[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - 4 Edicija :D:D:D

4 Edicija :D:D:D

AD&D, D&D 3e... najpoznatiji frp sistemi

Moderatori: High Duke, Marko Pravedni

 Re: 4 Edicija :D:D:D

Postod Return of the Fallen u Pet Avg 29, 2008 3:51 pm

Pokušali smo sa procentualnim određivanjem penala i nije radilo kako treba,bilo je nebulozno glupo,pogotovo u odnosu wizarda i fajtera:Wizard 6og nivoa ima oko 30hp,fajter oko 60;Wizard ima +3 BAB a fajter +6;kada obojica popiju po jedan fajerbol za 28 štete,Wizard izgubi oko 90% hpa a fajter malo manje od 50%.Problem je sledeće:kako odrediti veličinu penala a da bude izbalansirano?Ako stavimo da na svakih 10% štete imaš -1 penal,onda bi,u onom gore slučaju,Wizard imao -9 penal a fajter -5.Naravno,bilo je likova koji su podržavali sve ovo argumentom da je fajter treniran za borbu a Wizard nije sa čim se ja apsolutno slažem ali u drugačijem kontekstu:fajter je stvoren za borbu i ZATO ima toliko velik BAB i hp,Wizard nije i ZATO ima mali BAB i hp.
Sve u svemu,na kraju mukotrpnih debata svi smo se složili da hp predstavlja izdržljivost tela prema svakojakim vrstama povreda:fajter se bori ceo svoj "život" i zato može da istrpi daleko više telesnog kažnjavanja od Wizarda i na osnovu toga smo došli na ideju -10=-1.Fizičke poverede i bol su jednake prema svima samo neki mogu da istrpe više a neki ne...a neki imaju Endurance fit.
Primenjeno na gornji slučaj,Wizard bi imao -2 penal na sve d20 rolove(to bi mu skratilo BAB sa +3 na +1) KAO i fajter samo što to fajteru ne bi bio toliki problem da izdrži(BAB +6 - 2 = +4) jer je daleko više utreniran za borbu a i uzimajući u obzir BAB,sejvove,skilove i CL,penal ispada apsolutno pravedan jer ne remeti balans klasa:u gornjem slučaju,fajter i dalje ima BAB za 3 veći od Wizarda a penali za sejvove i skilove,u ovom slučaju,su podjednako nemilosrdni prema svim klasama.
Isprobali smo još par ideja ali su sve bile neprimenljive i/ili smešne.
"You've killed us Claudio you fucking kraut!"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1075
Pridružio se: Pet Feb 24, 2006 3:30 am
Lokacija: Indjija

 Re: 4 Edicija :D:D:D

Postod Hama u Sub Avg 30, 2008 4:28 pm

Ja koristim WP VP sistem is revised star warsa...mnogo dobro....
Lets go! Heroes for a day, Legends forever!!!

Postoje dve vrste ljudi sa kojima nemam mnogo zajednickog...one koji ne znaju engleski i one koji ne znaju da rade na kompjuterima...

Ne postoji evolucija, postoje samo zivotinje koje se Hami nisu dopale...

http://www.improbableisland.com/home.php?r=Predrag
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 4636
Pridružio se: Sub Dec 21, 2002 1:02 pm
Lokacija: Beograd

 Re: 4 Edicija :D:D:D

Postod Return of the Fallen u Sub Sep 06, 2008 3:04 am

Upravo sam pročitao Forgotten Realm Campaign Guide i...ne postoje reči koje mogu opisati to...to...to...TO!
"You've killed us Claudio you fucking kraut!"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1075
Pridružio se: Pet Feb 24, 2006 3:30 am
Lokacija: Indjija

 Re: 4 Edicija :D:D:D

Postod Gorbash u Uto Sep 09, 2008 4:29 pm

Pa to ni nije Forgotten Realms. Hteli su neki fensi novi setting za svoje chedo, nabacili mu ime koje ima vec marketinsku podlogu kako bi vise ljudi kupovalo i onda izmislili Spellplague kako bi opravdali sve to. Mistra umrla i sve otislo u kurac... Kao da joj je ovo prvi put da je umrla lol.
Common sense is not so common.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1203
Pridružio se: Pon Jul 29, 2002 2:41 pm

 Re: 4 Edicija :D:D:D

Postod hamatula u Pet Okt 10, 2008 12:53 pm

milina čitati ovoliki h8 :)
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 54
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 3:14 pm

 Re: 4 Edicija :D:D:D

Postod TheSentinel u Ned Nov 02, 2008 5:24 pm

E ovako, nisam chitao postove za sad tako da cju samo izjaviti svoje misljenje -
4ta edicija je shit. Mrzi me da opisujem zashto i kako, ko se slaze se slaze, ko ne...ah well.

NEGO!

Za sve vas koji ste idalje iz tripa da rolate 3.5, i razocharani ste novom edicijom - evo reshenja:

http://paizo.com/pathfinderRPG

Skinite dzabe PDF, a ko moze nek uzme i knjigu kad izadje. U sushtini, ovo je deo ekipe iz 3.5 edicije i sad rasformiranog Dragon i Dungeon magazina koji su kupili prava za 3.5 ediciju i napravili unapredjenja koja smo svi hteli i ocekivali od sledecje edicije, bez da u sushtini promene znatno sistem.

Urgiram sve da podrzavaju Pathfinder...jerbo je dobar :)
Obozavam svoj old school "poni je tek nastao i imao si samo nekoliko avatara" avatar, kao i svoj potpis is 2002ge :)

Pain heals-----Chicks like scars----And glory----lasts-----FOREVER! Now CHAAAAAAAAARGE!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 476
Pridružio se: Sub Okt 20, 2001 10:37 pm
Lokacija: Dorcol/Hag

 Re: 4 Edicija :D:D:D

Postod hamatula u Sre Jan 14, 2009 1:59 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 54
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 3:14 pm

 Re: 4 Edicija :D:D:D

Postod Return of the Fallen u Sre Jan 14, 2009 5:18 pm

Tamnu stranu Pathfindera su komentarisali likovi koji smatraju da 3.x edicija ne valja zato što je za multiklasiranje potrebna prevelika količina sivih ćelija a i ne sviđa im se što moraju da paze na dužinu trajanja nekih magija(Oh,moj Božeeeeeee...pa to je preteškoooooo...).
Što se mene tiče;ako im smeta raznolikost i/ili velik broj opcija za građenje likova onda su k'o stvoreni za 4E.
"You've killed us Claudio you fucking kraut!"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1075
Pridružio se: Pet Feb 24, 2006 3:30 am
Lokacija: Indjija

 Re: 4 Edicija :D:D:D

Postod Hama u Sre Jan 14, 2009 5:53 pm

Tu se slazem...preteche me...ja igram vako...napravio sam neki svoj 3.75 hibrid svega i svachega...
Ubacio sam pod a klasni AC bonus koji raste sa nivoom (kao u sw revised jeli) i takodje odatle besramno mazno vitality points i wound points fazon koji je bash kul po meni (oruzje pri crit-u nanosi damage direktno na wound poene (nema multipliera) a wounda nikad dovoljno (likov con skor plus ima feat koji daje po 3 poena pri svakom uzimanju). Oklopi daju damage reduction. Ostatak je isti manje vise..
Lets go! Heroes for a day, Legends forever!!!

Postoje dve vrste ljudi sa kojima nemam mnogo zajednickog...one koji ne znaju engleski i one koji ne znaju da rade na kompjuterima...

Ne postoji evolucija, postoje samo zivotinje koje se Hami nisu dopale...

http://www.improbableisland.com/home.php?r=Predrag
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 4636
Pridružio se: Sub Dec 21, 2002 1:02 pm
Lokacija: Beograd

 Re: 4 Edicija :D:D:D

Postod hamatula u Sre Jan 14, 2009 6:52 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 54
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 3:14 pm

 Re: 4 Edicija :D:D:D

Postod Return of the Fallen u Sre Jan 14, 2009 8:42 pm

"You've killed us Claudio you fucking kraut!"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1075
Pridružio se: Pet Feb 24, 2006 3:30 am
Lokacija: Indjija

 Re: 4 Edicija :D:D:D

Postod hamatula u Sre Jan 14, 2009 10:39 pm

evo, učinio sam napor, potrudio sam se da naučim da čitam.

ok, verujem ja tebi da je PF bolji od 4ed. nije mi bila namera da tvrdim da je jedan sistem bolji od drugoga (možda nije tako zvučalo u mom postu, ako je tako, sorry). hteo sam samo da ukažem da (po meni, i još nekim tamo likovima koji igraju d&d) PF nije ni blizu onako dobar i da uopšte ne poboljšava 3.x ediciju u meri u kojoj je to bilo očekivano kada je ceo projekat pokrenut. takođe, mislim da je neozbiljno tvrditi da je 4ed loš sistem, makar dok se ne odigra barem jedna avantura. a i posle odigrane jedne ili više avantura, ok je reći da ti se sistem sviđa / ne sviđa. meni se nije sviđala ni 3ed, pa sam probao da igram , navikao na pravila i uživao igrajući i vodeći avanture u 3/3.5ed.

meni npr. u 3.5 smeta što skoro uvek moraš da praviš neki "build" da bi uopšte mogao da ostaneš živ, čim pokušaš da napraviš neku kombinaciju klasa koja nije min/max, osuđen si na propast (bar sam ja imao takva iskustva, a kako vidim i neki ljudi na nekim tamo forumima).
takođe, brdo featova i raznih drugih džidžabidža koje takođe treba pomno pregledati da bi napravio konkurentan lik jednom prosečnom powergameru, koji u 3.x ediciji svakako briljira (doduše, ovo se može pripisati mojoj lenjosti da pregledam brdo featova unutar tri brda knjiga )
previše skillova, što je promenjeno i u PF i u 4ed.
prilično velik broj "save-or-die" i "save-or-lose" situacija, koje su izuzetno frustrirajuće. što si veći nivo, veća je šansa da dođeš u jednu od ove dve situacije. zamisli igrača koji u prvoj rundi prsne save protiv hold monster, blindness ili nedajbože disintegrate, sledi mu blejanje do kraja encountera ili pravljenje novog lika. mada, ima ljudi koji i to vole, siguran sam.
alignementi, koji su (meni) suvišna stvar.
ako se setim još nečega, napisaću.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 54
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 3:14 pm

 Re: 4 Edicija :D:D:D

Postod Return of the Fallen u Čet Jan 15, 2009 1:56 am

"You've killed us Claudio you fucking kraut!"
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1075
Pridružio se: Pet Feb 24, 2006 3:30 am
Lokacija: Indjija

 Re: 4 Edicija :D:D:D

Postod hamatula u Čet Jan 15, 2009 7:40 am

nisam rekao da je 4ed rešila probleme 3.x edicije. 4ed je potpuno različit sistem od 3.x i ranijih edicija i nije ni pokušavano rešavanje problema 3.5ed. nadam se da se u ovome slažemo.
PF je taj koji je pokušao da otkloni nedostatke 3.x ed.
ja samo kažem da PF to nije uradio u onoj meri u kojoj je očekivano prilikom započinjanja cele PF priče.

naveo sam neke od stvari koje se dešavaju u 3.5ed, a koje meni kao igraču/dm-u smetaju. to što ti npr voliš buildove je ok, ja ih ne volim i svaki put kad nisam pravio min/max karakter, to mi se obilo o glavu. ako sam u tvojim očima glup što ću možda probati da igram neki drugi sistem koji je različit od 3.5ed, šta mogu :)

moram ti priznati da mi ova pričica na kraju uopšte nije približila tvoje mišljenje o "save-or-die/lose" situacijama. verovatno sam oglupeo od razmišljanja o korišćenju 4ed pravila ;)

WOD je sistem koji je toliko različit od d&d-a, da je smešno stavljati ta dva sistema u poređenje.

elem, poenta ovog threada je 4ed, a ne PF ili nedostaci 3.x ed. tako da, sorry za offtopic. ako je neko igrao 4ed, voleo bih da čujem neke utiske.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 54
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 3:14 pm

 Re: 4 Edicija :D:D:D

Postod Aducabar u Čet Jan 15, 2009 10:29 am

Ooovaj... Zar nije Pathfinder još uvek u beta test fazi? Čemu zakeranje i rasprava oko nečega što još nije finiširano? Bolje kuckajte mejl sa primedbama i šaljite ga Paizu.

A komentar za WoD je nadam se bio ironičan :)

Korisnikov avatar
Zreo za penziju
Zreo za penziju
 
Postovi: 7994
Pridružio se: Uto Mar 04, 2003 11:58 pm
Lokacija: Titovo Užice

PrethodniSledeća

Povratak na D&D

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost