[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Tocak vremena ili Pesme leda i vatre?

Tocak vremena ili Pesme leda i vatre?

Kontraverzni Džordanov serijal

Moderatori: Storm leader, Drakus, 4th Dimension

 Re: Tocak vremena ili Pesme leda i vatre?

Postod 4th Dimension u Ned Avg 03, 2008 8:31 am

Генерално и мени је пост био мало увредљив, али није први такав. Имамо ми оних који исто мисле али само обрнуто, да је РЏ најбоља ствар послије топле воде, (нарочито новији чланови су тако ратоборни, па онда прочитају Мартина и окрену пјесму, проклете помартинице!!). Е сад ако би се сручио на струкија, морао би доста других постова брисати, иако ми неби био први пут да радим субјективно а не објективно, имам утисак да би то било само бацање варнице на барут. Зато сам ја и одговорио, генерално овдје се не појављујем пошто мислим да није фер поредити бабе и жабе јер Мартин се толико разликује од ЕФ конвенција да би неко помислио да то и није ЕФ, да бих покјазао смирен одговор, прије штро неки запјењени Точковац (ваљда имамо так'е овдје) нераспламса ово у обострано повраћање једни по другима.
Prevođenje Točka Vremena:
Knjiga 8.: Staza bodeža završeno: http://www.wotprevod.org/zavrsen_p.htm
Srce zime (knjiga 9.) http://www.wotprevod.org/Srce_zime/prevind.htm
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7003
Pridružio se: Ned Dec 05, 2004 10:40 pm
Lokacija: NR Zemlja Ludih

 Re: Tocak vremena ili Pesme leda i vatre?

Postod FoRsAkEn u Uto Avg 05, 2008 5:16 am

Treba napomenuti da je samo početak Točka nalik na Gospodara, a da tek kasnije Džoki nalazi svoj stil... ma koliko on pun dominatrixa...
Slika
We rode on the winds of the rising storm,
We ran to the sounds of the thunder.
We danced among the lightning bolts,
and tore the world asunder.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1235
Pridružio se: Uto Feb 15, 2005 8:25 pm
Lokacija: Valhala

 Re: Tocak vremena ili Pesme leda i vatre?

Postod M'hejl u Ned Avg 17, 2008 1:57 pm

Domace,a nase!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 314
Pridružio se: Ned Apr 06, 2008 2:48 pm
Lokacija: Trostruka zemlja

 Re: Tocak vremena ili Pesme leda i vatre?

Postod Fireyn u Pon Sep 15, 2008 5:18 pm

Bash ste se raspalili u ovoj polemici, mislim da su teshke rechi nepotrebne, 100 ljudi, 100 cudi, uvek bilo, uvek bice!
Ja volim oba serijala, s tim shto blagu prednost dajem PLIV-u, jer vishe odgovara mom senzibilitetu, dok mi je WOT malo razvodnjen.Mnogo sam nestrpljivija bila da dochekam delove PLIV-a da izadju, nego delove WOT-a.
Nekako kod Dzordana znam shta ce se deshavati, a kod Martina ne mogu ni da naslutim. Tek shto dodjem do neke zamisli,on potpuno preokrene radnju i napravi pometnju, jednostavno volim to ishchekivanje, u smislu "shta li je matori jarac sad smislio"!
Naravno skidam kapu i Dzordanu, za Aes Sedai i Aijele sam mu neizmerno zahvalna, a i mnogo shto shta drugo da ne nabrajam sad, ali ipak mala, malecna prednost ide Martinu ::T::
Stay low...
Soft, dark and dreamless,
Far beneath my nightmares and loneliness.
I hate me,
For breathing without you
I don`t want to feel anymore for you.
Grieving for you,
I`m not grieving for you,
Nothing real love can`t undo,
And though I may have lost my way,
All paths lead straight to you.
I long to be like you,
lie cold in the ground like you,
There`s room inside for two and I`m not grieving for you,
I`m coming for you
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 32
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 10:32 am
Lokacija: negde izmedju

 Re: Tocak vremena ili Pesme leda i vatre?

Postod Opalko u Uto Sep 16, 2008 8:34 pm

Dzordan je napisao 10,11 knjiga (i na tome mu skidam kapu) ali potpuno nepotrebnih (kapa je ponovo na glavi),jer je sve mogao da sabije u 7.Martin,po meni,moze da napise i dvadeset,ali ako budu bile kao ove cetiri,ja cu biti vise nego zadovoljan.Martin pise svoju pricu,pricu kakva do sada nije vidjena i tesko mi je da poverujem da ce ikada iko moci da napise i upola dobar serijal kao sto je Pesma leda i vatre,ali dobro,iako je mozda to preterano necu se izvinjavati.Dzordan je poceo kopirajuci Tolkina i to je cinjenica,svako to vidi.Posle je zakomplikovao pricu u toj meri da su ga cak i najverniji fanovi zbog toga osudjivali.Istina je,Martin izdaje knjige redje nego sto se Halajeva kometa pojavi,ali kada god je izda,on ipak napravi remek delo.
Član
Član
 
Postovi: 41
Pridružio se: Uto Sep 16, 2008 8:22 pm

 Re: Tocak vremena ili Pesme leda i vatre?

Postod FoRsAkEn u Uto Sep 16, 2008 10:28 pm

Žao mi je što moram da spustim dečicu iz oba tabora, ali čak ni PLiV, koje su, donekle, kvalitetnije napisane od Točka, nisu ni do kolena Knjizi Novog Sunca, Džina Vulfa. Koliko god ova dva serijala bila dobra, oba nisu na vrhu. Ne tvrdim da je Novo Sunce tamo i biću više nego zadovoljan da otkrijem knjigu ili serijal bolji od njega, ali dotle... Originalnost i kvalitet... vodi.
Slika
We rode on the winds of the rising storm,
We ran to the sounds of the thunder.
We danced among the lightning bolts,
and tore the world asunder.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1235
Pridružio se: Uto Feb 15, 2005 8:25 pm
Lokacija: Valhala

 Re: Tocak vremena ili Pesme leda i vatre?

Postod Darth Ildar u Uto Sep 16, 2008 10:49 pm

Jack! Jack!
Jack in a box!
Jack of all Trades!
Korisnikov avatar
Dark Lord Of The Sith
Dark Lord Of The Sith
 
Postovi: 553
Pridružio se: Pon Avg 27, 2001 11:28 am
Lokacija: The Box (inside)

 Re: Tocak vremena ili Pesme leda i vatre?

Postod Daemon Blackfyre u Sre Sep 17, 2008 12:59 pm

alo retardu, odjebi. ako ti se ne svidja neciji ukus, mrsh sa sajta ponovo, ko si ti da prozivas bilo koga zbog potpuno benignog posta?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 11179
Pridružio se: Pet Avg 13, 2004 3:08 pm
Lokacija: vračar kraj

 Re: Tocak vremena ili Pesme leda i vatre?

Postod Hama u Sre Sep 17, 2008 7:45 pm

Daemone, iskuliraj....
Lets go! Heroes for a day, Legends forever!!!

Postoje dve vrste ljudi sa kojima nemam mnogo zajednickog...one koji ne znaju engleski i one koji ne znaju da rade na kompjuterima...

Ne postoji evolucija, postoje samo zivotinje koje se Hami nisu dopale...

http://www.improbableisland.com/home.php?r=Predrag
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 4636
Pridružio se: Sub Dec 21, 2002 1:02 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Tocak vremena ili Pesme leda i vatre?

Postod Opalko u Čet Sep 18, 2008 4:45 pm

Ako si se osecao prozvanim mojim nickom,mene za to zaista nije briga...otkud ja znam ko je sve tebe...ahm...haha.A dalje,u redu,mozda sam preterao sa "ni upola bolji",ali slozenost i opsirnost martinovog serijala je zaista fantasticna i na tome mu treba odati priznanje,mada ne poricem da je i WoT veoma kompleksan,ali ne na nacin koji se meni dopada.To je sve.
Član
Član
 
Postovi: 41
Pridružio se: Uto Sep 16, 2008 8:22 pm

 Re: Tocak vremena ili Pesme leda i vatre?

Postod 4th Dimension u Pet Sep 19, 2008 4:01 pm

Prevođenje Točka Vremena:
Knjiga 8.: Staza bodeža završeno: http://www.wotprevod.org/zavrsen_p.htm
Srce zime (knjiga 9.) http://www.wotprevod.org/Srce_zime/prevind.htm
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7003
Pridružio se: Ned Dec 05, 2004 10:40 pm
Lokacija: NR Zemlja Ludih

 Re: Tocak vremena ili Pesme leda i vatre?

Postod Darth Ildar u Sub Sep 20, 2008 2:39 am

@ Deamon:
Pazi covek, nemam ja nist protiv stavova drugih ljudi. Pitaj Hamu ili koga god oces od ljudi koji me znaju uzivo, nema osobe koja je vise od mene indiferentna po pitanju ponasanja i stavova drugih ljudi. Apsolutno mi je sve jedno sta ko misli. ALI! Ne mogu da podnesem, da neko dodje na krcmu i da pocne da blati forum uvredljivim nikovima. I ti si dugo na sajtu, te i sam znas da se mi i prozivamo i podjebavamo kako ko stigne, zna i ume. Ako si ti toliko dobar sa kucanjem da u svakoj poruci isprozivas nekoga suptilno, odlicno za tebe (ne mislim direktno na tebe). Ali nemam nameru da trpim nekoga sa istoimenim nikom na forumu. Sto se tice njegovog stava o ovoj temi, nemam ja nikakvih preblema sa istim. Pogledaj moj post ponovo, pa ces videti da nakon stava o knjigama prelazim na raspravu o njegovon niku.

Anyway, sve je ovo divna prozivka na neciji racun, mozda i moj, posto sam se izgleda jedini ja "primio" na nick, s obzirom na cinjenicu da covek ima samo dva posta i oba su u ovoj temi.

@ topic:

Da ne skrecemo vise sa teme, slazem se sa prethodnom izjavom, da Martin pise pricu koja neverovatno drzi citaca vezanim za delo, ali isto tako martin nema komplikovan zaplet. Koliko god se vi sada bunili na ovo sto cu da napisem istina je. Svi likovi u PLIV su vodjeni samo jednom idejom, osvetom. Nakon druge knjige, svi likovu su okrenuli (ili stvorili) svoje ciljeve kao osvetu za nesto. Dok bi kod Jordana trebalo da se napiseu dve knjige o tome zasto likovi rade to sto rade (bez ulazenja u detalje). Martin savrseno moze da docara radnju price, ali je ona u osnovi ista. Ono po cemu je martin stvarno genijalan, je surova realnost. Covek ne stedi ni svoje likove, ni citaca.
Jack! Jack!
Jack in a box!
Jack of all Trades!
Korisnikov avatar
Dark Lord Of The Sith
Dark Lord Of The Sith
 
Postovi: 553
Pridružio se: Pon Avg 27, 2001 11:28 am
Lokacija: The Box (inside)

 Re: Tocak vremena ili Pesme leda i vatre?

Postod Opalko u Ned Sep 21, 2008 11:48 pm

Vec duze vreme sam ja ovde,samo se nisam prijavljivao,a i ranije sam zapravo i bio prijavljen,ali pod drugim nickom...ali to i nije toliko bitno.Ti ocigledno ne umes da shvatis salu i zbog toga mi je zao,necu vise trositi vreme na ovo ionako glupo pitanje,ako ti je toliko stalo,promenicu nick,evo,zapravo vec me i opominju.

A drugo,da,osveta jeste vazan faktor u pliv-u,ali ne i jedini.Cast,odanost,zelja za dokazivanjem...gresim li?Nisam rekao da je sama konstrukcija Dzordanovih romana losa,naprotiv,sjajna je,ali mislim da je to moglo da se odradi na bolji nacin,mada,ko zna,mozda i nije,nikada necemo saznati zar ne.Dzordan vise nije sa nama,a Martin i dalje dise,bar se nadam...
Član
Član
 
Postovi: 41
Pridružio se: Uto Sep 16, 2008 8:22 pm

 Re: Tocak vremena ili Pesme leda i vatre?

Postod Daemon Blackfyre u Pon Sep 22, 2008 12:19 am

@darth ildar izvini na reakciji, stvarno, bio sam nesto nadrkan u tom momentu, nije bilo razloga. nisam cak ni procitao tvoj post dobro. jebiga.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 11179
Pridružio se: Pet Avg 13, 2004 3:08 pm
Lokacija: vračar kraj

 Re: Tocak vremena ili Pesme leda i vatre?

Postod Darth Ildar u Pon Sep 22, 2008 8:29 am

bilo pa proslo :D

nemoj da ga ureknes molim te :shocked:

da ali svi zele osvetu, dokazivanje ili cast na KRAJU je isto, moza nasa draga vitez-dama nema takav stav, ali ne znam ni za jednog drugog lika. No, slazem se da je Dzordan mogao sto sta da izmeni, ali razradjenost njegovih likova je po meni neprevazidjena (to verovatno ima veze sa 12 tomova :D )
Jack! Jack!
Jack in a box!
Jack of all Trades!
Korisnikov avatar
Dark Lord Of The Sith
Dark Lord Of The Sith
 
Postovi: 553
Pridružio se: Pon Avg 27, 2001 11:28 am
Lokacija: The Box (inside)

PrethodniSledeća

Povratak na Točak Vremena

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju

cron