[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Malazan Book - A Tale of Malazan Book of the Fallen

Malazan Book - A Tale of Malazan Book of the Fallen

Koje ste čitali i šta biste preporučili

Moderatori: High Duke, rinsvind

 Re: Malazan Book - A Tale of Malazan Book of the Fallen

Postod caliburn u Sub Feb 16, 2008 8:38 am

"...i opet će, i opet će,
robovati neće!"


to redL: Moja čarobna gospo od Jantara, za tebe bih ubio i umro, sa osmehom na usnama i srećom u srcu!


Slika
Slika
Slika


Član
Član
 
Postovi: 1922
Pridružio se: Sub Maj 31, 2003 10:42 am
Lokacija: Beograd

 Re: Malazan Book - A Tale of Malazan Book of the Fallen

Postod Dazar u Sub Feb 16, 2008 9:46 am

The Prince of Nothing je cini mi se u potpuno drugoj prici, sto se tice kolicine imena, mesta i istorije koja bi mogla biti korisna za pamcenje. Sto se tice lakoce citanja, tu su negde.
wotmania.com

Feed your WoT addiction
Član
Član
 
Postovi: 45
Pridružio se: Pet Feb 13, 2004 6:30 pm

 Re: Malazan Book - A Tale of Malazan Book of the Fallen

Postod Perin u Sub Feb 16, 2008 10:55 am

Prince of Nothing trilogija nije losa. Ne procitah doduse 3 dio, ali prva dva su mi skroz ok. Baker je jedan od pisaca novije garde, ali ne pise lose. Cuo sam cak da ce izaci i nova sequel trilogija.
Književni prikazi, osvrti, eseji, kritike: http://klub-knjige.blogspot.com/
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1591
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 4:17 pm
Lokacija: Banjaluka

 Re: Malazan Book - A Tale of Malazan Book of the Fallen

Postod vrana u Sub Feb 16, 2008 2:07 pm

Prvi deo knjige izlazi na nasem jeziku pocetkom jula :cry:
It Pisses Me Off When I See Weaklings. I Feel Like I Wanna Crush Them!
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 138
Pridružio se: Ned Mar 28, 2004 11:33 pm
Lokacija: Beograd

 Re: Malazan Book - A Tale of Malazan Book of the Fallen

Postod mnb u Sub Feb 16, 2008 2:20 pm

Svi se narovno secate da je GARDENS OF THE MOON trebalo da objavi Alnasamari i da su valjda i odstampali knjigu pa im se javila Lagijuna, kako oni imaju prava za izdavanje. Ili tako nekako, vise manje.

Sto se Simonsa tice, on iz istog razloga i ubacuje stvari i nacin izrazavanja iz golden age pulp Sf-a ( svemirske letelice koje lice na one iz starih filmova, na primer u OLYMPOS-u, to mi je nakjsvezije ( mada to radi i u ENDIMIONU ), fore sa "konzervama Koka Kole" i slicne kerefeke, recimo sam suludi izgled Setebosa koji kako da je sisao sa naslovne Amazing Stories, da ne pobrajam sada sve ) ili koristi literarne obrate svojstvene homerovskom stilu izrazavanja u najneverovatnijim momentima, mislim to nije iz Pulp Sf-a, vec to spominjem zarad komicnih efekata, nabrajanje likova itd.

A sto se tice raznoraznih nadimanja likova, mahom to pisci koriste za kakav teatralni efekat u zapletu. Probati FEERSUM ENDJINN omiljenog mi Benksa, koji je probao nesto drugo, usavrsivsi ono sto je maestralno odradio u USE OF WEAPONS ( prva je suludi Science Fantasy Cyberpank, druga je Space Opera - full Banks firin' on all cylunders ). Izvinjavam se na ovolikom engleskom ali malo sam zahrdjao pa mi treba vezbanje u slengu.
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 Re: Malazan Book - A Tale of Malazan Book of the Fallen

Postod caliburn u Sub Feb 16, 2008 9:45 pm

Uh, šteta, skijanje nije potrajalo... :(
"...i opet će, i opet će,
robovati neće!"


to redL: Moja čarobna gospo od Jantara, za tebe bih ubio i umro, sa osmehom na usnama i srećom u srcu!


Slika
Slika
Slika


Član
Član
 
Postovi: 1922
Pridružio se: Sub Maj 31, 2003 10:42 am
Lokacija: Beograd

 Re: Malazan Book - A Tale of Malazan Book of the Fallen

Postod mnb u Ned Feb 17, 2008 1:23 am

Hor donjovoltskih pljosnatih crva vas pozdravlja, dragi kolega, pevajuci: "I'm not going to leave, and you - you - YOU - You're going to love me!" - sto je za one koji ne obracaju paznju na mjuzikle, stih iz pesme koju peva Efi u sjajnom DREAMGIRLS. A sada da se vratimo na temu, molim vas.
Slika

Luk ( Van Hansis ): To sto smo imali, bilo je tako kratko ali i tako dobro i nikada necu to zaboraviti...Ali ako ostanes sa mnom sva ce vrata biti zatvorena. A ako i budu otvorena, moja kolica nece moci da prodju kroz njih...

Noa ( Dzejk Silberman ): Da probam da ti objasnim u terminima koje ces razumeti: Snajder... you're full of it.
Član
Član
 
Postovi: 1016
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 11:39 am

 Re: Malazan Book - A Tale of Malazan Book of the Fallen

Postod Orion u Čet Nov 19, 2009 4:44 pm

Ja sam skoro procitao Meseceve vrtove, i mogu reci da je to jedna od najboljih knjiga fantastike koju sam citao :) .
Puno detalja i likova su problem samo ako autor ne vlada dobro njima, a Erikson vlada odlicno.
U knjizi nema klasicnih podela na dobre/zle likove, i po tome je zaista blizak Martinu. Nema filozofiranja kao pocesto kod Dzordana, tako da na 600 i kusur stranica necete naci nijednu dosadnu stranicu. Knjiga se prosto ne ispusta iz ruku.
U svakom slucaju bi je preporucio ljudima.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 588
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 2:01 am

 Re: Malazan Book - A Tale of Malazan Book of the Fallen

Postod Aducabar u Ned Okt 17, 2010 2:36 am


Korisnikov avatar
Zreo za penziju
Zreo za penziju
 
Postovi: 7994
Pridružio se: Uto Mar 04, 2003 11:58 pm
Lokacija: Titovo Užice

 Re: Malazan Book - A Tale of Malazan Book of the Fallen

Postod Daemon Blackfyre u Ned Okt 17, 2010 10:41 am

lol :D steta, ja sam bas polagao velike nade u eriksona, svi ga hvale...jebeni martin
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 11179
Pridružio se: Pet Avg 13, 2004 3:08 pm
Lokacija: vračar kraj

 Re: Malazan Book - A Tale of Malazan Book of the Fallen

Postod Draugdur u Ned Okt 17, 2010 11:26 am

Zaobiđi, Demone, i ja mogu da potvrdim ovo što je Adu rekao. Ne sjećam se kad sam se prije Mjesečevih vrtova toliko mučio sa nekom fantasy knjigom. Šanara, pretpostavljam (mada iz drugih razloga, Erikson nije nepismen a mislim da i prevod nije loš).
I da, ja sam bacio deset jevreja (tj. nešto malo manje - sajamski popust) ::LJ::
Here lies Firedorn, a hero in bed.
He once was alive, but now he's dead.
The last woman he bedded, turned out a man
and crying in shame, off a cliff he ran.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1848
Pridružio se: Pon Maj 24, 2004 10:50 am
Lokacija: Middle Earth

 Re: Malazan Book - A Tale of Malazan Book of the Fallen

Postod Aielman u Čet Nov 04, 2010 11:48 am

Sve zavisi šta očekuješ od knjige/autora... Slažem se sa Aducabarom, Erikson nije uopšte u Martinovoj klasi, ali ja nisam ni očekivao da bude... Stvarno, iako su mu likovi "sivi" nekako su linearni i stvarno ima boga iz mašine :) Ali da li je bolji od Robin Hob, Edingsa i Feista i tako nekih novijih? Meni jeste, ali opet to je moj lični stav.
I da, sviđa mi se prevod.
Till shade is gone, till water is gone,
into the Shadow with teeth bared,
screaming defiance with the last breath,
to spit in Sightblinder's eye on the Last Day.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1425
Pridružio se: Pon Maj 15, 2006 1:16 pm
Lokacija: Three-fold Land

 Re: Malazan Book - A Tale of Malazan Book of the Fallen

Postod Aducabar u Čet Nov 04, 2010 1:46 pm

Edings i Feist su stvarno krš, i Voja Šešelj piše bolju fantastiku od njih. Od Hobove sam čitao samo pripovetku Homecoming iz Legendi 2, i bilo je to zanimljivo štivo. Što ne znači da su ove silne trilogije dobre, nisam ih čitao (i sumnjam da ću ikada). Ali njih ne prati hajp kao što prati Eriksona, bar sam ja to tako doživeo šarajući internetom. Deluje mi kao da je to fabrikacija razočaranih PLiV fanova koji su oduševljeni što ovaj štancuje knjigu godišnje i izvesno završava serijal. No, to opet nije razlog za poređenja, jer su sličnosti koje sam ja primetio banalne. Mada, da ne grešim dušu, sve ovo pišem na osnovu ove jedne pročitane Malazan knjige. Možda je Erikson nakon nje nabavio +5 pen of awesome writing skills i drastično podigao kvalitet. Možda, ali čisto sumnjam.

Korisnikov avatar
Zreo za penziju
Zreo za penziju
 
Postovi: 7994
Pridružio se: Uto Mar 04, 2003 11:58 pm
Lokacija: Titovo Užice

 Re: Malazan Book - A Tale of Malazan Book of the Fallen

Postod Aielman u Čet Nov 04, 2010 3:28 pm

Slažem da su hajp vjerovatno stvorili "gladni" PLiV fanovi, po sistemu daj bilo šta što imalo podsjeća, dok se debeli zajebant ne skani i počne da piše. Mislim da nema nekih drastičnih promjena u pisanju, bar sam ja tako skontao iz High Duke-ovog opisa ((http://nightfliersbookspace.blogspot.co ... tupan.html). Ponavljam, meni je ovo pristojan serijal i vjerovatno ću i čitati Deadhouse Gates kada izađe kod nas.
Što se tiče Robin Hob, Homecoming nisam čitao, čitao sam Farseer trilogiju i čitljiva je, pokušao sam i da nastavim sa Tawny Man trilogijom ali me nešto smorila i na pola sam odustao...
Till shade is gone, till water is gone,
into the Shadow with teeth bared,
screaming defiance with the last breath,
to spit in Sightblinder's eye on the Last Day.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1425
Pridružio se: Pon Maj 15, 2006 1:16 pm
Lokacija: Three-fold Land

 Re: Malazan Book - A Tale of Malazan Book of the Fallen

Postod High Duke u Čet Nov 04, 2010 3:34 pm

Prva knjiga je mnogima problematična. Meni je serijal i više nego dobar u prvih recimo šest knjiga, ako je čitalac voljan da istrpi naizgled nepovezanu radnju. Posle kreće nizbrdo kada Erikson počinje da preteruje sa unutrašnjim monolozima koje imaju svi likovi, ma koliko nebitni bili. I svi mu filozofiraju na istom nivou misli, i varvarin i čarobnjak i ratnik i božanstvo... Takoreći počinje neopevano da davi, čemu pridodaje i činjenica da je ubacio previše likova i razmutio radnju, tako da moraš četvrt knjige da čekaš da saznaš šta se dalje događa sa nekim likovima. Ostala je još samo jedna knjiga i živo me zanima da li će u njoj sve da zasere.
Ono za šta mislim da je majstor jeste da napravi sjajne dopadljive likove i ludački dobru interakciju između njih (iskustvo iz dugogodišnjeg FRPovanja, rekao bih).
Let your blows fall because faith is my shield and valor is my sword

A knight is sworn to valour
His hearth know only virtue
His blade defends the helpless
His might upholds the weak
His words speak only truth
His wrath undoes the wicked
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3638
Pridružio se: Pet Jul 05, 2002 10:32 am
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Fantasy knjige

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju

cron