovima nego o ljudima koji se prvi put susrecu sa tim. Ono sto je serija postigla jeste da je od mog bivseg cimera iz Studenjaka sa rudarsko-geoloskog koji je smatrao da je EF za decu do 9 godina, napravila coveka koji ne moze da izadje u grad da ne prica barem 2 sata o tome kako je "onaj kepec" car i slicno.

Serija sama po sebi itekako nije prosecna, samo su vasi kriterijumi previsoki jer ste tome izlozeni vec xyz godina. Od obicnih ljudi napravila je nerdove i da mi je neko pricao pre nekoliko godina da ce neka EF ekranizacija (izuzev LOTR-a) imati prime time na HBO-u i ovoliku gledanost verovatno bih mislio da je predugo gledao u sunce. Ovakve stvari cine ogromnu uslugu EF zajednici, izuzev onom delu koji je hipsterski orjentisan i citao je knjigu kada je samo 15 ljudi znalo za nju :)
Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2046
Pridružio se: Sub Mar 23, 2002 12:46 am
Lokacija: Cacak

 Re: Game of Thrones sezona 2. (SPOILERI BITCHEEEES!!!)

Postod Daemon Blackfyre u Sre Jun 06, 2012 3:20 pm

serija nije prosecna, ali postoji more boljih. od svih serija koje pratim trenutno (mad men, bbad, boss, suits, modern family, filadelfija, dexter, spartacus) je meni iskreno loshija, osim dekstera koji je postao sranje. rekao bih i da je jedna od slabijih HBO produkcija (seks i grad odbijam da racunam kao hbo seriju).

sto se tice lotr-a, iako i za te filmove (kao i vecina dajhard fanova) imam milion zamerki i svojevremeno sam takodje nerdrage-ovao, mislim da je vernija ekranizacija, a daleko manje prostora su imali. naravno, sada se moze povesti diskusija o tome da li serija/film uopste moraju da budu verni izvornom materijalu. ne moraju, ali ne vidim poentu ako je ovako drasticna razlika u kvalitetu.

takodje, dodao bih to da je martin specifican po svom nacinu pisanja, jer su mu knjige prakticno kao scenario za film, i samim tim je tvorcima serije posao bio prilicno olaksan.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 11179
Pridružio se: Pet Avg 13, 2004 3:08 pm
Lokacija: vračar kraj

 Re: Game of Thrones sezona 2. (SPOILERI BITCHEEEES!!!)

Postod Margiloth u Sre Jun 06, 2012 3:48 pm

"Will fate seduce you to her will?
Not if you struggle with all your Skill.
Summon your allies, locate the trained,
Consummate all from what you’ve refrained.
There’s a future not yet fashioned,
Founded by your fiery passions!"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2882
Pridružio se: Čet Jul 03, 2003 1:18 am
Lokacija: Sive Luke / Beli Grad

PrethodniSledeća

Povratak na Pesma leda i vatre

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron