[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Ima li živih D&D-evaca ovih dana???

Ima li živih D&D-evaca ovih dana???

AD&D, D&D 3e... najpoznatiji frp sistemi

Moderatori: High Duke, Marko Pravedni

 Re: Ima li živih D&D-evaca ovih dana???

Postod Witcher u Sub Jul 17, 2010 4:57 pm

Hvala na savetu, potrazicu.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 38
Pridružio se: Sub Jul 17, 2010 12:53 pm

 Re: Ima li živih D&D-evaca ovih dana???

Postod nightflier u Ned Jul 18, 2010 10:17 am

Hmmm... ja sam prilično aktivan kao master. Trenutno vodim veoma aktivnu play-by-post kampanju u Midnight settingu, koristeći Pathfinder pravila. Evo linka: . Uskoro pokrećem još jednu kampanju u istom svetu, koja će se igrati na mračnoj strani - to jest, igrači će biti zli.

Što se RL igranja tiče, teško je uskladiti različite vremenske rasporede, to stoji, ali meni je veći problem to što radim veliku reviziju svog game worlda, pa hoću sve to da stavim na papir u vidu nekakvog player guidea, što je vremenski veoma zahtevno.
http://nightfliersbookspace.blogspot.com
Dread Lord, Father of Victories, Storm rider, Wild Huntsman, aid us now. Dark Goddess, Morrigú of the Crows, Red Hag of Battles, to You I dedicate the harvest of the unplowed field of war, and the blood to be spilled this day on Your earth. Be You both with Your children; and if this is my hour, then know I go most willingly to You.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 490
Pridružio se: Ned Dec 05, 2004 3:06 pm
Lokacija: Under the bough of the First Tree

 Re: Ima li živih D&D-evaca ovih dana???

Postod Aducabar u Ned Jul 18, 2010 1:34 pm


Korisnikov avatar
Zreo za penziju
Zreo za penziju
 
Postovi: 7994
Pridružio se: Uto Mar 04, 2003 11:58 pm
Lokacija: Titovo Užice

 Re: Ima li živih D&D-evaca ovih dana???

Postod Marko Pravedni u Uto Jul 20, 2010 11:01 am

DnD nisam igrao godinama i očajnički mi se igra
al najradije bih igrao (verovali ili ne) 2. ediciju

nostalgija
You think Charlie Sheen's mad? You clearly haven't seen me on a D&D session...
Korisnikov avatar
Senior member & Dungeon Master
 
Postovi: 3207
Pridružio se: Pet Avg 03, 2001 9:48 pm
Lokacija: Neusatz

 Re: Ima li živih D&D-evaca ovih dana???

Postod Draugdur u Uto Jul 20, 2010 3:47 pm

Ne znam koliko se "pika" mišljenje nekog ko svoj D&D staž zasniva isključivo na kompjuterskim RPGovima, ali i meni je druga edicija ostala u najboljem sjećanju...
Here lies Firedorn, a hero in bed.
He once was alive, but now he's dead.
The last woman he bedded, turned out a man
and crying in shame, off a cliff he ran.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1848
Pridružio se: Pon Maj 24, 2004 10:50 am
Lokacija: Middle Earth

 Re: Ima li živih D&D-evaca ovih dana???

Postod Marko Pravedni u Uto Jul 20, 2010 4:02 pm

meni je ostala u lepom sećanju jer sam tada tek počeo da otkrivam FR i nekako mi je sve bilo novo, zanimljivo i nepoznato
sada mi sve nekako deluje... pa, poznato
You think Charlie Sheen's mad? You clearly haven't seen me on a D&D session...
Korisnikov avatar
Senior member & Dungeon Master
 
Postovi: 3207
Pridružio se: Pet Avg 03, 2001 9:48 pm
Lokacija: Neusatz

 Re: Ima li živih D&D-evaca ovih dana???

Postod Hama u Sre Jul 21, 2010 5:48 pm

Druga edicija ne valja...fr druge edicije je odlican to se slazem, ali taj cs se moze lako koristiti i sa novijim pravilima.
Druga edicija toliko ne valja, da ja znam tipa (preko neta) koji je do 2000-godine imao registrator pun sredjivanja pravila i kucnih pravila cija je debljina bila veca od player's hanbook-a za drugu ediciju...doduse kad uzmem da citam nesto iz druge edicije i mene vata nostalgija, iako je nikada, nikada vise ne bih igrao samo zbog frustracija koje smo imali dok smo je koristili (toliko da smo devetomesecnu kampanju prvih mesec dana igrali kao AD&D a ostalih osam kao cist storytelling bez bacanja kocki)

Draughdur: Moras da igras na papiru da bi uvideo dobre i lose strane sistema, obzirom da su zestoko sredjivani za kompjuterske igre...
Lets go! Heroes for a day, Legends forever!!!

Postoje dve vrste ljudi sa kojima nemam mnogo zajednickog...one koji ne znaju engleski i one koji ne znaju da rade na kompjuterima...

Ne postoji evolucija, postoje samo zivotinje koje se Hami nisu dopale...

http://www.improbableisland.com/home.php?r=Predrag
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 4636
Pridružio se: Sub Dec 21, 2002 1:02 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Ima li živih D&D-evaca ovih dana???

Postod Marko Pravedni u Sre Jul 21, 2010 7:06 pm

ne slažem se da ne valja
kao i sve edicije, i druga je imala određene mane i prednosti

posle svih godina igranja, različitih mehanika i sistema, sve se vrti oko osnovnog problema: ne možeš pokriti sve i stvoriti raznovrstan, highly customized world sa malo literature i ultra pojednostavljenim pravilima, a koja bi odslikavala "realističnu" (figurativno rečeno - nadam se da neće neki bukvalista da mi priča kako ne može da bude realistično jer je to fantasy) kampanju.

ljudi koji su igrali adnd oduvek su se hvalili živopisnošću mašte, kreativnošću, bogatom mogućnošću vizuelizacije... tada mi je to sve imalo savršenog smisla i odgovaralo je realnosti, a sada je sve postalo ultra kalkulacija, poopštavanje, a detalji su platili cenu...

ako bih mogao nazvati drugu ediciju barokom, gde su velika količina detalja, sloboda mašte, izbora i svega ostalog, generacijama privlačili ljude, onda bih mogao slobodno nove edicije nazvati nekom arhitekturom ranog modernizma, gde se odustaje od detalja, ukrašavanja itd. u ime omasovljavanja i pojednostavljenja sistema... što je po mom nekom skromnom mišljenju i dovelo do ovoga do čega je dovelo.

zato mislim da druga edicija - uz svo dužno poštovanje prema manama mehanike - jeste bila highly customized edicija koja je i pored povremenih frustracija pružala igračima neizmerno zadovoljstvo igranja i otkrivanja nečeg novog. što se tiče gospodina sa beleškama - ne brini, biće toga i ubuduće. samo, opet ostaje večita dilema: da li je bolje registrator kućnih pravila ili jedan bezlični generični sistem...
You think Charlie Sheen's mad? You clearly haven't seen me on a D&D session...
Korisnikov avatar
Senior member & Dungeon Master
 
Postovi: 3207
Pridružio se: Pet Avg 03, 2001 9:48 pm
Lokacija: Neusatz

 Re: Ima li živih D&D-evaca ovih dana???

Postod Hama u Sre Jul 21, 2010 8:57 pm

da ali poenta je da ja zelim sistem koji ne moram da preradjujem da bih se lepo proveo igrajuci, da bih onda mogao da se skoncentrisem na rolaplay aspekt igre...a sto se fluff-a tice, uvek volim vise fluff-a. To mi se jedino ne dopada kod pathfindera, sto zakidaju na fluffu...
Lets go! Heroes for a day, Legends forever!!!

Postoje dve vrste ljudi sa kojima nemam mnogo zajednickog...one koji ne znaju engleski i one koji ne znaju da rade na kompjuterima...

Ne postoji evolucija, postoje samo zivotinje koje se Hami nisu dopale...

http://www.improbableisland.com/home.php?r=Predrag
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 4636
Pridružio se: Sub Dec 21, 2002 1:02 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Ima li živih D&D-evaca ovih dana???

Postod Aducabar u Sre Jul 21, 2010 9:05 pm

Kako zakidaju? Si čitao Chronicles i Companion knjige (kojih ima desetine)?

Korisnikov avatar
Zreo za penziju
Zreo za penziju
 
Postovi: 7994
Pridružio se: Uto Mar 04, 2003 11:58 pm
Lokacija: Titovo Užice

 Re: Ima li živih D&D-evaca ovih dana???

Postod Marko Pravedni u Sre Jul 21, 2010 9:45 pm

You think Charlie Sheen's mad? You clearly haven't seen me on a D&D session...
Korisnikov avatar
Senior member & Dungeon Master
 
Postovi: 3207
Pridružio se: Pet Avg 03, 2001 9:48 pm
Lokacija: Neusatz

 Re: Ima li živih D&D-evaca ovih dana???

Postod Gorbash u Čet Jul 22, 2010 11:56 pm

Ima li zivih? :D

Kakvo glupo pitanje. Retki su moji prijatelji koji nisu igrali lii trenutno igraju neki oblik D&Da. Trenutno, igram u dve kampanje - Pathfinder AP Council of Thieves i 3.5 AP Shackled City (oba izdao Paizo). CoF smo relativno skoro poceli, nas trojica igraca + DM. Shackled City igramo vec godinama mahom zbog neredovnih sesija, mada 16i smo nivo i blizimo se kraju. Ja vodim Council of Thieves AP u Pathfinderu, isto smo tek poceli. U martu smo zavrsili grandiozni Savage Tide AP (adventure path) koji sam ja vodio od 1-20og nivoa, godinu i po dana. mozete procitati kratak size svakog chaptera, zajedno sa slikama bitnih NPCeva, monstera i slicno. Uskoro treba da pocnemo da igramo i Age of Worms (mada to je pod znakom pitanja), a u planu nam je i Kingmaker. Posto u tom mom nekom sirem drustvu iz gimnazije ima dovoljno ljudi da se podeli po vise grupa, ima njih koji takodje igraju i Second Darkness AP, kao i Rise of the Runelords. DMovi se maltene tuku za mesto ko ce sta da vodi sledece, i ove trenutne kampanje su nam dovoljne za sledece 2 godine, minimum.

Prosecno u toku nedelje se odigraju 2 sessiona (redje 1 i 3), mada evo sad kako je leto, svi se razisli, a pre toga junski rok, nismo igrali neko vreme, ali to ce sve da se sredi u avgustu. :D

Tako da, odgovor je da I TE KAKO ima igraca. E sad ova tema koju je povukao Marko... Slazem se da je bio veci fokus na sam RP u to vreme i ljudi se nisu toliko cimali oko pravila. Moja grupa je prosla kroz sve te faze, od toga da nas ne interesuju pravila u 2e, preko polakog ucenja 3.0/3.5 i smisljanja svojih kampanja, i delimicnog raspada nase D&D scene pri kraju gimnazije, pa preko mindless hack and slasheva na pocetku faxa, dok smo sad poprilicno evoluirali i svi se bas trudimo za pricu. Verovali ili ne, ove pisane avanture su nam pomogle. Jednostavno, sad vise nemamo vremena da smisljamo svoje kampanje, a ove novije Paizo avanture (Council of Thieves, Kingmaker, Legacy of Fire) su prepuni prilika za RP i takodje su delimicno sandbox tipa, tako da igraci imaju bas slobodu.

Makar u mom drustvu, imamo i previse D&D/PF akcije. :D
Common sense is not so common.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1203
Pridružio se: Pon Jul 29, 2002 2:41 pm

 Re: Ima li živih D&D-evaca ovih dana???

Postod Marko Pravedni u Pet Jul 23, 2010 8:56 am

Wow, iskreno ti zavidim zbog mogućnosti da često igraš. Dok smo igrali drugu ediciju mi smo prilično pazili na pravila, imali smo tek šaku house rulesa.

Igraš i dalje sa istom grupom ljudi?
Možda je jedan od problema neozbiljnosti sa kojim sam se ja susretao to što su to bile različite grupe.
Kada jedna ista grupa igra, valjda na neki način oformi neku svoju "roleplej zrelost"?
You think Charlie Sheen's mad? You clearly haven't seen me on a D&D session...
Korisnikov avatar
Senior member & Dungeon Master
 
Postovi: 3207
Pridružio se: Pet Avg 03, 2001 9:48 pm
Lokacija: Neusatz

 Re: Ima li živih D&D-evaca ovih dana???

