Hobit - utisci o filmu

Prvenac, oprobavanje pera ili grandiozno delo

Moderator: alcesta

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Celegorm the Fair u Uto Dec 17, 2013 11:33 pm

Svestan sam toga. Ali sam pominjao njegova pisma koja su nastala 20-ak godina posle izdavanja knjige i koja potvrdjuju da orci imaju decu. Takodje, i u ,,Gospodaru'' se pominje da je Azog Bolgov otac. A verovatno sam procitao vecinu tekstova o poreklu rasa, od pisama i Kristoferovih tvrdnji, preko nezavrsenih prica (prvenstveno ,,Morgotov prsten''). Priznajem da ima cudnih stvari, ali mali orci ne spadaju tu. :wink:
Član
Član
 
Postovi: 31
Pridružio se: Ned Jun 14, 2009 11:11 am

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod vukgorstak u Sre Dec 18, 2013 2:41 am

Maidrose,ja se ispricavam ako sam skrenuo u off i ako je vec bilo prica na ovu temu.Relativno sam mladji,ali samo po postovima,clan,pratim ovaj forum od nastanka,kad sam bio jos student,nekad sam i bio clan na pocetku,pa dugo vremena ne,dal sam zaboravio lozinku ili sta vec i tako to .Nije bila namera da ponovo postavljam pitanja na koje je vec bilo odgovoreno ili vodila se rasprava.
Najvise sam postavio pitanje iz razloga sto se u sceni u Dol Gulduru,njih dvojica susrecu kao ne otac i sin vec kao dva kapetana,takmaca,mislim razumem sta je hteo PJ hteo da postigne i kako da vodi pricu.
Sto se tice Hobita,on jeste prvi napisan,ali mislim da su neki eseji koje je on pisao ( navodi se da je neke delove pisao jos dok je bio u I sv. ratu,na papiru na kojem je na poledjini bio lanac komande,u rovovima) i pre Hobita..sad moguce je i da nije bas tako,ali otprilike jeste...
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 27
Pridružio se: Pon Dec 10, 2012 7:23 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Maidros Visoki u Sre Dec 18, 2013 10:07 am

Opusteno momci, samo sam morao da sprecim otvaranje Pnadorine kutije.
The lunatic is in my head.
The lunatic is in my head.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2530
Pridružio se: Čet Mar 06, 2003 10:33 pm
Lokacija: Medja Maidrosova ili Vranje

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Dain u Čet Dec 19, 2013 12:00 am

As in "Patuljachki seks i razmnozhavanje Orka" ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Willing is not enough, we must do. Knowing is not enough, we must apply."

"I don't like jellyfish, they're not a fish, they're just a blob
They don't have eyes, fins or scales, like a cod
They float about stingin' people in the seas
An' no one eats jellyfish with chips and mushy peas.
Get rid of them!"
Korisnikov avatar
Dain
Dain
 
Postovi: 10652
Pridružio se: Uto Jun 18, 2002 7:07 pm
Lokacija: Kazad-Dum

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Maidros Visoki u Čet Dec 19, 2013 8:54 am

I Hobitski i Hobitski.
The lunatic is in my head.
The lunatic is in my head.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2530
Pridružio se: Čet Mar 06, 2003 10:33 pm
Lokacija: Medja Maidrosova ili Vranje

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Namo*Mandos u Čet Dec 19, 2013 9:33 am

Odgledao sinoc. Spoilers!

Is it just me, ali citav film sam bio opterecen povezanoscu price sa LOTR filmovima i svim tim (ne)logicnostima, posebno u delovima koji nisu u knjizi, np. da li je Gandalf znao s kim ima posla u Dol Gulduru ili nije znao; ili do koje mere je Bilba obuzeo prsten, decentnost LOTR fantastike i raskos magicnih likova i momenata u Hobitu itd?

Ambijenti su svi preterani po kolosalnosti, ali meni se to dopada :da:

Izuzetni kostimi i efekti, moram da priznam da se moja prvobitna skepticnost prema liku Thranduila pretvorila u blago odusevljenje posto je ovo mozda najbolje odigrana uloga u filmu.

Nekoliko stvari koje su dobro uradjeni u filmu jesu Smaug (najbolji zmaj svih vremena na filmu),
grobnica witch kinga i kompanije (spooky! izuzetan ambijent),
i to sto su pauci i smaug progovorili ljudskim glasovima u maglustini nataknutnog prstena, pa se stice prvi utisak da ih je Bilbo cuo kako govore samo zato sto nosi prsten, sto nije tacno, ali ipak lepo resenje.
Beorn mi se takodje dopada, zelim u trecem delu da vidim vise o njemu.

Naravno, tu su neke problematicne stvari koje su i u knjizi problematicne tipa pijani vilenjaci i sav taj nesklad decje knjige sa pricom "za odrasle".

Akcione scene jurnjave i bitaka, legolasove vratolomije itd. me nikada nisu interesovale i uvek samo cekam da svo to ludilo od brzo-menjajucih slika prestane kako bi se vratili pravoj prici.

Gledao sam u 3D i imam utisak da mi je to samo smetalo u gledanju filma, da sad ne razvlacim o mom problemu sa 3D tehnologijom u svom kamenom dobu... potpuniji utisak cu imati tek kada budem opet pogledao u 2D.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1110
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 11:36 am
Lokacija: Dvori Mandosovi

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod vukgorstak u Čet Dec 19, 2013 2:47 pm

E da Tranduil...spoiler alert!Totalno je kul scena kad objasnjava sinu Legolasu kako je "oslobodio" Orka.Znaci,Tranduil mtf!#
Znaci lestvica ide po kuloci...Smaug,Tranduil,Nekromanser,Beorn(i Bomburovo bezanje od njega),why not o Tauriel,obzirom da Hobitu bas fali tih borbenih junakinja,tipa Eowyn u GP...NegoBilbo mi je bio simpatican kad je zauzeo mislilac pozu u Ereboru,He he cool
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 27
Pridružio se: Pon Dec 10, 2012 7:23 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod *Telhur* u Čet Dec 19, 2013 4:59 pm

Go Kili go! Dwarven pride, world pride. :mrgreen:
Armies have conquered
And fallen in the end
Kingdoms have risen
Then buried by sand
The earth is our mother
She gives and she takes
She puts us to sleep and
In her light we'll awake
We'll all be forgotten
There's no endless fame
But everything we do
It's never in vain
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 485
Pridružio se: Čet Avg 31, 2006 3:41 pm
Lokacija: Khazad-Dum,Aglarond

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Sauron u Pet Dec 20, 2013 12:40 pm

Pošto možda ne znate naše Mordorske običaje, da vam objasnim kako se prave mali orci.
:wedding2: :shjosj?: :$naughty: :grabass: :smooch: :ebe: :seks:
SlikaSlika
Korisnikov avatar
Gospodar prstenova
Gospodar prstenova
 
Postovi: 4742
Pridružio se: Čet Mar 01, 2001 3:09 pm
Lokacija: Futog

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod m.ACA.k u Ned Dec 22, 2013 10:09 am

Sinoć pogledao produženu veriju prvog dela, ima oko 15 a kminuta više svidja mi se što su dodali deo u Beli Savet gde pričaju o sedam patuljačkih prstenova, i im a scena koja objašnjava o kakvim dijamantima žudi Tranduil iz Samotne planine, još malo scena sa Patuljcima kod elronda. sve u svemu lep dodatak :)
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2841
Pridružio se: Sub Nov 22, 2003 11:09 pm
Lokacija: Pezo$

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Gvaihir u Uto Dec 24, 2013 1:28 am

Dali je ikome zasmetala borba onih planina-divova,po meni malo glupo i suvišno
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 32
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 12:20 am

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Draugdur u Uto Dec 24, 2013 9:22 pm

I ja konačno odgledao (zapravo, odgledao sam još prošli vikend ali ne stigoh da prokomentarišem :feler: ) i utisak mi je prilično meh :( (ACHTUNG - MINOR THPOILERTH AHEAD!)

Mislim, vizuelno je film maestralan, to ne treba posebno pominjati (Shmaug :shocked: ), ali osim toga, malo šta mi se svidjelo. Ima previše akcije (kung-fu vilenjaci :roll: ) i previše izmjena u priči u odnosu na knjigu (koje su mi uglavnom bile bezveze)... Većina mojih omiljenih momenata iz knjige je ili manje ili više osakaćena (boravak kod Beorna, BIlbov dijalog sa Šmaugom...) ili potpuno izbačena (drozd). Takođe, uopšte mi se ne sviđa značaj koji su zakačili Svetokamenu, i to nakon što se (ako se dobro sjećam) u prvom dijelu jedva pominjao, to mi je baš bilo onako zbrda-zdola.

Fajt sa Šmaugom na kraju je čisto pretjerivanje i razmetanje efektima (plus pun gluposti), ali 'ajde to da im oprostim, bar je eye-candy. Dio u Jezergradu je jedan od rijetkih koji su mi OK (i pored promjena u odnosu na knjigu), Bard krijumčar je doduše prilična izmjena ali je bar obavljena na simpatičan način, tj. lik je simpatičniji od Barda mračnog nadrndanog gardiste iz knjige. Odnosno, dio je dobar sve dok se ne nacrtaju vilenjaci... Kad sam već kod vilenjaka, eto da kažem da su mi Tranduila dobro uradili, prošireno u odnosu na knjigu fkOrs ali moj utisak je - prilično u duhu opisa iz knjige.

Elem, sve u svemu sam ostao prilično razočaran (jedva sam čekao da se završi) ali računam da je ovo stvarno "intermezzo" film k'o što reče Alcesta, i da će treći biti bolji. Očekujem doduše i u trećem overkill akcijom, ali tu joj je bar mjesto, s obzirom na dio knjige koji je ostao.
Here lies Firedorn, a hero in bed.
He once was alive, but now he's dead.
The last woman he bedded, turned out a man
and crying in shame, off a cliff he ran.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1848
Pridružio se: Pon Maj 24, 2004 10:50 am
Lokacija: Middle Earth

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod *Telhur* u Uto Dec 24, 2013 10:55 pm

Imas drozda.
Armies have conquered
And fallen in the end
Kingdoms have risen
Then buried by sand
The earth is our mother
She gives and she takes
She puts us to sleep and
In her light we'll awake
We'll all be forgotten
There's no endless fame
But everything we do
It's never in vain
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 485
Pridružio se: Čet Avg 31, 2006 3:41 pm
Lokacija: Khazad-Dum,Aglarond

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Draugdur u Pon Dec 30, 2013 7:21 pm

Eh? Moguće, u toj fazi filma sam već bio opasno smoren, izgleda da sam zadrijemao na momenat :$reta:
Here lies Firedorn, a hero in bed.
He once was alive, but now he's dead.
The last woman he bedded, turned out a man
and crying in shame, off a cliff he ran.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1848
Pridružio se: Pon Maj 24, 2004 10:50 am
Lokacija: Middle Earth

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Fingon u Pon Dec 30, 2013 7:28 pm

Užas i katastrofa
Let the Sunshine In!!


Nute Gunray, viceroy of the Trade Federation, stood trembling in an alcove, blood-tinged tears streaming down his green-mottled cheeks. "The war...," he whimpered. "The war is over—Lord Sidious promised—he promised we would be left in peace..."
"His transmission was garbled." The blade came up. "He promised you would be left in pieces.''
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2816
Pridružio se: Pet Avg 30, 2002 12:00 am
Lokacija: Hisilome

PrethodniSledeća

Povratak na Hobit

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju

cron