[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Hobit - utisci o filmu

Hobit - utisci o filmu

Prvenac, oprobavanje pera ili grandiozno delo

Moderator: alcesta

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Gvaihir u Uto Dec 31, 2013 5:05 pm

Kao prvo verujem da je neko prprimetio u sukobu sa paucima bilbo ne razume sta pricaju dok ne stavi prsten u jednom trenutku ga skida i cuje a i mi razumemo.Ja mislim da je Legolasu i onoj sto ide sa njim hobi ubijanje bauka i ostalih kad smo kod bauka kako vam se svidjaju novo-dizajnirani bauci(orci) za razliku iz LOTR. meni su oni pre mnogo bolje uradjeni,Onu mrku sumu su presli za nekih 10 min. i manje kao da je maciji kasalj, nadam se da ce treci deo biti bolji :cry:
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 32
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 12:20 am

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Julius u Pon Jan 06, 2014 6:06 pm

Da, i ja sam se čudio za mrku šumu. Šmaug vadi prosek.
Živimo sramno, da sahrane nas ponosne.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 407
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 2:20 am
Lokacija: Beograd

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Namo*Mandos u Čet Jan 09, 2014 8:05 am

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1110
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 11:36 am
Lokacija: Dvori Mandosovi

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Gvaihir u Pet Jan 10, 2014 1:01 pm

Slazem se da postoji nesklad filma i knjige, nije mi jasno znam zasto su uzeli ime i lik Azoga ako je za to vreme trebao da bude ubijen od strane Daina mogli su sve Azogovo u prvom delu da daju Bolgu...Ali hobit je bajka (negde sam procitao mislim da je biografija) Zato te zveri/zivorinje i mogu da pricaju,zato sto je namenjena deci npr. trolovi u Lotr.-u nigde ne govore samo orci.
P.S Kada sam citao mora da sam te slucajno preskocio :oops:
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 32
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 12:20 am

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Pendragon87 u Sub Jan 18, 2014 12:10 am

Upravo odgledao drugi deo i moram reći da sam oduševljen!!! Za klasu mi je bolji od prvog. Jedina zamerka mi je što je deo sa Beornom dosta kratak, i što mi on više liči na vukodlaka u ljudskoj formi, i ona priča o tome kako je bio zarobljen. To mi je blah. On je j....i Beorn. Njega niko ne može da okuje. I još jedna sitna zamerka mi je ono skakutanje Bombura u buretu, sve ostalo vrh. Sve predrasude koje sam imao pre gledanja su nestale. Vidim da su se ostali u svojim postovima dotakli dosta stvari ali moj najjači utisak pored Šmauga je Gandalf i Sauron 1na1.
PJ mi je ispunio dečačku fantaziju. O njihovoj konfortaciji sam razmišljao od trenutka kada sam prvi put pročitao GP. Ono je EPSKI!!!!! Kako Sauron polako uzima formu i na kraju se pokazauje u svojoj snazi. Zalepio sam se za sedište.
Neko je pomenuo da Bilbo čuje paukove tek kada stavi prsten, i meni se to rešenje jako dopalo. Ja sam shvatio da on može da ih čuje zato što su zli, a prsten je zao, pa otud veza.
Iako sam bio najviše skeptičan prema Tauriel, nema zamerki. Čak je i njen odnos sa Kilijem ukusno odrađen, ne nametljiv, čak može da se postavi pitanje da li je tu po sredi ljubav ili prijateljstvo, bar sa njene strane. Malo sam se brecnuo kada sam video razdvajanje družine, ali sve ima uzročno posledičnu vezu. Kili je ranjen, te stoga Tauriel kreće da mu pomogne, a pošto Lego trza na opasne elfice morao je da krene za njom. A pošto je on sin Dragan, odnosno jedini u oca, Tranduil mora da krene za njim, a i da se opari od blaga patuljaka.
Bard odličan. Dat mu je veliki prostor i to je super. On će kao što smo svi zaključili da obori zmaja balistom, ili šta je već ono, i mislim da je to realno. Onolika zver ne može da padne od obične strele, i knjizi je to drugačije, i ne može se na taj način pretočiti u film.
I na kraju Šmaug! Najbolji zmaj na ekranu IKADA!!! Pokreti ajoj. Glas od koga kreće pražnjenje creva. I onaj trenutak pre nego što bljune vatru, pa mu se plamen skuplja u telu. Moji drugovi i ja smo odmah posle filma prokomentarisali kako bi tek izgledao Ankalagon Crni.
Ne znam da li sam još nešto propustio, ali ja prezadovoljan. ::T::
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 72
Pridružio se: Sub Dec 15, 2012 11:27 am

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Pendragon87 u Ned Jan 19, 2014 9:27 pm

E narode, dve stvari su mi zapale za oko, i sada sam ih se setio, pa ako može objašnjenje. Ovi orci u Hobitu su valjda gundabaški orci, odnosno severna plemena, nisu Uruk-hai. Kako se onda onako dobro kreću i bore po danu? U GP u Dve kule kada idu sa Veselim i Pipinom svernjaci crkavaju na suncu, jezici su im isplaženi itd. A ovi u Hobitu bogami piče veoma dobro. Drugo, jel može Tauriel onako da leči pošto ona nije Eldar? A mogu li i oni svi da leče ili samo neki? Tauriel čak nije ni plemenitog roda, ako uopšte to ima veze.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 72
Pridružio se: Sub Dec 15, 2012 11:27 am

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Celegorm the Fair u Pon Jan 20, 2014 10:23 pm

Ja mogu da pokusam, ali nista ne obecavam. :) Da, Bolgovi orci ogromnom vecinom pripadaju severnjacima/planinskim orcima/goblinima (video-igre zaista lose uticu na mene), ali to nije iskljucivo. Sauron je posle rata patuljaka i orka poslao izvestan broj svojih stvorenja (ne previse) da ponovo okupiraju Moriju, tako da cak i u vreme upada druzine tamo zivi izvestan broj crnih juruka iz Mordora. Verovatno su i Azog, Bolg i vecina pripadnika njihovih telesnih straza pripadali toj grupi. A sto se borbe tice.. Mislim da to ne vredi komentarisati kada se radi o filmovima. Jer su ti orci izgleda sposobni da upadnu u Jezergrad neprimeceni (na vargama :x ), osvoje utvrde na 20-ak metara od Tranduilove prestonice, da bi ih patuljci iz druzine i par vilenjaka ubijali bukvalno na stotine i to bez mnogo muke. Uopsteno u knjigama ti severnjaci su opisani kao vojska koje se plase njeni saveznici i komandanti, a neprijatelji ne. Jugluk ih je sasvim dobro opisao, ali nemam knjigu pored sebe da bih citirao. Jedini njihov uspeh je unistenje Balinove kolonije (posto su ih ovi prethodno izbacili iz Morije), a i to samo uz pomoc brojne nadmocnosti, iznenadjenja, krakena(?!), mozda cak i balroga.
Tauriel? Pa, tesko je diskutovati o likovima koji su izmisljeni za potrebe filma. A o samom lecenju mogu reci samo ono malo cega se secam iz Nezavrsenih prica. Ne mogu svi da lece, ali su u tome znatno bolji od ostalih rasa. Taj talenat se cesce pojavljuje kod vila, ali ima izuzetaka (Elrond, Beleg). Mi ne znamo da li Tauriel ne pripada Eldarima, ali je to moguce uzevsi u obzir njen relativno niski status medju vilenjacima. I glava me je zabolela cim sam se samo prisetio nekih njenih scena. ::LJ::
Član
Član
 
Postovi: 31
Pridružio se: Ned Jun 14, 2009 11:11 am

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod alcesta u Uto Jan 21, 2014 1:24 pm

Možda ćemo na kraju otkriti da je ona neka zamaskirana princeza, pošto je atelas u njenim rukama tako delotvoran :D
What if you slept? And what if, in your sleep, you dreamed? And what if, in your dream, you went to heaven and there plucked a strange and beautiful flower? And what if, when you awoke, you had the flower in your hand? Ah, what then?
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 8806
Pridružio se: Sub Mar 15, 2003 9:34 pm

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Gvaihir u Uto Jan 21, 2014 2:37 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 32
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 12:20 am

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Fingon u Uto Jan 21, 2014 3:22 pm

To sa suncem nema veze. Svi Orci su stvorenja Tame i plaše se sunca. Jedino Juruk Hai nemaju problema sa tim, jer nisu čisti Orci nego hibrid.
Let the Sunshine In!!


Nute Gunray, viceroy of the Trade Federation, stood trembling in an alcove, blood-tinged tears streaming down his green-mottled cheeks. "The war...," he whimpered. "The war is over—Lord Sidious promised—he promised we would be left in peace..."
"His transmission was garbled." The blade came up. "He promised you would be left in pieces.''
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 2816
Pridružio se: Pet Avg 30, 2002 12:00 am
Lokacija: Hisilome

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod fenix u Čet Jan 23, 2014 9:29 am

Dobar film. Za mene je bolji od prvog dela.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 17
Pridružio se: Sre Dec 21, 2011 11:29 am

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod de Hammo u Sre Feb 19, 2014 1:22 am

Opet nam se Piter poigrao malo. Mislim, umetnička sloboda za umetničku slobodu, ali neke stvari u Tolkinovim delima nemaju veze sa tolkinovom imaginacijom, već sa univerzalnim mitovima koje je on koristio kao osnovu. Vilenjaci imaju svoje metode lečenja, ali priču da su "ruke kralja i ruke iscelitelja" nije JRRT izmislio, poznato je istorijski da se nekada verovalo da pravi kralj ima isceliteljski dodir i sposobnost lečenja mimo ostalih ljudi. Moguće da to ima veze sa miropomazanjem i time što je on kralj milošću božijom, ali zna se da su nekadašnji kraljevi kao deo svog "kraljevanja" i "lečili" bolesnike. Definitivno je Piter zašao u bljuzgu više nego što je trebalo.
Fingon je dobro napomenuo, osim Uruk Hai orka, svi ostali gube brzo snagu pod suncem, ili ne mogu da ga podnesu, kao planinski orci (ili bauci, kako ih u Hobitu zovu). Zato ih uvek prati mračno i oblačno vreme, da bi im dalo zaklon od sunca. Proverite, kad god imate Orke na otvorenom, uvek su na nebu mračni oblaci i svet obavija skoro noćna tama. Gazda se postara za to :)
Oblique strategy number 56: Balance the consistency principle with the inconsistency principle.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1125
Pridružio se: Čet Okt 17, 2002 10:35 pm
Lokacija: Bgd.

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Sherif Gile u Uto Mar 25, 2014 10:26 pm

Poludeše sa efektima i nindža vilenjacima, ispada da je zmaj lik koji najviše poštuje fiziku i logiku.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1993
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 2:28 pm
Lokacija: Nis

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod *Telhur* u Pet Dec 12, 2014 7:31 pm

Odgledah sinoc deo III (cineplexx usce), u 48 frejma po prvi put(3d). Film je show za kokice koji za motiv ima knjigu Hobbit. To bi bila sumacija dela pljuvanja koje se cuje iz inner geekdom-a. With that said...
48 frejma je mnogo drasticnija promena doimanja filmske slike, bas bas. Na prvu loptu odredjene scene su izgledale kao da su ubrzane 1.5x cak na nekim mestima kao da mi je gluma bila tanka kod glumaca za koje sam drzao su sjajni. Razlog bi mozda mogao biti i taj da kako se na momente cini da gledas pozorisni komad live pa se da primeti neka mera neiskustva kod osoba koje nisu vicne takvom tipu izvodjenja, cudan neki utisak. Bas ostavlja velik trag ova promena. Kad se covek malo navikne naravno, 20min otprilike u mom slucaju, efekat ipak nije toliko drastican. :mrgreen:
Spremite se za mnoogo CGI makljanja. Patuljuci su dosta dobri, ali Biily Connolly aka DAIN je jebeno najepskiji patuljak ikad (kao i Dwalin u mljadjim danima).
Spoilers... Dolazi u pomoc patuljcima erebora na ratnoj svinji sa commic filler momentima i vrlo zanimljivoj ratnoj opremi, nazalost bez cuvene crvene sekire ali i onaj cekic koji je dobio je cool zamena. Mlatio je orkove umetnickim i ragbi stilom, vrlo zabavno.Takodje u knjzi opis Dainovih patuljaka mi je bio vise badass ali i ovi mogu da prodju sa svojim impresivnim bojnim poklicima. Mislim da su mogli da stave jos koju cetu patuljaka koja bi se razlikovala po izgledu od najveceg dela patuljake armije. Kao da su mi tu ostali malo jednodimenzionalni, ako me secanje dobro sluzi. Najveci utisak je ostavio Billy sa svojom svinjom. :)
Armies have conquered
And fallen in the end
Kingdoms have risen
Then buried by sand
The earth is our mother
She gives and she takes
She puts us to sleep and
In her light we'll awake
We'll all be forgotten
There's no endless fame
But everything we do
It's never in vain
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 485
Pridružio se: Čet Avg 31, 2006 3:41 pm
Lokacija: Khazad-Dum,Aglarond

 Re: Hobit - utisci o filmu

Postod Namo*Mandos u Sub Dec 13, 2014 6:02 am

Dain jeste dobar :) Komunicira pre svih sa nama geekovima, za ostale je verovatno samo jos jedan patuljak za koga moraju da se raspitaju ko je i otkud sad tu. :mrgreen:

Scena isteravanja nekromensera iz dol guldura mi je epic!
Jedino nisam siguran za reprezentaciju Saurona & utvara u momentu kada stoje u 'horu'.
Efekti su kao iz nekog psiho-trilera iz 1960ih - transparentne figure koje se ubrzano priblizavaju ka gledaocu i nestaju, bez da to ima neku posebnu pentu.

Sa 48 frejma imam manji dojam da gledam film, a vise kao neki dokumentarac o prirodi ili tv seriju sa boljim spec. efektima. No, moracemo da se pomirimo sa tim da je ovo buducnost kinematografije, sve dok ne dodje nesto novo da nas flashira.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1110
Pridružio se: Sub Nov 17, 2007 11:36 am
Lokacija: Dvori Mandosovi

PrethodniSledeća

Povratak na Hobit

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Bing [Bot] i 2 gostiju

cron