Zemlja Sumraka-Prica prva:Poceci mraka- VII glava

Maštovite priče naših članova

Moderator: Earvena

 Zemlja Sumraka-Prica prva:Poceci mraka- VII glava

Postod Silvanas u Sub Mar 26, 2011 1:17 am

Joj ne znam da li ispunjava ocekivanja, ali meni se svidja... :DDD

Zemlja Sumraka: Poceci mraka
Glava VII

-Noc bez sna-


Noc je postala mirna i Malik je u drustvu osecao malo smirenja. Mada njegovo drustvo nije bilo tako prijatno, to je zacudo bilo bas ono sto mu je i trebalo. Videti tudju patnju nije olaksavalo njegovu, ali joj je pruzalo razumevanje i njegova ogorcenost, mada ista postala je ipak uravnotezena i on je sada mogao sagledati svoja osecanja.
Dva stranca, putnika u noci bili su cutljivi, povuceni i sve vreme izgledali su umorno. Ipak posle nekog vremena, zavrsivsi svoj obrok oni se uskomesase i posle nekakve neodredjene tisine koja je Malika izludjivala jer je bio strasno radoznao da sazna ko su, sta su i kako znaju ko je on... najzad progovorise. Jedan od njih bio je mladji mada su prilicno licili, on je bio zivljeg duha i snazniji. Imao je i dalje nekakvu budalastu nadu, jer mu se to videlo u ocima. Drugi je pak bio sumoran i stalozen. Nije gajio poverenje, niti nadu, niti veru u nesto bolje. Izgledao je prazan i utucen. Malik je kroz njega osetio odgovornost i zelju da uradi nesto. On je pred sobom sada imao coveka bez nade i zelje. Promeniti to na bolje sada je video kao nesto sto bi pravi vitez trebalo da oseti kao odgovornost da popravi. Njegova misija nije se svodila na drzavu, rat, velike nevolje koje su tu drzavu zadesile, tron njegovog oca, ili bilo sta od toga... Temelj njegove misije bio je svaki pojedinac pogodjen teskom nesrecom, prica svakog od njih i u jednom trenutku on je zeleo da svaku od tih prica zna, mada je u osnovi ishod svake od njih, a i ocajanje u svakoj od njih bilo isto. Najzad, gledajuci u tog coveka, on je shvatio te cinjenice. Isti taj covek podize umorno glavu, otkaci lanac koji mu je stitio vrat i zapoce jednu pricu koja ce Maliku oduzeti dah.
„Nekada smo, mladi gospodaru, i mi bili pravi pripadnici Plave Garde. Marsirali smo rame uz rame sa Vatrenom Gardom i kao dve saveznicke vojske jahali u pohode da zastitimo nejake od naleta razbojnika. Bili smo ugledni i casni isto kao i nas ucitelj.“ Malik je lepo doziveo slusajuci i zamisljajuci staru slavu njegove zemlje, pa najednom upita:“Ko je bio vas ucitelj?“
„Mladi gospodaru nisam mislio na mene i mog starog prijatelja, vec na svu trojicu koji ovde sedimo pored vatre u ovoj noci. Jer mi imamo istog ucitelja. Da li ti je poznato ime Darik mladi gospodaru?“ Malik preblede. Zar je moguce da su to slavni vojnici iz licne garde generala, licnog savetnika i jedinog pravog prijatelja kralja Malageja? Nije ni morao da pita, jer prica se nastavila... „Da gospodaru, tako je. Jer ovo sto sada vidis obrisi su nase stare slave. Oklopi koje nosimo su zardjali i iznoseni. Sluzimo samo svoju staru slavu. U nama nema sjaja Plave Garde, ali nas i dalje drzi nauka naseg ucitelja. Ono sto je on saznao pre nego sto je misteriozno nestao na svojoj najbitnijoj misiji koja se ticala bezbednosti ove zemlje, ostalo je u nekim tragovima iza njegovih dela. Cela njegova garda krenula je u potragu za njim. Ono sto smo nasli bilo je od ogromne vaznosti. Sve dokaze, osim jednog poslali smo moj prijatelj i ja kralju Malageju, da bi i on uvideo greske koje su ucinjene. Od garde koja se uputila, ni jedan jedini vojnik nije dosao kralju. To je vec bilo posle godinu dana odsustvovanja gospodara Darika sto znaci godinu dana mraka, jer gospodar se na svoj zadatak zaputio dan pre onog prokletog trenutka. U toj zabuni i raspadu ove zemlje niko se nije ni potrudio da potrazi gardu gospodara Darika, pa ni njega samog. Mi smo prosli kroz zivi pakao noseci jedan jedini dokaz koji moze spasiti ovu zemlju svesni da ne mozemo sami nista uciniti i da ovo mora doci u ruke kralja ili njegove linije. Proganjani smo od jednog dusmanina svih nas. U svojoj nemogucnosti da se priblizimo granicama Sumracnog grada, prestola tvog oca odselili smo se u divljinu, koristeci prokletsva i nedace ovog mesta u svoju korist, a nikada ne skidajuci boje Plave Kule sa svojih istrosenih oklopa. Dokaz koji nosimo icice u tvoje ruke. Tebe smo cekali mladi gospodaru, znajuci prorocanstvo Mudre Safire, mada smo vec odavno izgubili veru u njene reci. Postali smo vesti i umesni u divljem zivotu, svakog dana praveci zamke za svoje progonitelje, mada je celo ovo mesto vecinom zamka koja ih vodi u smrt. Ponovo ti se izvinjavamo sto si ti jedan od zrtava nasih zamki i okrutnosti ovog mesta, ali to nam je pruzilo neobicnu srecu i prednost. Zahvaljujem zvezdama na tome. A ko su nasi progonitelji? To moj gospodaru ne znamo ni mi. Znamo svog jednog saveznika koji je svojom patnjom nama pokazao put.“ Malik je vec uzdrhtavao od uzbudjenja. Zeleo je sve da cuje u jednom treptaju oka. Zeleo je sve znanje i sve vreme sveta, ali avaj imao je samo jednu noc bez sna. Nekako je i ovaj covek pricajuci pokazivao strast i zar u svom govoru, ali ipak njegova umorna figura i dalje je bila prisutna, kao da nije zeleo da dopusti da mu nada pridje i ispuni ga. Cinilo se da on taj osecaj smatra nekakvim kradljivcem i prevarantom kome ne treba dopustiti da pridje pragu bilo cijeg doma.Malik je razumeo videvsi da je previse razocarenja napravilo oko njega kameni zid i ispunilo ga prezrivoscu prema osecaju nade. „Nas saveznik je u jednoj pecini zasticenoj magijskim barijerama i mnogim zamkama ostavio ovaj papir. Naravno mi nismo dosli do njega svojim umecem. Darik je na jednom kamenu ostavio zvezdani trag kako proci zamke. Nikada nismo saznali kako je predpostavio da cemo stici tu, niti kako je nacinio takve tragove, ni kako ih je zastitio od neprijateljskih pogleda. Zaista je bio silan i u snazi i u mudrosti. Cak i pored njegovih uputstava, pri ovom podvigu bilo je zrtava. Naisli smo na originalni primerak jedne drevne magijiske kopije koja se javlja jednom u stotinu godina i samo naslednicima kraljevske linije. Nas saveznik, a to smo odmah predpostavili bio je veliki carobnjak. Nismo znali ko je i kada je ziveo u tom trenu, ali tragajuci dalje naisli smo na sve odgovore koji su nam bili potrebni.“
Vojnik izvadi pergament i pokaza ga princu. Kao sto je Malik i predpostavio... bila bi prevelika slucajnost da on sretne dva misteriozna putnika koji nose magijski original pergament... Bio je to isti onaj koji je on video sastavljen od svetle magije. To im je i ispricao. Od detalja do detalja.... Borbu sa mracnim silama, skupljanje crne energije koju i sada, tu pored vatre nosi. Covek je zastao i pogledao njegove grudi. Namracio je lice, a onda nastavio:“Zaista sudbina nam se onda osmehnula. Recicu ti ko je izgovorio ovo prorocanstvo i ko je unapred znao da ce ovaj narod zeleti rat i ludilo, sludjen i zamracen nesrecom postati razbojnici zeljni masakra. Kao sto znas ovakav oblik magije moze stvoriti samo mocan carobnjak. Magijske zastite te pecine jos jedan su dokaz da je moc ovog carobnjaka neprikosnovena. Ali ko je on? I da nismo nasli ostale, na zalost izgubljene dokaze bilo bi ocigledno pretpostaviti ko je on. Hajde prince prizovi ucenja koja si stekao na dvoru u svoje secanje. Zar ne primecujes kako sebe ovaj prorok oslovljava?... Veliki. Jedini koji je to ime dobio bio je zaista veliki... i ziveo je sedam stotina godina u svojoj moci sticuci ogomna znanja koja su kroz vekove zaboravljena, ostavljajuci njega kao jedinog nosioca takvih tajni. Nestao je pre tvog rodjenja, a trazen i do danas... Valmir je njegovo ime gospodaru i cuo si za njega. Imao je mnoge ucenike medju kojima su i danas najmocniji carobnjaci. On je prva zrtva naseg neznanog dusmanina, a on se u svojoj zlobi negde krije znajuci da ga ne mozemo pronaci tako lako. Ipak imamo neke dokaze i uputsva. On je starom carobnjaku bio blihak, a prateci Darikova saznanja, nasli smo zapise o poreklu Valmira i njegovoj porodici koja je za razliku od njega umrla pre mnogo godina. Sve ovo nam govori da su jedini ljudi sa kojima je mogao postati blizak, oni njemu bliski... Njegovi ucenici. Medju njegovim ucenicima krije se nas izdajnik. To je prince taj osecaj koji si nosio od prosle veceri pa do sada... Osecaj izdaje, jer zaista tvoja loza i tvoj otac, kao i njegov tron... Izdani ste. Gospodar Darik nasao je sve ovo i nekako video vezu izmedju toga i misterioznosti staroreligijske sume. Na nama je da ti sve ovo ukazemo, a na tebi gospodaru da nastavis put svog ucitelja i nadjes neodgovorena pitanja. U tome ti zelimo srecu jer mi u ovom svetu vise nemamo zivota. Sada kada smo ti rekli ono sto smo imali, najzad cemo otici svetlosti. Dobili smo jedan poklon za rastanak od jednog starog carobnjaka. Jedna osusena ljustura drevne zveri onome koji zrtvuje svoj zivot zarad dobra i svetla, ukoliko je pojede pretvorice se u iste one svetlice koje si video. Srescemo se opet mladi prince. Zovi nas u svojim mislima nekada jer mi cemo kao mali svici saptaci uvek biti okolo. Vreme je da se oprostimo. Mozda nada i nije tako bezrazlozna. Zvezde neka mi oproste na mom ocajanju, a i ti mladi gospodaru takodje.“

Malik je bio zgranut. Ovi ljudi radovali su se smrti. Nije mu bilo jasno kako to da ziv covek ne nosi onaj prirodni strah od odlaska sa ovog sveta... Umesto svega toga samo je upitao:“Mogu li vam znati imena pre no sto odete?“
„Znaces ih jednog dana. Zbogom mladi gospodaru. Mi ne umiremo, zato se i ne plasimo. Samo prelazimo u lagani oblik. Vise necemo udisati ogavnost i ljigu. Bicemo laki i lebdecemo. Bicemo udahnuti srcem svakog hrabrog viteza Plave Garde ili bilo koga kome treba pomoc. Vise necemo videti ocaj. Videcemo izvan ovog horizonta. Ne boj se za nas, jer se ni mi ne bojimo za sebe. Zbogom.“ Dva coveka ustadose i pokupise svoju opremu. Najednom, nekako prirodno i neprimetno ona je sada bila u svom punom sjaju ostavljajuci Malika zacudjenog jer nije imao predstavu kakav bi to oblik magije mogao biti... Bio je to onaj najjaci... Ljudska hrabrost. U punom sjaju dva viteza i ne primecujuci svoj izgled odose u noc. Naglo vatra se ugasi, a u mraku se primeti lagan i kratak bljesak ostavljajuci Malika u tisini. Dobio je nadu. Dao je novi zivot. Ostaje da spase ono sto je u ovom mraku ostalo. Ne cini se lako, ali zaista on ima snage za velike stvari, a po prvi put bio je toga svestan. Sada vise nije ni imao pravo da izneveri ljude koji su umrli trazeci odgovore i dokaze koji ce njegovoj misiji dati vecu sansu. Ko je on da omalovazava takve zrtve? Ko je on da kaze „Ne mogu.“? Nastavice dalje i kao i njegovi misteriozni saveznici tezice svetlosti. Mozda i on jednom za svoj cin zrtve dobije nagradu i ode u lakocu svetlosti neprimetnu noci.
At least one person who walks this Earth knows your worst side... One is enough for you to be proud, or ashamed. Which one do you deserve? Pride or shame?

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 160
Pridružio se: Sub Jan 22, 2011 12:36 pm

 Re: Zemlja Sumraka-Prica prva:Poceci mraka- VII glava

Postod Iris u Ned Mar 27, 2011 5:11 pm

E, pa ovaj forum zabada nevidjeno (msm, baguje. :) po navici, mi to kazemo zabada :mrgreen: )
Ja sam juce ostavila komentar na ovu temu, al izgleda da mu se nije svidela podloga, pa nije hteo da pusti korenje -.-
Nadam se da ce ovaj put ostati.
Prica je sve bolja. Bar se meni cini. Ali, reci mi iskreno: Je l ti pises sta ti u trenutku padne na pamet, i znas onoliko koliko i taj veseli izgubljeni Malik, ili imas neki plan, cilj, nesto po cemu pises?
"U odredjenom trenutku svoga postojanja gubimo kontrolu nad sopstvenim zivotom i prepustamo se sudbini. Eto, to je najveca laz na svetu."

Be yourself. That's one thing no one can better than you.


Ponekad njace
Okupa se u prasini
Ponekad
Onda ga primetis

Inace
Vidis mu samo usi
Na glavi planete
A njega nema

::L::
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 269
Pridružio se: Sub Jan 29, 2011 9:41 pm
Lokacija: Gornji Milanovac

 Re: Zemlja Sumraka-Prica prva:Poceci mraka- VII glava

Postod Silvanas u Ned Mar 27, 2011 5:13 pm

Imam jedan cilj, tj rasplet. Znam resenje svih zagonetki i konacan ishod. Nacini na koje ce Malik da dodje do njih su ono sto mi u trenutku padne na pamet. :PPP
At least one person who walks this Earth knows your worst side... One is enough for you to be proud, or ashamed. Which one do you deserve? Pride or shame?

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 160
Pridružio se: Sub Jan 22, 2011 12:36 pm

 Re: Zemlja Sumraka-Prica prva:Poceci mraka- VII glava

Postod Silvanas u Ned Mar 27, 2011 5:13 pm

Ono sto ti nisam rekao je da je ovo prva prica Poceci mraka, bice ih 5... :D :mrgreen:
At least one person who walks this Earth knows your worst side... One is enough for you to be proud, or ashamed. Which one do you deserve? Pride or shame?

Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 160
Pridružio se: Sub Jan 22, 2011 12:36 pm


Povratak na Priče

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju

cron