[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

...za one koji su pored Tolkina čitali još ponešto

Moderatori: Dain, Varda, Maglor the Minstrel

 Re: Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

Postod mnb u Ned Sep 09, 2007 3:00 am

Izvini, u pitanju je sala. ZLATNO DOBA je prvi deo trilogije Dzona C. Rajta, jednog od najinteresantnijih pisaca Fantastike trenutno, koju kod nas izdaje Neor. LIGHTMATH, bi trebalo da ti tu bude vise od pomoci kao je on izdaje. Ja cu je samo preporuciti, kao uostalom celo njihovo prvo... nazalost izgleda i jedino... kolo. Mesavina spejs opere i Science Fantasyja, zakukuljena i zamumuljena i mada na prvi pogled cini se i previse, sve ce cujem , doci na svoje.

Ostale knjige iz tog prvog dela je izdao Alnasamari. Ostale su sto kazu ameri wishful thinking: knjige koje bi trebale da budu objavljene ( neke od mnogih ali me marzelo da trazim slike ) ali nece - a zasto imas moje misljenje na at-at-u. YSABEL je Kejovo oprobavanje u necemu novom za njega. Do sada je radio alternativno istorijske romane, a ovo je, pa recimo urbani Fantasy, mada se desava pre oju deceniju. Menjam jednog Keja koji eksperimentise za celog Kejsa ili Eriksona. Grupa ljudi biva uvucena u niz dogadjaja koji prate lokalnu legendu, i uz standardu Kejovu promisljenost i ovoga puta finiju karakterizaciju ( za ovo mi rekodse ljudi kojima apsolutno verujem ) dobija se jedan od najboljih Fantasy romana ove a i nekih drugih godina. Naravno, Lagijuna ovo nece objaviri posto se kod nas Kej nikome ne svidja.
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 

Postod deedee u Ned Sep 09, 2007 9:21 am

mnb, bojim se da ovakvi tvoji postovi neće opstati na ovoj temi.
Tema je namenjena preporukama za knjige koje su izdate kod nas, od strane naših izdavača ili bar onih za koje možete da garantujete da će ih biti moguće kupiti na Sajmu.
Naravno, kasnije ću temu očistiti od suvišnih postova (biće prilepljeni u postojeću temu "offtopic, ali koristan").

Dakle, autor, naslov, cena, kratak opis... kao što je to do sada rađeno. I nema potrebe za ponavljanjem onoga što je već dato ranije.

Iceman bi mogao da obnovi svoje sličke... ili ću ja za koji dan :wink:
God may have created man before woman,
but there is always a rough draft
before the masterpiece.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 5453
Pridružio se: Sub Jul 26, 2003 10:07 am
Lokacija: Subotica

 

Postod iceman u Ned Sep 09, 2007 10:29 pm

Član
Član
 
Postovi: 2985
Pridružio se: Sub Jun 05, 2004 11:41 pm

 Re: Mali vodič za Beogradski sajam knjiga

Postod mnb u Uto Sep 11, 2007 11:36 pm

Skot Smit - RUINE

Slika

Pre sada vec podosta godina, autor je napisao scvoj prvi roman, A SIMPLE PLAN, koji je bio bestseler i brzo ga izbacio ako novu nadu ( mozda je nako gledao istoimeni film ). Onada je zacutao na duze vreme, da bi se posle sutnje pojavio sa ovim, pompezno, najavljivanim drugim romanom. Standardan zaplet za trenutno popularan podzanr Horrora, o grupi prijatelja na letovanju koja sticajem okolnosti krece u potragu za nestalom osobom. Ubrzo otkrivaju rusevine drevnoga hrama koji krije zastrasujucu tajnu. E, sada Smit se ne oslenja toliko na spisateljsku umesnost koliko na ogoljenost i neposrednost pripovedanja, i ocekujte par bas jezivih momenata ( doduse, mnogi su vec oguglali ), kao i njegovo istrazivanje psiholoshkih pojava vezanih za dozivljaje estremnog soka. U svetu bestseler, kod nas cu ja uzeti jedini primerak... Izdao ALnasamari, cena oko 400 dinara.

Gordon Dalkvist - STAKLENE KNJIGE GUTACA SNOVA

Slika

Najbolji naslov prosle godine! Iako pun mana svakako roman na koji treba obratiti paznju. Vec od samog starta, nestrpljivim citaocima ce biti jeasno da ovo nije knjiga za njih: radnju prestize bastensi puz koji hramlje. Zaplet je pun koincidencija koje dizu obrve a na momente, kako rece americka koleginica, izgleda kao da je zaboravio sta uopste pise. Ali proza je mighty fine, tako da znate moj stav. A cega sve ovde nema: tajanstvene sekte, magija, dame u nevolji, viktorijanske zavere i to na preko 700 strana! poprilicno razvucenih i na momente dosadnik ali, hej, mene je smorio GOSPODAR PRSTENOVA, tako da cu radije da se dosadjujem citajuci finu prozu nego da se dosadjujem citajuci... hmmm... pogresan forum... Do sajma ce izdati Alnasamri, cena ce biti sigurno ok 600 dinara.

Dzo Hil - KUTIJA U OBLIKU SRCA

Slika

Kolekcionar egzoticnih predmeta nailazi na duha. Da, kupice duha, to jest zaposednuti predmet: kaput koji je smesten u kutiju iz naslova. Ono sto ne zna je da je duh kog je kupio ima sopstvene planove i da nista od onog sto se desava nije slucajno. Pompa koja se idgla oko ovoga romana je, konacno, opravdana. Iako na prvi pogled deluje banalno, autor uspeva da iz pulp zapleta i efekata izvuce zanimljivo stivo, koje ima sta da kaze i, pokaze. Jedna od kritika je glasila da Hil ne treba da brinwe da li ce izaci iz senke svoga oca, vec da li ce izaci iz sopstvene koju je napravio ovim romanom. Jako talentovan pisac, dobitnik Stokera pre koju godinu. Medjutim, kako sam citao par desetina strana originala, moram da se namrstim u pravcu naseg prevoda... Alnasamari, oko 400 dinara.

Dzon C. Rajt - ZLATNO DOBA

Slika

Iako pocinje kao kompilacija standardnih tropa, Rajtova prva knjiga ubrzo otkriva zasto je jedan od vodecih nada Fantastike. Faeton, glavni junak otkriva da su u svetu neke daleke, raskosne, buducnosti mnoge stvari laz- pocev od njegovog secanja. ovsa potraga da otkrije sta je nagnalo gospodare njegovog sveta da sakriju deo zivota od njega, izmenice sudbine citavog covecanstva. Rajt pise kao i vecina New Weirdista - bogatom, informacijama nabijenom prozom koja ustupa mesto stilistickim poigravanjima ( oh, bez brige, nista toliko radikalno da bi bilo necitko ne zahtevnim citaocima ). Svakako knjiga koja treba da se nadje u kolekciji ozbiljnih ljubitalja, ali mala sugestija: mozfa ipak da citate tek kada budete imali sve tri knjige. Neor, oko 500 dinara.

Dzon C. Rajt - USHICENI FENIKS

Slika

Nastavak, koji ce uz drzanje sipaka biti objavljen do sajma. Ova knjiga je opet, malcice sporija, i sluzi da dovede radnju do kulminacije u trecoj. Ali i dalje je to ligama daleko od konkurenata. ( Na nasem trzistu. ) Neor, oko 500 dinara.

Naomi Novik - ZMAJ NJEGOVOG VELICANSTVA

Slika

Prva knjiga u trilogiji, koja je za kratko vreme postala gotovo senzacija u knjizevnosti Fantastike. U alternativnom-istorijskom maniru, Novikova u vreme Napoleonovih ratova izmastava novu silu u vojnom angazovanju - zmajeve. Ovde se nemorate bojati stilskog eksperimentisanja - akcija, avantura, zmajevi koji su zanimljiviji nego njihovi ljudski parnjaci, spektakularne bitke. Ambiciozna, ali mahom do kraja zadovoljavajuca, sem sto bih ja voleo da se ipak islo na jezicke a ne specijalne efekte. Knjiga je opet, mislim, zbog svoje orijentisanosti ka najsiroj publici, i kategorisana kako omladinska, pa cemo joj to pogledati kroz prste. Takodje, koliko toliko je self contained, ako vam se ne svidi, ne morate dalje. Procitajte, pre nego sto je uniste filmom. I u svetu se upravo pojavio cetvrti deo. Alnasamari, oko 400 dianra.

Elizabet Kostova - ISTORICAR

Slika

Ono sto je Klarkocva pre koju godinu uradila za Fantasy, Kostova je nameracila za Horror. Citavu dekadu pisana, iako zaostaje u knjizevnom kvalitetu za bestselerom Klarkove, opet, od Horrora se ne ocekuje nista sem par streckanja, pa... Knjiga mi se cini dovoljno zabavnom i drzi paznju. Problem je samo sto su glupani kod nas u sadrzaju na koricama vec napisali glavni gimmick romana. Zato evo sadrzaja bez toga da ne morate da citate: nakon nestanka oca, devojka ce krenuti u potragu za njim imajuci na raspolagnju njegocve rukopise. Put ce je odvesti u srce balkanskih i istocnoevropskih legendi, i u mrak noci, da otkrije samo srce tame. Pompezno? Mozda, ali opet, Horrora je danas malo, a ovo nema gadarija, pa mozete probati. Oko 700 dinara, ne znam izdavaca.
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 

Postod Egon Zmaj u Sre Sep 12, 2007 2:13 pm

U njemu je svuda rasuta duša,
po celom svetu deca i ljudi,
a grad iznad reka stoji ko kruna,
danju me veže, noću me budi.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1608
Pridružio se: Pet Mar 17, 2006 3:23 pm
Lokacija: Blok45

 

Postod mnb u Pet Sep 14, 2007 1:12 am

Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 

Postod mnb u Pon Sep 17, 2007 8:52 pm

Samo da bi me jos vise nervirali, nasi izdavaci su objavili dva naslova koja, svakako zasluzuju da budu objavljena, ali, ma videcete...

Izabel Aljende - GRAD NEMANI

Slika

Magicno realisticki roman za mlade o avanturi mladog junaka u potrazi za tajanstvenim gradom u srcu dzungle, prvi u trilogiji. Aljendeova se okusala u pisanju za mlade, mislim vise nego uspesno, na osnovu reakcija kritike. Ovo je jedan od serijala koje sam dugo zeleo da nabavim ( svi znaju za moj fetis prema magicnom realizmu. Problem je u izdavacu, Narodnoj knjizi, koja je pred kolapsom. Zasto su poceli da objavljuju novi serijal kaada ni neke od prethodnih nisu zavrsili, a neke koje su obecali ni tpoceli, ne razumem. Ver9vatnoca da ce objaviti i nastavke cini mi se malom. Znavci, opet vijanje knjiga sa strane... Kako god, cena je oko 700 dinara, ali na sajmu oko 500.

Dejvid Gemel - GOSPODAR SREBRNOG LUKA

Slika

Obrada mitova o trojanskom ratu data iz perspektive manje poznatih junaka. Ovaj serijal je izazvao veliku paznju, i nasao se na nizu listi medju najboljima te godine. Vrlo je verovatno da ce naci svoju publiku i kod nas. Naravno, ako publika savlada prepreku u vidu odluke nepoznatog izdavaca da podeli knjigu od 500 strana u dva toma, od kojih se pojavio prvi i koji kosta oko 600 dinara.
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 

Postod Turbo Grom u Uto Sep 18, 2007 5:23 pm

deedee, može nešto malo više o ovome:

Lojd Aleksander, Serijal Pridejnski letopisi, inspirisan velškom mitologijom.
Za sada tri dela (od pet, pa postoji šansa i da ga kompletiraju do Sajma).
Knjiga tri znanja; Lirov zamak; Crni kotao, cena svakog dela je po 319/216 din


?

Hvala :)


Ima li još kakvih preporuka? Koji je sajt sajma? Hvala :)




Edit post:

Između ostalog sam razmišljala i šta da kupim. Odlučila sam definitivno nakon pročačkavanja Laguninog sajta na neka njihova djela:
Pračetova Maskarada
Bredberijev Farenhaji 451
Puzovog Kuma

E sad, dok sam čačkala po sajtu, našla sam još par zanimljivih naslova na prvi pogled. Interesuje me ima li neko iskustva sa njima pa da mi preporuči :) Hvala:

Malba Tahan: Čovek koji je brojao
Nil Gejmen: Američki bogovi, Zvezdana prašina
Virdžini Depent: Kresni me (prosto sam pala sa stolice od smijeha, da li je neko ovo čitao?)
Žan Klod Karijer: Gojine utvare

I kakvi su Zoran Živković i Klajv Kasler?


Hvala :D


I da li će neko pisati opet neki vodič, gdje se nalaze zanimljivi štandovi itd. za nas koji nemamo mnogo vremena da provedemo na sajmu :(
"..tambura je svirala
u srce me dirala.."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7131
Pridružio se: Ned Nov 16, 2003 6:21 pm
Lokacija: Banjaluka

 

Postod gnostik u Sre Sep 19, 2007 7:40 am

Whenever in a line of thought there is just a slight opening towards a tasteless obscenity - I will take that road!
Slavoj Žižek
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 246
Pridružio se: Sub Jun 17, 2006 8:45 am

 

Postod Turbo Grom u Sre Sep 19, 2007 9:55 pm

"..tambura je svirala
u srce me dirala.."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7131
Pridružio se: Ned Nov 16, 2003 6:21 pm
Lokacija: Banjaluka

 

Postod iceman u Sre Sep 19, 2007 10:20 pm

Član
Član
 
Postovi: 2985
Pridružio se: Sub Jun 05, 2004 11:41 pm

 

Postod Turbo Grom u Pet Sep 21, 2007 4:36 pm

"..tambura je svirala
u srce me dirala.."
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7131
Pridružio se: Ned Nov 16, 2003 6:21 pm
Lokacija: Banjaluka

 

Postod iceman u Sub Sep 22, 2007 7:51 am

@Turbi: Nema na cemu ;)

Laguna je izdala kultni roman Gospodar muva od nobelovca Vilijema Goldinga. Ovo je trece izdanje nakon dve i po decenije. Na osnovu ovog romana je radjen,takodje, kultni film Gospodar muva

Slika
Cena je 389/263 din, format 13x20, 208 str.

http://www.laguna.co.yu/index.php?m=naslov&id=662#

Inace, za novo prevodjenje Gospodara muva vezuje se zanimljiva anegdota ;)

Novi srpski prevod kultnog romana Vilijama Goldinga "Gospodar muva" imao je vrlo baksuznu istoriju - njegova prva verzija uništena je zbog "pucanja" hard diska, novu verziju zamalo da zatekne ista sudbina a morao je da bude promenjen i prevodilac.

Prevod se pojavio ovih dana u izdanju beogradske "lagune". To je treći prevod na srpski kultnog dela.
Kako je Beti u sredu rekao prevodilac Nenad Dropulić, vlasnik "Lagune" Dejan Papić veoma voli i poštuje "Gospodara muva", te je dve i po decenije nakon drugog srpskog izdanja odlučio da objavi treće, opet sa novim prevodom.
Posao je obavila jedna Dropulićeva koleginica, ali je doživela dva baksuza - gotov prevod joj je stradao zajedno sa hard diskom koji je pukao, a potom je, dok je ponovo radila posao, slomila ključnu kost, rekao je Dropulić i dodao da je potom on uzeo da radi prevod.
Međutim, baksuz sa brisanjem celog rada zbog kvara na hard disku zadesio je zamalo i njega. "Završio sam prevod u oktobru 2006. godine, a onda mi se hard pokvario. Rekli su mi da ne mogu da mu pristupe", rekao je Dropulić, koji je tek nakon doživljenog stresa shvatio da je kopiju prevoda sačuvao na CD-u.
"Gledao sam u CD i nisam smeo da proverim da li je prevod na njemu", kazao je Dropulić i dodao: "Ova knjiga je prilično mračna".


http://www.blic.co.yu/slobodnovreme.php?id=13709

Istina ili marketing, to vama prepustam ;)

Gospodara muva svakako vredi posedovati u vasoj licnoj kolekciji omiljenih knjiga. Knjiga nije izgubila na aktuelnosti ni posle 50 godina!
Član
Član
 
Postovi: 2985
Pridružio se: Sub Jun 05, 2004 11:41 pm

 

Postod Egon Zmaj u Uto Sep 25, 2007 8:52 pm

Ne znam kako vi gledate na stvari, ali predstojeći sajam nešto i ne obećava mnogo. Ne znam šta je sa tim izdavačkim kućama, ali samo nekoliko njih redovno izbacuju nove naslove, mada i to ne u dovoljnim količinama, naravno. Izgleda da ću morati da se okrenem i nekim drugim žanrovima, pošto jedno 3 godine nisam ništa drugo čitao osim EF, NF i horora. :$help:
U njemu je svuda rasuta duša,
po celom svetu deca i ljudi,
a grad iznad reka stoji ko kruna,
danju me veže, noću me budi.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1608
Pridružio se: Pet Mar 17, 2006 3:23 pm
Lokacija: Blok45

 

Postod deedee u Pet Okt 05, 2007 11:08 am

Turbo, onaj pomenuti serijal (Pridejnski letopisi) je namenjen tinejdžerima. Ne znam šta to znači, no ovog puta bih rekla da je pomalo naivan, lako čitljiv... biće da mi treba pauza. No, tek sam počela da ga čitam, pa ne mogu mnogo da kritikujem ni hvalim, pre no što dokrajčim objavljeno.
Mene ove godine neće biti na Sajmu, pa ne mogu ja to da ti ponudim, ali na Lagunin štand obavezno povedi nekoga sa maksimalnim klupskim popustom; taj je uvek veći od sajamskog popusta. Nema smisla da plaćaš više nego što moraš, a sigurna sam da ima mnogo članova koji te znaju i biće voljni da ti izađu u susret.

Laguna
Laguna se ovih dana bacila na objavljivanje, pa malo-malo izbace po par novih naslova. Sigurna sam da je uzrok, kako to svake godine i biva, upravo Sajam knjiga.
linkovi su tu, kasnije ću urediti:
G. G. Kej - Gospodar careva http://www.laguna.co.yu/index.php?m=naslov&id=677
U. Petrović - Peti leptir http://www.laguna.co.yu/index.php?m=naslov&id=675
U. Petrović - Zagonetne priče - knjiga treća http://www.laguna.co.yu/index.php?m=naslov&id=666
Klark - Rajski vodoskoci http://www.laguna.co.yu/index.php?m=naslov&id=664
kako su krenuli, biće toga još.


Svi izdavači rade slično - žestoko se potrude da do kraja oktobra poobjavljuju što više, pa su septembar i oktobar uvek udarni meseci, to nije nikakva novina.


Prometej
Mada su komplikovani sa narućivanjem, na Sajmu će biti mnogo jednostavnije.
Osim negde već pomenutog Klajnovog i Šipkinog Velikog rečnika stranih reči i izraza, toplo preporučujem novonastalu ediciju Popularna lingvistika. Naravno, onima koje oblast uopšte zanima.
Imaju sedam interesantnih knjižica, autori su već pomenuti Klajn i Šipka. Šest knjiga po pojedinačnoj ceni od 800 dinara, jedna po 600. Na Sajmu će s popustom biti oko 650 dinara. Naslove i kratke komentare možete potražiti ovde: http://www.prometej.co.yu/knjige/index.php?ed=47
God may have created man before woman,
but there is always a rough draft
before the masterpiece.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 5453
Pridružio se: Sub Jul 26, 2003 10:07 am
Lokacija: Subotica

PrethodniSledeća

Povratak na Ostale knjige

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju

cron