[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Anime Novo i Dobro!

Anime Novo i Dobro!

Diskusije o odličnim crtanim filmovima...

Moderatori: Earvena, Lotlorien, rinsvind, Amariana

 Re: Anime Novo i Dobro!

Postod Perin u Pet Mar 20, 2009 11:56 pm

Hvala :wink: Sve zavisi sta volis, uglavnom po opisima mozes da skontas sta ko voli...ja bih recimo preporucio ako volis onako velike zaplete i tako to onda Code Geass, a ako volis ono brutalne i sjebane stvari onda definitivno GANTZ. Ma uostalom, mozes da procitas na blogu. Redovno ce se apdejtovati sa novim anime-ima, so stay tuned folks!
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: Anime Novo i Dobro!

Postod Fingolfin The Elf King u Sub Mar 21, 2009 8:17 pm

Hehehe, Gantz je uber-bolestan :D
Perec je škljocnuo zubima, i pregledao sledeći list. To je takođe bilo naređenje: o posmrtnom administrativnom kažnjavanju - novčanom kaznom u visini četvoromesečne plate - psa vodiča oružane straže G. de Monmoransi "koji je nemarno dopustio sebi da ga uništi atmosfersko pražnjenje (munja)."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3541
Pridružio se: Pet Okt 17, 2003 12:00 pm
Lokacija: Valinor

 Re: Anime Novo i Dobro!

Postod Perin u Sub Mar 21, 2009 8:44 pm

Rekoh ja :D Ma prica je bash ono s*ebana do bola. A tek scene...
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: Anime Novo i Dobro!

Postod Return of the Fallen u Ned Mar 22, 2009 3:17 pm

Kenran Butohsai The Mars Daybreak

Slika

Одакле почети...па,почетак је увек добар избор.
Ова епска авантура се догађа пар векова после прве колонизације планете Марс коју је задесила једна митска катастрофа;цео Марс је под водом!
Становници планете су приморани да живе у плутајућим градовима што и није било тако лоше за време великог галактичког рата јер је планета Марс била имала монопол над извозом најдрагоценије течности:Воде.Међутим,када је проглашено примирије,потражња за Марсовском водом је драстично опала чиме је економија Марса скоро скроз уништена што је претворило живот "Марсоваца" у константну борбу за опстанак.Звучи преозбиљно и досадно,зар не?Е,па,овде ствари постају занимљиве пошто се у свој тој збрци појављује херој овог серијала:Грам Ривер-један од многих бораца за живот на једном од плутајућих градова потопљеног Марса(не сећам се да је споменуто колико има година али по понашању и изгледу чини ми се да има 20+)-вешт,добронамеран али ситуација у којој се налази је прилично утицала на то да постане плаћеник-или,боље рећи,да тражи паре за све што ради,тако да понекад може да испадне као да му је срце малкице охлађено али то не може бити даље од истине.
Прави почетак ове епске авантуре за Грама Ривера је напад гусарске(да,гусарске!) подморнице "Аурора" на плутајући град.Могао бих да напишем књигу хвалоспева овом цртаћу али нећу више ништа да вам откривам јер је цео серијал јако добро осмишљен и изведен,има 26 епизода и свега пар филера који су неприметни,односно-занимљиви.
Пар пута сам поменуо да је ово епска авантура-заиста и јесте,само бих још додао да је пуна акције,комике,романсе и као што рече Kevin Lodge из The Gamers: Dorkness Rising : "Everything...is better...with pirates!".

Цртаћ је означен као Mecha иако су роботи само један од точкова овог серијала а и сама прича се не фокусира на њих.

Одлична прича+добра анимација+занимљиви ликови = цртаћ вредан (мог) утрошеног времена.
"You've killed us Claudio you fucking kraut!"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1075
Pridružio se: Pet Feb 24, 2006 3:30 am
Lokacija: Indjija

 Re: Anime Novo i Dobro!

Postod Draugdur u Uto Mar 24, 2009 3:49 pm

Hmmm, ovo zvuči baš zanimljivo. Eto još jednog ponosnog člana moje već predugačke to-download liste :da:

Nego, odgledah ja Berserk. Utisak je na kraju, baš kao i na samom početku (i kao što sam se plašio), razočarenje :( Iz drugačijih razloga, doduše. U početku, smetala mi je nepovezanost prve dvije epizode, a i sledećih par mi je bilo pomalo dosadno. No, kako je serija odmicala, i likovi polako dobijali oblik, postajala mi je sve zanimljivija i zanimljivija - sloj akcije, pa sloj drame, bez da i jedno postane dosadno. A onda dolazi veliko finale, pomenuti preokret...i kraj ::EE2:: Prekid filma u najzanimljivijem trenutku, nema više, srdačni pozdravi i suptilna poruka "čitajte mangu"...što će se, s obzirom na glomaznost dotične, teško ispostaviti kao uživanje, a nabavka će u svakom slučaju biti mučenje :evil: Šteta, moglo je to da ispadne mnogo bolje. Mislim da bi bolje bilo da su taj obrt potpuno izbacili (dakle, tri zadnje, i prvu epizodu), i ostavili samo (meni najbolji) centralni dio...možda čak zaključno sa devetnaestom epizodom, mada bi to značilo da bismo ostali uskraćeni za odličnu dvadeset prvu :mrgreen: I takav kraj bi bio nedorečen, ali bi bar bio kraj; ovako, osjećam se prilično prevareno :evil:
Here lies Firedorn, a hero in bed.
He once was alive, but now he's dead.
The last woman he bedded, turned out a man
and crying in shame, off a cliff he ran.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1848
Pridružio se: Pon Maj 24, 2004 10:50 am
Lokacija: Middle Earth

 Re: Anime Novo i Dobro!

Postod Perin u Uto Mar 24, 2009 4:00 pm

Pazi - anime je cisti uvod u mangu. Znaci, anime uopste nema kraja; onaj kraj ustvari nije uopste kraj, kontas? To je tek pocetak serijala. Znam zbog cega ti se nije svidelo - ti si zeleo da anime ima zaokruzenu pricu, a to Berserk nema u anime-u. Moras citati mangu, nazalost.
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: Anime Novo i Dobro!

Postod Hama u Uto Mar 24, 2009 4:29 pm

www.onemanga.com/Berserk

i eto...na onemangi ima skoro sivh poznatijih mangi i nedeljno se update-uju
Lets go! Heroes for a day, Legends forever!!!

Postoje dve vrste ljudi sa kojima nemam mnogo zajednickog...one koji ne znaju engleski i one koji ne znaju da rade na kompjuterima...

Ne postoji evolucija, postoje samo zivotinje koje se Hami nisu dopale...

http://www.improbableisland.com/home.php?r=Predrag
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 4636
Pridružio se: Sub Dec 21, 2002 1:02 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Anime Novo i Dobro!

Postod Fingolfin The Elf King u Uto Mar 24, 2009 5:17 pm

Hehehe, meni je kraj Berserka jedan od najboljih krajeva ikad - mislim, toliko je emotivno jak da je izazivao fizički bol. I ok mi je da ne znam šta se dalje dešavalo, sem toga da je krenuo na Grifita. Naravno, čitam mangu ali bio bih zadovoljan i bez nje :D
Perec je škljocnuo zubima, i pregledao sledeći list. To je takođe bilo naređenje: o posmrtnom administrativnom kažnjavanju - novčanom kaznom u visini četvoromesečne plate - psa vodiča oružane straže G. de Monmoransi "koji je nemarno dopustio sebi da ga uništi atmosfersko pražnjenje (munja)."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3541
Pridružio se: Pet Okt 17, 2003 12:00 pm
Lokacija: Valinor

 Re: Anime Novo i Dobro!

Postod Draugdur u Uto Mar 24, 2009 6:35 pm

Here lies Firedorn, a hero in bed.
He once was alive, but now he's dead.
The last woman he bedded, turned out a man
and crying in shame, off a cliff he ran.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1848
Pridružio se: Pon Maj 24, 2004 10:50 am
Lokacija: Middle Earth

 Re: Anime Novo i Dobro!

Postod Perin u Uto Mar 24, 2009 8:10 pm

Ah, ja i Fingi mamo slican ukus. Sa svime sto je naveo covek ja se slazem :D :D
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: Anime Novo i Dobro!

Postod Roland Deschain u Ned Avg 16, 2009 7:09 pm

Ako želite nešto što je ongoing ja preproučujem: Guin saga i Pandora Hearts.

Guin Saga
Slika

The ancient kingdom of Parro has been invaded by the armies of Mongaul, and its king and queen have been slain. But the "twin pearls of Parro," the princess Rinda and the prince Remus, escape using a strange device hidden in the palace. Lost in the Forest of Rood, they are rescued from Mongaul soldiers by a strange leopard-headed man named Guin, who has no memories except for the word "Aurra".
The Guin Saga is an epic heroic fantasy in the same vein as Robert E. Howard's Conan, the Barbarian. More than a hundred manga books strong, Guin's saga has sold more than twenty-five million copies in Japan.


Pandora Hearts
Slika

Oz Bezarius, heir to one of the duke houses, has just turned fifteen. His life is rich and carefree, darkened only by the constant absence of his father. At his coming-of-age ceremony, however, everything changes. For no reason that he can discern, he's cast into the prison known as the "Abyss", only to be saved by a "chain" known as Alice, the bloodstained black rabbit. Why was he cast into Abyss, how does Alice factor into it all, and what does the organization known as "Pandora" want with him...

I obavezno pogledajte ONE PIECE. Odlična priča, shounen, mnogo komedije, razrađeni likovi...nema šta nema :)
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1303
Pridružio se: Sub Jan 14, 2006 6:06 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Anime Novo i Dobro!

Postod Sherif Gile u Čet Okt 08, 2009 5:19 pm

Odgledah Gungrave, dobar je, mada su ga pred kraj malo utupili sa onim superiorima
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1993
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 2:28 pm
Lokacija: Nis

 Re: Anime Novo i Dobro!

Postod Hama u Čet Okt 08, 2009 11:13 pm

Btw, znam da je ovo anime tema ali citajte bloody monday...meni je kul...mozda malo repetitivni fazoni ali bas kul...
Lets go! Heroes for a day, Legends forever!!!

Postoje dve vrste ljudi sa kojima nemam mnogo zajednickog...one koji ne znaju engleski i one koji ne znaju da rade na kompjuterima...

Ne postoji evolucija, postoje samo zivotinje koje se Hami nisu dopale...

http://www.improbableisland.com/home.php?r=Predrag
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 4636
Pridružio se: Sub Dec 21, 2002 1:02 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Anime Novo i Dobro!

Postod Fingolfin The Elf King u Pet Okt 09, 2009 1:46 pm

Evo da i ja predložim par stvari :)

Hajime no Ippo: New Challenger, nastavak Hajime no Ippo serije, prikazuje šta se dalje dešavalo u životu mladog japanskog bokserskog šampiona Ippoa Makunouchija. Fino se zahuktale stvari na kraju, jedva čekam sledeću sezonu :D

Ghost Hound, nije baš nov anime (2007) ali valja. Tripozna serija skroz, radnja prati tri dečaka sa traumatičnim prošlostima koji otkrivaju da mogu da se astralno projektuju. Zvuči trulo ali meni je bila vrh :)

Sengoku Basara, opis na http://animejedinica.blogspot.com/2009/ ... asara.html Ko je iz Bga, u subotu može doći na Chibi Japanizam u Dom Omladine i odgledati celu prvu sezonu :D

Higashi no Eden, opis na http://animejedinica.blogspot.com/2009/ ... -east.html
Perec je škljocnuo zubima, i pregledao sledeći list. To je takođe bilo naređenje: o posmrtnom administrativnom kažnjavanju - novčanom kaznom u visini četvoromesečne plate - psa vodiča oružane straže G. de Monmoransi "koji je nemarno dopustio sebi da ga uništi atmosfersko pražnjenje (munja)."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3541
Pridružio se: Pet Okt 17, 2003 12:00 pm
Lokacija: Valinor

 Re: Anime Novo i Dobro!

Postod Perin u Pet Okt 09, 2009 5:04 pm

Za sve se slažem, ali za Ghost Hound nikako :D Bolje da ti pišeš opis za to :D
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

PrethodniSledeća

Povratak na Crtani filmovi

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron