[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

...za one koji su pored Tolkina čitali još ponešto

Moderatori: Dain, Varda, Maglor the Minstrel

 Re: Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

Postod Pauleta u Pet Okt 30, 2009 4:15 pm

To je pretpostavljam ovo izdanje Carobne knjige?

http://www.carobnaknjiga.com/index.php? ... &Itemid=27

Mislim da cu to da pazarim :da:
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

 Re: Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

Postod rinsvind u Pet Okt 30, 2009 5:13 pm

upravo to
Ako smo pali, padu smo bili skloni...
Korisnikov avatar
Petokraka
Petokraka
 
Postovi: 5531
Pridružio se: Pon Jun 10, 2002 3:49 pm
Lokacija: Betelgez 6

 Re: Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

Postod bookman u Pet Okt 30, 2009 8:44 pm

Nije ni puno.
NISI TI NA NEBU SAM
BOGOVA JE POVAZDAN
S NEKIM ĆU SE VEĆ NAGODITI
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 505
Pridružio se: Sre Jul 02, 2008 1:30 pm
Lokacija: tamni vilajet

 Re: Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

Postod Pauleta u Sub Okt 31, 2009 11:49 am

Mrshav ulov za mene ove godine, tek 12 knjizica, i prvi put posle dugo godina sam se vratio kuci sa novcem :? Elem, zapazanja:

- knjige su jbno preskupe. Ono sto je prosle godine kostalo 420din, sad je 600, ono sto je bilo 600 sad je 800. Jos uvek nema puno knjiga koje kostaju preko 1k, al' su mnoge tu blizu, sto je skandalozno, pre dve godine za 1000 kinti si mogao da kupis 3 Praceta.

- nisam nigde nasao Hronike Ambera. Alnari je izgleda prestao da stampa to, pa samim tim ni niko drugi nema, osim stranog izdanja u dva toma u Platou gde je 1600din svaki tom. Nije nego. Nasao sam medju antikvitarima dve-tri knjizice sa naslvom tipa "Hronike Ambera 4-5" i "Hronike Ambera 9" itd, al' posto jako malo znam o serijalu i broju knjiga i redosledu i sve, nisam to uzimao.

- Laguna je pocela da izdaje knjige na toalet papiru. Good for them.

- ja sam izgleda jedan od retkih kojem ovakav raspored u hali1, gde svi izlazu samo svoja izdanja, ne odgovara iz prostog razloga sto ne pratim puno to ko je sta izdao i kada i tako ako se jedno izdanje neke knjige u celoj hali nalazi na samo jednom mestu veca je verovatnoca da ce mi promaci i da ga necu kupiti. Tako mi se prvi put desilo da nisam kupio nista van spremljenog spiska.

- ne nadjoh ni "Darvinov radio" , NEOR je izgleda u zemlju prop'o.

- starinari su genijalni, tamo se svasta moglo naci (iako sam bio tek 5og dana), tipa stara Polarisova izdanja Hiperiona, Knjige drugog sunca, malo Ambera, puno Klarka i Dicka, cak je i kombinacijom par standova mogla da se skupi cela stara kolekcija Dine. E sad, slinavost knjiga varira, tu ipak treba imati srece da pronadjes prvi pravu stvar, al' ono sto je zanimljivo da ima recimo nekih Laguninih i Alnarijevih izdanja koja su dosta dobro ocuvana i kostaju 200-300din manje nego nova na standovima dole.
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

 Re: Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

Postod Mo u Sub Okt 31, 2009 12:40 pm

...........................................................
http://www.edemo.co.rs/
...................................
Korisnikov avatar
ribica
ribica
 
Postovi: 919
Pridružio se: Sub Dec 13, 2003 5:41 pm
Lokacija: Novi Sad

 Re: Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

Postod Draugdur u Sub Okt 31, 2009 2:15 pm

Da, a Darvinov radio je posebno teško naći, ja već neko vrijeme ne uspijevam. Tako mi i treba kad sam toliko otezao :evil:

Inače, moj ovogodišnji "ulov" (jedva da se i može tako nazvati) je očajan: Tamno skeniranje, Zadužbina, Mjesečevi vrtovi i novi Pračet :| No dobro, da budem došao lično :(
Here lies Firedorn, a hero in bed.
He once was alive, but now he's dead.
The last woman he bedded, turned out a man
and crying in shame, off a cliff he ran.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1848
Pridružio se: Pon Maj 24, 2004 10:50 am
Lokacija: Middle Earth

 Re: Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

Postod Orion u Sub Okt 31, 2009 10:07 pm

Ja nisam mnogo pazario, ali mislim da je bitno da nadjes ono sto volis, a ne broj kupljenih knjiga.
U sustini sam zadovoljan, posebno jer sam na antikvarnim standovima pazario neke knjige, koje sam dugo trazio
( Tranzitna Stanica, Prsten, Helikonija-Leto ). Kupio sam Lagunine Legende, zbirku prica Kinga, Martina, Praceta, Ursule Legvin i ostalih. Pazarih i Persijsko ogledalo i Lisicje ludilo od Miomira Petrovica, one su bile po 200 din, izdanja Lagune.
Od domacih jos Malteski sismis, Tardisovo izdanje, Ljubomir Damjanovic, i knjigu Poslednji Srbin od Bobana Knezevica,
sa posvetom :) . Tu sam knjigu vec poceo citati, i cini mi se da je u pitanju zaista odlicno delo.
Kupio sam i jednu veoma interesantnu knjigu, na standu Srpskih Dveri. Zove se Kasandrin put, autor je Julija Voznesenjska.
Radi se o postapokalipticnom totalitarnom svetskom drustvu, gde su ljudi pod sveopstom kontrolom, i prikljuceni na neku vrstu orvelovskog dzinovskog interneta- Realnost, a borba za oslobodjenje se vodi putem duhovnosti i pravoslavlja.
I to poceo citati, veoma interesantna knjiga.

Ono sto je meni najvise smetalo je stravicna guzva, gomila ljudi od kojih neki prosto zuje ukrug i jedva i da pogledaju standove, ne znam kog djavola dolaze na Sajam, ako ih knjige ne zanimaju :( . Mozda da se hvale prijateljima.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

Postod Turbo Grom u Ned Nov 01, 2009 12:54 pm

Nisam nešto prezadovoljna sajmom ove godine, ali nije ni loše...
Nekako mi se čini kao da sam prethodnih godina za isto ili manje para našla kvalitetnije stvari, ali opet :?

Polovnjaci:
Uzbekistanske, ukrajinske, uralske, beloruske i kavkaske narodne bajke (5x300din, izuzetno očuvano)
Agata Kristi - Vječita noć i Kod bijelog konja (ako ne upazarim bar jednu njenu knjigu izdanja Globus - Matica srpska, sajam je propao :D)

Nove knjige:
Agata Kristi - Igra ogledalima, Trnci u prstima, Poslednji čudni slučajevi gospođice Marpl (Mladinska knjiga je izdala 8 romana dotične gospođe, po prvi put prevedenih na naše jezično područje; još 5 komada mi ostaje da nabavim ali to neki drugi put :) )
Nil Gejmen - Knjiga o groblju (počela čitati na putu kući, ne djeluje loše, možda malo ipak dječija knjiga ali mi opet za djecu nisu oni opisi čudovišta, tako da ne znam gdje da je smjestim)
Haled Hoseini - Lovac na zmajeve i Hiljadu čudesnih sunaca (ova druga je planirana kao poklon, no međutim... majka mi je rekla da nema šeme da je poklonim jer je pregledala knjige koje sam donijela kući i jedino te dvije izgledaju kao da vrijede da se pročitaju... rekla je da poklonim jednu Agatu Kristi ako nešto moram da dam)
Milisac Popović - Zaboravljena gora (jedva čekam da se bacim na čitanje)
Viktor Peljevin - Šlem užasa (takođe jedva čekam, mada sumnjam da je ne koljena nego do gležnja Baba Jagi - imam osjećaj da je Jaga ubjedljivo najjače djelo te edicije)
Artur Konan Dojl - Šerlok Holms - Avanture (vidjela sam zbirku od 8 knjiga, ali ostadoh bez para pa kupih samo jednu da kasnije znam koje je izdanje kad budem kupovala ostale, pošto definitivno želim ovo)

I na kraju kad sa 180 dinara u džepu dođoh do štanda sa muzikom, morala sam izvaliti 100 za Pesme za Koštanu koje je priredio Ivo Cenerić... jednostavno sam morala... :)



A što se tiče samog sajma... prvo sam se umalo izgubila u onim halama, sreća moja što imam dobru orjentaciju u prostoru. Oduševila me "pomoć na putu", odnosno momci koji patroliraju i pomažu invalidima uz/niz stepenice. WC začuđujuće čist :mrgreen:
Nedostatak su mjesta za sjedenje - meni je kičma otpala od ruksaka punog knjiga a nisam imala gdje da sjednem (mjesto u kafani je premija naći). A u dijelu polovnih knjiga nije dozvoljeno sjediti na "zidiću", čak idu i opominju...
I mogli bi dijeliti mape na ulazu ili uz kartu. Mislim ako već uzimaju 250din za ulaz onda bi mogli i nešto da mi dadnu zau zvrat - recimo mapu hala sa popisom štandova, a ne da tražim nešto pola dana, odnosno da idem od hale do hale i tražim fiksne mape (jer ja u pet minuta zaboravim gdje je šta bilo)
Među polovnjacima sam vidjela dosta knjiga koje posjedujem, odnosno koje su davno kupili moji roditelji ili babe/dede dok su to još bila nova izdanja, pa sam nekako bila ponosna na sebe ako se to tako može nazvati. Ali neki neočekivani blagi val topline me prošao kada naišem na poznatu knjigu :)

A vidjela sam i Gričku vješticu, staro izdanje, tvrdi povez, koža, 7000din.. kad nisam zaplakala na štandu. Već sam pomislila da ponudim svoje tijelo za knjige ali sam se uzdržala u zadnji trenutak xD
"..tambura je svirala
u srce me dirala.."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7131
Pridružio se: Ned Nov 16, 2003 6:21 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

Postod caliburn u Sre Nov 04, 2009 1:20 pm

Plen je ove godine bio mršav:
Teri Pračet - "Mali bogovi" i "Pokretne slike"
Dion Fortune - "Mistična Kabala"
Milan Vidojević - "Dosije Omega"
Robert Grevs - "Homerova kći"
Bokačo - "Dekameron"
Lavkraft - "Slučaj Čarlsa Dekstera Vorda", "Srebrni ključ", "Ktulu priče", "U planinama ludila"
"Popol Vuh"
Nikolo Makijaveli - "Vladalac"
Aleksandra Bajić - "Bogovi starih Slovena" i "Velika bogina Slovena"
Jasna Jojić Pavlovski - "Magija biljaka"
Dragan Milenković - "Šunga"
Secuko Inumaru - "Moj japanski kuvar"
I još nekoliko antikvarnih izdanja i polovnjaka.
U rancu je bilo još mesta, a obično napunim dva ranca. :cry:

Organizacija sajma je veoma dobra, momci koji pomažu osobama sa invaliditetom, veoma uslužno i ljubazno osoblje Sajma usmerava i obaveštava posetioce.
Ono što me je oduševilo je da je na ovom Sajmu bilo kanti za otpatke. Jeste da su stidvljivo virile iz ćoškova, ali ih je bilo.

Što se tiče rasporeda štandova isti je očajan.
Ja obilazim i pregledam SVAKI štand i nije me briga koje izdavač, ko knjižar, ko prodavac, ko anitkvar, ko preprodavac. Ono što me interesuje da kupim knjige koje želim po najmanjoj mogućoj ceni, najbrže moguće i u najboljem mogućem stanju.
Ovog puta mi je za dva puta manje knjiga trebalo dva puta više vremena.
Zaista sam nezadovoljan ovakvim rasporedom. :evil:
"...i opet će, i opet će,
robovati neće!"


to redL: Moja čarobna gospo od Jantara, za tebe bih ubio i umro, sa osmehom na usnama i srećom u srcu!


Slika
Slika
Slika


Član
Član
 
Postovi: 1922
Pridružio se: Sub Maj 31, 2003 10:42 am
Lokacija: Beograd

 Re: Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

Postod alcesta u Čet Nov 05, 2009 12:48 pm

To je zato što bi, kao, trebalo da je kod izdavača najjeftinije, u teoriji, pa kao da se lakše nađe. U praksi, cvrc.
Mada ja svakako počinjem od polovnjaka. Ako i iduće godine bude takav raspored bar ću znati da ne krećem od hale 1. Btw, caliburne, koliko ti knjiga u proseku kupiš na sajmu ako ti je ovo bilo mršavo? :)
What if you slept? And what if, in your sleep, you dreamed? And what if, in your dream, you went to heaven and there plucked a strange and beautiful flower? And what if, when you awoke, you had the flower in your hand? Ah, what then?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 8806
Pridružio se: Sub Mar 15, 2003 9:34 pm

 Re: Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

Postod caliburn u Čet Nov 05, 2009 2:28 pm

"...i opet će, i opet će,
robovati neće!"


to redL: Moja čarobna gospo od Jantara, za tebe bih ubio i umro, sa osmehom na usnama i srećom u srcu!


Slika
Slika
Slika


Član
Član
 
Postovi: 1922
Pridružio se: Sub Maj 31, 2003 10:42 am
Lokacija: Beograd

 Re: Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

Postod Turbo Grom u Čet Nov 05, 2009 5:18 pm

Alal vera caliburn! Ja kupim do 20 maaaaaksimalno.

A zamalo sam se izgubila na sajmu :lol: do sada sam uvijek ulazila u onu "kružnu" halu (kako god, ne znam koji je broj :D) i iz nje ostalo. No ove godine je bio veeeeeliki natpis ULAZ i strelica, pa sam jelte pratila upute i upala u neku lijevu halu... jedva sam se iskobeljala nekim hodnicima do te kružne hale da se znam orjientisati. :oops: :oops: :oops:
"..tambura je svirala
u srce me dirala.."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7131
Pridružio se: Ned Nov 16, 2003 6:21 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

Postod dkdnt u Sub Nov 14, 2009 7:11 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3722
Pridružio se: Ned Avg 28, 2005 12:03 am

 Re: Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

Postod Turbo Grom u Sre Nov 18, 2009 3:17 pm

Bilo bi mi čudno da drkdnt nije dao svoja dva centa na ovu priču :P
"..tambura je svirala
u srce me dirala.."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7131
Pridružio se: Ned Nov 16, 2003 6:21 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

Postod Danispur u Ned Nov 07, 2010 10:32 am

Simalirion-500 din
Prsten-Larry Niven 400
Tranzitna stanica-Clifford simak 400
Pesme daleke zemlje-Arthur Clarke 400
1984 i vrli novi svet po 300
4 knjige od Zane Greya po 100 din.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 21
Pridružio se: Sub Apr 24, 2010 9:55 am

PrethodniSledeća

Povratak na Ostale knjige

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju

cron