[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Amazon Kindle

Amazon Kindle

Problemi vezani za software i hardware, tehnološke novine, naučne diskusije

Moderatori: pirat_w, Blackmore

 Amazon Kindle

Postod Gawain u Ned Okt 03, 2010 6:58 pm

Ko god da je bio na amazon.com sajtu vidio je novi kindl. Mislim da je spravica super.
Za one koji ne znaju (a i moje znanje je skromno :S) kindl koristi tehnologiju e-inka. Prostim rječnikom rečeno, spravica ima samo crno/bijele nijanse i ne isijava svjetlost što je čini izuzetno pogodnom prilikom čitanja. Baterija drži ono mjesec dana (tako oni kažu).
Uostalom, evo linka:


Ono što mene interesuje jeste da li je neko od vas pazario ovo i koliko košta da se naruči (poštarina i... dobro, carina je 17%)
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2051
Pridružio se: Ned Feb 12, 2006 10:16 am

 Re: Amazon Kindle

Postod Dain u Pon Okt 04, 2010 6:00 am

Bio je chlanak u proshlomesechnom Svetu kompjutera.
Mislim da je oko 300$ il tako neshto. Knjige se kupuju valjda online preko Amazon.com shto u Srbiji mozhe da bude problem, ako ne mozhesh da ubacish svoje .pdf-ove ili u kom god da su formatu (e-book izgleda). Takodje je sjebano jer ne podrzhava slike u boji, samo crno-bele.
"Willing is not enough, we must do. Knowing is not enough, we must apply."

"I don't like jellyfish, they're not a fish, they're just a blob
They don't have eyes, fins or scales, like a cod
They float about stingin' people in the seas
An' no one eats jellyfish with chips and mushy peas.
Get rid of them!"
Korisnikov avatar
Dain
Dain
 
Postovi: 10652
Pridružio se: Uto Jun 18, 2002 7:07 pm
Lokacija: Kazad-Dum

 Re: Amazon Kindle

Postod Pauleta u Pon Okt 04, 2010 8:13 am

Ovo sto rece Uros je, za sada, po meni, primarni nedostatak: na Kindleu mozes citati samo knjige kupljene na Amazonu, dakle nista piratskog ( :mrgreen: ), nista pdf, nista knjige sa nekih drugih storeova. Tu je ono gde iPad shije Kindlea (to i color ekran), i dzaba njima onda duga baterija, grayscale prikaz i prijatnost ocima, i ostale pogodnosti itd. Tako da bih rekao da se ne islpati uzimati Kindle, bar ne za sada.
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

 Re: Amazon Kindle

Postod rinsvind u Pon Okt 04, 2010 9:05 am

pa ne bih rekao da iPad sije kindle, u principu nisu isti uredjaj

Ja sam ga video uzivo i moram reci da izgleda kao prava knjiga, bukvalno, imao sam osecaj da je to papirna stranica i ekstra je za citanje. Da ne volim toliko da imam knjige na polici koje sam procitao, uzeo bih kindle.

A sto se tice piraterisanja, jbg, ionako kupujem knjige, ne bi mi bio problem da kupim to sto cu na njemu citati
Ako smo pali, padu smo bili skloni...
Korisnikov avatar
Petokraka
Petokraka
 
Postovi: 5531
Pridružio se: Pon Jun 10, 2002 3:49 pm
Lokacija: Betelgez 6

 Re: Amazon Kindle

Postod Pauleta u Pon Okt 04, 2010 9:46 am

Kindle knjige na Amazonu kostaju isto koliko i papirne (tj. cak i po koji dolar vise). Zivo me zanima da li bi davao 10ak $ za svaku knjigu koju zelis da procitas :D a da ne pominjem opet pdfove i staru Polarisovu SF kolekciju koju svako od nas ima na hardu, ali nam se ne da skiljiti u ekran da bismo citali...ili stripove od kojih mozes da se pozdravis u startu sa Kindlom :wink:

Inace, ja Kindle ne vidim kao potpunu zamenu za knjige, tj voleo bih da imam takav uredjaj jer bih citao stripove i ono sto ponesem na putovanja, ali inace bih i dalje bio redovan na sajmu, a kod kuce citao papir :da:
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

 Re: Amazon Kindle

Postod Daemon Blackfyre u Pon Okt 04, 2010 10:23 am

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 11179
Pridružio se: Pet Avg 13, 2004 3:08 pm
Lokacija: vračar kraj

 Re: Amazon Kindle

Postod Pauleta u Pon Okt 04, 2010 10:55 am

zato sto je greota davati 10$ za jedan fajl kada za te pare mozes dobiti celu papirnu (negde cak i dve) knjigu

inace uredjaj deluje super, da se ne izmotavaju sa tim formatima/regionalnim ogranicenjima bio bi super, ali onda bi izgubili deo potroshaca koji kupuje njihove pdf-ove
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

 Re: Amazon Kindle

Postod rinsvind u Pon Okt 04, 2010 11:06 am

pa pazi, to si u pravu, lepo je imati knjigu papirnu, ali opet kazem, da ja volim da citam knjige kao sto volim, ali da mi se ne svidja gomila knjiga po kuci, kindle bi mi bio savrsen.
a to 10$, to je super, ionako narucujem knjige preko amazona, pa pored tih 10$ dolara naplate mi i shipping pa ispadne skuplje, a da ne kazem da moram da cekam i do mesec dana.
Ovako, ako mi se cita, za 20 sekundi mogu, to je super perk.
Ako smo pali, padu smo bili skloni...
Korisnikov avatar
Petokraka
Petokraka
 
Postovi: 5531
Pridružio se: Pon Jun 10, 2002 3:49 pm
Lokacija: Betelgez 6

 Re: Amazon Kindle

Postod Pauleta u Pon Okt 04, 2010 11:16 am

pa ok, ja govorim iz svog ugla naravno :)

s druge strane, da imas iPad recimo, mogao bi bilo koju knjigu da citas i za dz, uz po koji strip, graficku novelu, vocmene itd.

kapiram ja sve to, i njihovu ciljnu grupu za ovaj uredjaj, ali prosto, meni se za sada ne svidja nesto takvo, ni izbliza dovoljno da bih ga kupio
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

 Re: Amazon Kindle

Postod Daemon Blackfyre u Pon Okt 04, 2010 12:19 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 11179
Pridružio se: Pet Avg 13, 2004 3:08 pm
Lokacija: vračar kraj

 Re: Amazon Kindle

Postod Gawain u Pon Okt 04, 2010 12:56 pm

Čitao sam po forumima da kindl možeš puniti i knjigama skinutim sa neta... tipa solarisa ili baneprevoza :P tako da ti i na taj način dođe knjiga za dž.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2051
Pridružio se: Ned Feb 12, 2006 10:16 am

 Re: Amazon Kindle

Postod dkdnt u Pon Okt 04, 2010 6:37 pm

Tehnološki, ovja Kindl je izgleda perverzan kad je u pitanju čitanje eKnjiga. Ali brate... koji će nekom kurac to? Platiš 10$ za jedan fajl, koji lagano možeš da obrišeš-sjebeš ili šta već i koji možeš da koristiš samo na Kindle-u, ili na računarima-netbook-laptopovima...

A fora za On-the-move prednost je tek glupost. Zato što je big fucking problem poneti tri četiri knjige na letovanje, jednu dve u lokalnom prevozu ili gde već. Valjda su sve u formatu kao Veliki ATlas Sveta (i dalje moja omiljena knjiga :wuv: ). Kao, lakše ti je poneti kindle, na njemu memorisano 100 knjiga (1000$) punjač i stra` da ti ga ne drpe na plaži-kafiću-prevozu, da ga ne razbiješ, da ga ne ogrebeš? To je sve lakše od 2-3 papirne knjige. A o materijalnom neposedovanju da ne pričam. Što Deda reče, uživam da pročitavši knjigu istu smestim na policu. eBook mogu da stavim na kurac. ::B:: Eventualno je prednost ako nekom treba neka jeftina knjiga ili članak od manje od 5$, čije slanje je skupa i neisplativa rabota.

Sa druge strane stručne knjige, ili članci na kindleu su tek fail. Koliko sam shvatio fajlovi nisu editabilni, jer da jesu, well, kopirali bi se bez plaćanja dažbina Amazonu. Knjiga-štampa wins once again.

Elem. SAm kindl je bullshit, al je zato dobra fora ova tehnika. Očekujem neke hibridne monitore po bilbliotekama-čitaonicama. Mada, možda je u stvari najobičniji LCD samo nešto kvalitetniji, sa boljim osveženjem, ili možda OLED. Kako se prikazuje samo crna i bela, zamaranje očiju sa prigušenim osvetljenjem nije previše neverovatno.

Kindl ::F::
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 3722
Pridružio se: Ned Avg 28, 2005 12:03 am

 Re: Amazon Kindle

Postod Pauleta u Pon Okt 04, 2010 7:27 pm

Nije to kristal na ekranu, to je neki djoka tipa stvarni pigment na svetloj pozadini koji se magnetnim poljima razmesta da bi formirao sliku, zove se . U svakom slucaju, dobar stos.

btw. iPad sam pominjao samo kao jednu od alternativa posto je i to, verovali ili ne, u svojoj sustini eBook reader, a i inace ima ih jos 10ine modela raznih proizvodjaca, nije poenta u samom iPadu, vec da Kindl nije bog zna sta.
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

 Re: Amazon Kindle

Postod Daemon Blackfyre u Pon Okt 04, 2010 7:35 pm

da ali BATE :P kako moze uredjaj kome je cena 500-830$ dolara da bude alternativa uredjaju od 140$? da se razumemo, ne bih ga u zivotu kupio, al ne bih ni usrani i-pad koji kao i svaki do jednog apple-ovog proizvoda nudi premalo za te pare. kindle ima samo jednu namenu, i za ljude koji hoce samo to, nema boljeg proizvoda kolko vidim. ti isti ljudi cu ciljna publika, i za njih definitivno jeste nesto sto vredi, sudeci po prodajama.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 11179
Pridružio se: Pet Avg 13, 2004 3:08 pm
Lokacija: vračar kraj

 Re: Amazon Kindle

Postod Pauleta u Pon Okt 04, 2010 8:07 pm

ok, zaboravi da sam pomenuo uopste iPad, recimo da sam govorio o nekom uredjaju tipa Sony Vibrator 19'' koji je eBookReader sa kolor ekranom i cita nezakljucane fajlove, i nek kosta do 200$. aj sad vidi sta je bolje.

a ciljna grupa Kindla je ljudska glupost, mnogo vise, od realne potrebe. cinjenica da se dobro prodaje ne dokazuje nuzno da je to nesto sjajno i revolucionarno. uzmi ipod koji i sam imas za primer, uredjaj kao sto je ipod ne postoji, to je jbni mp3 plejer sa sarenim ekranom. al pametni ljudi pustili buvu, napravili marketing, malo ga obojili i narod naseo ko mula.
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 7208
Pridružio se: Uto Okt 05, 2004 4:47 pm
Lokacija: Bgd

Sledeća

Povratak na Nauka i tehnika

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron