[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
www.tolkien.rs • Pogledaj temu - Za srednjoshkolce - IS Petnica

Za srednjoshkolce - IS Petnica

041/123-456 - Poni Line - Pričaonica za četvoro od kojih su se troje tako smuvali

Moderator: deedee

 Za srednjoshkolce - IS Petnica

Postod GilGaladriel u Ned Maj 22, 2005 11:50 pm

Jes da je bruka dugachak post, al molim prochitajte, makar offline.

Kao što naslov kaže, ova tema namenjena je svim srednjoškolcima posetiocima naše vrle Krčme, koji pritom žive u okviru državne nam zajednice ili na prostorima koji su potpadali pod Titovu Jugoslaviju (dakle srednjoškolcima iz Srbije, Crne Gore, Hrvatske, Slovenije, Makedonije, Republike Srpske, a mislim i Bosne i Hercegovine, mada za BiH nisam sigurna). Ovom temom, tj. ovim ogromnim postom, nameravam da vas vrbujem za jednu genijalnu instituciju koja se zove Istraživačka Stanica Petnica. Dosta vas je za Petnicu već čulo, što od mene (to Valhala može da vam posvedoči) što od nekog drugog, ali verujte mi, ništa što ste čuli ne može da vas pripremi za avanturu zvanu Petnica.
Striktno govoreći, Istraživačka Stanica Petnica (ISP) je nezavisna neprofitna organizacija specijalizovana za izvanškolsko obrazovanje učenika... (ovo prepisujem iz prospekta)... (ovo sad je moje:) u raznim naučnim disciplinama (zvučim odvratno administrativno, znam). To je ono što ćete naći i na šta ćete naići na internetu ili ako se budete raspitivali kod profesora o ustanovi zvanoj Petnica. Da ne bude zablude, Petnica je selo kod Valjeva u kojem se stanica nalazi i po kojem je dobila ime, a takodje i selo na Durmitoru iz kojeg potiče Radovan Karadžić (brrr... kakva gadna slučajnost).
A sad pošto smo završili sa tupavim administrativnim delom priče, sledi moje objašnjenje.
Petnica je ludilo. U narodu se odnekud (produkt palacanja zlih jezika, nesumnjivo) izrodila predrasuda da u Petnicu bivaju pozvani samo odlični đaci, štreberi i ta sorta. Straight from the horse's mouth: to je gnusna laž! Ja sam u gimnaziji bila jedva odlična samo na kraju prve i na kraju četvrte godine. Gomila ljudi koje sam upoznala u Petnici su bivali izbačeni iz raznih (uglavnom beogradskih) gimnazija, pa im to nije ništa smetalo da prisustvuju seminarima. Za dolazak u Petnicu, dakle, nisu bitne ocene. Bitno je koliko ste zaintresovani za oblast za koju se prijavljujete. A oblasti ima petnaest, i to:
1) Arheologija
2) Etnologija
3) Lingvistika
4) Psihologija
5) Istorija
6) Fizika
7) Elektronika
8 )Astronomija
9) Matematika
10) Geologija
11) Hemija voda
12) Biologija
13) Hemija
14) Humana biohemija
15) Programiranje

As you may well know, ja sam polaznica seminara etnologije. Iskreno da vam kažem, pojma nisam imala u šta se upuštam kad sam se prijavila za seminar. Nisam imala predstavu o tome šta je zapravo etnologija, odnosno, imala sam pogrešnu predstavu. U glavi su mi bili tzv. naaaaaaarodni običaji i verovanja. Ima i toga, ali se predamnom otvorilo more drugih opcija i čitava plejada najrazličitijih oblasti kojima se etnologija može baviti. Bukvalno, od opanaka do crtaća.  
E sad, da ne davim. To što ćete u Petnici naučiti će vam zatrebati kad tad u životu, ako ništa drugo, a ono da ispadnete pametni. Meni je pomoglo do jaja što se tiče prijemnog za fax. Ali ni to znanje koje ćete poneti iz stanice nije ono što je bitno. Bitno je to što je Petnica stecište nekih od najfenomenalnijih (a da se ne lažemo) i najgroznijih ljudi koje ćete u životu sresti. A sve to zajedno je jedno ludo iskustvo, koje ne može da vas ostavi ravnodušnim pa da ste najgluplji na svetu.
I da, u Petnicu ne idete da učite, još jedna glupa predrasuda, u Petnicu idete da istražujete. Petnica vas ne uči činjenicama, Petnica vas uči da mislite i da se snalazite, uči vas kako da sami dođete do znanja koja su vam potrebna. Ono što naučite je u glavnom ono do čega ste došli istraživanjem (bilo da ste zabadali igle u dracene i merili napon, ispitivali seljake u okolini stanice o efektima promaje na zdravlje, otkopavali tzv. 'kneza', koji je ustvari kneginja, ili pak sedeli u biblioteci sa nosem zabodenim u knjigu) pa ste zapamtili jer vam je bilo zanimljivo. Tamo vas niko ne tera ni na šta (sem ako ste na geologiji kod Goluba), od vas se očekuje da nešto radite, ali niko neće biti ni povređen ni uvređen ako ne uradite ništa pod milim bogom za vreme seminara (samo vas neće pozvati na sledeći). Uostalom, i sama verovatnoća da zaista ništa ne radite u Petnici je gotovo ravna verovatnoći da Dain svojim prdenjem smanji ukupnu entropiju poznatog univerzuma.
Ono po čemu se Petnica razlikuje od škole, ono što je bazična razlika, je to da vam u školi glave pune gomilom, uglavnom nepotrebnih, informacija i činjenica koje same po sebi ne znače ama baš ništa. I u školi je jedino pitanje koje vas uče da postavljate »kako?«, pitanje koje uvek ima neki odgovor, ne beznačajan, ali po prvilu opširan i dosadan. U Petnici vas uče da pitate »zašto?«, pitanje na koje profesori, bar iz nekog mog iskustva, ili ne znaju ili neće da daju odgovor. Pitanje koje jednostavno nije uvršteno u plan i program rada. U Petnici vas uče kako da činjenice do kojih ste došli sistematizujete i dovedete u vezu, i da ih, u krajnjoj liniji, za nešto upotrebite, ne biste li doprineli sveukupnom naučnom znanju ljudskog roda.
E sad, ljudi koje ćete upoznati u Petnici vam se, naravno, neće SVI svideti, ali velika većina (bar je mene ukenjalo) hoće. I da, kad jednom tamo odete, pamtićete to celog života. Kako reče jedna moja drugarica, »Jebo te, ja kad god dodjem u ovu Petnicu, osećam se kao da sam juče otišla pa sam sad opet došla kući.«
Sad, što se tiče seminara, (većina grupa) ima četiri seminara godišnje. Prvi je zimski, koji bih ja okarakterisala kao uvodni. Zimski seminar je seminar na kojem imate predavanja, na kojem se upoznajete sa materijom kojom ćete se baviti u okviru svoje nauke. Na etnologiji je praksa da se prvo veče izvlače ceduljice sa pojmovima iz etnologije i antropologije. Te pojmove do kraja seminara (zimski traju 7 dana) treba da 'spoznate', da otkrijete šta su, da pročitate o njima sve što možete (biblioteka je vrlo dobro snabdevena literaturom iz svih oblasti, ali ako se prijavite za fiziku ili astronomiju nije na odmet da znate ruski...), i na kraju seminara, poslednje veče imate prezentacije. Tad treba da ispredajete svoj pojam, tj. da ga prezentujete ostalima. Ovako se stvarno uče neke korisne stvari, između ostalog i kako prevazići strah od govorenja pred velikim auditorijumom.
Zatim ide prolećni seminar (neke grupe nemaju prolećni seminar, nego im jesenji traje duže, tako je na primer na istoriji). To je metodološki seminar. Takođe imate predavanja, ali je akcenat na grupnom radu i na pronicanju u »tajne metoda«. Na etnologiji se na prolećnom seminaru uglavnom radi konstruisanje upitnika, razne vrste analiza, a može da se provuče i odlazak na teren. I da, BITNO, do kraja prolećnog seminara je pametno da imate ideju za svoj samostalni naučni rad, u žargonu 'projekat'. Na kraju seminara obavezno ide spika o projektima, pa vam rukovodioci i saradnici kažu da li to što hoćete da radite može da se izvede ili ne. A onda dobijate literaturu za ono čime želite da se bavite. Ostalo je na vama. Prolećni seminari, inače, uglavnom traju po 3-4 dana.
Onda dolazi najduži, letnji seminar od dve nedelje. Letnji seminar je namenjen realizaciji samostalnih projekata, i predavanja su retka. Možete da spavate dokle 'oćete. Letnji seminari su najluđi. Verujte mi na reč.  Pošto se stanica nalazi na 7km od civilizacije (bazen je blizu, to je bitno!), mrzeće vas da igde mrdate (sem eventualno do bazena ili na Gradac, što je, opet, avantura sama za sebe). Već posle nedelju dana izolacije ljudi šiznu, a onda kreće zajebancija. BITNO: čim zagrmi bilo gde u radijusu od 50km oko stanice, u stanici nestaje struje, a ako neko makar i pomene nevreme telefoni prestaju da rade. Bespotrebno je reći da je zezanje poslovično najbolje kad nema struje, tad se svi, po pravilu, smuvaju.
Na kraju dolazi jesenji, tj. nagradni seminar. Na etnologiji je praksa da jesenji seminar bude tematski, tj. na njemu se ništa ne radi (ko je završio projekat, taj ga prezentuje), nego se imaju predavanja posvećena nekoj oblasti u okviru nauke koju ste izabrali. Prošle godine je jesenji seminar etnologije na primer, bio posvećen odnosu antropologije i muzike.
Eh sad, neki seminari imaju 'keca', 'dvojku', 'trojku' pa i 'četvorku'. Ja kolko znam samo astronomija i arheologija imaju 'četvorku', ali nisam ni za njih sigurna. Da pojasnim, to vam je kao razredi u školi. Ko dolazi prvi put, taj je na kecu (mada ovo ne mora da znači), ko dolazi drugi put na dvojci itd. Etnologija, na primer ima samo keca za sad. Što će reći, ja sam dva puta bila na kecu, ali to ne znači da sam dva puta slušala iste stvari. Naprotiv. Bar kod mene, nikada nisu ista dva zimska seminara. Ne znam kako je na drugim grupama. Pitajte Stevu (Iluviusa) ako vas zanima kako to izgleda na fizici. A pouzdano znam da i među ovima matorijima ovde na sajtu ima petničara, te nek vam oni objasne ako znaju to što vas zanima.
Nego, što biste se vi koji moj cimali da šaljete prijave, skupljate preporuke od profana, pišete autobiografije, popunjavate onaj dosadni upitnik koji samo što ne traži da skicirate raspored plombi u ustima, pišete esej, i u krajnjoj liniji, što biste koji moj išli u neko selo kod Valjeva 4 puta godišnje, i to bar 2 puta za vreme škole(!)?
Jednostavno, ako ne odete, nikada nećete saznati princip rada TA peći, nećete iskusiti čari ranojutarnjeg buđenja od strane požarnog alarma koji se volšebno aktivira kad mu vreme nije, nećete voditi bitku sa skakavcima dužine kažiprsta (koji ponekad u sebi sadrže još 3 puta dužeg gordijusa), piti kafu i kiselu i jesti ratluk i sve to za 14 dinara, svađati se sa kuvaricama, sedeti ispod trešnje, upoznati Savana (priča se da je taj čovek na nauci nepoznat način utekao iz nekog romana Fjodora Dostojevskog), nećete ići na Gradac, nećete pasti niz zaleđene stepenice nastavnog centra, nećete sedeti pod pečurkom, nećete iskusiti čari zajedničkog kupatila, nećete moći da se hvalite unucima kako ste preživeli petničku kuhinju s početka 21. veka, nećete blejati kod popa-s-puškom u dvorištu, nećete ići na Jezero niti u Pećinu, nećete igrati mafije (ja inače mrzim ovu igru i kategorički odbijam da naučim kako se igra), nećete iskusiti smrad računarske učionice niti doživeti toplotni udar pri izlasku iz biblioteke, nećete se nikad NAJESTI medenog srca da vam presedne, nećete probati ozloglašena petnička jaja niti doživeti upotrebu klozet papira u dve nijanse roze, nećete videti muve udavljene u tečnom sapunu niti upoznati šizofrene petničke kučiće i mačiće, nećete doživljavati periodične napade ludačkog smeha usled nespavanja, niti ćete, in turn, spavati na predavanjima nekih od vodećih domaćih (a bogme i svetskih) stručnjaka iz raznih oblasti nauke, nećete gledati najnovije holivudske filmove za dž u 3 ujutro, nećete se napiti i na dupetima ispisati slova potrebna za sastavljanje sintagme IS PETNICA, a zatim to i fotografisati (za ovu praksu postoje materijalni dokazi), nećete napisati i objaviti naučni rad bez završenog fakulteta, nećete videti neonskog Isusa niti spavati na tastaturi, nećete biti nagrđeni na pasja kola od strane Goge domara zbog sedenja na gorepomenutim TA pećima, nećete igrati fudbal na nizbrdici iza 300 godina stare škole niti skakati u trnje po loptu, nećete naučiti da hodate na dupetu (ili još bolje – dupetom) niti održati predavanje obučeni kao pripadnik trećeg roda, nećete sa još 5 polaznika deliti sobu veličine špajza niti se pokrivati ćebadima čije pranje košta kao jedna petina novog ćebeta (sami izračunajte kolko često ih onda peru), ukratko, poštedećete sebe veeeeeeelikog cimanja.
Ali sad stvarno, šalu na stranu, Petnica je mesto koje okuplja (mahom) pametne mlade ljude, ljude sa kojima ćete imati o čemu da pričate, ljude sa kojima ćete se smejati do suza, ljude od kojih ćete nešto naučiti, u nekoga ćete se možda i zaljubiti, ali vam svakako neće biti dosadno. Kako kažu u upravi stanice, niste vi krivi ako vam je u Petnici dosadno, krivi su oni koji su vas pozvali. No naravno, Petnica nije za svakoga, zato ko voli – nek' izvoli, a koga nema – ko ga jebe?
Sad pošto je počela škola raspitajte se (najbolje kod direktora srednje/gimnazije ili kod psihologa, NOTA BENE : ako ste u Filološkoj nikako ne pitajte Milorada! On i Vigor, direktor Petnice, se mrze kao skotovi, i Milorad ne voli kad đaci idu u Petnicu – stoga navalite! Bilja ima formulare uvek, možda je i poster okačen na panou u prizemlju, ako ga onaj jurodivi magarac nije skinuo..) za formular koji Petnica šalje početkom ili sredinom septembra školama na teritoriji drage nam državne zajednice a i šire. Uz formular dobijate detaljna uputstva šta sve treba da šaljete. Treba poslati do početka novembra.
Ako neko ne može da nađe formular u školi, neka ode na sajt http://www.psc.ac.yu , tamo će verovatno biti istaknut najnoviji prijavni formular (obratite pažnju, treba da piše prijavni formular za 2005. godinu! Pošto ako se prijavljujete 2004. u stanicu idete 2005.). Formular se otvara akrobatom. Što se tiče daljih informacija vezanih za Petnicu, bolje pitajte nekoga ko je bio, ne oslanjajte se na sajt, to čudo nije ažurirano bar 3 godine. Samo se neki delovi apdejtuju (tipa prijavni formular).

I samo za kraj, jedna loša strana Petnice. Od pre dve godine (tačnije, od 2002.) je uvedeno plaćanje participacije za polaznike. Plaćaju se zimski i letnji seminar. Ove godine je zimski seminar koštao 2,800 dinara, a letnji 4,000. To je velika para, ali gledajte na to ovako: stari polaznici (znači kad dolazite drugu GODINU za redom) plaćaju samo pola iznosa. Mene je ove godine zimski seminar koštao 1,400 dinara, a letnji 2,000. A ako vaš rad bude učestvovao na konferenciji, tj. ako bude objavljen u Petničkim Sveskama (sem što ćete imati objavljen naučni rad u naučnom časopisu, što je veeeeeeelika stvar) dolazićete u Petnicu za džabe. Pored toga, ko ne može da plati uvek može da piše molbu da mu participaciju plati škola, a ako ni škola ne može ili neće, krajnja varijanta je da vam participacija bude plaćena iz specijalnog petničkog fonda.

Eto toliko od mene. Nadam se da sam vas zainteresovala, i nadam se da kapirate da sam ovo ovoliko sranje ispisala zato što želim da podelim sa vama jedno do jaja iskustvo, pošto mislim da bi svako u životu trebalo da ima neku vrstu Petnice kao ventil. Kraj.
++I am sorry. It is hard to convey five dimensional ideas in a language evolved to scream defiance at the monkeys in the other tree. ++
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6605
Pridružio se: Pon Dec 02, 2002 11:35 pm
Lokacija: Pokvareno Dupe

 

Postod Aducabar u Pon Maj 23, 2005 12:29 am

Stara tema je .

Korisnikov avatar
Zreo za penziju
Zreo za penziju
 
Postovi: 7994
Pridružio se: Uto Mar 04, 2003 11:58 pm
Lokacija: Titovo Užice

 

Postod Mercenary u Pon Maj 23, 2005 6:59 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 402
Pridružio se: Ned Nov 28, 2004 8:52 pm
Lokacija: Najblizi tavern

 

Postod Ignissa u Čet Maj 26, 2005 11:13 am

Sa elektronike si??? Ja imam druga na elektronici, doduse, od letos nije vise u Petnici... BTW, ide li neko na LNS u nedelju???
Finally the bell tolled his doom
He took a suite of rooms
And hung himself and her from the balcony irons
Some still believe he was freed from her
But I knew her too well
I say she drove him to suicide
And took poor Edward to hell
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 68
Pridružio se: Uto Maj 17, 2005 11:46 pm
Lokacija: From Hell

 

Postod GilGaladriel u Sub Maj 28, 2005 12:12 am

LNSh je vecj u nedelju? Pi jebem ti...
A s kog si ti seminara?
++I am sorry. It is hard to convey five dimensional ideas in a language evolved to scream defiance at the monkeys in the other tree. ++
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6605
Pridružio se: Pon Dec 02, 2002 11:35 pm
Lokacija: Pokvareno Dupe

 

Postod Ignissa u Sub Maj 28, 2005 12:00 pm

Sa arheologije. Ti???
Finally the bell tolled his doom
He took a suite of rooms
And hung himself and her from the balcony irons
Some still believe he was freed from her
But I knew her too well
I say she drove him to suicide
And took poor Edward to hell
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 68
Pridružio se: Uto Maj 17, 2005 11:46 pm
Lokacija: From Hell

 

Postod Lerr u Ned Maj 29, 2005 3:09 pm

Sa Fizike a ti? Ignissa vracaj se kuci... Zavrsila se formula1 i zakljucio sam da mi nedostajes.
Time Has Come
Slika
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 176
Pridružio se: Ned Jan 13, 2002 3:13 pm
Lokacija: Lost City INC

 

Postod GilGaladriel u Uto Maj 31, 2005 1:55 am

Ja sam saradnica na etnologiji.
++I am sorry. It is hard to convey five dimensional ideas in a language evolved to scream defiance at the monkeys in the other tree. ++
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6605
Pridružio se: Pon Dec 02, 2002 11:35 pm
Lokacija: Pokvareno Dupe

 

Postod mystical shadow u Sre Jun 15, 2005 3:27 pm

Dodir se produzi u bol
I ruke se ne zavrse na vrhovima prstiju.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 32
Pridružio se: Ned Nov 28, 2004 10:02 pm
Lokacija: bg

 

Postod GilGaladriel u Sre Jun 15, 2005 11:07 pm

Aha. I biolozi su s nama. Je l cje biti mozhda josh neko?
++I am sorry. It is hard to convey five dimensional ideas in a language evolved to scream defiance at the monkeys in the other tree. ++
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6605
Pridružio se: Pon Dec 02, 2002 11:35 pm
Lokacija: Pokvareno Dupe

 

Postod mystical shadow u Čet Jun 16, 2005 1:32 pm

da, valjda pred kraj dolaze i oni medjunarodni :D
treba li nesto posebno da ponesem? :D
bice vise 'slobodnog' vremena... i bice toplije nego na zimskom /logika mi je jaca strana, izgleda/
Dodir se produzi u bol
I ruke se ne zavrse na vrhovima prstiju.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 32
Pridružio se: Ned Nov 28, 2004 10:02 pm
Lokacija: bg

 

Postod Illuvios Nais u Čet Jun 16, 2005 5:05 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1772
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 9:15 pm
Lokacija: Bgd/SM

 

Postod Illuvios Nais u Čet Jun 16, 2005 5:07 pm

Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 1772
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 9:15 pm
Lokacija: Bgd/SM

 

Postod GilGaladriel u Sub Jun 18, 2005 3:51 am

++I am sorry. It is hard to convey five dimensional ideas in a language evolved to scream defiance at the monkeys in the other tree. ++
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 6605
Pridružio se: Pon Dec 02, 2002 11:35 pm
Lokacija: Pokvareno Dupe

 

Postod mystical shadow u Sub Jun 18, 2005 4:27 pm

Dodir se produzi u bol
I ruke se ne zavrse na vrhovima prstiju.
Korisnikov avatar
Član
Član
 
Postovi: 32
Pridružio se: Ned Nov 28, 2004 10:02 pm
Lokacija: bg

Sledeća

Povratak na Pričaonica

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 5 gostiju

cron