Postod Gorbash u Pet Jul 23, 2010 2:36 pm

Pa da, zapravo ceo zivot igram sa istim ljudima. Poceci mog igranja su bili jos u davno vreme Gamer foruma, sa legendarnim DMom Rankom, kada sam sa nekim ljudima tamo igrao razne (mahom neozbiljnie) 2e kampanje u Planescapeu i Faerunu. To je bilo negde na kraju osnovne skole. U drugom gimnazije nam se oformilo to drustvance (mojih i danas najboljih drugova) sa kojim smo frpovali. Na pocetku su to bila dva razlicita drustva, pa se preplitao jedan, eventualno dva coveka u frpovima, ali kako to obicno biva posle gimnazije, malo su se drustva raspadala i menjala, tako da smo dobar deo faxa igrali nas 6orica (+ DM) maltene sve frpove. Posle tih par kampanja od 6oro ljudi zakljucili smo da to bas i ne ide (sad privodimo kraju poslednju takvu), pa smo ubacili neke nove ljude i malo se izdelili, tako da sad igramo te krace kampanje sa manjim brojem ljudi. To je tipa ima nas 10 ukupno i onda se izdelimo kako nam dodje (3-6 igraca). U jednom trenutku je postalo toliko haoticno organizovanje sessiona i svega vezano za to da smo morali da napravimo poseban forum da bi se dogovarali. :D Tako da menja se tu po par ljudi, ali mahom su isti, skoro svako igra sa svakim tu. Jos je dobro sto nismo samo D&D drustvo, nego je to drustvo sa kojim sam isao na ekskurzije od prve godine (vecina nas je isla u 14u gimnaziju), i na skoro sva letovanja i nove godine smo putovali zajedno, tako da smo se bas nasli tu.

I moram priznati da smo mi tek nedavno poceli da sticemo 'rolplej zrelost' (u poslednjih 6 meseci). Imali smo mi i ranije napisane price za nase likove, ali problem nastaje recimo bas u slucaju kad ima 6 ljudi. Neminovano je da ce neki ljudi biti 'glasniji' od drugih, a kad je toliko ljudi u opticaju, jednostavno ne bude uvek dovoljno vremena da svaki igrac dobije svojih 5 minuta slave. U ovoj kampanji koju sam ja prethodno vodio (moj prvi pokusaj kao DM, pa ni ja nisam blistao u ozivljavanju NPCeva i opisa), dva lika su maltene sve vreme pricali sa svima, dvojica su se ubacivala povremeno i ova poslednja dvojica su mogli i neme likove da vode. Ali evo sad u ovoj kampanji u kojoj nas je trojica, jednostavno moras ti da ucestvujes u svemu, jer imas duplo vise 'vremena na sceni' nego u prvom slucaju.

Kad udjes u novu grupu tebi treba vremena da se naviknes na dinamiku te grupe, da udjes u fazon kako s kime mozes i slicno, a nije isto kad igras sa istim ljudima poslednjih 6-7 godina. :D Mada nekima jednostavno nema pomoci, jer neki igraci su jednostavno vise zainteresovani za roll-play iliti bacanje kockica, nego za ovo. Sto nije nuzno losa stvar, samo moras da znas kako sa njima. To recimo ima lepo opisano u DMG II za 3.5 ediciju, razni tipovi igraca. :D

A sto se tice vremena... Pa sta ja znam, ja uvek mogu da nadjem vremena za D&D jer mi je to jedan od najboljih vidova zabave. Mi smo svi na pola/pred kraj faxa, nije kao da kiptimo od obaveza... Da, nekad treba podosta vremena da se organizujemo za session, ali ne vidim stvarno kako neko moze da bude zauzet 7 veceri u nedelji, vise nedelja za redom. :D To je ionako socijalni dogadjaj kao i ostali...
Common sense is not so common.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1203
Pridružio se: Pon Jul 29, 2002 2:41 pm

 Re: Ima li živih D&D-evaca ovih dana???

Postod Hama u Uto Okt 19, 2010 12:52 pm

Trenutno vodim Age of Worms koji sam preradio na Pathfinder (tj prvih 6 AP-ova and counting) ekipi od 4 coveka...doduse obicno neko ne moze iz nekog razloga da dodje i ispali dan pred session, pa ga neko drugi vodi kao NPCa...
Slomih se pokusavajuci da nadjem shackled city, ali nigde ga nema...ni na rapidu i slicnima a torrent vec 4 meseca nema seedera...

Imam vise ljudi nego sto mogu da vodim pa moram da biram, ali zabavno je...i poceo sam da blejim u Sigilu, a tamo se sigra gurps i sl/...
Lets go! Heroes for a day, Legends forever!!!

Postoje dve vrste ljudi sa kojima nemam mnogo zajednickog...one koji ne znaju engleski i one koji ne znaju da rade na kompjuterima...

Ne postoji evolucija, postoje samo zivotinje koje se Hami nisu dopale...

http://www.improbableisland.com/home.php?r=Predrag
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 4636
Pridružio se: Sub Dec 21, 2002 1:02 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na D&D

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron