Valja li ovo cemu?

Maštovite priče naših članova

Moderator: Earvena

 Valja li ovo cemu?

Postod Julius u Uto Jan 15, 2013 6:28 pm

Dakle,recenicu po recenicu,kako dodje inspiracija,Julius pise nesto. Ovo je pokusaj [meni dovoljno dobar] gde ja moju decacku mastu prenosim na papir. Zanima me sta mislite o tome. :)

Svitanje
Nekada,sve je bilo drugacije. Dok su deca I dalje slobodno trcala poljima,trazeci duhove. Hvatali su ptice rukama,I pevali sa njima,dok ne padne noc,I onda ih pustali. A kada padne noc,I vilin-vatre se upale,hiljade malenih ociju krene da posmatra njihove glave,I lagano ih uvedu u san. Kazu da su samo deca mogla da ih vide.Radoznala I razigrana,I bez trunke zla u sebi,deca odigraju poslednju igru pred spavanje sa njima.
Zvali su ih Narod Magle.Visoki,blede koze, dugom kosom, I ocima razlicitih boja,u zavisnosti od raspolozenja,sa po sedam prstiju na rukama,veoma spretni,cesto I sa repom,miroljubivi I uvek u skladu sa prirodom,ziveli su svoje zivote,daleko od svih. Smesteni na Vucijoj Planini, njihovi domovi bili su veoma interesantni. Od kuca pod stenama,povezanih tunelima,preko kamenih I drvenih koliba,do kuca visoko u krosnjama drveca.Tako izolovani,nisu imali mnogo informacija o tome sta se desava u ostalim svetovima,osim ako nekada neki putnik ne zaluta u njihovoj Magli,I podeli sa njima svoja iskustva I price. Narod Magle nije voleo mnogo druge,ali su sve postovali,I imali prijatelje u skoro svim svetovima.
Magla ih je cuvala od svega. Verovalo se da su to duhovi njihovih predaka.Narod Magle je ziveo u skladu sa prirodom I stvarima koje ih okruzuju. Bili su odlicni poznavaoci prirode,poznavali su sve biljke I njihova magijska ili lekovita svojstva, neki su cak mogli I da razgovaraju sa zivotinjama.Bili su takodje poznavaoci magije,sto im je posebno pomagalo da sacuvaju svoju planinu od ratova I nemira koji su neretko vladali ostatkom sveta.Narod Magle je retko ratovao. Dok su u starim vremenima zemlje bile razarane u ratovima izmedju Ljudi,Carobnjaka,Patuljaka,Vilenjaka I Divova, oni su uglavnom ostajali suzdrzani.Ali su imali svoje mesto za okruglim stolom kada zaseda Vatreni Savet.
Vatreni Savet je zasedao jednom u deset godina,ili kada za tim ima potrebe. Sastojao se od najmudrijih predstavnika svoje zemlje. Predstavnik naroda magle
Cudni koraci su se culi u Magli.Nocno nebo je drhtalo,kao da se boji. Gleion,jedan od Cuvara,sa posebnim darom Tihe Vode,tokom noci je imao sva cula pojacana.Lagano je prisao silueti koja se probijala kroz Maglu I video jedno cudno bice.Dosta dugacko,prekriveno cvrstim krljustima,sa sest dugih udova,pomocu kojih se kretalo,I 4 svetleca bela oka.
Znajuci da se kroz Maglu niko nije mogao kretati a da ne uzbudi Pospane,stare duhove Prvog Plamena,nije znao kako da reaguje.Bice se kretalo kroz Maglu sve dublje I on je resio da ga zaustavi.Uzeo je svoje koplje I skocio ispred njega.
Magla se spustila I to bice se uspravilo,I zadnji udovi pretvorise mu se u noge, I dubokim glasom progovorilo:”Decace,nema potrebe za tim.Iako dugo nisam koracao ovim zemljama,Narod Magle I dalje smatram prijateljima,bez obzira na ovakvu dobrodoslicu!”
Gleion se nasao u cudu,uplasen,oci mu zasjajise zlatnim sjajem,ispred stvorenja dosta veceg od sebe I rekao:”Ni korak dalje dok se ne predstavis!” uperivsi pri tome svoje koplje ka ovom cudnom I zastrasujucem bicu.
“Nisam dosao da se borim” Rece on. U tom trenutki,Glionovo koplje je izbledelo,I potpuno nestalo Iz njegovih ruku.“Ime mi je davno oduzeto,I vise ga se ne secam.Odvedi me do svog poglavice.”U tom trenutku cetiri bela oka su zasijala veoma jako I magla se vratila. Stvorenje se vratilo u svoju prvobitnu formu I zajedno sa Gleionom produzilo dalje. Gleion nije progovorio ni jednu rec.Kretali su se ka Staklenom Skrovistu. Domu svih poglavica Naroda Magle,od starih vremena. Stakleno Skroviste je podignuto u secanje na Istinu,stari stakleni duh koji je davno napustio svetove.Prelepa gradjevina od staklene vode,ciji se poslednji izvor vesto krije od svih stanovnika svetova. Mnogi putnici I avanturisti krecu u postolovine trazeci poslednji izvor vilin-vode.
Kada su stigli do Staklenog Skrovista,stvorenje pogleda Gleiona I rece: ”Decace,dalje cu sam” Oci ponovo zasijase. “Izvoli svoje koplje nazad”.Gleionovo koplje se iz blede siluete vratilo zabodeno u zemlju ispred njega.Stvorenje je uslo u Stakleno Skroviste.Gleion kada je pokusao da udje,vrata su se pretvorila u zid.Ostao je ispred.Ali se vise nije bojao.
Pocelo je da svice I vilin vatre krenuse da se gase. Miopei su pevali pesmu jutra.
Živimo sramno, da sahrane nas ponosne.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 407
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 2:20 am
Lokacija: Beograd

 Re: Valja li ovo cemu?

Postod Zolla95 u Pon Jan 28, 2013 4:24 pm

Prica ti je veoma interesantna.I mastovita.Nadam se da ima jos :) Voleo bih da je celu procitam kada je zavrsis(ako vec nisi).
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 109
Pridružio se: Ned Dec 23, 2012 12:13 am
Lokacija: Ruidean

 Re: Valja li ovo cemu?

Postod Julius u Pon Jan 28, 2013 10:50 pm

Hvala,mladiću,na pohvalama,okacicu nesto cim pre ovde. I dobrodosao na forum:)
Živimo sramno, da sahrane nas ponosne.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 407
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 2:20 am
Lokacija: Beograd


Povratak na Priče

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju

cron